Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Допълнителна защита против кражба на Уаз 469б

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Допълнителна защита против кражба на Уаз 469б

    Здравейте исках да попитам дали някой има идея да сложа допълнителна защита против кражба(Да запали с Някакъв друг ключ или нож защото съм палил Уаза с нож) . Аз имам нещо в предвид просто не знам кой два проводника да свържа към прекъсвач който е крит пот таблото така ако някой се опита да го запали дори на скорост да не запали.
    [SIGPIC][/SIGPIC]

  • #2
    До: Допълнителна защита против кражба на Уаз 469б

    Бе, ти ми покажи един неуазовод, който може да запали УАЗ с ключ на таблото, па аз ще ти дам целия кашон с остатъци от аларми. А уазовод да задигне чужд УАЗ ... Има кръгове, в които моралът още е познато явление.

    Коментар


    • #3
      До: Допълнителна защита против кражба на Уаз 469б

      колега,уазки никой не краде,по простата причини ,че ще се мъчи повече отколкото с мерцедес примерно,най-добре оставай изключена раздатъчната кутия.
      или направи байпас на стартера или делкото,с прекъсвач ама няма смисъл,никой не краде бараки.

      Коментар


      • #4
        До: Допълнителна защита против кражба на Уаз 469б

        Крадът се крадът, наскоро при нас имаше такъв случай.
        "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

        Коментар


        • #5
          До: Допълнителна защита против кражба на Уаз 469б

          По принцип е така не се крадат старички машини са от далеч се чува двигателя, но просто имам едни са седи през 4 къщи (Цигани) дето вече влизаха в двора нощем и обраха много желязо. та няма значение не можах да докажа че са те обаче вчера единия се пошегува и ми каза давай го го на скръб бате по на кияр аз само го изгледах на кръв и си викам ще дойдат по инерция ще се опитат да го запалят защото аз съм с къща пот наклон ще дойдат към 4:00 и докато стана аз или някой от семейството ще могат да го и разглобят на 3тия етаж съм . обаче ако има нещо което да ме предупреди по рано няма къде да ходят. Искам да си имам 1 малка тайничка измислих да сложа прекъсвач ама кой две жици да прекъсна
          Последно редактирано от Ясен; 14-05-09, 11:46. Причина: Подобрете си правописа и не използвайте сквернословия!
          [SIGPIC][/SIGPIC]

          Коментар


          • #6
            До: Допълнителна защита против кражба на Уаз 469б

            Първоначално публикуван от kyrsor Преглед на мнение
            По принцип е така не се крадат старички машини са от далеч се чува двигателя, но просто имам едни са седи през 4 къщи (Цигани) дето вече влизаха в двора нощем и обраха много желязо .. майка им мръсна. та няма значение не можах да докажа че са те обаче вчера единия се пошегува и ми каза давай го го на скръб бате по на кияр аз само го изгледах на кръв и си викам ще дойдат по инерция ще се опитат да го запалят защото аз съм с къща пот наклон ще дойдат към 4:00 и докато стана аз или някой от семейството ще могат да го и разглобят на 3тия етаж съм . обаче ако има нещо което да ме предупреди по рано няма къде да ходят. Искам да си имам 1 малка тайничка измислих да сложа прекъсвач ама кой две жици да прекъсна

            Ако ще го гепят, ще го направят без да го палят. Така че не си играй с прекъсвачи. По-добре му вържи задния мост към някакъв дерек с по дебел синджир......
            Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
            Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

            Коментар


            • #7
              До: Допълнителна защита против кражба на Уаз 469б

              Това със синджира ми се струва удачен вариянт. Или самият волан със синджир за нещо. Незнам дали и някои педал да заключиш към волана .
              Но трябва сериозен катинар или някакво по особено заключване иначе се обезмисля. С една щанга и е долу.
              Като чета май го спираш на улицата или пътя, което допълнително те затруднява. Все ми се струва, че едно здраво заключване за волан може и да реши притеснението. Не е толкова лесно да се махне според мен.
              Надали ще тръгнат да го палят, че то гласът му е като аларма ще разбудат махалата
              Пийте червено вино! Дава здраве.
              А то ни трябва за да пием ракия!

