Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Лада Нива 25 000 км.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Лада Нива 25 000 км.

    Ох , така се радвах когато я купих тая Лада Нива и я лъсках и я глезих... Но да си кажа без да си кривя душата май избързах с радването .
    Когато и да стане въпрос за нивите яростно скачах в защита на руските превозни средства но ... май пак съм избързал...
    ... за 11 месеца откакто я купих вече съм изминал 25 000 км и ето какво смених...

    1. смених 4 шарнира
    2. карета на карданите
    3.водна помпа
    4.кормилна щанга
    5.помпата на спирачният механизъм
    6. двата рефлектора на фаровете - просто си изгниха за 11 месеца
    7.тампони на незнам си какво...
    ...до няколко дена трябва да сваля раздатката за смяна на лагери и сваляне на скоростна кутия за смяна на разбит лагер...
    това по думите на главния монтьор...
    При положение , че си я къткам тая кола и при тази поддръжка такива номера да ми направи ,просто незнам... как да не ги сравняваш колите с жените ...ти ги глезиш а те ти се качват на главата.
    Колкото и да са евтини частите на руските автомобили , като ги изчислим колко ремонта на година се правят ии при все че треба постояно да наглеждаш колата за нов дефект .май не е на добре!?
    Забравих да спомена ,че шурти масло от двигателя от някоя гарнитура ама върви го спри ...

  • #2
    Що ли ми е много познато всичко което ми казваш. Не си ли сменил още и N-на брой предни спирачни супорти и предни главини? Значи скоро ти предстои.
    И стига са се правили тук някои колеги от форума на супер доволни от тоя боклук. По-скапана кола никога не съм имал и карал. Толкова грижи за нея, офроад не е виждала почти, не е юркана и въпреки това просто се разпадаше в движение.
    Мани, калкулирай си колко пари си дал за нея, вземи стисни малко зъби и си купи западен джип на 15 години и се виж в кола.
    Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

    Коментар


    • #3
      И на мен ми е до болка познато и съм напълно съгласен с quadra .И сега карам една по принуда-служебна ,но наистина все нещо се троши.Най интересно стана като се скъса шпилката на раздатката,която я държи към тампона.Прибрах се като с дясната ръка държах раздатката за лостовете,но за 30 км. с 20-30 км/ч не е много приятно

      Коментар


      • #4
        ами то просто святни части трудно се намират повечето са разни ментета
        каква спирачна помпа сложи ? няква за 15лв ли
        руски шарнири ли сложи, за колко ги купи ?

        Коментар


        • #5
          Жалко,
          На мойта (докато я имах) най-куриозният случай беше когато една девоика ме помоли да я издърпам (караше опел някакъв) и аз отивам с Нива-та и докато си я дърпам нещо се раздрънчава отпред, спирам поглеждам и какво да видя - Спирачният апарат се развил и се влачи на маркучите (два проя) е бързо го зглобихам (моят майстор де да не си помслите нещо) но колата беше на 1000-2000км.
          И въобще има цяла тема по въпроса http://forum1.offroad-bulgaria.com/v...asc&highlight=

          Коментар


          • #6
            Моята блокира предна лява главина на спускане от Студена, без да дава никакви признаци, да стяга, да грее, да вие и нищо такова...Предно ляво блокира и ми костваше огромни усилия да не влезна в насрещното или да не се преметна десетина пъти по нанадолнището...Това си е жив опит за убийство. Да не разказвам какви още неща са и се случвали...
            Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

            Коментар


            • #7
              И Уаза ли е така бе хора ??? Тва като от филм на ужасите
              0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
              Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
              Суперскан България www.decbg.com
              Машинно почистване на DPF/FAP филтър

              Коментар


              • #8
                На УАЗ един път ми пада задния кардан бяха се развили четирите болта от захващането на скоросната кутия.Колата беше Уаз 452 на 90000 км. според майсторите трябвало да разпробия болтовете и да прекарам тел през тях като контра срещу развиването.Втория път понеже затягах болтовете на друг УАЗ на около 200000 км. се разви кардана заедно с диска на ръчната спирачка изпаднала беше голямата гайка от скоростната кутия.В двата случая ме спасяваше веригата под задния кардан и малката скорост, иначе преобръщането не ми мърдаше!

