Обява

Свий
Няма добавени обяви.

СУБАРУ ИМПРЕЗА 1,6ЛТ.-1,8ЛТ.заслужава ли си?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • СУБАРУ ИМПРЕЗА 1,6ЛТ.-1,8ЛТ.заслужава ли си?

    Привет на всички от форума.За пръв път пиша тук и се надявам да ми помогнете с ценен съвет
    Запалих се по офроуд преди една година,четох доста в форума,решил съм да купя 4x4 но няма да е джип,все още нямам финансова стабилност за какъвто и да е, харесва ми субару импреза 1,6 или 1,8 от 95-99 год.има ги до 4-4500лв,дали ще гори под 10 градско и изван до 7-8лт. мога ли лек офроуд да правя по язовири и черни селски патища? озъртам се и за аутбък но само се озъртам
    ръждата не ме плаши,ходова 4аст ,двигател и разход ?>
    Заслужава ли ?
    Благодарско от сега

  • #2
    До: СУБАРУ ИМПРЕЗА 1,6ЛТ.-1,8ЛТ.заслужава ли си?

    Импреца- та има преимущество пред нормалните автомобили, дотолкова, доколкото пътната настилка е с намалено сцепление. Когато става въпрос за пресечен терен с бабуни, гърбици и канавки, изискванията стават съвсем други.
    Не знам какво визирате с "лек оффроуд", но не се надявайте да стигнете по- далеч от която и да е друга спортна кола с единично предаване, по простата причина, че брони картери и прагове се къртят лесно при леките автомобили.
    Зима иде

    Коментар


    • #3
      До: СУБАРУ ИМПРЕЗА 1,6ЛТ.-1,8ЛТ.заслужава ли си?

      Това за стигането по далеч от друга кола няма да стане го приемам,ще го карам на село до нивата и по заснежени планински патища когато ходим на хижа,на село няма бабуни,кално е , самата сисетма за предвиждане 4x4 надеждна ли е,незнам когато не е вклучено 4x4 с кои колела се движи,стабилен ли е на завои в рамките на класа си?на сняг и мокро работи ли добре тази система?надявам се да е по стабилна от единично предаване.
      Кои са му слабите места и колко гори?
      Благодаря за вниманието HUKO

      Коментар


      • #4
        До: СУБАРУ ИМПРЕЗА 1,6ЛТ.-1,8ЛТ.заслужава ли си?

        Първоначално публикуван от Rosen1979 Преглед на мнение
        Това за стигането по далеч от друга кола няма да стане го приемам,ще го карам на село до нивата и по заснежени планински патища когато ходим на хижа,на село няма бабуни,кално е , самата сисетма за предвиждане 4x4 надеждна ли е,незнам когато не е вклучено 4x4 с кои колела се движи,стабилен ли е на завои в рамките на класа си?на сняг и мокро работи ли добре тази система?надявам се да е по стабилна от единично предаване.
        Кои са му слабите места и колко гори?
        Благодаря за вниманието HUKO

        За изискванията, които имаш си се ориентирал доста добре. Аз карам 1997 Импреза 2.0л (full-time 4х4 с редуктор за ниска предавка), 115к.с. вече 6ти месец и съм изключително доволен че се спрях на тази кола. Зимата с добри зимни гуми нямах никакъв проблем на места където другите обикновено слагат вериги и обикновено паркирах на места, където нормалните автомобили не смеят да паркират. Пробвана е и на лек офроуд - изкачи без проблеми широка кална пътека с трева. За слабите места - поне засега не съм открил такива освен клирънса но това е поправимо Разход на градско в София - около 12/100, извънградско 7,5/100.

        Ако си любител на пъргавите автомобили ти препоръчвам да се оглеждаш за 2.0л двигател - забележително бърза е в този вариант. Имай предвид, че 1,6 и 2,0л Импреза има вариант, който е само с предно предаване. Не ти препоръчвам да взимаш 1,6 4х4 тъй като са малко мудни, а разликата в разхода на бензин едва ли е голяма а и като цена са същите както 2,0л. Частите са малко по-скъпи от на средно-статистическия автомобил и се намират по-трудно, но пък за сметка на това е по-здрава като цяло. Още един съвет - гледай да има ABS - в градски условия е много полезен
        -------
        LZ1LEV[I]
        [COLOR=DarkRed][B]Subaru Impreza 2.0 '97[/B][/COLOR][/I]

        Коментар


        • #5
          До: СУБАРУ ИМПРЕЗА 1,6ЛТ.-1,8ЛТ.заслужава ли си?

