Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Паразитен хебел на "4рънър"

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Паразитен хебел на "4рънър"

    Колеги,днес тотално разглобих паразитния хебел на "Тойотата".Нищо философско не открих в сглобката на Японеца .... чисто си е като на "Нива"!?Извадих с лекота втулките и гуменото уплътнение в долната част на хебела.
    За цялата процедура ми бе необходим само един брой гаечен ключ №17.Гайката е пресована в двата срещуположни края за да не се развива,а ограничителната шайба е с шлици.Сега започвам да издирвам в магазините за авточасти въпросните втулки с вътрешен размер 19.5мм....,а дали ще ги открия ... тава е друг въпрос!!??..
    Ето нагледно.
    Прикачени файлове

  • #2
    До: Паразитен хебел на "4рънър"

    Такъв хебел купих от "Симеон" за 75 лв.,корейски с гаранция!!По -лесно и по-правилно според мен!!
    0899 шест5313нула
    За всекиго по нещо

    Коментар


    • #3
      До: Паразитен хебел на "4рънър"

      Първоначално публикуван от sonda Преглед на мнение
      Такъв хебел купих от "Симеон" за 75 лв.,корейски с гаранция!!По -лесно и по-правилно според мен!!
      Спор няма,ама тук в Стара Загора ми искат 140лв!?За две втулки няма да дам толкова пари ...,а и ме сърби да го рециклирам сам!

      Коментар


      • #4
        До: Паразитен хебел на "4рънър"

        Колега какво направи с втулките рециклира ли ги? Мога да ти помогна ако още не си ги направил.Вчера си направих матрица за тампоните на шарнирите на ЛР искаха ми 120 лв. за комплект при положение че се занимавам с гумени и металогумени изделия.
        Само спомените остават да греят в нашите сърца. 0887 51 80 51
        На човек му трябват ум,сърце и две ръце всичко останало е прах,пепел и валерианови капки!
        Като не можеш да помогнеш на някой не пречи!

        Коментар


        • #5
          До: Паразитен хебел на "4рънър"

          Първоначално публикуван от scorpion1972 Преглед на мнение
          Колега какво направи с втулките рециклира ли ги? Мога да ти помогна ако още не си ги направил.Вчера си направих матрица за тампоните на шарнирите на ЛР искаха ми 120 лв. за комплект при положение че се занимавам с гумени и металогумени изделия.
          Брагодаря приятелю за отзивчивостта!Поръчах си от "Тойота" сервиз,а най-странното е,че са по 10лв./бр. ... само,че ще почакам 5-7дни.

          Коментар


          • #6
            До: Паразитен хебел на "4рънър"

            Първоначално публикуван от STEF BMW Преглед на мнение
            Брагодаря приятелю за отзивчивостта!Поръчах си от "Тойота" сервиз,а най-странното е,че са по 10лв./бр. ... само,че ще почакам 5-7дни.
            Когато ти притрябва нещо гумено или металогумено се сещай за приятеля си от Ямбол. Когато и с каквото мога да помогна винаги съм насреща.
            Само спомените остават да греят в нашите сърца. 0887 51 80 51
            На човек му трябват ум,сърце и две ръце всичко останало е прах,пепел и валерианови капки!
            Като не можеш да помогнеш на някой не пречи!

            Коментар


            • #7
              До: Паразитен хебел на "4рънър"

              Колега,всеки стругар ще ти ги направи от тефлон,за 15 мин.

              Коментар


              • #8
                До: Паразитен хебел на "4рънър"

                Първоначално публикуван от asen_dp Преглед на мнение
                Колега,всеки стругар ще ти ги направи от тефлон,за 15 мин.
                А какво ще кажеш ако са от полиуретан
                Само спомените остават да греят в нашите сърца. 0887 51 80 51
                На човек му трябват ум,сърце и две ръце всичко останало е прах,пепел и валерианови капки!
                Като не можеш да помогнеш на някой не пречи!

                Коментар


                • #9
                  До: Паразитен хебел на "4рънър"

                  Първоначално публикуван от asen_dp Преглед на мнение
                  Колега,всеки стругар ще ти ги направи от тефлон,за 15 мин.
                  Да ама тефлона яде желязото. Не ме питай защо, щото не знам.
                  За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                  Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Паразитен хебел на "4рънър"

                    Първоначално публикуван от targa Преглед на мнение
                    Да ама тефлона яде желязото. Не ме питай защо, щото не знам.
                    Защото е мек и в него се набиват песъчинки и други твърди частици така се превръща в абразив

                    Коментар


                    • #11
                      До: Паразитен хебел на "4рънър"

                      Колега ,аз минах по същия път ,наистина не е нищо сложно с хебела,само че аз си поръчах втулкити в Тойота-варна по 5 лв бройката/ Е това ме кефи при тойота, че има ей такива дребни джаджи за ремонт/.След като изчаках 10 дни последва подмяна на старите с нови .Само че при мен не се получи защото корпуса май е крив и не можа да се обере хлабината ,и отидох за 120 си купих нов.Дано при теб се получил.

                      П.П Макар че не е никък сложно за сваляне и разглабяне на хебела и си заслужава да се опита .Ако искаш мога да ти пратя стария хебел / Ако не съм го хвърлил че май чистих багажника и не мога да се сетя къде къде съм го сложил /.

                      Коментар


                      • #12
                        До: Паразитен хебел на "4рънър"

                        На снимките тоя хебел ми заприлича на главина на Трабант. Там са същите втулки. За размера не гарантирам щото беше отдавна, но май ги райберовахме до 22мм. Имаше и полиамидни и едни текстолитови зелени със подобни канали. Може би си заслужава да се провери.
                        Aкълa e кaтo жeнскoтo нepaзпoлoжeниe. Нe ти ли дoйдe нa вpeмe, нe гo и чaкaй!

                        Коментар


                        • #13
                          До: Паразитен хебел на "4рънър"

                          Първоначално публикуван от Myyy Преглед на мнение
                          На снимките тоя хебел ми заприлича на главина на Трабант. Там са същите втулки. За размера не гарантирам щото беше отдавна, но май ги райберовахме до 22мм. Имаше и полиамидни и едни текстолитови зелени със подобни канали. Може би си заслужава да се провери.
                          Май не беше главината а шенкелите.

                          Коментар


                          • #14
                            До: Паразитен хебел на "4рънър"

                            Вече съм с нови втулки и хебел без хлабини!..

                            Коментар


                            • #15
                              До: Паразитен хебел на "4рънър"

                              Първоначално публикуван от STEF BMW Преглед на мнение
                              Вече съм с нови втулки и хебел без хлабини!..
                              Браво много безаварийни.
                              Само спомените остават да греят в нашите сърца. 0887 51 80 51
                              На човек му трябват ум,сърце и две ръце всичко останало е прах,пепел и валерианови капки!
                              Като не можеш да помогнеш на някой не пречи!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X