Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Този двигател от Волга ли е или от УАЗ.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Този двигател от Волга ли е или от УАЗ.

    Така имам големи съмнения относно този двигател според баща ми е волгов 1.8 двигател вчера правих карбуратора с един техник и Той ми каза че си е от Уаз Можели някой по научен тук да ми обесни какъв е всъщност.В гората проблеми няма не мърда от пътя.Аз знам че Уаз двигателите са като на Волга само че са със по големи цилиндри защото е 2.4кб. а на Волга е 1.8кб

    Ето малко снимки (Ако са малко Ще направя още)






    [SIGPIC][/SIGPIC]

  • #2
    До: Този двигател от Волга ли е или от Уаз.

    Несъм чувал за волга 1.8.
    Прилича ми на най обикновен волгов мотор 2.5.
    На мотора до масления филтър трябва да има номер, напиши го в търсачката и чети, чети колкото щеш.
    "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

    Коментар


    • #3
      До: Този двигател от Волга ли е или от Уаз.

      Първоначално публикуван от kra_kra Преглед на мнение
      Несъм чувал за волга 1.8.
      Прилича ми на най обикновен волгов мотор 2.5.
      На мотора до масления филтър трябва да има номер, напиши го в търсачката и чети, чети колкото щеш.
      коя търсачка google?
      [SIGPIC][/SIGPIC]

      Коментар


      • #4
        До: Този двигател от Волга ли е или от Уаз.

        Ако се съди по масления филтър, двигателят е ЗМЗ. ЗМЗ-двигатели се слагат и на Волга и на УАЗ. Какъв е точно модела на двигателя и кубатурата му може да се разбере както е написал kra_kra по-горе.
        БИО пчелен мед и пчелни продукти
        0888 66 59 73

        Коментар


        • #5
          До: Този двигател от Волга ли е или от Уаз.

          И аз не съм чувал за оригинален бензинов мотор за Волга, УАЗ, ЖУК, НИСА, с различна кубатура от 2,5 литра. Единствено са имали различни глави - два типа, за високооктановия и низкооктановия бензин.
          Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
          Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

          Коментар


          • #6
            До: Този двигател от Волга ли е или от Уаз.

            Първоначално публикуван от kyrsor Преглед на мнение
            коя търсачка google?
            Сигурно се има предвид търсачката на форума! Горе в лентата в дясно.
            Все, что делаешь, надо делать хорошо, даже если совершаешь безумство.
            A2 (+)

            Коментар


            • #7
              До: Този двигател от Волга ли е или от Уаз.

              Дам просто да се уточня намерих тема в Форума и на нея имаше линк към същия като моя двигател е ми явно това е


              Иначе Тоя двигател е радост за ушите


              Технические характеристики <- (Руски)
              • Количество цилиндров 4
              • Рабочий объем цилиндров, л 2,445
              • Рабочий режим 4-тактный
              • Степень сжатия 6.7:1
              • Номинальная мощность при частоте вращения коленчатого вала 4500 мин -1, кВт (л.с.) 66,2 (90)
              • Максимальный крутящий момент при частоте вращения коленчатого вала 2400-2600 мин -1, Н*м (кгс*м) 172,6 (17,6)
              • Минимальный удельный расход топлива г/кВт*ч (г/л.с.*ч) 294,4 (215)
              • Расход масла на угар, % от расхода топлива 0,4
              • Ресурс до первого капитального ремонта, км 250000
              • Масса, кг 181
              • Топливо АИ-76
              [SIGPIC][/SIGPIC]

              Коментар


              • #8
                До: Този двигател от Волга ли е или от Уаз.

                За Волга Газ 24 има различни модификации с външна минимална разлика.
                Този е или 24-01 или 24д модификация
                Случайни хора УАЗ не карат

                Коментар


                • #9
                  До: Този двигател от Волга ли е или от Уаз.

