Обява

Свий
Няма добавени обяви.

2LT - турбо дупка; кога светва червения/ зеления светодиод?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • 2LT - турбо дупка; кога светва червения/ зеления светодиод?

    Отскоро имам Тойота LJ-70,2.4TD.Навъртях и малко над 1000км.Прави ми впечатление,че не усещам турбо-дупката,а инак колата има мощност(Предела го качих почти само на 5-та),не гори масло...в някои режими турбината се чува тихо.Може би за този модел "жипка" да е нормално?Също ако някой знае ще се радвам да каже турбото на въпросния мотор много ли е натоварено(голямо налягане ли създава)?
    Колата не я настъпвам рязко и грубо,и само веднъж съм вдигнал 110км./ч-може и още,разбира се,но вече не е приятно.Затова 90-100км./ч,като съм със шосейни гуми 225/75/16-може пък с тях да ми се вдига реалната скорост с около 5км./ч.?
    Благодаря предварително за отговорите!
    много автомати-слаби резултати!

  • #2
    До: турбо-дупка на 2LТ-не усещам...?

    Колега при плавно подаване на газ няма как да се получи турбо дупка, аз съм пробвавл на мойта тойота, че когато искам да изтискам всичко от мотора т.е връщане от голяма към малка скорост се получава едно зависване, в рамките на 3-4 сек. след което колата тръгва да набира, но до около 3100-3200 об/мин. Оттам нагоре започва да тъпче оборотите без каквато и да е разлика във вървенето. Явно в тези 3-4 секунди е така наречената турбо дупка.
    При мен поне е така, нека и другите да се изкажат!
    Там където свършва асфалта, започва моят път!! тел: 0886763494

    Коментар


    • #3
      До: турбо-дупка на 2LТ-не усещам...?

      На турбината на моята , сложих манометър , да я видя ,как се представя . В гората не се натоварва никъде . Пуска се на асфалт и работи на около 0,5 атмосфери . На 90км/ч е на 0,3-0,4атм. , при рязко настъпване вдига до 0,8 и там разтоварва . Вярвай на червената и зелената фабрични лампички , показват си точно . Въобще турбината добавя много ниско налягане и то не винаги . Правена е да изкара много километри и да щади нея си и двигателя (обърна ли внимание , че е с водно охлаждане?) . Нямам идея моята турбина сменяна ли е от предишни собственици , но ми изглежда по-нова от другите метали под капака , представя се както са по юзър-менюал .
      TLC: LJ70 2LT ; FJ80 3FE

      Коментар


      • #4
        До: турбо-дупка на 2LТ-не усещам...?

        Първоначално публикуван от didooo Преглед на мнение
        На турбината на моята , сложих манометър , да я видя ,как се представя . В гората не се натоварва никъде . Пуска се на асфалт и работи на около 0,5 атмосфери . На 90км/ч е на 0,3-0,4атм. , при рязко настъпване вдига до 0,8 и там разтоварва . Вярвай на червената и зелената фабрични лампички , показват си точно . Въобще турбината добавя много ниско налягане и то не винаги . Правена е да изкара много километри и да щади нея си и двигателя (обърна ли внимание , че е с водно охлаждане?) . Нямам идея моята турбина сменяна ли е от предишни собственици , но ми изглежда по-нова от другите метали под капака , представя се както са по юзър-менюал .
        Постни някоя друга снимка как точно си монтирал датчика за налягане и къде е свързан!
        Там където свършва асфалта, започва моят път!! тел: 0886763494

        Коментар


        • #5
          До: турбо-дупка на 2LТ-не усещам...?

          Колеги светвала ли вие червената лампичка на турбото и кога?Мойта тъй и не я видях да свети макар че съм го мъчил доста.Даже с караваната го натисках зверски на един баир пуши черно и пак не светна червената лампичка.Извинявам се на колегата дето му поузвам темата

          Коментар


          • #6
            До: турбо-дупка на 2LТ-не усещам...?

            Първоначално публикуван от БАТ РАДИ Преглед на мнение
            Колеги светвала ли вие червената лампичка на турбото и кога?Мойта тъй и не я видях да свети макар че съм го мъчил доста.Даже с караваната го натисках зверски на един баир пуши черно и пак не светна червената лампичка.Извинявам се на колегата дето му поузвам темата
            Не колега, досега и моята не е светвала никога!!
            Там където свършва асфалта, започва моят път!! тел: 0886763494

            Коментар


            • #7
              До: турбо-дупка на 2LТ-не усещам...?

              Това за кой модел Тойота става въпрос за червената лапичкаПри мен на Тойота Ландкруйзер LJ 70 2LT 93 година червената лампичка е за ангренажният ремък T-Belt която светва само когато трябва да се смени ремъка .А там където ми е обортомера има зелена лампичка за турбото и като достигне 2000 оборота светва и показва че турбото се е включило.

