Обява

Свий
Няма добавени обяви.

2LT - турбо дупка; кога светва червения/ зеления светодиод?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Турбо-дупка на 2LТ-не усещам...?

    Клапана на турбината и на мойта 70ка (турбината е Гарет) се регулира , ама ме е страх да барам там , щот си ми харесва как върви - 100км/ч на асфалт . За по-големи скорости ползвам друга кола . Не съм виждал турбината ми да прави налягане в гората . Нямам идея за това , точно кога се пуска , но не е само на обороти , а и некак си на по-рязко подаване на газ .
    TLC: LJ70 2LT ; FJ80 3FE

    Коментар


    • #32
      До: турбо-дупка на 2LТ-не усещам...?

      Първоначално публикуван от didooo Преглед на мнение
      Моята си светва , точно заедно с пушенето . Манометъра показва 0.8атм тогава . Пробвай с рязко подаване на газ , на 3та предавка . Настъпи яко , след като мине 2000 оборота - първо светва зелената , колата си ускорява добре и след като светне червената -ускорението не е същото . Без да съм специалист мисля , че се отваря някаква клапа , която пренасочва изгорелите газове не към турбината - да се не прецака .


      ЧЕРВЕНАТА лампа светва при НЕ НОРМАЛНО ВИСОКО налягане. Прочел съм в Юзър менюала, че ако турбината нагнети над нормалните 0.5бара мисля че над 0.6бара светва червената лампа.
      Явно има проблем с Westеgatа-а или гайката за отварянето му е пипана та да прави по голямо налягане.

      Иначе клапата за която говориш е точно Westеgatа
      Ето и клип http://www.youtube.com/watch?v=QzJiomL_dP0

      Но НЕ Е нормално при каквито и да е условия да светва червената лампа.


      Коментар


      • #33
        До: Турбо-дупка на 2LТ-не усещам...?

        Моята свети постоянно защото сам и турил друго турбо да му е гадно на мотора

        Коментар


        • #34
          До: Турбо-дупка на 2LТ-не усещам...?

          Първоначално публикуван от Мариян Маринов Преглед на мнение
          Моята свети постоянно защото сам и турил друго турбо да му е гадно на мотора
          А после май на теб ще тие гадно като вземеш да се бъркаш в джоба
          Всяко действие си има противодействие

          Коментар


          • #35
            До: Турбо-дупка на 2LТ-не усещам...?

            Първата ми Тойота червеният диод светеше след 3000 об.и много вървеше джипа, а знам ,че това не е добре за турбото.А след това смених три Тойоти и не може да вървят така, наравно едва вдигат 130 км в час,и на старт са много мудни.
            0887 526 564/ 0897 933 755 /

            Коментар


            • #36
              До: Турбо-дупка на 2LТ-не усещам...?

              Първоначално публикуван от lyubo73 Преглед на мнение
              Първата ми Тойота червеният диод светеше след 3000 об.и много вървеше джипа, а знам ,че това не е добре за турбото.А след това смених три Тойоти и не може да вървят така, наравно едва вдигат 130 км в час,и на старт са много мудни.
              Ми изолирай маркуча който води до клапана на турбото и тя ще почне да върви като предишната

              Коментар


              • #37
                До: Турбо-дупка на 2LТ-не усещам...?

                Първоначално публикуван от joro-g Преглед на мнение
                А после май на теб ще тие гадно като вземеш да се бъркаш в джоба
                Всяко действие си има противодействие
                Колега другото турбо което сам сложил е от 2.5тд както му викат 2LT-TE тоя по новия мотор да Toyota която е 90 кончета

                Коментар


                • #38
                  До: Турбо-дупка на 2LТ-не усещам...?

                  Първоначално публикуван от Мариян Маринов Преглед на мнение
                  Колега другото турбо което сам сложил е от 2.5тд както му викат 2LT-TE тоя по новия мотор да Toyota която е 90 кончета
                  Така може
                  Моята е с такъв двигателно модела на турбото е същото СТ-20 .Разлика има само във изхода на турбото /накрайника/

                  Коментар


                  • #39
                    светване на зеления светодиод на турбото при по-високи обороти-ТЛК LJ-70 2-LT 86к.с.

