Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Bertone Freeclimber BMW

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Bertone Freeclimber BMW

    Колеги някой знае ли нещо повече за това возилоBertone Freeclimber BMW ?

    Трябва ми за лов и кофти условия.

  • #2
    Купе и окачване от Daihatsu с двигател 2,5?7 6-цилинцъра от BMW. Ако смяташ, че Daihatsu става, то това е по-доброто Daihatsu, поне от към двигател.

    Коментар


    • #3
      Ето го нагледно ...
      http://www.coches-motos.com/detcoche...BARCELONA.html
      [img]http://prikachi.com/files/1482881I.jpg[/img]

      Коментар


      • #4
        Ьм, не знаех, че има и с дизелов двигател. Ама кво пък, пак е готин.

        Коментар


        • #5
          Има и Фрийклимбър 2 - копие на Фероза с двигател 1.6 BMW 100кс.
          Лазликата е в предната решетка + 4 кръгли фара вместо 2 квадратни.
          Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

          Коментар


          • #6
            Първоначално публикуван от quadra
            Има и Фрийклимбър 2 - копие на Фероза с двигател 1.6 BMW 100кс.
            Лазликата е в предната решетка + 4 кръгли фара вместо 2 квадратни.
            Да ,има два в в София ,единият стои всеки ден пред прокуратурата на Римската стена,другия пред "Токуда банк' на "Орлов мост' и е на Митьо Крика Зелено -сиви.
            B+

            Коментар


            • #7
              Има едно до паметника Левски но не се кара от много време.С двигател от Бмв 320 от Е30 серията които е 136 коня.Интересно ми е да разбера дали само двигателя ли е на БМВ или има и други части.Отдоло на роки ли е?Или е някаква проба?
              https://www.youtube.com/watch?v=xvZ7xkufXn4 HEAVY BONE RACING TEAM

              Коментар


              • #8
                Аз за тези които споменавам са с вид на фероза .Иначе има и роки такива.Никъде не пише дайхатсу.Отпред емблемата е на бертоне.
                B+

                Коментар


                • #9
                  рама,окачване, ходова част - фероза, двг - бмв 1.6, каръщисани от бертоне. купе -фероза с леки бертоне оттенъци
                  Stop fawkin email me! I'm trying to drink....
                  http://www.danasoft.com/sig/mitak.jpg
                  http://www.youtube.com/watch?v=A53Mx...eature=related

                  Коментар


                  • #10
                    На дизеловия вариант само мотора е БМВ ... другото е Роки ...
                    Не че 2.8 дизела на дайхатсу му има нещо ... ама .....
                    Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

                    Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

                    Коментар


                    • #11
                      Първоначално публикуван от митко
                      рама,окачване, ходова част - фероза, двг - бмв 1.6, каръщисани от бертоне. купе -фероза с леки бертоне оттенъци
                      Ами логично, дизайна на Ферозата е разработен от Бертоне и те така си харесват произведението че си запазват възможността да го сглобяват в собствения си завод от готови комплектуващи. Така че с право може да се каже че Ферозата е най-хармоничната по дизайн малка джипка.
                      Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

                      Коментар


                      • #12
                        Това до тук е добре ама някой джиткал ли е с такава машинка и как се държи , и къде може да се тунингова ?

                        Коментар


                        • #13
                          Доста добре се държи извън пътя, дори и без тунинг. А с подходящи гуми и малко работа по окачването става много добра машината. Возията е доста хард, но това едва ли е най-важното при този джип. Как се съчетава трансмисията и окачването с БМВ мотора не знам, на мен лично японския двигател си ми харесва!

                          Коментар


                          • #14
                            Благодаря за инфото.Какво разбираме като работа по окачването? Като изключим това че е малко тромав всичко останало си е много добре.В момента е с BF Goodrig 115/75/15 АТ и го тествах в сериозна кал .Зарови се до половината а даже не се наложи да ползвам бавните.Излезе си съвсем спокойно.

                            Коментар


                            • #15
                              Имам предвид ресорите, особено отпред - подмяна, подлагане, шпренгване - за каквото стигнат паричките.Моя отпред е с два листа и са почти изправени, доколото им позволява хода на обецата. При наличието на голям и тежък дизелов мотор а в бъдеще и лебетка/надявам се!!!/ струва ми се подлагането на допълнителни 1 или 2 листа ще е добре. CarTest може да каже повече. Така че ако се вдигне малко джипката и с подходящи/за предпочитане по-високи гуми/ се справя в калта и не само...

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X