Обява

Свий
Няма добавени обяви.

SUZUKI DL 1000 V-Strom

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    Проблем със Suzuki V-Strom DL 1000

    Здравейте всички свободни по дух мъже ! Публикувах тази тема в предишния форум(4-Тактови) и един колега ме насочи към този. Собственик съм на SUZUKI DL 1000 V-Strom, модел 2008г. Мотоциклета наистина е чудесен,със всички възможни екстри за модела, но от 6-7 месеца ми създава проблем, който до момента не е решен. За какво става дума: Машината е на 25 000 км. Поддържана и глезена, без каквито и да е икономии. При динамично шофиране си "къса" гумите, но в момента в който решиш да я караш спокойно, започва да прекъсва и да се тресе цялата. Сякаш не й стига гориво или се "дави". Това става на около 3,300 до 4000 оборота, на трета, четвърта и пета предавка или на около 65-80 км/ч. В момента в който надхвърли 4000 оборота всичко изчезва. Същото става и като "слезна" на по - ниски обороти и скорост. Машината е проверена на мах. Свещи, въздушен филтър, синхронизация на цилиндрите, газ анализатор и т.н. но проблема остава. Машината е с ауспуси на Акрапович, точно предвидените за модела. Свалил съм заглушителите. Звука е перфектен, но.... Поставих ги обратно, проблема не се променя. Смених TPS-а с нов, нов датчик за въздуха, който се намира на кутията на въздушния филтър, пробвах с друг, нов компютър, проблема остава. И всичко започва след като двигателят загрее нормално. До тогава машината е безупречна. Лесно пали, стабилно и чисто работи и като загрее.......

    Също така ми писаха и че това е един от двата най-срещани проблеми при V Strom DL 1000. И се "оправял" с Power Comander. Потърсих в нета, но намерих само, че това подобрява горивната смес. Не разбрах, къде се "закача". Пишат по различни чуждестранни форуми, че наистина помагал. Напълно се отчаях, защото преди месец купих от e-Bay чисто нов компютър и.... нищо не се промени.
    Върнах компютъра и след дълга кореспонденция с продавача, PayPal и e-Bay най-накрая ми върнаха парите. След всичко, което направих съм малко скиптично настроен, че това ще помогне, но за него бих направил всичко. Ако някой го е ползвал и евентуално му е помогнал или пък не да сподели преживяното. Според вас има ли надежда да се реши проблема...? И засега е това, ако се сетя за още нещо ще добавя... Благодаря предварително


    Последно редактирано от damon; 18-12-14, 13:59. Причина: заглавие с големи букви

    Коментар


    • #17
      От: ПРОБЛЕМ СЪС SUZUKI V-STROM DL 1000

      Не съм много запознат с горивната система и не вярвам да не си го проверил, но за всеки случай да кажа ,виж дали нямаш оригинален или допълнително слаган горивен филтър , ако да - махни го и виж как ще е . Друго -намери някой колега с в стром, покарай го и виж дали се държи по подобен начин , V 2 двигателите въпреки по високия си въртящ момент , искат малко повече обороти при ниска скорост , в сравнение с 4 цилиндров редови примерно . Това е субективно усещане поради по големите вибрации , не издърпва така мазно като редовия двигател , ето защо по добре покарай друг V strom и виж за какво става въпрос. Аз например карам Мт- 01- 151 нютонметра е въртящия момент, колкото на някои леки коли , тегли като локомотив, въпреки това когато се случи да е на 4 или 5 та предавка с ниска скорост се получава едно придърпване
      Последно редактирано от ianakiev; 18-12-14, 11:00.

