Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Автобус и Камион се гонят с 140км/ч в Стара Загора

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Автобус и Камион се гонят с 140км/ч в Стара Загора

    Заснето от колега от форума на Шкода

    http://vbox7.com/play:d6f13fad

    Ето и текста на снималия:

    ето какво снимах вчера (9.5.2009) като се прибирах от Бургас ,започнах да снимам след като бях се изнесъл да изпреварвам и автобуса без мигач ме засече и от там почна да прави още доста такива изпреварвания,като караше със 120-140 по пътя преди Стара Загора,като настигна камион също със хасковска регистрация и започнаха да се гонят,зад камиона може да се чуят ударите от пясък и камъчета дето летяха от каросерията му.Ограничението е 90 а после 50 и има доста пешеходни пътеки.Просто нямам думи какво можеше да се случи
    Последно редактирано от huko; 11-05-09, 15:15.
    Зима иде

  • #2
    До: Автобус и Камион се гонят с 140км/ч в Стара Загора

    За съжаление няма институции, които да се самосизират...
    "Когато Господ раздавал земя на народите, българите закъсняли и земята вече била свършила. Затова Бог им дал къстче от своята земя."

    Коментар


    • #3
      До: Автобус и Камион се гонят с 140км/ч в Стара Загора

      Да им посочва номерата и ще внесем оплакване в КАТ.
      Аз се подписвам веднага, под настояване да се издирят водачите и да им се отнемат книжките. И на фирмите собственици по няколко хиляди акт.
      Защото и двете превозни средства трябва да имат тахографи.
      Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

      Коментар


      • #4
        До: Автобус и Камион се гонят с 140км/ч в Стара Загора

        Скоро ползвах бус пътнически,чисто нов.На сравнително кратко разстояние 100-120 км.Определихме ,час за тръгване на групата която водех,но шофьора преди тръгването ни се извини,че пътуването ще около 2 часа.Притесних се защото имахме уточнен час,но важното е ,че машината си има фабрично вграден ограничител на скоростта-95 км/ч.Толкоз вози хора,те трябва да са живи.
        Според мен на всички товарни над определен тонаж и всички пътнически за обществен транспорт,ограничители на скоростта.Приемаш,като законово изискване даваш им гратисен период една година и след това който няма аут от бизнеса.По същия начин и за тия дръгели на по 30-40 години дето пушат ,като горелки,автобуси и камиони.
        Ланд Ровър-Дискавъри,ТД5-1999 год.,готин е.
        "Мъжко е да обещаеш,човешко да не го изпълниш."
        "Правото на глас,не винаги означава да имаш право на избор."

        Коментар


        • #5
          До: Автобус и Камион се гонят с 140км/ч в Стара Загора

          Aвтобуса и камиона са в нарушение това стана ясно ,а шофьора който е снимал с колко км е минал през населеното място?
          http://lh6.ggpht.com/_nwJHDgN9VrQ/Si...128/suzuki.jpg

          Коментар


          • #6
            До: Автобус и Камион се гонят с 140км/ч в Стара Загора

            "Всички автобуси, които са регистрирани в ЕС трябва задължително да имат ограничител на скоростта на 100 км/ч" - цитат на една внушителна бройка шофьори на автобуси, с които съм пътувал.

            Дори и при спускане не могат да засилят повече, тъй като електрониката включва ретардера.
            Георги Гатев

            Коментар


            • #7
              До: Автобус и Камион се гонят с 140км/ч в Стара Загора

              Първоначално публикуван от Георги-trimata Преглед на мнение
              "Всички автобуси, които са регистрирани в ЕС трябва задължително да имат ограничител на скоростта на 100 км/ч" - цитат на една внушителна бройка шофьори на автобуси, с които съм пътувал.

              Дори и при спускане не могат да засилят повече, тъй като електрониката включва ретардера.
              Неправилен отговор. Няма такова нещо като ограничител на скоростта. Това е изключително опасно, ако изпреварваш и изпреварваният натисне газта, може и да няма как да приключиш маневрата, а обратният път до твоето платно да се окаже доста по дълъг.
              Има тахограф. По него гледат и полицаите. Признават, кратковременни превишения на скоростта точно по тази причина, приключване на маневра изпреварване.

              Отново казвам, ако заснелият ги колега е записал номерата, аз ще подпиша групово оплакване до КАТ с настояване за наказание, на водачите и на фирмите собственици на МПС.

              Толкова жертви с автобуси и пак няма да се стреснат тия шофьори от нарушенията.
              Последно редактирано от Nik Nikolov; 11-05-09, 17:37.
              Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

              Коментар


              • #8
                До: Автобус и Камион се гонят с 140км/ч в Стара Загора

                Има, в повечето страни, на автобусите произведени след средата на 80те. Ако изпреварваш и изпреварваният натисне газта просто се връщаш, или въобще не започваш изпреварването ако не си много по-бърз от изпреварвания.

                С добавката разбира се че се движиш по пътища които са съвсем различни от стандартните наши, и че в повечето случаи единственото нещо което може да ти се наложи да изпревариш на немагистрален път е трактор или пенсионерско автомобилче ограничено на 40км/ч, които са в пъти по-бавни от теб. В противен случай най-вероятно изпреварването от автобуси ще си е по принцип забранено, и скоростта им така или иначе ще е ограничена на 90км/ч.

                Прекарвал съм конвои автобуси през цяла Франция - аз отпред с микробусчето, те зад мен като патенца в колона, усмихнати казаци и узбеки, накупили автобуси за родните места. По-старите чат-пат вдигаха 115. По-новите - ниц. Изключително скучно занимание, караш едно денонощие с 95. Разнообразено от кълбета адреналин, като видиш в огледалото как в далечината последния взима грешния разклон, и вместо на запад към Германия отпрашва в посока Марсилия.
                Издъних се на Тюринг теста

                Коментар


                • #9
                  До: Автобус и Камион се гонят с 140км/ч в Стара Загора

                  Първоначално публикуван от Nik Nikolov Преглед на мнение
                  Неправилен отговор. Няма такова нещо като ограничител на скоростта.

