Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Счупена ос на панта на задна врата LJ-70

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Счупена ос на панта на задна врата LJ-70

    Откакто купих колата-Тойота LJ-70;LX оста на горната панта на задната дясна врата(на която се крепи резервната гума)е счупена!
    Като цяло магаренцето е уникално запазено(инак нямаше да го купя,де),ама този му кусур много ме нерви!От около месец,а този,а онзи майстор да го оправи,а днес,а утре,ама досега развитие няма!
    Питането ми е има ли някой,който да се наеме да реши проблема(срещу заплащане,разбира се!!!),и като каже кога-тогава да е!
    От София съм,ама не е проблем да мръдна на 100-200км.
    Тел. 0889 889 189-Пламен

    П.С. Бая се чудих,като как така,и от какъв зор се е счупила оста,но сведущи хора казаха,че най-вероятно дълго време не е отваряна,не е била смазвана и след опит да се отвори(след години)се е усукала и счупила.
    Дано не съм сбъркал с местоположението на темата!
    много автомати-слаби резултати!

  • #2
    До: счупена ос на панта на задна врата LJ-70

    Трябва да се свали пантата, да се избие счупената ос, ако не се избие - да се разпробие и да се направи нова ос. Може да се наложи греене с горелката, така че си приготви боя на спрей. Имам човек и от вторник натам може да свършиме тази работа. Тел. ми е 0888/319614.

    Коментар


    • #3
      До: счупена ос на панта на задна врата LJ-70

      Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
      Трябва да се свали пантата, да се избие счупената ос, ако не се избие - да се разпробие и да се направи нова ос. Може да се наложи греене с горелката, така че си приготви боя на спрей. Имам човек и от вторник натам може да свършиме тази работа. Тел. ми е 0888/319614.
      Ок-приготвил съм си боя(сив металик е),ама не е на спрей,че хич не ги уважавам тези спрейове-не е здрава боята!По боядисването ме бива,ама по другите операции ме няма много-много...!Еле пък с резака,и електрожена!
      Понеделник и вторник съм отпуска...да звънна утре,или кога-да се видим за малко,ей-така...?
      Благодаря за отговора,Андро!
      много автомати-слаби резултати!

      Коментар


      • #4
        До: Счупена ос на панта на задна врата LJ-70

        Така...след много зор днес сагата със счупената ос на пантата най-накрая приключи успешно!То не беше зор,не беше чудо-баси!Искам да посъветвам всички с такъв проблем да потърсят панта втора употреба,за да не извървят дългия и изнервящ път,като мен!Ако ще се ремонтира счупената панта трябват няколко вида майстори-автомонтьор(ако никак не ви бива за някои по-прости неща),стругар(шлосер),който да ви изработи нова ос,и железар,който да избие с нагряване запеклата от ръжда ос!Накрая-пак при автомонтьора,който да закрепи и сглоби пантата!
        Добре,че след обикаляне до обяд из различни части на София се сетих за един приятел,който за мен е един от най-добрите железари,та човека за 5 минути изби с нагряване оста на пантата до която никой друг не искаше да се докосне!Не се опитвайте да разпробиете оста-много е твърда,а и в средната част на пантата има две месингови втулки(в горната и долната част),които ще се унищожат.В момента съм с ос от коларски болт-8мм.,на който изтъних максимално шапката и изпилих квадрата под нея.Направо го надянах отгоре.Обаче малко хлопа-оста трябва да е 8,3мм.-нещо такова...Нищо,де-вече имам панта и по-натам някой стругар ще врътне ос,която да влезе плътно.
        много автомати-слаби резултати!

        Коментар


        • #5
          До: Счупена ос на панта на задна врата LJ-70

          Леле ама колега ти си изгубил повече време за писане отколкото е однело за правенето на пантата. И защо ? сте сложили такъв болт аз имам джонтови .
          Луд не се мори,само се поти...и охлажда с бира 0884480846

          Коментар


          • #6
            До: Счупена ос на панта на задна врата LJ-70

            Първоначално публикуван от Пламен Ковачев (zaiko1234) Преглед на мнение
            Леле ама колега ти си изгубил повече време за писане отколкото е однело за правенето на пантата. И защо ? сте сложили такъв болт аз имам джонтови .
            Ами що....а,де...?!Понеже ми писна един месец откакто купих колата да не мога да си отворя дясната част на задната врата,защото всякакви майстори обещаваха да оправят проблема! Накрая вдянах нещо,колкото да се крепи,че току-виж изпаднала-представяш ли си???
            Кви са тези "джонтови"болтове...?Или си правиш бъзик просто?
            Убаво,де-няма да пиша повече-мнозина сте много светнати тук-прекрасно,а тия,като мен да си се оправят сами,както могат,и по трудния начин(на собствен гръб)-нищо ново,няма да ми е за сефте!
            Жалко за хубавите строфи на заглавната страница на форума!
            много автомати-слаби резултати!

