Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Лифт на VW Passat - не се смейте...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    Човека очаква идеи а не размисли.
    Които го е правил да каже. Другите да слушат.

    15см лифт Просвета стана 32см
    Този лифт не струва пари. Коства труд за сваляне и качване на амортисйорите. Има няма 4 часа. Стабилноста стана по голяма ама тва вече струва пари за амортисйори. Колкото повече вдигаш толкова повече се ограничава хода на окачванито. Както при Ситроен.
    Така че Геко да каже какво точно иска от Пасата.

    Коментар


    • #17
      Да бе, не мога да повярвам че някой го е правил, значи трябва да настъпи тишина.
      А имаш ли снимки на тоя Пасат отдолу? Дай да видим нещо. Макар че забележките за стабилността са правилни разбира се.

      Коментар


      • #18
        Стефане трябваше да дойда на Баните с Гофа да видиш какво трупче е.
        Ама отзаде е с 6см фланци и газови амо. Огпред е с маслени за да спират пропадането на гумата защото хода на доло остана 3см. Аз толкова стегнати маслени амортисйори не съм виждал. КУБ или Каяба незнам може и да е едно и също.
        Правил съм и Ауди80. Трябва да се преместят само чашките на които лежът пружините. От зад е лесно защото не са заварени. Махат се и под тях се подлагат черупки от лагери. Отпред се вади пълнителя. Чисти се заварката и чашката се заварява по нагоре.

        Коментар


        • #19
          Това добле. Ама като му увиснат полуоските, и още по-лошо като се смени ъгълът на разните щанги? А кормилните?

          Коментар


          • #20
            Аз в началото тръгнах по грешен път и удължих амортисйора. Така полуоските се удрат в моста.
            При Голфа и Аудито полуоските не претракаха нищо че при Голфа лифта е на макс. При Аудито вдигнахме отпред само 3см достатъчно за да вкара по големи гуми. После на стенда наклоните се оправят. Не знам обаче дали при Пасата напречния наклон има корекций.

            Коментар


            • #21
              Първоначално публикуван от kinex
              Махат се и под тях се подлагат черупки от лагери. Отпред се вади пълнителя. Чисти се заварката и чашката се заварява по нагоре.
              Това не са правилните технологии.
              http://ftp.domainbg.com/ymk/1/11.jpg

              Коментар


              • #22
                аз какво бях направил преди време

                задни пружини от Нива и










                Коментар


                • #23
                  Краз амортисйор не се заварява. Ако не го убиеш поне ще му съкратиш живота на полвина.
                  Йори какво не ти хареса.

                  Коментар


                  • #24
                    и на мен не ми допада но беше най-бързия и лесен начин да стане а времето беше малко
                    следващите като купа газови ще мисля начин без заваряване да стане

                    Коментар


                    • #25
                      Първоначално публикуван от kinex
                      Йори какво не ти хареса.
                      Има доста по елеганто решение. Тук няма да обяснявам че после става една..............
                      http://ftp.domainbg.com/ymk/1/11.jpg

                      Коментар


                      • #26
                        Става. Става.
                        Ма кво ти пука и без тва идва края на света
                        То че по "телефона" няма да вдигнем Пасата е ясно. Аз за тва давам супер елементарен начин.

                        Коментар


                        • #27
                          единственото професионално решениe за което съм чувал, ако можеш да го намериш, е Skyjacker. Те имат кит за 5.-5.5 пасати. около 500лв. иначе трябва май сам да си го правиш..

                          а по лесен начин кой би трябвало да работи и на пасата (на голфа става) е да сложиш Bilstein TC; ~5cm

                          Коментар


                          • #28
                            А това на Билщейн пружини ли са. Отпред Пасата е с пълнители.

                            Коментар


                            • #29
                              това е самия ресюр (не мога да намеря буквата..).

                              Коментар


                              • #30
                                Ако дължината под чашката е по голяма значи става.
                                Направил си си трудът да намериш снимка. Браво.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X