      Коментар


      • #18
        От: SUZUKI DL 1000 V-Strom

        Първоначално публикуван от doyche Преглед на мнение

        Също така ми писаха и че това е един от двата най-срещани проблеми при V Strom DL 1000. И се "оправял" с Power Comander. Потърсих в нета, но намерих само, че това подобрява горивната смес. Не разбрах, къде се "закача". Пишат по различни чуждестранни форуми, че наистина помагал. Напълно се отчаях, защото преди месец купих от e-Bay чисто нов компютър и.... нищо не се промени.
        Върнах компютъра и след дълга кореспонденция с продавача, PayPal и e-Bay най-накрая ми върнаха парите. След всичко, което направих съм малко скиптично настроен, че това ще помогне, но за него бих направил всичко. Ако някой го е ползвал и евентуално му е помогнал или пък не да сподели преживяното. Според вас има ли надежда да се реши проблема...? И засега е това, ако се сетя за още нещо ще добавя... Благодаря предварително
        Инструкция за монтаж: http://www.powercommander.com/downlo...FC20017.01.pdf

        Не е нещо сложно, но няма да е лошо да го инсталира човек, който е "в час".
        Във всеки голям град би трябвало да има по един такъв.
        Идва с 10 готови карти.
        Можеш да направиш допълнителни настройки по тях.
        Можеш да си качиш нови карти.
        Ето тема с къстъм карти за модела: http://www.stromtrooper.com/dl1000-2...ps-dl1000.html
        Хубавото е че всеки е споделил за какъв стил на каране ги ползва и каква му е конфигурацията (сменени/стокови филтри, тръби, "secondaries removed", дори промяна на пиньоните).
        Така можеш да избереш нещо, което ще съвпадне с твоите изисквания без да ти се налага да правиш настройки на Динамометър (Дино).

        Според мен има надежда да ти се реши проблема, но като гледам как копираш и пишеш едно и също напосоки във всеки раздел и после се чудиш къде си писал и къде са ти отговорили - увереността ми намалява.
        Последно редактирано от Ro-di; 19-12-14, 18:36. Причина: правопис

        Коментар


        • #19
          От: SUZUKI DL 1000 V-Strom

          Съжелявам за това, което се получи с копирането. В началото трябваше модераторите да ги одобряват и чаках по няколко дни и си мислех, че нещо не съм направил както трябва и пращах отново и отново и... затова стана така. И аз и синът ми както винаги не се разбрахме и той публикува по погрешка тук и създадена една нова тема. Не знам как да ги изтрия. Отново съжелявам. А сега относно проблема ми... Във вторник съм на дино тест в Пловдив при "Иво мото" за диагностика и т.н. и ще видим дали ще се реши проблема, ако ли не, ще закупя този Power Comander и дано най-накрая да се оправи проблема.... Благодаря ви за отговорите и ще ви кажа резултата във вторник. И отново извинете за проблема с многото идентични теми и отговори...

          Коментар


          • #20
            От: SUZUKI DL 1000 V-Strom

            Power commander-а най-вероятно ще реши проблема, но ще ти се наложи да зареждаш малко по-често.
            Колега с който карам от 5 години имаше същия проблем на В-стром 1000, мисля, че е 2007, той е първи собственик и мотора е поддържан и сервизиран изключително прецизно.
            Проблема който е споделен по-горе започна да се появява преди 2 години, след консултации с дилъра и доста четене в stromtrooper форума той инсталира power commander. Проблема изчезна, както и мотора стана доста по-динамичен, особено при потегляне.
            Разхода на бензин отиде от 50 на 40 мили на галон.
            Ще се опиам да го навия да пише няколко реда за да има информация от извора.
            Успех.
            The only thing moving after WWIII will be cockroaches and V-Strom 650.

            Коментар


            • #21
              От: SUZUKI DL 1000 V-Strom

              Първоначално публикуван от doyche Преглед на мнение
              Съжелявам за това, което се получи с копирането. В началото трябваше модераторите да ги одобряват и чаках по няколко дни и си мислех, че нещо не съм направил както трябва и пращах отново и отново и... затова стана така. И аз и синът ми както винаги не се разбрахме и той публикува по погрешка тук и създадена една нова тема. Не знам как да ги изтрия. Отново съжелявам. А сега относно проблема ми... Във вторник съм на дино тест в Пловдив при "Иво мото" за диагностика и т.н. и ще видим дали ще се реши проблема, ако ли не, ще закупя този Power Comander и дано най-накрая да се оправи проблема.... Благодаря ви за отговорите и ще ви кажа резултата във вторник. И отново извинете за проблема с многото идентични теми и отговори...
              Какво стана след тестовете? Има ли резултати?
              Път е мястото, през което възнамерявам да премина!
              0884837709
              0878383528

              Коментар


              • #22
                От: SUZUKI DL 1000 V-Strom

                Здравейте фенове и собственици на тоя модел Сузуки. Искам да попитам дали някой продава или знае някой да продава централна степенка за този модел ?