            Коментар


            • #7
              До: Счупена ос на панта на задна врата LJ-70

              Първоначално публикуван от mbenz Преглед на мнение
              Ами що....а,де...?!Понеже ми писна един месец откакто купих колата да не мога да си отворя дясната част на задната врата,защото всякакви майстори обещаваха да оправят проблема! Накрая вдянах нещо,колкото да се крепи,че току-виж изпаднала-представяш ли си???
              Кви са тези "джонтови"болтове...?Или си правиш бъзик просто?
              Убаво,де-няма да пиша повече-мнозина сте много светнати тук-прекрасно,а тия,като мен да си се оправят сами,както могат,и по трудния начин(на собствен гръб)-нищо ново,няма да ми е за сефте!
              Жалко за хубавите строфи на заглавната страница на форума!
              Първо честито колега за новата придобивка.Съдейки по зададената тема от вас по дата и час и прочие и с много малка разлика на одговор в часовия диапозон ВИж пос втори май си згрешил маистора а и от там идва и джонтовия болт. Съция се използва в жепето като крепежен елемент всичко друго це испадне но не той,да се върна на темата правилния човек да направи и отстрани провредата е в пос 2
              Луд не се мори,само се поти...и охлажда с бира 0884480846

              Коментар


              • #8
                До: Счупена ос на панта на задна врата LJ-70

                Първоначално публикуван от Пламен Ковачев (zaiko1234) Преглед на мнение
                Първо честито колега за новата придобивка.Съдейки по зададената тема от вас по дата и час и прочие и с много малка разлика на одговор в часовия диапозон ВИж пос втори май си згрешил маистора а и от там идва и джонтовия болт. Съция се използва в жепето като крепежен елемент всичко друго це испадне но не той,да се върна на темата правилния човек да направи и отстрани провредата е в пос 2
                Няма грешка,адаш-карал съм я,както препоръчваш!
                Ама,докато сам на себе си не започнах да разчитам работата не се оправи!Оценявам желанието на Андро да помогне и съм му благодарен-човека свали пантата и ме изпрати при железари(стругари,шлосери),за да избият трите счупени части на оста...преди това бях и при друг,та един счупи стр. стъкло на една джипка,щото се счупи бургията и отхвръкна парчето...абе остави се...ама стига толкова,че пак стана много писане!Абе остави се....
                Надянах коларски болт 8/120,щото в самия си край има резба,а не по цялата си дължина,който няма как да изпадне-никакъв шанс просто!Оста е дълга 10см.и като отрежеш 2см. се получава гладка ос,а не с резба,което е за предпочитане в случая!
                С всичко това искам да кажа,че е по-лесно счупена ос на панта да не се ремонтира,а да се сменява с такава втора употреба,и ако се ремонтира в никакъв случай да не се разпробива,защото оста е много твърда,а материла на пантата е мек и е много вероятно отвора,който се получи да е бая накриво!
                много автомати-слаби резултати!

                Коментар


                • #9
                  Първоначално публикуван от mbenz Преглед на мнение
                  Няма грешка,адаш-карал съм я,както препоръчваш!
                  Ама,докато сам на себе си не започнах да разчитам работата не се оправи!Оценявам желанието на Андро да помогне и съм му благодарен-човека свали пантата и ме изпрати при железари(стругари,шлосери),за да избият трите счупени части на оста...преди това бях и при друг,та един счупи стр. стъкло на една джипка,щото се счупи бургията и отхвръкна парчето...абе остави се...ама стига толкова,че пак стана много писане!Абе остави се....
                  Надянах коларски болт 8/120,щото в самия си край има резба,а не по цялата си дължина,който няма как да изпадне-никакъв шанс просто!Оста е дълга 10см.и като отрежеш 2см. се получава гладка ос,а не с резба,което е за предпочитане в случая!
                  С всичко това искам да кажа,че е по-лесно счупена ос на панта да не се ремонтира,а да се сменява с такава втора употреба,и ако се ремонтира в никакъв случай да не се разпробива,защото оста е много твърда,а материла на пантата е мек и е много вероятно отвора,който се получи да е бая накриво!
                  Бих те допълнил само Няма начин да не стане или НЯма невъзможни нешта има неможешти хора

                  А , между другото в гаража ми се подмятат около 6 с7 врати от тойотка та може да измислим един гол щифтстига само да не са ръспробили и съсипали пантите
                  Последно редактирано от huko; 19-05-09, 23:43. Причина: сливане
                  Луд не се мори,само се поти...и охлажда с бира 0884480846

                  Коментар


                  • #10
                    До: Счупена ос на панта на задна врата LJ-70

                    Първоначално публикуван от mbenz Преглед на мнение
                    ...
                    Ама,докато сам на себе си не започнах да разчитам работата не се оправи...
                    Даа, за съжаление много от дребните ремонти по нашите 20-тина год. автомобили са доста нестандартни и щеме не щеме, се налага да взимаме работата в свои ръце. Разкарва се днеска малко повечко, но в крайна сметка пантата е ремонтирана и май усещам удовлетворение.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Счупена ос на панта на задна врата LJ-70

                      Първоначално публикуван от mbenz Преглед на мнение
                      .....Абе остави се....
                      Надянах коларски болт .....
                      Ако пак ти се влиза в цирка и ти се доизкусурява, ела ще ти дам повдигач за клапан (9мм) и т.н. ....много е "железен"
                      0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                      Коментар


                      • #12
                        До: Счупена ос на панта на задна врата LJ-70

                        Първоначално публикуван от дядо владо Преглед на мнение
                        Ако пак ти се влиза в цирка и ти се доизкусурява, ела ще ти дам повдигач за клапан (9мм) и т.н. ....много е "железен"
                        Аз це подложа лъфтомера и це я напасвам
                        Луд не се мори,само се поти...и охлажда с бира 0884480846

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X