Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с подгряването!!!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем с подгряването!!!

    Здравейте колеги! От месец съм собственик на Паджеро 2,5 ТДИ 92 година, автоматик, дълга база,супер селект 4wd, модел exceed, внос от япония. Минах през стандартните процедури: ремъци, ролки, гресиране и т.н. Обаче в сервиза не можаха да отстранят следния проблем: сутрин когато е изстинала по- трудно пали и върти известно време. Нови са подгревачите на свещите, но според майсторите не стига ток до тях. Веднъж запали ли, няма по натам проблеми с паленето. Моля ако някой се е сблъсквал с проблема да сподели опита си или да ми препоръча майстор! Също след запалването сутрин някакво реле чатка 7,8 пъти и спира. Иначе машината е чудо, взел съм си я за лов и риболов и е страшно желязо! Други проблеми, които има към момента: не работи климатроника и част от лампите и уредите по таблото не работят! Ако може да ми препоръчате някой да ги погледне! Предварително благодаря! Ще се опитам да прикача и снимка! За инфо: от София съм!
    Прикачени файлове

  • #2
    До: Проблем с подгряването!!!

    Точно в това реле ти е проблема. Намираш го (щото незнам на десния волан къде са го завряли японците), Мериш дали наистина не предава тока, после разпояваш двата края на намотката (двете калаени капки) разглобяваш го, почистваш контактните повърхности и си готов. После по обратния ред - наглобяваш, запояваш....... и т.н.

    Успех!

    П.П. Щом казваш че чатка няколко пъти значи най-вероятно си с две такива релета - ако е така виж кое чатка при даване на контакт - то е проблемното.
    Don't hunt IF you can't kill
    първо 0883 после 333 накрая 448

    LZ1BGD

    Коментар


    • #3
      До: Проблем с подгряването!!!

      Първоначално публикуван от hunterski Преглед на мнение
      ...........Други проблеми, които има към момента: не работи климатроника и част от лампите и уредите по таблото не работят!........
      За климата, специализиран сервиз, може и да е изпуснал, може и друго да е за лампи и прибори, ако не намериш друг, звънни може да ги погледна
      0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

      Коментар


      • #4
        До: Проблем с подгряването!!!

        Първоначално публикуван от hunterski Преглед на мнение
        Здравейте колеги! От месец съм собственик на Паджеро 2,5 ТДИ 92 година, автоматик, дълга база,супер селект 4wd, модел exceed, внос от япония. Минах през стандартните процедури: ремъци, ролки, гресиране и т.н. Обаче в сервиза не можаха да отстранят следния проблем: сутрин когато е изстинала по- трудно пали и върти известно време. Нови са подгревачите на свещите, но според майсторите не стига ток до тях. Веднъж запали ли, няма по натам проблеми с паленето. Моля ако някой се е сблъсквал с проблема да сподели опита си или да ми препоръча майстор! Също след запалването сутрин някакво реле чатка 7,8 пъти и спира. Иначе машината е чудо, взел съм си я за лов и риболов и е страшно желязо! Други проблеми, които има към момента: не работи климатроника и част от лампите и уредите по таблото не работят! Ако може да ми препоръчате някой да ги погледне! Предварително благодаря! Ще се опитам да прикача и снимка! За инфо: от София съм!
        Къде са тези майстори, които не могат да ти докарат ток до подгревните свещи, че да ги знаем!
        Това за подгревачите на свещите те ли ти го казаха?
        Ако имаш път към кв. Борово може да обменим опит.

        Коментар


        • #5
          Първоначално публикуван от hammer Преглед на мнение
          Точно в това реле ти е проблема. Намираш го (щото незнам на десния волан къде са го завряли японците), Мериш дали наистина не предава тока, после разпояваш двата края на намотката (двете калаени капки) разглобяваш го, почистваш контактните повърхности и си готов. После по обратния ред - наглобяваш, запояваш....... и т.н.

          Успех!

          П.П. Щом казваш че чатка няколко пъти значи най-вероятно си с две такива релета - ако е така виж кое чатка при даване на контакт - то е проблемното.
          Намерих релетата, точно до вторият акумулатор са в една пластмасова кутия заедно с бушоните на колата. Само че отвън има още едно реле и някаква алуминиева кутийка (прилича на хард диск на компютър и точно тя чатка след студено запалване). Да не е свързана с някакъв датчик за температура в двигателя?

          Първоначално публикуван от дядо владо Преглед на мнение
          За климата, специализиран сервиз, може и да е изпуснал, може и друго да е за лампи и прибори, ако не намериш друг, звънни може да ги погледна
          Ще съм благодарен да ми кажеш някой севиз за климатици, който е изпитан и вършат работа, защото се оказа, че този климатроник е без филтър или аз поне не можах да му намеря мястото, с някакъв много стар фреон "12" бил и т.н. Или някой друг колега да каже ако е сервизирал подобен климатроник.
          Ами за приборите и лампите пробах на някои места, но се мръщят или защото може да им отнеме много време или може би си мислят,че няма да изкарат много пари- знам ли ги. Примерно на таблото като вкюча 4HLc не свети лампата и повечето бягат от подобна работа. Ако е удобно можем да се видим през почивните дни или сутрин до към 10.30 през работните да хвърлиш едно око! Телефона ми е 0888/277-830. Благодаря
          Последно редактирано от Чавдар (V93); 17-05-09, 21:29.