              Коментар


              • #8
                До: Допълнителна защита против кражба на Уаз 469б

                Поради липса навремето на ключалка на вратата на нашия УАЗ му сложихме един болт, който се завива през отвора на резервоара. Самият болт беше някакъв странен шестограм с равна глава. Така или иначе ако човек не знае, че именно по този начин си го заключил никога няма да успее да отвори без душмаски да изкриви или счупи нещо - ще вдигне шум най-малкото. Интересен вариант съм виждал на друг автомобил - на горивопровода малко след резервоара монтирано кранче - спира притокът на гориво и двигателя не след дълго умира.

                Така или иначе - те щом са тумба ще го избутат. Гледай да да им ограничиш достъпа.

                Коментар


                • #9
                  До: Допълнителна защита против кражба на Уаз 469б

                  Една дупка в кардана и се мушка някакво желязо. От единия край даже може и катинар да му се сложи.
                  Луд умора нема,само се поти!!!

                  Коментар


                  • #10
                    До: Допълнителна защита против кражба на Уаз 469б

                    системата която в момента съм се засилил да монтирам е гсм , който при отваряне на врата без да е деактивирана алармата почва да звъни на моя номер
                    а евентуално отделно към друг гсм ще прикрепа нещо като мини бомба, която при позвъняване да взриви нечии задник( това за всеки случай, ако не стигна на време до уазито). Само не се сещам как да го обезопаса тва чудо, че ако някой ми звънне по погрешка...

                    системата е евтина и не много сложна за изпълнение

                    Коментар


                    • #11
                      До: Допълнителна защита против кражба на Уаз 469б

                      колега,ти за тая система ще дадеш повече пари отколкото струва уазката.
                      единственото решение е да сложиш обикновена алармена система,не купена,с нея крадците се затрудняват повече отколкото с купешка.
                      може да сложиш кран за горивото както те посъветваха колеги или да вържеш със синджир уазката.

                      Коментар


                      • #12
                        До: Допълнителна защита против кражба на Уаз 469б

                        системата с телефон е проста и евтина, използва се произволен стар телефон.

                        Коментар


                        • #13
                          До: Допълнителна защита против кражба на Уаз 469б

                          Страх ме е да го кажа, понеже сам съм разсеян. Обаче съвършенния имобилайзер изглежда другояче.
                          Значи. Дъсчица 20х20 сантиметра. През нея пирон още 20 сантиметра. При напускане на ТС, се оставя под шофьорската седалка с пирона нагоре. По данни на производителя, надеждността е около 95%, в системите за сигурност по принцип на нищо не се присвояват 100.

                          Коментар


                          • #14
                            До: Допълнителна защита против кражба на Уаз 469б

                            Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
                            Страх ме е да го кажа, понеже сам съм разсеян. Обаче съвършенния имобилайзер изглежда другояче.
                            Значи. Дъсчица 20х20 сантиметра. През нея пирон още 20 сантиметра. При напускане на ТС, се оставя под шофьорската седалка с пирона нагоре. По данни на производителя, надеждността е около 95%, в системите за сигурност по принцип на нищо не се присвояват 100.
                            Неприложимо. Няма уазовод, който да не е разсеян.

                            Коментар


                            • #15
                              До: Допълнителна защита против кражба на Уаз 469б

                              Хубава, проста и надеждна система, но с нулева селективност.
                              Разсеяните УАЗ-оводи ще дават тежки жертви в пробити...хм глутеуси. Кофти е да ставаш жертва на "Friendly nail", още повече, когато ти сам си активирал "имобилайзера".
                              Пълното щастие май трябва да се търси в посока на проста, механичена система за закъснение на задействането на имобилайзера. Барем такива като мен се сетят какво са си поставили под седалката
                              Ясене, писали сме едновременно:-)
                              There is no dark side of the moon really. As a matter of fact it's all dark.
                              No wahalla.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X