                Коментар


                • #23
                  От: SUZUKI DL 1000 V-Strom

                  Първоначално публикуван от doyche Преглед на мнение
                  Съжелявам за това, което се получи с копирането. В началото трябваше модераторите да ги одобряват и чаках по няколко дни и си мислех, че нещо не съм направил както трябва и пращах отново и отново и... затова стана така. И аз и синът ми както винаги не се разбрахме и той публикува по погрешка тук и създадена една нова тема. Не знам как да ги изтрия. Отново съжелявам. А сега относно проблема ми... Във вторник съм на дино тест в Пловдив при "Иво мото" за диагностика и т.н. и ще видим дали ще се реши проблема, ако ли не, ще закупя този Power Comander и дано най-накрая да се оправи проблема.... Благодаря ви за отговорите и ще ви кажа резултата във вторник. И отново извинете за проблема с многото идентични теми и отговори...
                  Какво стана при ивомото

                  Коментар


                  • #24
                    От: SUZUKI DL 1000 V-Strom

                    400 000 мили на DL1000
                    http://www.stromtrooper.com/dl1000-2...0-v-strom.html
                    The only thing moving after WWIII will be cockroaches and V-Strom 650.

                    Коментар


                    • #25
                      От: SUZUKI DL 1000 V-Strom

                      Днес имах планирано посещение при регионалният дилър на Сузуки за гаранционна акция за замяна на реле-регулатора на моят Бандит .И понеже отдавна имах желание да направя едно пробно кормуване на В-Сторм реших да използвам момента . Подходих с много смесени чувства и доста раздвоен . До момента съм притежавал доста различни мотори и знам какво искам и от какво имаме нужда с моята половинка . Имах някаква предварителна нагласа , но тя доста се промени , понеже сравнявам два различни по идея мотори . Стойката на Сторма не мога да сравнявам с бандита и смело мога да кажа че ми допадна повече . На другата страна е обаче двигателя . Разглезен от 4 цилиндровия редови на бандита V-образният на Сторма не ме удовлетвори като динамика и като еластичност . Може би и защото го сравнявам като работа с двг на Супер Тенерето ми . За градско каране е по удобен , практичен и лек . Замислен съм и може би ще направя още едно посещение да уточна някой подробности . Лошото е че посях идеята за замяна на бандита и то само една година след като го придобих . Пределно ясно ми е че бандита е само за шосейно шофиране обаче си задавам въпроса и къде мога да изляза извън пътя в западна Европа . Пък В-Сторма с едни ендуро гуми по магистралите май не се кара толкова добре както бандита с подходящи спортно -туристически .
                      По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

                      Коментар


                      • #26
                        От: SUZUKI DL 1000 V-Strom

                        Защо по дяволите на тоз мотоцикъл твърде често му казват В-Сторм? Има ли някаква особена причина за това да не е В-Стром?
                        Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

                        тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

                        Коментар


                        • #27
                          От: SUZUKI DL 1000 V-Strom

                          На мен лично така ми се забило в главата ! Извинявам се за грешката ! Ako e нужно кърпа да му купя .......................
                          По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

                          Коментар


                          • #28
                            От: SUZUKI DL 1000 V-Strom

                            Първоначално публикуван от Стоян Боюков-Sariones Преглед на мнение
                            Защо по дяволите на тоз мотоцикъл твърде често му казват В-Сторм? Има ли някаква особена причина за това да не е В-Стром?
                            щот на инглиш има дума "сторм", която означава буря и повечето хора си мислят, че името идва от там

                            Коментар


                            • #29
                              От: SUZUKI DL 1000 V-Strom

                              бе май не е от бурята...https://bg.wikipedia.org/wiki/Suzuki_DL650_V-Strom

                              Коментар


                              • #30
                                От: SUZUKI DL 1000 V-Strom

                                Първоначално публикуван от boda nx Преглед на мнение
                                бе май не е от бурята...https://bg.wikipedia.org/wiki/Suzuki_DL650_V-Strom
                                Мислех, че Strom е поток, ма кой съм аз да спорим с кака вики
                                В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X