Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Долна помпа/цилиндър/ за съединител за Фронтера 2.2 16V 1995г.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Долна помпа/цилиндър/ за съединител за Фронтера 2.2 16V 1995г.

    Търся долна помпа/цилиндър/ за съединител на Опел Фронтера 2.2 16V 1995г. От 1 година се налага да доливам спирачна течност и реших да я сменя. Като допълнение искам да попитам подлежи ли на на ремонт т.н. дали мога да потърся ремонтен комплект гумички и има ли смисъл или да търся нова помпа?
    Последно редактирано от cveti; 11-05-09, 17:26. Причина: Писането с главни букви се счита за крещене.

  • #2
    До: ДОЛНА ПОМПА/ЦИЛИНДЪР/ЗА СЪЕДИНИТЕЛ НА ФРОНТЕРА 2.2 16V 1995 Г.

    Дали ще минеш само с подмяна на гумички,ще се разбере след махането и разглобяването на помпата.Ако нямаш елептично износване на цилиндъра,става.
    При напреднало износване-друга.Попитай при Лозан,ако се налага подмяна.Да не ти прилошее/най-вероятно/ от цената нова помпа.

    п.п.-пиши с нормален шрифт,пак се чете без проблем от всички.
    п.п.2-и пишете от къде сте-станахме шамани,препоръчвам ти софиянец.Ти може да си на другия край на България.Където пак да има подходящ човек,ама а де...

    Коментар


    • #3
      До: ДОЛНА ПОМПА/ЦИЛИНДЪР/ЗА СЪЕДИНИТЕЛ НА ФРОНТЕРА 2.2 16V 1995 Г.

      Разгледай тук и всички препратки за ремонта. Ще ти бъде полезно. Аз моята си я търкалям още така, но й идва времето за сваляне
      ОФА КБ 2.0 '95

      Коментар


      • #4
        До: ДОЛНА ПОМПА/ЦИЛИНДЪР/ЗА СЪЕДИНИТЕЛ НА ФРОНТЕРА 2.2 16V 1995 Г.

        Нова.....внасят ги само оторизираните дилъри. Или супер-кадърен стругар, направа на ново буталце и гумички. Според мен обаче, няма оправия...

        Коментар


        • #5
          До: Долна помпа/цилиндър/ за съединител за Фронтера 2.2 16V 1995г.

          Аз сменях гумички и се получи но нямах износване на цилиндърчето,а при наличие на такова смяната на помпата е задължителна;

          Коментар


          • #6
            До: Долна помпа/цилиндър/ за съединител за Фронтера 2.2 16V 1995г.

            От къде могат да се закупят ремонтен комлект гумички?

            Коментар


            • #7
              До: Долна помпа/цилиндър/ за съединител за Фронтера 2.2 16V 1995г.

              Първоначално публикуван от DJ Art Преглед на мнение
              От къде могат да се закупят ремонтен комлект гумички?
              Можеш ли да дадеш малко напътсвия как се сваля.
              Благодаря предварително.
              ОФА КБ 2.0 '95

              Коментар


              • #8
                До: Долна помпа/цилиндър/ за съединител за Фронтера 2.2 16V 1995г.

                Ако не тече много и не те притеснява не я пипай. Новата е 700 лв. Аз до момента съм сменил 3 втора употреба и още не мога да намеря подходяща. Друг добър вариянт е да се смени само едната гумичка - /май беше първата/ - Лозан може да намери ремонтен комплект. Ако няма износване на цилиндърчето се продава и комплект бутало с гумички около 180 лв. Абе като цяло тази помп е слабо място на ОФата. Мисля скоро да пробвам да преправя някоя друга че с тази ми писна.

                Коментар


                • #9
                  До: Долна помпа/цилиндър/ за съединител за Фронтера 2.2 16V 1995г.

                  Първоначално публикуван от a_r4 Преглед на мнение
                  Ако не тече много и не те притеснява не я пипай. Новата е 700 лв. Аз до момента съм сменил 3 втора употреба и още не мога да намеря подходяща. Друг добър вариянт е да се смени само едната гумичка - /май беше първата/ - Лозан може да намери ремонтен комплект. Ако няма износване на цилиндърчето се продава и комплект бутало с гумички около 180 лв. Абе като цяло тази помп е слабо място на ОФата. Мисля скоро да пробвам да преправя някоя друга че с тази ми писна.
                  Аз още не съм я свалил, за да разбера какво й е. Молбата ми е за съвети преди демонтирането - как, с какво......
                  ОФА КБ 2.0 '95

                  Коментар


                  • #10
                    До: Долна помпа/цилиндър/ за съединител за Фронтера 2.2 16V 1995г.

                    Първоначално публикуван от wsi4koznaj Преглед на мнение
                    Аз още не съм я свалил, за да разбера какво й е. Молбата ми е за съвети преди демонтирането - как, с какво......
                    Според теорията читава помпа трябва да издържи ПОНЕ 3 смени на уплътнители. Това е вярно при положение,че течността е сменявана според инструкциите.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Долна помпа/цилиндър/ за съединител за Фронтера 2.2 16V 1995г.

                      Аз съм с ОФ Б и при смяната на уплътнителите взех старите за мостра и отидох в магазин за семеринги и си намерих същите, за сега нямам проблем пък нататък ще видим.

                      Коментар


                      • #12
                        До: Долна помпа/цилиндър/ за съединител за Фронтера 2.2 16V 1995г.

                        Първоначално публикуван от wsi4koznaj Преглед на мнение
                        Аз още не съм я свалил, за да разбера какво й е. Молбата ми е за съвети преди демонтирането - как, с какво......
                        Помпата е захваната с две гайки за купето. Гайките се намират от вътрешната страна на купето, под кормилото. Вилката на помпата е захваната с шплент за педала. Развиваш гайките /малко е неудобно но с подходящи инструменти се сваля за 10 мин./ махаш шплента, развиваш тръбичката за течността и готово. После самата помпа се разглабя като се махне зегерката под голямата гумичка.

                        Коментар


                        • #13
                          До: Долна помпа/цилиндър/ за съединител за Фронтера 2.2 16V 1995г.

                          Първоначално публикуван от a_r4 Преглед на мнение
                          Помпата е захваната с две гайки за купето. Гайките се намират от вътрешната страна на купето, под кормилото. Вилката на помпата е захваната с шплент за педала. Развиваш гайките /малко е неудобно но с подходящи инструменти се сваля за 10 мин./ махаш шплента, развиваш тръбичката за течността и готово. После самата помпа се разглабя като се махне зегерката под голямата гумичка.
                          Добро обяснение,ако коментираме горната помпа.Въпросът беше за долната,която натиска вилката с аксиалния лагер.

                          Коментар


                          • #14
                            До: Долна помпа/цилиндър/ за съединител за Фронтера 2.2 16V 1995г.

                            Добро включване на модератора.Става въпрос за долната помпа,която вчера смених с такава втора употреба.

                            Коментар


                            • #15
                              До: Долна помпа/цилиндър/ за съединител за Фронтера 2.2 16V 1995г.

                              Долната помпа и тя се държи на болтове, няма нищо сложно при демонтажа, за по сигурно напръскай с някой спрей 1,2 дни по- рано.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X