Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Хладилник 220V/12V/газ!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Хладилник 220V/12V/газ!

    Първоначално публикуван от bascho Преглед на мнение
    ... обаче за газта имам някой неясноти и най вече с горелката. Първоначалната ми идея беше да използвам горелката на газов поялник , но не мога да докарам пламаъка . Второто което ми дойде на ум е да взема медна тръбичка с вътрешен диаметър ф5мм и външен диаметър ф8мм. В единия край ще навия резба и ще навия дюза за газов котлон. За източник мисля да използвам туристическа бутилка от тези малките червените. Тук идва ивъпроса ми . Четох , че налягането на газта трябва да бъде 20-30mbar . Намерих следния редуцир вентил по мои сметки е 30mbar . Трябва ли между редуцир вентила и дюзата да сложа и кранче за регулиране на пламъка ? Знам, че е хубаво да помисля за пилотен пламък и свързване на електромагнитен клапан за горелката през терморегулатора , но за сега това не стои на дневен ред .
    Налягането и пропускливостта на редуцир вентила се избират в зависимост от горелката.
    Ако сложиш кран, ще можеш да регулираш силата на пламъка и съответно степените на хладилника.
    Пилотен пламък в хладилник е глупост. Сложи си пиезо запалване, ръчно или електронно. Електромагнитен клапан е силно препоръчително да си сложиш, вързан към сензор и защита от липса на пламък.
    www.occ.bg - Преносими газови бойлери и Мобилна баня за къмпингуване
    0898777327

    Коментар


    • #47
      От: Хладилник 220V/12V/газ!

      Желязков,принцино си прав,ама в конкретния случай не си.Направата,а не купуването на хладилник на газ е с цел по-ниска цена на крайния продукт.Колегата има вече редуцир вентил,та той ще е отправна точка за по-нататъшното конструиране.С набор от няколко дюзи,които по спомен струват 5-10 лв,много лесно ще се докара правилния пламък.Кранчетата с които се регулира тоя фин пламък са едни малко по-различни и струват едни други пари,а за толкова години ползване аз не съм усетил нужда от намаляне на пламъка.Имал съм нужда от усилване на охладителните способности на хладилника.Ако хладилника ще се ползва САМО на открито,няма нужда и от термо защита,поради практическата невъзможност от загазоване.
      Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

      Коментар


      • #48
        От: Хладилник 220V/12V/газ!

        Благодаря за отговорите ще купя редуцира вентила и кранче за регулиране на пламъка. Имам другите неща като остане време ще се захвана да направя горелката и ще кача снимки.

        Коментар


        • #49
          От: Хладилник 220V/12V/газ!

          Първоначално публикуван от kameno karp Преглед на мнение
          Желязков,принцино си прав,ама в конкретния случай не си.Направата,а не купуването на хладилник на газ е с цел по-ниска цена на крайния продукт.Колегата има вече редуцир вентил,та той ще е отправна точка за по-нататъшното конструиране.С набор от няколко дюзи,които по спомен струват 5-10 лв,много лесно ще се докара правилния пламък.Кранчетата с които се регулира тоя фин пламък са едни малко по-различни и струват едни други пари,а за толкова години ползване аз не съм усетил нужда от намаляне на пламъка.Имал съм нужда от усилване на охладителните способности на хладилника.Ако хладилника ще се ползва САМО на открито,няма нужда и от термо защита,поради практическата невъзможност от загазоване.
          Аз доколкото разбрах, колегата тепърва ще си купува редуцир вентила и затова се допитва какъв да бъде. Описаната от теб ситуация става малко на принципа "за това копче - балтонче".
          Относно защитите - аз не бих го използвал дори и на открито без да има защита от липса на пламък, но... всеки сам си преценява рисковете.

          Колегата ако реши, може да ми се обади, ще му дам клапан и кранче за регулиране.
          www.occ.bg - Преносими газови бойлери и Мобилна баня за къмпингуване
          0898777327

          Коментар


          • #50
            От: Хладилник 220V/12V/газ!