                Коментар


                • #9
                  Баш същото е и УАЗ-а. До като не махна всичко руско от него проблемите няма да престанат. Вчера махнах и последните два руски накрайника от кормилните щанги. Другите са от МБ 100 и са турски на "АС метал" и не са мръднали от как съм в движение. А тия руски боклуци ми скъсаха нервите, всяка седмица луфтове, даже и маншони им бях сложил да станат като истински. Сега махам и това отзад дето му викат спирачки и съвсем ще се оправят нещата.
                  http://ftp.domainbg.com/ymk/1/11.jpg

                  Коментар


                  • #10
                    Мога и аз да сподела опит малко с Уаз, за Лада Нива не мога да кажа нищо щото малко съм карал ,

                    преди 6 години фирмата която работя купи 6 Уаз , от Сан Хаи (маи така се казваха) и докато ги докравахме до София на собсевен ход от варна, направо неможах да повярвам на какво е способен руснака,
                    В едната намерихме 3 прази бутилки от водка.
                    На едната кардана и падна докато карахме по магистрала, на друга и капеше бензин от един от маркучите по топля двигател, кво ли не им ставаше по пътя освен на една от тях която стигна до София и като минахме табелката София почна да губи мошност , на следващия ден гледаме че е хвърляло масло от алспуха , и се оказа че болтовете на клапаните не били затегнат и от там блокираха 2 от цилиндирте.
                    Абе с две думи пълна трагедия, след това едвам оспяхме да ги продадем .
                    сега чувам че са били доста по добри от преди 6 години, но докато не го пробвам не мога да съм сигурен.

                    сега имам при мене една Шеви Нива и единстеното което ми изглежда яко е ел. сълклата, няма и 1000 километра и вече има яки луфтове по диференцялите , а таблото сено е направено в час по трудово

                    Коментар


                    • #11
                      И аз сменях редовно на Нивата карета на карданите.Смених и карета на полуоските,веждите отзад,двата предни калника,правих планки на предният диференциял и ги хванах за лапата на двигателя-защото по черен път като друса и шпилката за която се държи предният диф е навита в алуминия на кожуха на дифа и се прецаква резбата и провисва целия диф отпред Освен това я кърпих с 2мм. ламарина,обшивах гредите през цяло от най предната до най задната точка с 4мм. шина-и може да се каже че стана що годе годна за не много екстремен терен А щях да забравя-няколко пъти сменям супортите и един път главините-цялата предница постоянно иска потягане,и втулките на носачите се скапват много бързо и пружини чупих отпред и сега съм сложил от някякъв бус-и аз не знам от какъв точно-донесоха ми ги-гледам стават и ги сложих Общо казано-мое мнение е че не е лоша Нивата-но си иска малко повече разбиране и чести ремонти.

                      Коментар


                      • #12
                        Първоначално публикуван от TRAPERA
                        И аз сменях редовно на Нивата карета на карданите.Смених и карета на полуоските,веждите отзад,двата предни калника,правих планки на предният диференциял и ги хванах за лапата на двигателя-защото по черен път като друса и шпилката за която се държи предният диф е навита в алуминия на кожуха на дифа и се прецаква резбата и провисва целия диф отпред Освен това я кърпих с 2мм. ламарина,обшивах гредите през цяло от най предната до най задната точка с 4мм. шина-и може да се каже че стана що годе годна за не много екстремен терен А щях да забравя-няколко пъти сменям супортите и един път главините-цялата предница постоянно иска потягане,и втулките на носачите се скапват много бързо и пружини чупих отпред и сега съм сложил от някякъв бус-и аз не знам от какъв точно-донесоха ми ги-гледам стават и ги сложих Общо казано-мое мнение е че не е лоша Нивата-но си иска малко повече разбиране и чести ремонти.
                        Е след това изказване Нива никой нема да си купи вече.
                        http://ftp.domainbg.com/ymk/1/11.jpg

                        Коментар


                        • #13
                          И не трябва, за тия пари си купуваш Самурай, Фероза или с малко зор Витара...
                          Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

                          Коментар


                          • #14
                            И почваш да пускаш обяви,че търсиш еди какво си за еди кои си модел
                            LZ1NBN

                            Коментар


                            • #15
                              Да, намираш го, слагаш го и забравяш. За Нивата си го купуваш от първия Плод-Зеленчук, слагащ и другата седмица пак си купуваш същото, ако не си се убил разбира се до тогава с нея заради неизправност...
                              Ти пробвай да намериш качествени части за Нива и ще видиш че никакви обяви не те спасяват - просто не съществува такова нещо в природата.
                              Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X