              Коментар


              • #8
                До: турбо-дупка на 2LТ-не усещам...?

                Точно за 2ЛТ става на въпрос...явно и твоята не светвала щом не си им обърнал внимание. От лявата страна на оборотомера е малка кръгла зелена лампичка, а от дясно пак е кръгла но червена. Едната показва че турбината се е развъртяла, а другата, че влиза в критични обороти. Светват двете + Т-белт, когато е на контакт.
                Там където свършва асфалта, започва моят път!! тел: 0886763494

                Коментар


                • #9
                  До: турбо-дупка на 2LТ-не усещам...?

                  Здравей те моята toyota е 1987г.И си си свети червената лампичка когато подам рязко гас когато отнема си изгасва.Явно има на по новите купета има разлика в таблото защото при мен си има друга лампа за ремъка.

                  Коментар


                  • #10
                    До: турбо-дупка на 2LТ-не усещам...?

                    Първоначално публикуван от БАТ РАДИ Преглед на мнение
                    Колеги светвала ли вие червената лампичка на турбото и кога?Мойта тъй и не я видях да свети макар че съм го мъчил доста.Даже с караваната го натисках зверски на един баир пуши черно и пак не светна червената лампичка.Извинявам се на колегата дето му поузвам темата
                    Моята си светва , точно заедно с пушенето . Манометъра показва 0.8атм тогава . Пробвай с рязко подаване на газ , на 3та предавка . Настъпи яко , след като мине 2000 оборота - първо светва зелената , колата си ускорява добре и след като светне червената -ускорението не е същото . Без да съм специалист мисля , че се отваря някаква клапа , която пренасочва изгорелите газове не към турбината - да се не прецака .
                    TLC: LJ70 2LT ; FJ80 3FE

                    Коментар


                    • #11
                      До: турбо-дупка на 2LТ-не усещам...?

                      На мойта-както писах-2ЛТ мотор,88година червената лампа светва след около 110км./ч. при настойчиво натискане на педала на газта,и продължаващо ускорение.Предполагам,че щом е червена не е желателно да светва!
                      И мойта турбина изглежда доста "нова"-на повечето такива коли,които гледах в продължение на около половин година корпуса на турбото беше буквално буца от ръжда!
                      Абе изобщо по мое мнение 2-ЛТ мотора е бъкан с какви ли не клапанчета,маркучлета,кабелчета,вакуумчета и прочие облужващи го шукарийки!Няма да е излишно да се изучат...!
                      Благодаря на всички за отговорите!
                      много автомати-слаби резултати!

                      Коментар


                      • #12
                        До: турбо-дупка на 2LТ-не усещам...?

                        Тези японци са влюбени в вакумите на моя 4р като му видя мотора иса плаша къде утиват всички тез тръбички не можах да си обясня.Ина другите ми Тойоти е така МАММА МИЯ ако разглобиш нещо дали ще можеш да ги наредиш пак не знам мисля да си снимам двигателя че ако ми се наложи да гледам по снимкатаМоже ли някой в общи линии да ни обясни за кво става въпрос?Знам че не е много по темата ама турбото нали вакуми го включват.

                        Коментар


                        • #13
                          До: турбо-дупка на 2LТ-не усещам...?

                          Колеги,доколкото знам червената лампичка светва само когато има нередност/незправност/ в турбо-то!!Не би трябвали да свети дори и при изстискване на мотора!!
                          0899 шест5313нула
                          За всекиго по нещо

                          Коментар


                          • #14
                            До: турбо-дупка на 2LТ-не усещам...?

                            И на мен до сега не ми е светкала червената лампамакар че съм го изцеждал мотора до последносега си сложих и манометър за налягането на турбото та да гледам какво налягане прави при различните оборотито и зелената лампа светва на принципа на налягането посредством датчик .

                            Коментар


                            • #15
                              До: турбо-дупка на 2LТ-не усещам...?

                              При моя Рънър 2LT мотор червената лампичка в дясно от оборотомера светва когато си иска.Оказа се че вътре в таблото най вероятно има някаква букса за този диод която се е разхлабила и като друсне в някоя дупка светва.Като ударя леко таблото с ръка изгасва и тогава зелената почва да работи нормално светва си на 2000 оборота когато се включи турбината.От начало се притесних да не се е прецакало турбото после като разбрах че се откачило кабелчето почна да ме дразни и спуквах таблото от шамари.След неуспешния опит да изкарам таблото обаче вече претръпнах и не му обръщам внимание като мина през дупка се оправя Ако някой е свалял табло на Рънър и има тънкости освен развиването на всички болченца които видях нека сподели.Извинявам се на колегата че му ползувам темата.
                              Прикачени файлове
                              Само спомените остават да греят в нашите сърца. 0887 51 80 51
                              На човек му трябват ум,сърце и две ръце всичко останало е прах,пепел и валерианови капки!
                              Като не можеш да помогнеш на някой не пречи!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X