                    Здравейте,
                    Напоследък в рамките на има-няма 400-500км. забелязах, че зеления светодиод на турбото започна да светва при 2100-2200об./мин., а не както досега при около 1800об./мин.
                    След почесване и "размисъл" стигам до следните причини:
                    -турбината леееко си е затръгвала
                    -позадръстен въздушен филтър(на 7000км. е и скоро ще го сменявам)
                    -има едно бяло пластмасово цилиндърче на маркучлето, което върви от тръбата след турбината и влиза в мембраната на помпата-мислех, че е филтърче и прекарах малко коресилин през него(дано не съм го прецакал), ама май е някакво клапанче?моля сведущите да кажат какво точно е и защо е?
                    Друго не ми роди тиквата!
                    Чаденето отзад не се е увеличило, загуба на мощност май няма...но, като че ли ми спадна разхода на градско-на извънградско е същият-8.5-9л./100км. при скорост 100км./ч. с шосейни гуми 225/75/16
                    Благодаря предварително за мненията!Надявам се да не е симптом за предстоящо сериозно изваждане?
                    Последно редактирано от mbenz; 06-10-11, 08:55. Причина: допълнение
                    много автомати-слаби резултати!

                    Коментар


                    • #40
                      От: светване на зеления светодиод на турбото при по-високи обороти-ТЛК LJ-70 2-LT 86к

                      Първоначално публикуван от mbenz Преглед на мнение
                      ...има едно бяло пластмасово цилиндърче на маркучлето, което върви от тръбата след турбината и влиза в мембраната на помпата-мислех, че е филтърче и прекарах малко коресилин през него(дано не съм го прецакал), ама май е някакво клапанче?моля сведущите да кажат какво точно е и защо е...
                      Що пипаш там бре!
                      Това е турбо-компенсатора на помпата - механизъм, който увеличава дозата над определено налягане.
                      Не е в него проблема, ако изобщо има някакъв проблем. За да си спокоен за турбината измери налягането и го сравни с техническите данни.

                      Коментар


                      • #41
                        От: светване на зеления светодиод на турбото при по-високи обороти-ТЛК LJ-70 2-LT 86к

                        Първоначално публикуван от mbenz Преглед на мнение
                        Здравейте,
                        Напоследък в рамките на има-няма 400-500км. забелязах, че зеления светодиод на турбото започна да светва при 2100-2200об./мин., а не както досега при около 1800об./мин.
                        След почесване и "размисъл" стигам до следните причини:
                        -турбината леееко си е затръгвала...
                        Пожелавам ти да НЕ е турбина. Наскоро смених и ми направи впечатление, че преди (със старата) зелената лампа светваше около 2000-те хиляди, +/-, по-скоро +.
                        Сега свети още от към 1400-1500... Но да не вярваме на крушки. Налягането се мери.

                        Коментар


                        • #42
                          От: светване на зеления светодиод на турбото при по-високи обороти-ТЛК LJ-70 2-LT 86к

                          Яро-разхода как беше със старата турбина?
                          Благодаря на Андро и Яро за отговорите!
                          много автомати-слаби резултати!

                          Коментар


                          • #43
                            От: светване на зеления светодиод на турбото при по-високи обороти-ТЛК LJ-70 2-LT 86к

                            Първоначално публикуван от mbenz Преглед на мнение
                            Яро-разхода как беше със старата турбина?
                            Благодаря на Андро и Яро за отговорите!
                            Разхода със старата не беше добър (средно 14+), доколкото можем да говорим за добър разход при 80-тка с всичко по нея... С новата не съм мерил още..

                            Коментар


                            • #44
                              От: До: кога светва червения светодиод на 2-LT?

                              Първоначално публикуван от ribaria Преглед на мнение
                              И заления и червения диод са за налягането на турбото . Зелената е когато налягането е в норми а червената е когато почне да пренадува или спре да надува . А диода за ремака .. там няма никакав датчик за износване, а просто един брояч който се върти от основниа километраж и на 100 000 км примерно ти светва диода да те предупреди че си минал доста километри и е време да сменяш ремък .Там има и едно гимено капаче на стаклото като го махнеш с игла се натиска бутонче което ресетва този брояч и почва наново да отброява километрите. След всяка смяна на ремък си го зануляваш.
                              Да ,ама ,не.Смених ремък и ролки , направих така ,но продължава да свети датчика за вода във филтъра/също е сменен/ и датчкаT-BELT

                              Коментар


                              • #45
                                От: До: кога светва червения светодиод на 2-LT?

                                Здравейте колеги !!! От скоро съм горд собственик на toyota 4runner 2.4td 94г. Имам проблем, незнам защо ,когато дам контакт ,лампите на турбината светят червена и зелена,обаче ,когато е в движение и турбината работи ,нито една от лампите не светва. Има ли някъде датчик или нещо ,което трябва да сменя.
                                Благодаря ви предварително !!!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X