Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Bertone Freeclimber BMW

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Bertone Freeclimber BMW

    Сила има вървенето е в пъти по- добор от преди. Още със старта се усещя ряз във вървежа.

    Гледам,че и ти си от Плевен ако искаш утре да го видиш, ще ходя да го мия дзвера, в автомивка Кенеди" 2.

    Коментар


    • #77
      От: Bertone Freeclimber BMW

      "Проблема" е че през седмицата съм командировка нанякъде.В Плевен съм събота или неделя,ако може нещо за тогава да се разберем?
      Имам едно Паджеро 2 2,5ТДИ,двигателят му е от ремонт,и то смея да твърдя доста качествен,работи като часовник и не пуши колкото и да му смачкаш газта,от човека които го прави съм много доволен.Но си е малко муден този двигател,и се чудя да не го счупя,че като се сетя колко пари заминаха за ремонта


      поздрави

      Коментар


      • #78
        От: Bertone Freeclimber BMW

        Добре аз ще съм на лов, но мисля че в късния следобед може да измислим нещо. Ще ти пратя номера си и ако искаш след 16:00 в събота звънкай, да видим кой на къде е.

        Коментар


        • #79
          От: Bertone Freeclimber BMW

          Джипката излезе от бокса с подменени флуиди, гресирана и с чисто нови спирачки. Дисковете и задните цилиндърчета, както и накладките са 1 към 1 с Роки 2,8 тд до '93 година. Голям зор видях с въздушния филтър, който се оказа от BMW E30 2,4TD а не от петицата Е34 както си мислех (не знам защо, но се оказват с различни кутии). Тампони за панхарда не намерих и ги рециклирах, и остана само да подменя биалетките, ако ги намеря.
          Сега ми се отвори един проблем с фаровете, но мисля да им направя един лек ъпгрейд описан в тая тема: http://www.offroad-bulgaria.com/show...ighlight=rocky.
          BMW Е39 525 TDS; Bertone Freeclimber 2,4TD
          HONDA XR 600
          +359888311113; +359882208033
          0+

          Коментар


          • #80
            От: Bertone Freeclimber BMW

            Първоначално публикуван от vdimitrov Преглед на мнение
            Джипката излезе от бокса с подменени флуиди, гресирана и с чисто нови спирачки. Дисковете и задните цилиндърчета, както и накладките са 1 към 1 с Роки 2,8 тд до '93 година. Голям зор видях с въздушния филтър, който се оказа от BMW E30 2,4TD а не от петицата Е34 както си мислех (не знам защо, но се оказват с различни кутии). Тампони за панхарда не намерих и ги рециклирах, и остана само да подменя биалетките, ако ги намеря.
            Сега ми се отвори един проблем с фаровете, но мисля да им направя един лек ъпгрейд описан в тая тема: http://www.offroad-bulgaria.com/show...ighlight=rocky.
            На скоро открих и още дреболии от двигателя Е30 на BMW са в употреба и при нас. Сега си търся една платка impulsfomer от Е30 324d. за оборотомера, работят при нас на същия принцип.

            Коментар


            • #81
              От: Bertone Freeclimber BMW

              привет ..и аз съм запалил да си взема джип за лов и се спрях на Даихацу -фероза..Един клега ми каза за бертонето ..и какво излиза, че всичко е на фероза/роки ( с уточнението, че аз разлика м/у двете Фероза /Роки не правя), но мотора е на БМВ и ако решиш да правиш нещо по -него си ...направо загубен, така да се каже, а парите като цяло са 2 пъти повече 3000/ 6000 за бертонето друга разлика във фаровете....а каъв е смисъла да даваш повече пари за едно из също при положение, че после заменяш по -ефтините части от фероза/роки ????? ...единстения + е двигателя, че е на БМВ и се предполага, че не се разваля..толкова ..ами ..какво да ви кажа ...май Ферозата ще надделе....

              Коментар


              • #82
                От: Bertone Freeclimber BMW

                Точно за тоя мотор на BMW не съм чувал да е проблемно намирането на части. Отделно дето можеш да го смениш с по-мощен с крайно малко интервенции.

                ...с което не казвам че ферозовия е лош.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • #83
                  От: Bertone Freeclimber BMW

                  Цитат: "но мотора е на БМВ и ако решиш да правиш нещо по -него си ...направо загубен"
                  ... Колега защо така отчаяно? Нали не мислиш, че немския двигател е по-скъп за поддръжка от японския. Освен това останалите части в Бертонето СА СИ от Фероза / Роки и не се налага да търсиш по-евтини. Освен хубавите джанти, предната маска, кожата и климатика други съществени разлики няма.