          Коментар


          • #6
            До: Проблем с подгряването!!!

            проблема тие в тези двете релета дето колегата ти обясни за тях аз имах съштия проблем изчистих ги и се оправи

            Коментар


            • #7
              До: Проблем с подгряването!!!

              Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
              Къде са тези майстори, които не могат да ти докарат ток до подгревните свещи, че да ги знаем!
              Това за подгревачите на свещите те ли ти го казаха?
              Ако имаш път към кв. Борово може да обменим опит.
              Искаха в сервиза да ми пуснат един + от акумулатора към подгревачите и да ми инсталрат бутон на таблото, ама все си мисля, че това е интелигентна кола и трябва да се оправи както трябва! И да нямам път към Борово мога да се отбия, стига да кажеш кога е удобно!Ами за подгревачите и аз се убедих лично, защото заведох приятел който повече от мен разбира да потвърди това. Явно преди да купя машината предишния собственик се е борил с този проблем и накрая му е писнало и я продал така.

              Коментар


              • #8
                До: Проблем с подгряването!!!

                Първоначално публикуван от hunterski Преглед на мнение
                Искаха в сервиза да ми пуснат един + от акумулатора към подгревачите и да ми инсталрат бутон на таблото, ама все си мисля, че това е интелигентна кола и трябва да се оправи както трябва...
                Била е "интелигентна"... преди 17г.
                Ходи при Владо да я оправи.

                Коментар


                • #9
                  До: Проблем с подгряването!!!

                  релетата не са в кутията на бушоните... а от същата страна ама две педи назад)
                  ако са две си със системата Super Quick Glow ,значи не търси на таблото лампа за индикация на подгряването -просто си няма, може да ти е прецакан датчика за температурата на охлаждащата течност,той е двоен-към индикатора на таблото и към релето.Но според мен на тея температури требе да пали и без подгрев,така ,че по-вероятно е да се наложи да се понаправи и една центровка на предверението! иначе прещракването на релето при палене на студено е нормално,прещраква няколко пъти и спира,тва му е и работата на второто реле,да подава ток на свещите и след запалването.
                  Та аз какво бих направил-подавам директно + на дясното,ако няма промяна си за центровка,ако има си за датчик брат,релетата щом щракат начи са на 6

                  Коментар


                  • #10
                    До: Проблем с подгряването!!!

                    Ще съм благодарен да ми кажеш някой севиз за климатици, който е изпитан и вършат работа, защото се оказа, че този климатроник е без филтър или аз поне не можах да му намеря мястото, с някакъв много стар фреон "12" бил и т.н. Или някой друг колега да каже ако е сервизирал подобен климатроник.

                    Ще ти свършат работа и удостоят с внимание момчетата в Горубляне Самоковско шосе N 1 /бившият 7-ми клон на маждународният гараж/--квалитетни са, и най вече културни !
                    0876 79 25 21

                    Коментар


                    • #11
                      До: Проблем с подгряването!!!

                      Този колега се занимава с климатици и съм чувал добри референции за работота му.
                      Зима иде

                      Коментар


                      • #12
                        До: Проблем с подгряването!!!

                        Понеже е за колата на "Хънтърски" питам в неговата тема?
                        На гореописаното "Паджеро" някой знае ли къде може да стои блока който управлява лампите на приборното табло индикиращи режимите х2, х4 и т.н.
                        "Суперселекта" е изпробван и работи, при подаване захранване на лампите и те си светват както си му е реда, всички налични кутийки с предпазители са проверени (и изправни) ....остава някъде незакачен куплунг или прекъснат кабел
                        0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                        Коментар


                        • #13
                          До: Проблем с подгряването!!!

                          Намирам принципни електрически схеми при мен, но не и разположението по блокове

                          Коментар


                          • #14
                            До: Проблем с подгряването!!!

                            Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
                            Намирам принципни електрически схеми при мен, но не и разположението по блокове
                            Нищо де, толкова друга полезна информация си дал ....сега "Хънтърски" ще я чете и принти, а после ще продължим да го търсим и ще пишем какво сме открили Сега се сетих за още един въпрос от твоите електро схеми подгряването е с две релета (някъде някой каза "Куик глоу" или нещо подобно) и нямаше поставена индикаторна лампа естествено аз сложих, но загрелия двигател не пожела да си включи "подгрева" и не разбрах дали работи, нормално ли е да е няма, ако е с "Куик глоу"
                            0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                            Коментар


                            • #15
                              До: Проблем с подгряването!!!

                              на таблото си има ,поне на моето-и червена и зелена-все пак таблата са стандартни,но принципно НЯМА индикация за подгряването при тая система,ти разбира се си сложил най-вероятно крушките...ако си поиграеш може и да я докараш и да показва ама...за не предобриш па нещо друго.
                              като един друг майстор електричар-на един рейндж ровер-видел,че има едно празно мястно без бушон,разбира се рекъл и той да сложи,как така ще стой без бушон...и 3 дена нема тръгване,а той бушона бил да отцепва скоростите при евентуално теглене))

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X