Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Прегрява! Помагайте!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Прегрява! Помагайте!

    Сменихме термостата и се появи странен ефект. Имам големи съмнения че не проблема от него обаче. Ако загрее двигателя на място и виското включи един път няма проблеми, ако обаче тръгна веднага след като запаля температурата се вдига до първата чертичка в дясно. Загрявахме и двата термостата заедно стария почва да отваря чак когато новия е отворил напълно и на всичко отгоре стария отваря наполовина. Преди по баир на горе с 3000 оборота охлаждаше а сега по баир надолу на пета с 2000 оборота загрява. Антифриза е чист маслото също налягането на маркучите нормално. Също така преди да почне да загрява толкова, като тръгна и стрелката е по средата като карам с 3000 оборота температурата слиза на 3 до 4 милиметра преди средата и след това почна да загрява.

  • #2
    До: Прегрява! Помагайте!

    Какво да правиш:
    Да четеш първата залепена тема в раздела "Daihatsu" и ако продължава да не ти е ясно, да питаш в нея

    Коментар


    • #3
      До: Прегрява! Помагайте!

      Ми колега от няколко дена съм прочел толкова че ум да ти зайде включително съм говорили с петима майстори ама или сме много тъпи или мойта джипка е много опърничева та затова се реших да пусна тема!

      Коментар


      • #4
        До: Прегрява! Помагайте!

        Въздушна възглавница по системата.
        дефектна водна помпа.
        Задръстена охл. система.
        "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

        Коментар


        • #5
          До: Прегрява! Помагайте!

          Идват ми наум две неща:
          Първото, ако на термостата има едно нещо като обеца пъхната в малка дупка, то тя винаги трябва да е отгоре. Ако не е отгоре се образува въздушна възглавница около термостата и той не работи както трябва. Също вижте дали няма нещо като пробка на кожухчето на термостата или около него.

          Другото нещо - проверете водната помпа. Понякога перката вътре превърта в оста и ту зацепи ту не.
          Don't hunt IF you can't kill
          първо 0883 после 333 накрая 448

          LZ1BGD

          Коментар


          • #6
            До: Прегрява! Помагайте!

            Системата е чиста а тва за "обицата" не го знаех мерси много ей сега ще го пробваме. За пробка не знам ама тая система не се обязвъздошава сама? Има ли вероятност за помпата да превърти не съм чел във форума някой да е писал за такъв проблем.

            Коментар


            • #7
              До: Прегрява! Помагайте!

              Виж дали на новия термостат има малка дупка отстрани на големия пръстен. Ако няма не е зле да пробиеш 2-3мм за да минава малко вода винаги, т.е. 'да дойде топлата' и се обезвъздушава по-лесно.
              Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
              Към модераторите-А изтрийте го сега.
              Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

              Коментар


              • #8
                До: Прегрява! Помагайте!

                Първоначално публикуван от yzynov Преглед на мнение
                Сменихме термостата и се появи странен ефект. Имам големи съмнения че не проблема от него обаче. Ако загрее двигателя на място и виското включи един път няма проблеми, ако обаче тръгна веднага след като запаля температурата се вдига до първата чертичка в дясно. Загрявахме и двата термостата заедно стария почва да отваря чак когато новия е отворил напълно и на всичко отгоре стария отваря наполовина. Преди по баир на горе с 3000 оборота охлаждаше а сега по баир надолу на пета с 2000 оборота загрява. Антифриза е чист маслото също налягането на маркучите нормално. Също така преди да почне да загрява толкова, като тръгна и стрелката е по средата като карам с 3000 оборота температурата слиза на 3 до 4 милиметра преди средата и след това почна да загрява.
                Според мен виското ти е издухало. Моето също правеше подобни номера.
                Аз не вярвам в чудеса!
                Разчитам на тях!

                Коментар


                • #9
                  До: Прегрява! Помагайте!

                  Първоначално публикуван от Иван Горчев Преглед на мнение
                  Според мен виското ти е издухало. Моето също правеше подобни номера.
                  Има логика, ама пък аз като и сложих термостат за 76 градуса и на виското не съм му чул гласа оттогава.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Прегрява! Помагайте!

                    Също така ако е повреден дифузюрът около перката, виското не следи вярно температурата на потока въздух, излизащ от радиатора. Но най-често проблем е биметалната пружина на виското. С времето остарява и параметрите и се изменят. Моята в лабораторни условия нагрята с горещ въздух уж работеше, а по баирите чорбата кипваше
                    Последно редактирано от Иван Горчев; 18-05-09, 15:03.
                    Аз не вярвам в чудеса!
                    Разчитам на тях!

                    Коментар


                    • #11
                      До: Прегрява! Помагайте!

                      Пробвай с друга капачка на радиатора като най лесно.
                      [/SIGPIC][/SIGPIC]

                      Коментар


                      • #12
                        До: Прегрява! Помагайте!

                        Виското работи като запаля тръгва и като е на място и в движение също се чува, когато достигне нужната температура. Сега загрява точно при същите условия при които преди охлаждаше.

                        Коментар


                        • #13
                          До: Прегрява! Помагайте!

                          Трябва да извървиш всичко ,което е описано в залепената тема.Няма как да е нещо по-различно.
                          Доста от членовете на този подфорум сме минали по този път .Така че мисля там всичко е описано.
                          Късмет
                          RAV 4
                          F650GS

                          Коментар


                          • #14
                            До: Прегрява! Помагайте!

                            На газ ли си колега? Ако да виж как са нещата при теб, че при мен изпарителя е над радиятора и като пълня системата с антифриз, го наливам през маркуча на израрителя, защото е най високата точка, а не през капачката на радиатора. Друг момент е при смяната на охладителната течност да си отворил и парното, за да и то да се напълни до горе.
                            Оператор на италиански реактивен жребец

                            Коментар


                            • #15
                              До: Прегрява! Помагайте!

                              Първоначално публикуван от Jr. Преглед на мнение
                              На газ ли си колега? Ако да виж как са нещата при теб, че при мен изпарителя е над радиятора и като пълня системата с антифриз, го наливам през маркуча на израрителя, защото е най високата точка, а не през капачката на радиатора. Друг момент е при смяната на охладителната течност да си отворил и парното, за да и то да се напълни до горе.
                              Парното е винаги пълно то няма кранче,паното се спира от клапа !!!!!
                              Подстрекател на разходчици счупи ДЖИПКА покрай Габрово
                              тел. 0898327627
                              Радослав

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X