          Благодаря ти много за съветите berty_ ,прав си би трябвало да няма кои знае каква разлика в разхода на 1,6 и 2.0 като се има впредвид че колите тежат по 1100кг.
          Ще видя и за такъв двигател какво се предлага на пазара,
          започвам търсенето отново
          ще полудея ,искам 4x4

          Коментар


          • #6
            До: СУБАРУ ИМПРЕЗА 1,6ЛТ.-1,8ЛТ.заслужава ли си?

            Аз минах от Импреза на Витара.
            Цените на двете са еднакви.
            Импрезата опира по неравности, Витарата не.
            Импрезата е лека кола, Витарата е джипче.
            Разхода е подобен.

            Коментар


            • #7
              До: СУБАРУ ИМПРЕЗА 1,6ЛТ.-1,8ЛТ.заслужава ли си?

              Първоначално публикуван от Ivan_J Преглед на мнение
              Аз минах от Импреза на Витара.
              Цените на двете са еднакви.
              Импрезата опира по неравности, Витарата не.
              Импрезата е лека кола, Витарата е джипче.
              Разхода е подобен.
              Да ама имресата върви като луда а витарата е труп по рождение. Това си е неоспорим факт. Ако се кара повече по асфалт имресата не може да се сравни с витарата... А пък за да не опира навсякъде може лесно да се повдигне до 20-на см. Колкото е и витарката.
              Не се заяждам просто излагам факти.
              no signature no problems

              Коментар


              • #8
                До: СУБАРУ ИМПРЕЗА 1,6ЛТ.-1,8ЛТ.заслужава ли си?

                Първоначално публикуван от fanatic Преглед на мнение
                Да ама
                Моята импреза беше 1.6 - куц кон отвсякъде. Само на максимална скорост беше над Витарата. Пък и витарата е 1,6 16 кл., не е съвсем умряла.
                Импрезата колкото и да я вдигаш си е лека кола на самоносещо купе и с фултайм без блокаж.
                Както казах по-горе, едното си е кола, другото джипка.

                Коментар


                • #9
                  До: СУБАРУ ИМПРЕЗА 1,6ЛТ.-1,8ЛТ.заслужава ли си?

                  Първоначално публикуван от Ivan_J Преглед на мнение
                  Моята импреза беше 1.6 - куц кон отвсякъде. Само на максимална скорост беше над Витарата. Пък и витарата е 1,6 16 кл., не е съвсем умряла.
                  Импрезата колкото и да я вдигаш си е лека кола на самоносещо купе и с фултайм без блокаж.
                  Както казах по-горе, едното си е кола, другото джипка.
                  Моя грешка.. говоря само и единствено за 2.0 мотора...
                  и само и единствено при условие, че се кара в повечето време по асфалт. Всички останали предимства на витарата са изложени многократно във форума, няма смисъл да ги обсъждаме. Нито това че няма рама нито че има много начини за повдигането и. Да не спамим повече по темата. Едното си е лек автомобил който идеално става за леки забежки извън пътя и е 100 пъти по-комфортен и ергономичен при дълги пътувания, а другото си е джип със всички плюсове и минуси от това.
                  no signature no problems

                  Коментар


                  • #10
                    До: СУБАРУ ИМПРЕЗА 1,6ЛТ.-1,8ЛТ.заслужава ли си?

                    Росене, аз имам Импреза 1,8. Заслужава си отвсякъде. Гори ми средно 9-10/100 газ. Моята е PIRSH изпълнение, т.е. малко по висока. При по-внимателно каране, можеш да минеш през места, където други леки автомобили биха си останали или отказали. Слагам ти една снимка, да видиш клириенса - в момента е 21см. Между другото, може и да я продам. Напълно обслужена и то мераклииски, с газов инжекцион и гуми на една седмица.
                    Прикачени файлове
                    Nisan Patrol`92, GR, RD28T дълга база

                    Коментар


                    • #11
                      До: СУБАРУ ИМПРЕЗА 1,6ЛТ.-1,8ЛТ.заслужава ли си?