                  А иначе Роки-то си е малко по-голямо от Феро и си има цял преден мост.
                  Успех в покупката и да се похвалиш.
                  BMW Е39 525 TDS; Bertone Freeclimber 2,4TD
                  HONDA XR 600
                  +359888311113; +359882208033
                  0+

                  Коментар


                  • #84
                    От: Bertone Freeclimber BMW

                    Първоначално публикуван от p_dzatara Преглед на мнение
                    привет ..и аз съм запалил да си взема джип за лов и се спрях на Даихацу -фероза..Един клега ми каза за бертонето ..и какво излиза, че всичко е на фероза/роки ( с уточнението, че аз разлика м/у двете Фероза /Роки не правя), но мотора е на БМВ и ако решиш да правиш нещо по -него си ...направо загубен, .......
                    Колко да си загубен.... 300-500 лева. Зависи какъв е двигателя - 1.6, 1.8, или 2.0.
                    Ако си с 2.0 шест цилиндров - те са еднакви всичките по външен вид и захващане - 2.3, 2.5, 2.8.
                    Имаш избор за по-голям и мощен.Но .... едва ли ще ти се наложи.
                    Освен това - Бертонето е по-широко .

                    Коментар


                    • #85
                      От: Bertone Freeclimber BMW

                      Предлагат ми да закупя Бертоне
                      Роки с двигател 2.4 дизел с турбина ...........
                      Пишете за разхода на гориво.
                      Интересува ме асфалт при скорост около 80-90 км/ч
                      Ако някой има впечатлени от надежността на двигателя.......
                      Поздрав Красимир

                      Коментар


                      • #86
                        От: Bertone Freeclimber BMW

                        Разхода зависи от : гумите, терена и размера на обувката. По принцип около 9/100.
                        Двигателя при правилна поддръжка е абсолютно безпроблемен.
                        BMW Е39 525 TDS; Bertone Freeclimber 2,4TD
                        HONDA XR 600
                        +359888311113; +359882208033
                        0+

                        Коментар


                        • #87
                          От: Bertone Freeclimber BMW

                          Да споделя с множеството, което чете тази тема, че ми се наложи да сменям съединител. Предвид огромната бройка такива автомобили във форума, реших да напиша за някого, на когото евентуално може да се наложи да го подменя.
                          За мой късмет се оказа, че маховика си е здрав. В същност почти всичко се оказа здраво с изключение на лагера, който си беше почти блокирал и ревеше като "юндолската мечка". Реших, че така и така скоростната кутия и раздатката са долу и е по- добре да сменям всичко. Съединителя се оказа от BMW 524, ама не точно. Поръчахме нов комплект, като всичко е едно към едно с оригиналния ... с изключение шлиците на фланеца на феродовия диск. Преди било имало такъв, но бил спрян от производство?!? И имаме два вариянта, или да го дадем да му наковат ново феродо, или да сменяме фланеца. Реших, че подмяната на феродото ще мине по-безпроблемно и те така...
                          BMW Е39 525 TDS; Bertone Freeclimber 2,4TD
                          HONDA XR 600
                          +359888311113; +359882208033
                          0+

                          Коментар


                          • #88
                            От: Bertone Freeclimber BMW

                            Та пак питане ...скоростна кутия , раздатка,мостове еднакви ли са с рокито.......тая вечер едни търговци на резервни части
                            твърдяха , че се различават.....италианците пипали ли са в тях или са ги влагали като готови изделия.

                            Коментар


                            • #89
                              От: Bertone Freeclimber BMW

                              Първоначално публикуван от krras Преглед на мнение
                              Та пак питане ...скоростна кутия , раздатка,мостове еднакви ли са с рокито.......тая вечер едни търговци на резервни части
                              твърдяха , че се различават.....италианците пипали ли са в тях или са ги влагали като готови изделия.
                              Раздатката и мостовете са еднакви, скоростната кутия, най вероятно е същата, само фланеца към двигателя е променен. Имай, пред вид, че мостовете и раздатките в окомплектовката на различните модификации на Роки са различни.

                              Поздрави
                              BMW Е39 525 TDS; Bertone Freeclimber 2,4TD
                              HONDA XR 600
                              +359888311113; +359882208033
                              0+

                              Коментар


                              • #90
                                От: Bertone Freeclimber BMW

                                Колеги, къде мога да намеря задни амортисьори за Бертоне 1.6

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X