                  Неправилният отговор е твоят! Всички влекачи които съм управлявал са били с ограничител, и то точно на 90 километра. Камиона от клипа е модел от 80-те, и вероятноста всичко в него да е побългарено, включително и ограничитела, е голяма.
                  Ако искаш да разсмееш Господ - разкажи му плановете си.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Автобус и Камион се гонят с 140км/ч в Стара Загора

                    Мисля че колегата Николов имаше предвид ограничителите на автобусите, не на камионите. Но и там си ги има. Просто мисля че при автобусите е малко по-високо ограничението. Май 105 км/ч.

                    В България не знам как е, помня че до преди няколко години ми беше не съвсем лесно да задмина митсубишитата на Груп с лека кола. Не знам дали се е променило нещо.

                    А конкретно за този от филмчето - май наистина трябва да пуснем подписка.
                    Последно редактирано от Goblin; 11-05-09, 18:37.
                    Издъних се на Тюринг теста

                    Коментар


                    • #11
                      До: Автобус и Камион се гонят с 140км/ч в Стара Загора

                      Идвам аз в Америката и се захващам с търсене на работа. Дойде ми странната идея да ставам шофьор на училищен автобус. Към края на обучението инструктора ни качи на една бръмчилка и айде на магистралата. Бръмчилката страшна, върви на бяс. Виждали сме ги по филмите, грозни, ръбести, жълти. Много вървят!

                      Инструктора ни обяснява, че максималната скорост на това нещо е доста голяма /не помня точната цифра ама май към 160 беше/и ги вдига без проблеми. Обясни ни и, че по закон можем да караме с максимално 55 мили. За всички останали е 65 на магистралата. Ние се хилим и си мислим как ще си ги ръчкаме. За няколко провинения и уволняват на място. Пита инструктора- "колко време ще ми е нужно да разбера, че превишавате скоростта?" Ние пак се хилим.

                      Вади си телефона човека, подава го на колегата зад него и му каза да отговаря и да запише всичко, което му кажат. Дава gas. Споменах ли, че бръмчилката върви? Много върви! След няма и 2 минути телефона звъни. Диспечера. Автобус номер ... движещ се в посока ... по магистрала ... пълен с ученици се движи с .... Обадил се някои веднага на диспечера. Телефона го има на задната броня- "как е моето каране, тел ....?" Около нас свирки, ръкомахания да намали, ядосани физиономии. Инструктора кара и натиска, ухилен. Телефона звъни пак. Автобуса продължавал да кара бързо, викали полиция. Е чак тогава инструктора хвана телефона и обясни, че показва на бъдещите шофьори как не се прави- "аз съм бее, споко, все дърти магарета, ученици вътре няма, само показвам" Диспечера - "Това да го обясниш утре сутринта на 100 подивели родители ако обичаш!" отбихме от магистралата и спряхме. След нас спират поне 5 коли. Ядосани. 10 минути трябваха да обясни какво става и защо се прави на състезател. Нервни родители ей! Е не станах шофьор. Това живот ли е?!

                      Такива табелки на задната броня има на повечето автобуси, доста служебни коли, даже и ако разхождаш пици с кола го имаш. Ходи се ръчкаи. Ще ти е последния ден на тая работа.
                      https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                      Коментар


                      • #12
                        До: Автобус и Камион се гонят с 140км/ч в Стара Загора

                        Писах на колегата да погледне тази тема, ако има желание за подписка и, ако е записал номерата, ще имам ангажимент да препредавам.
                        Зима иде

                        Коментар


                        • #13
                          До: Автобус и Камион се гонят с 140км/ч в Стара Загора

                          Добре де, аз в толкоз автобуси съм се возил, никога не е било до 105. Това им е даже нещо като минималната скорост. Също така мога да кажа, че по-съвременен автобус не съм и виждал да пъпли със 100. Изпреварват ме и със 120, за да не ги бавя да перкат със 130-140... Напълно съм учуден и сефте чувам за таквоз ограничение

                          Коментар


                          • #14
                            До: Автобус и Камион се гонят с 140км/ч в Стара Загора

                            В България меко казано ги изключват, ако въобще ги има

                            Аз лично съм гонил турски автобус между Пазарджик и Пловдив, със 160км/ч. Вършееше по цялата магистрала, едвам го удържаше говедото, но газ и това е. Аз отзад не смеех да го изпреваря.

                            А в Европа българските автобуси си карат както си знаят, с надеждата че няма да ги хванат. Но вече техен, местен автобус, си е с ограничител.

                            Имай предвид че в Европа половината автобуси по магистралата не са местни, а са някъде я от Източна Европа, я от разни по-екзотични места. Но и местните ченгета не си поплюват.
                            Издъних се на Тюринг теста

                            Коментар


                            • #15
                              До: Автобус и Камион се гонят с 140км/ч в Стара Загора

                              Тахографа е писец, не е ограничител........ поне тези, преди десетина години на Мицубишитата на Груп, бяха такива.........

                              лекуваше се елементарно, с ластиче........ караш си със 160, на шайбата се отбелязва 90 като те спрат, с елегантно, отработено движение вдигаш капачето да извадиш шайбата, като едновременно с това късаш ластичето и то, фиюют, няма гооооо
                              ________________________________________________
                              Subaru OUTBACK 2,5
                              Hyundai TUCSON 2.0

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X