Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с предното на УАЗ-а

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем с предното на УАЗ-а

    Здравеите,
    имам "малък" роблем с предното на УАЗ-а.Когато го карам на твърда настилка(например асфалт или отъпкан сняг със зимните гуми) и включа предното дори да карам на 1-ва с 10 км/ч целия започва да се тресе и подскача(да не говорим за 2-ра) и не съм сигурен от какво е.Понеже е 3-та ръка и незнам кой какво му е правил.Имам някакви опасения че може задния диф да е с повече зъби от предния но не съм напълно сигурен защото пък и предния кардан е леко разбит Ако някои знае точната причина моля да я сподели.
    Благодаря предварително.
    http://ftp.domainbg.com/bizkit_boy/

  • #2
    Най-вероятната причина наистина може да е разлика в предавателното отношение на предния и задния диференциал. Доколкото разбирам сте със стандартните мостове, а за тях има два вида главно предаване, старите са с предавателно число 5,125 и 41 зъба, а новите "скоростни" с предавателно отношение 4.625 и 37 зъба.
    Възможно е също така да имате и проблем с предния мост, напр. неправилна регулировка и получаващо се в следстиве на това моментно заклинване на диференциала.Възможно е да има и проблем в раздатъчната кутия. Съветвам ви първо да проверите дали са еднакви двете главни предавания и дали се върти свободно и без станни звуци предния диференциал. За целта най-лесно и бързо може да направите проверката като вдигнете автомобила въртите на ръка кардана и броите оборотите на колелото.
    Успех!

    Коментар


    • #3
      Има там един номер за броенето на зъбите на диференциалите без да се разглобяват мостовете. Вдига се едната страна, карданите се въртят на ръка, и се броят оборотите на кардана и на колелото, и после се смята.
      А ако го прави само в снега, тогава е по-просто. Понеже сигурно е с уши на ресорите отпред, значи са умрели задните им втулки.

      Коментар


      • #4
        Най добре през пробката за наливане на масло преброй точно зъбите на короната.Източва се маслото,бележиш един зъб и броиш.И все пак да попитам да не би да има разлика в диаметъра на предните и задните гуми/едните да са по износени/.

        Коментар


        • #5
          Помощ

          Съветите по горе са коректни:

          Друга възможна причина:

          Необран Луфт скоростна кутия, но той трябва да се проявява и при изключен преден мост.
          Вдигнете колата и по указаните по горе инструкции проверете първо еднаквост на предавателни числа.
          После се пристъпва към профилактика на диферинциалите, може и някой от тях (евентуално предния да си е заминъл) заради неправилен реглаж или монтаж от предния собственик.
          Ако короната и пиньон ви 41/8 отпред и случайно отзад е 37/8 или обратно, преценете към кой вариант ще пристъпите.
          Имайте в предвид,че корона и пиньон 41/8 не се произвежда от 1996-1998 г. от завода и решенията са:

          - 41/8 - само българска.
          - 37/8 - само производство на ОАО"УАЗ"
          Следващото (ако горе указаните неща не дават резулта) е проверка на разд.кутия т.е. въобще на агрегата.

          P.S. След някои резултати получени от Вас може да помагаме в следващи стъпки.
          only 4 x 4,sim AWD

          Коментар


          • #6
            Благодаря за всички мнения и съвети.Скоростната кутия е ремонтирана скоро поради това че изключваше 1-ва(сменени са зъбното колело за 1-ва и 2-ра,блоковата ос и някои лагери).Гумите са абсолютно еднакви зимни и летни.
            Съветвам ви първо да проверите дали са еднакви двете главни предавания и дали се върти свободно и без станни звуци предния диференциал.
            Когато съм включил предното се чува някакво виене.
            Най добре през пробката за наливане на масло преброй точно зъбите на короната.Източва се маслото,бележиш един зъб и броиш
            .И аз за това си мислих но не бях сигурен че ще може да се види нещо през този отвор но тези дни ще пробвам
            http://ftp.domainbg.com/bizkit_boy/

            Коментар


            • #7
              По-горе са изброени доста възможни причини и най-вероятно е някоя от тях. Искам обаче да ви кажа за един случай. Едно приятелче си купи преди две години ГАЗ 69 и му правеше същия номер на твърдо му прескачаше и вкараш ли предното после много трудно излизаше и накрая се оказа че задния диференциал е от ЖУК и до колкото си спомням и двете корони бяха с 41 зъба, но пиньона отзад беше с 9 зъбака. Та и според мен диференциалите са най-вероятната причина.

              Коментар


              • #8
                Здравейте,
                най-накрая намерих време и реших да се занимая малко с джипа.Първо го вдигнах от едната страна и останових че щом предното колело направи 8 оборота задното прави 9.След това както ми казахте източих маслото и маркирах по 1 зъб(на задния се маркираха 2 )и започнах да броя.Накрая излезна че предната корона има 41 зъба а задната 42(или 43 не съм 100% сигурен).Искам да попитам дали има корони с толкова зъби или съм объркал в броенето?
                пздрави
                http://ftp.domainbg.com/bizkit_boy/

                Коментар


                • #9
                  Корона и пиньон :

                  41 на 8 или предателно число - 5.125
                  37 на 8 или предавателно число - 4,625

                  Според мен не си броил добре
                  only 4 x 4,sim AWD

                  Коментар


                  • #10
                    грешка при броенето.провери ли дали карданите ти са затегнати добре.случвало ми се е когато се разхлабят болтовете им
                    "Ако не можеш да ги убедиш, объркай ги."

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X