                      Първоначално публикуван от fanatic Преглед на мнение
                      Да ама имресата върви като луда а витарата е труп по рождение. Това си е неоспорим факт. Ако се кара повече по асфалт имресата не може да се сравни с витарата... А пък за да не опира навсякъде може лесно да се повдигне до 20-на см. Колкото е и витарката.
                      Не се заяждам просто излагам факти.
                      Фактите са,че Импреза R-2.0/150к.с.,2009г.върви като котурник на 15 години със 115к.с.Невероятно,но факт.Имам известен опит с нови Субарута ,Витарата ми 1.6-16V, набира до 100км,като лек автомобил със същата мощност и килограми-омръзна ми да е доказвам пък и си пълни километража и на газ,не че е много де На приятел 2.0ката 136 коня 96 година,пък се гаври с разни GTI и псевдо спортисти.
                      За устоичивост по завои-там Витарата не е в силата си-моята въпреки широките гуми и офсет -25 е като немного устойчива кола среден клас,от същите години-например Рено 19.А за клиренса-няма смисъл от коментар-знаеш проходимоста при неравностина нелифтвана джипка само на един мост и повдигана лека кола.Аз поне знам,че 19-ка с гуми 205/60/15 с клиренс поне 20см,е доста по непроходима от стокова "дълга" Витара ,на която клиренса сигурно е толкова,ама само при задния диференциял.За ходове и ъгли да не говорим.
                      Аз също не се заяждам,само факти.
                      Който не вярва,да покара чисто нова Импреза на тестдрайв,или пък да мери проходимост на неравности с някоя не лифтвана Витара,със собствената си "вдигната" лека кола.
                      Иначе ако ще е лека кола,разбира се,че е по-добре да е 4х4,най-добре от марки с доказани традиции в тази област.И Субару като един от лидерите в частност.
                      Jeep Cherokee XJ 4000 Limited, 2001 year. Ducati Multistrada 1200, 2014 year

                      Коментар


                      • #12
                        До: СУБАРУ ИМПРЕЗА 1,6ЛТ.-1,8ЛТ.заслужава ли си?

                        Привет!
                        Колкото повече чета и се интересувам от 4x4 толкова
                        повече задълбавам,и ако продължа така ше се наложи да си купя
                        от най добрите например LAND CROUSER или TOYOTA 4RUNNER или MITSUBISHI PAJERO или LAND ROVER DISCOVERY ,много задълбах и сега си мисля ако си взема каквото и да е ще бъде съпроводено с мечтата да имам една от горе изброените
                        В този дълъг път който ме чака до тези машини сега вече склоня към по-проходимата и здрава кола 4x4 Subaru Forester,разликата е около 2-2500 лв мду двете коли,до края на септеври мога да добавя още
                        толкова на моите 4 хилки,kalio,благодарско за офертата,пак ще го мисля ,мисля и за SUZUKI VITARA късата 1,6 ,ако ми писне и не издържа до септември скачам или на импрезата или на витарата,а запарите който може да се вземе форестер може също и PAJERO ако не се лъжа,но там разходите ще ми бъдат мнн повече нали?поддръжката ме плаши за сега на каквото и да било,затова не мога да мисля за голям истински джип и като разход и всичко

                        Коментар


                        • #13
                          До: СУБАРУ ИМПРЕЗА 1,6ЛТ.-1,8ЛТ.заслужава ли си?

                          Привет колега...като ти чета мислите мога само да ти пожелая да събереш пари и за кола и за джип. Понеже споменаваш за разход... 13 годишно терано дълга база 2,7тди при каране с около 90 (пътя беше непочистен и мокър) ми направи разход 9.0. За справка паджерото, ми къса база 2.5тди гореше близо 2 литра отгоре. Засичах ги при горе долу идентични условиа - студ, сняг и 4х4 през целия път Варна - София. И при двата случая обаче ,ако не беше непочистен пътя щях да пътувам с лека кола - в пъти по удобно е. Що се отнася до витарите... старите витари къса база са си доста друсащи и некомфортни за дълъг път. Не знам за какъв точно лек оф роуд се готвиш, но наскоро карах голф 4 2.0 тди 4х4 и мога да кажа,че за сняг и хлъзгав път е супер удобен, не е много скъп и не гори много...... а и се подържа доста по лено от субару - поне в БГ.

                          Коментар


                          • #14
                            До: СУБАРУ ИМПРЕЗА 1,6ЛТ.-1,8ЛТ.заслужава ли си?

                            Дано не звучи като фантастика, но моята "Фруктиера" от лятото, от както я докарах от Германия, до сега не ми е давала по-голям разход от 7,3 л/100 км, предимно извънградско!
                            Казано е:
                            -"Обичай ближния",
                            щото ако заобичаш далечния... баси транспортните разходи!

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X