                  Първоначално публикуван от Nik Преглед на мнение
                  За Волга Газ 24 има различни модификации с външна минимална разлика.
                  Този е или 24-01 или 24д модификация
                  Можеш ли да ми дадеш техн. характеристика?
                  [SIGPIC][/SIGPIC]

                  Коментар


                  • #10
                    До: Този двигател от Волга ли е или от Уаз.

                    Гледам, че е с двойния ремък. Това е волговия двигател М-24. Същия го имам на стария УАЗ.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Този двигател от Волга ли е или от Уаз.

                      Първоначално публикуван от Злой Преглед на мнение
                      И аз не съм чувал за оригинален бензинов мотор за Волга, УАЗ, ЖУК, НИСА, с различна кубатура от 2,5 литра. Единствено са имали различни глави - два типа, за високооктановия и низкооктановия бензин.
                      На Жук, Ниса и респ. Варшава, оригиналните двигатели са 2,120 , а не 2,445. Иначе си приличат на външен вид.
                      С "Фармахим" - непобедим
                      Дизел - само дънки!

                      Коментар


                      • #12
                        До: Този двигател от Волга ли е или от Уаз.

                        Първоначално публикуван от м20_маниак Преглед на мнение
                        На Жук, Ниса и респ. Варшава, оригиналните двигатели са 2,120 , а не 2,445. Иначе си приличат на външен вид.

                        Оппаааа. Не знаех, благодаря.......

                        Да не би да са с различни ризи и бутала? За да не карат съюзниците толкова "мощни" коли като и големия брат?!?
                        Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
                        Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

                        Коментар


                        • #13
                          До: Този двигател от Волга ли е или от Уаз.

                          Първоначално публикуван от Злой Преглед на мнение
                          Оппаааа. Не знаех, благодаря.......

                          Да не би да са с различни ризи и бутала? За да не карат съюзниците толкова "мощни" коли като и големия брат?!?
                          На Варшавата и Ниса-Жук буталата са 82мм. а на Волгата и УАЗа са 92мм.
                          ГАЗ 69 УАЗ 452-2 броя УАЗ 31512 Kia Sportage 2.0 16v
                          Калта за УАЗа е като водата за водолаза 0886445318

                          Коментар


                          • #14
                            До: Този двигател от Волга ли е или от Уаз.

                            Ами, виж сега каква е работата. Жук и Ниса са построени на базата на Варшавата, която пък се е произвеждала по лиценз на ГАЗ 20 Победа. Победата е оборудвана с м20 двигател, унифициран с този на ГАЗ 69 - стоящи клапани, 2120 см3, диаметър/ход бутало - 82/100, докато при Волгата - 92/92. В началото на 60-те поляците решават, че 55 конски сили са малко за тези коли и реконструират двигателя. Естествено, буталната група, кол. и разпр. вал остават същите, просто променят цилиндровата глава, като монтират в нея клапаните. Резултат - мощността се покачва с умопомрачителните 15 лошадки.

                            Има и друга конструктивна особеност - при полските двигатели цилиндровите втулки са "сухи", докато при Волгата са "мокри" - охлаждат се непросредстено от охл. течност.

                            Първоначално публикуван от Злой Преглед на мнение
                            ...

                            ... За да не карат съюзниците толкова "мощни" коли като и големия брат?!?
                            Може и да има нещо такова, въпреки, че преди една седмица се возих на Варшавата 223 на Момчил и мога да кажа, че доста сериозно върви, особено в баир. Наема се не по-зле от Волгата.
                            С "Фармахим" - непобедим
                            Дизел - само дънки!

                            Коментар


                            • #15
                              До: Този двигател от Волга ли е или от Уаз.

                              мен чeсно казано ме интересува само колко Кб. до преди няколко дена мислех че е по малък . Но сега смятам че е 2.4 2.5... не повече не по малко И се надявам да съм прав.
                              [SIGPIC][/SIGPIC]

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X