Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с подгряването!!!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Проблем с подгряването!!!

    Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
    Значи казусът е разрешен?
    Благодаря много.

    Коментар


    • От: Проблем с подгряването!!!

      Ще съм Ви благодарен много за съвет, че вече направо не знам какво да правя. Става въпрос за подгревните свещи на паджеро 2 - 2.8td intercooler. Та... релето си работи нормално(оправено е, защото лампата ми преди изобщо не светеше като дам контакт), сега си подгрява около 3-4 секунди при студен старт(температура примерно -5 градуса), после лампата гасне, но аз чакам да изключи релето(още 3-4сек), после паля(от половин оборот дето се вика), обаче ако не подам газ държи ниски обороти(тресе). Подавам газ и всичко се нормализира. Това ми го правеше зимата, лятото имах проблеми, ако не е пален примерно 2-3 дена. На скоро си смених свещите, и всичко беше нормално или сутрин след изгасването на лапмата паля от раз без каквито и да било проблеми. От няколко дена(3-4 месеца откакто ги смених) почна пак да прави същото нещо.
      Свещите са същите като тези, които свалих(като свалих свещите работеше само едната), та свещите са явно някакви по-прости(15лв бройката с една намотка). На beru i bosch бяха по 45 и 50 лв бройката. Взех тези от 15лв.
      Въпроса ми е дали новите свещи е възможно да са изгорели пак, че започна пак да ми прави тези мизерии и дали да дам 200 лв за свещи и да си реша проблема веднъж за винаги?
      Благодаря предварително.

      Коментар


      • От: Проблем с подгряването!!!

        Хубаво е да премериш с лампа или уред колко време държи включени свещите блокът за управление. Защото при вашата система за подгряване достига до три минути. Но ако всеки път ги държи толкова, никои свещи не издържат.

        Коментар


        • От: Проблем с подгряването!!!

          Аз релето го чувам като изключва(то и по оборотите се разбира). Само когато ДВГ е напълно студен(сега през зимата примерно не се пали 6-7 часа) само тогава подгрява свещите при запален ДВГ. Дано съм обяснил както трябва. Въпроса е дали няма да ми изгори и скъпите свещи... аз си мисля, че не би трябвало, но знам ли...

          Коментар


          • От: Проблем с подгряването!!!

            Първоначално публикуван от dido4321 Преглед на мнение
            Ще съм Ви благодарен много за съвет, че вече направо не знам какво да правя. Става въпрос за подгревните свещи на паджеро 2 - 2.8td intercooler. Та... релето си работи нормално(оправено е, защото лампата ми преди изобщо не светеше като дам контакт), сега си подгрява около 3-4 секунди при студен старт(температура примерно -5 градуса), после лампата гасне, но аз чакам да изключи релето(още 3-4сек), после паля(от половин оборот дето се вика), обаче ако не подам газ държи ниски обороти(тресе). Подавам газ и всичко се нормализира. Това ми го правеше зимата, лятото имах проблеми, ако не е пален примерно 2-3 дена. На скоро си смених свещите, и всичко беше нормално или сутрин след изгасването на лапмата паля от раз без каквито и да било проблеми. От няколко дена(3-4 месеца откакто ги смених) почна пак да прави същото нещо.
            Свещите са същите като тези, които свалих(като свалих свещите работеше само едната), та свещите са явно някакви по-прости(15лв бройката с една намотка). На beru i bosch бяха по 45 и 50 лв бройката. Взех тези от 15лв.
            Въпроса ми е дали новите свещи е възможно да са изгорели пак, че започна пак да ми прави тези мизерии и дали да дам 200 лв за свещи и да си реша проблема веднъж за винаги?
            Благодаря предварително.
            Значи когато свещите са менете - а за 15лева броиката до утре не можеш ме убеди че са свесни -те точно толкова изкарват......
            Ако всичко е наред не трябва да се дава никаква газ на мотора при палене....
            Но отделно може да имаш и други проблеми кактпо ти е казал и Паджеровод тъй че провери всичко.

            Коментар


            • От: Проблем с подгряването!!!

              Значи когато свещите са менете - а за 15лева броиката до утре не можеш ме убеди че са свесни -те точно толкова изкарват......
              Ако всичко е наред не трябва да се дава никаква газ на мотора при палене....
              Но отделно може да имаш и други проблеми кактпо ти е казал и Паджеровод тъй че провери всичко.
              Благодаря за отговорите, (аз след колегата Паджеровод написах отговор, но още не е излязал), по принцип съм проверил всичко и си работи. Щом казваш, че е нормално да издържат по толкова време и свещите нестават, ще си взема от скъпите да видя какво ще стане. Мерси пак.
              Ако мога да съм полезен на някои от вас с нещо ще се раздвам да помогна.
              Поздрави.
              Последно редактирано от Паджеровод; 12-01-12, 17:13.

              Коментар


              • От: Проблем с подгряването!!!

                Първоначално публикуван от dido4321 Преглед на мнение
                .............обаче ако не подам газ държи ниски обороти(тресе). Подавам газ и всичко се нормализира. ...........
                Ако не подадеш газ и тресе, какво излиза от ауспуха (в смисъл на цвят и мирис)? Да не се окаже друг проблема. А иначе си разкачи шината и премери съпротивлението на свещите (че е най-лесно де).
                Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

                тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

                Коментар


                • От: Проблем с подгряването!!!

                  Първоначално публикуван от Стоян Боюков-Sariones Преглед на мнение
                  Ако не подадеш газ и тресе, какво излиза от ауспуха (в смисъл на цвят и мирис)? Да не се окаже друг проблема. А иначе си разкачи шината и премери съпротивлението на свещите (че е най-лесно де).
                  Така да почна отначало, като купих джипа след 2000 -3000 км почнаха проблемите, първо семеринга на ГНП, после чистих резервоара, че вътре да не казвам какво беше, после си смених горивопроводите, после горивен(4-5 пъти съм го сменял за 20 000км) и другия малкия филтър който е преди него. Това всичкото съм го правил, защото неискаше да пали. Следствие на тея всичките глупости смених стартер и акумулатор(EAS 100ah, 860 стартов). Масло не гори повече от нормалното(карам с 10в40 полусинтетика на Repsol). Дюзите са си наред, мисля всичко съм направил, само тея свещи не мога да ги избера нещо. Та преди да сменя свещите, ако не подам газ дори гаснеше и пушеше синкав дим, но само с 1 работеща свещ как да е... След като ги смених, не пуши като пали. Сега не пуши много, но предполагам след време ще стане, както беше преди да сменя свещите.
                  Последно редактирано от dido4321; 12-01-12, 17:42.

                  Коментар


                  • От: Проблем с подгряването!!!

                    Как разбра че дюзите са наред носили ги на стенд
                    Pajero 2.8 tdi GLS къса база

                    Коментар


                    • От: Проблем с подгряването!!!

                      Първоначално публикуван от strugarev Преглед на мнение
                      Как разбра че дюзите са наред носили ги на стенд
                      Да наистина не мога да съм 100% сигурен, че са наред. Не съм ги носил никъде, но като правихме ремонта на главата, понеже ние сами си разглобихме, и после си събрахме всичко, като слагахме дюзите сменихме пръстените на, които лягат дюзите(мисля, че по два пръстена бяха на дюза като сложихме медни, предварително нагряти до нажежаване). Но ако не бяха наред, нямаше ли да имам проблем с вървежа на джипа или пък лятото примерно като е топло да пали трудно и да пуши? Такива проблеми нямам. Сега като се замисля около едната дюза има малко гориво, но това незнам защо е така.

                      Коментар


                      • От: Проблем с подгряването!!!

                        Виж тръбичките за излишното гориво
                        Станимир Дочев - тел.0888 939 434; 0897 800 790.
                        Jeep Grand Cherokee * WJ * 4.7 V8 * Quadra Drive * LPG LR

                        Ако можеш - дай, ако неможеш - признай!

                        Коментар


                        • От: Проблем с подгряването!!!

                          Сега като се замисля около едната дюза има малко гориво, но това незнам защо е така.

                          Може от там да дърпа въздух.
                          Pajero 2.8 tdi GLS къса база

                          Коментар


                          • От: Проблем с подгряването!!!

                            Първоначално публикуван от Дочев Преглед на мнение
                            Виж тръбичките за излишното гориво
                            Да това забравих да напиша, че са проверени, отзад през отвора на поплавъка съм гледал и като извадиш единия маркуч се вижда, че я връща нафтата.
                            Входящия колектор също е почистен, защото отвора му, който е над турбото се беше задръстил яко от сажди, като отвора му беше около ф3см.

                            Незнам, явно

                            Коментар


                            • От: Проблем с подгряването!!!

                              колеги може ли на паджерото да ми засмуква вьздух от рабичкита за излишната нафта и пали по трудно не от раз

                              Коментар


                              • От: Проблем с подгряването!!!

                                Първоначално публикуван от boby_25 Преглед на мнение
                                колеги може ли на паджерото да ми засмуква вьздух от рабичкита за излишната нафта и пали по трудно не от раз
                                Първо оправи правописа, че някой по-нервен даже няма да ти прочете написаното (трудно за разбиране е). Второ ползвай търсачка (силно препоръчително е).
                                И трето:
                                Тема1, Тема2, Тема3, Тема4, Тема5, Тема6, Тема7, Тема8 . Сигурно има и още.
                                Стига се учихте на готово .
                                п.с. Поне напиши какъв двигател е.
                                Последно редактирано от Стоян Боюков-Sariones; 07-02-12, 14:32.
                                Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

                                тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X