            Грешката е моя.Останах с впечатление,че е снимал какво е купил,а тя снимката била на щанд в магазин.Относно защитата естествено,че е хубаво да я има,ама при налягане 30 мб и дюза 0.5 мм при ползване САМО на открито,нищо фатално неможе да стане.Пък дюзата пак ще е с налучкване.Как ще се направи коминчето,какъв ще е топлообмена,колко топлина трябва за да работи коректно хладилника?Едва ли всичко това ще бъде сметнато и според резултатите направен проект.
            Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

            Коментар


            • #51
              От: Хладилник 220V/12V/газ!

              Мдаааа сметки никакви . Коминчето ще е от правоъгълен железен профил, заварен за тръбата на хладилника. Имам идея да огъна профила по тръбата за по добър топлообмен. Втория вариант , който по ми допада е да огъна профила и да му направя отвор с дължина 10-15см в който да поместят алуминиев радиатор , който да нагрявам с горелката и да предава топлината за още по-добър резултат

              Коментар


              • #52
                От: Хладилник 220V/12V/газ!

                Коминчето трябва да е от тънкостенен материал за да не е инертна системата.Дори ако го направиш от медна тръбичка(леко огъната по тръбата на хладилника) и го усучеш с медна тел към тръбата на хладилника,това е перфектен вариянт.
                Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

                Коментар


                • #53
                  От: Хладилник 220V/12V/газ!

                  Ще проверя в цеха за дорамата някой квадратен или алуминиев профил ако има. Мисля, че ще стане най добре, хем дебелината на профила е около 1-2мм, хем има добро топлоотдаване, хем алуминия е мек и ще се огъне лесно

                  Коментар


                  • #54
                    От: Хладилник 220V/12V/газ!

                    Здравей, заради колегата който иска да си прави газов хладилник,ще пусна обява тук: Продавам хладилник от кемпер работещ на газ,12 и 220 v. за 150 лв. О897989373

                    Коментар


                    • #55
                      От: Хладилник 220V/12V/газ!

                      Цената е добра но идеята е по скоро да го направя аз и да си начеша красотата . Успех с продажбата .

                      Коментар


                      • #56
                        От: Хладилник 220V/12V/газ!

                        Я да раздвижим малко темата . Хладилника вече има монтиран нагревател за 12V , както и копче , което да сменя режимите на работа 12V и 220V. Днес най накрая се наканих и монтирах и коминчето

                        . За коминче използвах правоугълен профил 20х30х2мм а за топлообменник използвах плътен квадратен алуминиев профил 30х30мм. За целта го разпробих с бургия 14мм (толкова е диаметъра на тръбата на хладилника) и срязах отвора през средата така се надявам да имам максимална площ която да отдава топлина . А останалата част разпробих където ми падне с бургия 6мм , за да не запуша комина все пак . Изрязах прозорче в коминчето, което да гледа към тръбата на хладилника и в него поставих алуминиевия радиатор.
                        Ето и една снимка от долу на коминчето

                        Тия дни мисля да видя какво ще сътворя и с горелката , обаче много студена тази пролет

                        Коментар


                        • #57
                          От: Хладилник 220V/12V/газ!

                          Вчера го пробвах след газовата бутилка има редуцир вентил 30мбар , и кран за регулиране на пламъка. Дюзата е с неизвестен размер от газов котлон. При опит да усиля пламъка газта го гаси. Разпробих дюзата с 2мм бургия и сега пламъка е като от запалка жълт. Но ми се стува недостатъчен. Мисля да модифицирам комина от медна тръба 18х0.7мм и да го направя да изглежда така:

                          Горелката ще влиза от страни в коминчето а отвора от долу ще осигурява нужния кислород за горенето. Някой може ли да ми снима пламъка защото ми се струва че на моя му липсва въсдух и трябва по скоро да синее.

                          Коментар


                          • #58
                            От: Хладилник 220V/12V/газ!

                            Ами върни на предната страница и ще видиш такава снимка.
                            Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

                            Коментар


                            • #59
                              От: Хладилник 220V/12V/газ!

                              Значи правилно съм се ориентирал че огъня трябва да синее. Ще поработя върху горелката

                              Коментар


                              • #60
                                От: Хладилник 220V/12V/газ!

                                Първоначално публикуван от bascho Преглед на мнение
                                Значи правилно съм се ориентирал че огъня трябва да синее. Ще поработя върху горелката
                                Имам една каравана,и пламъкът е син.
                                Пробвай с различни размери дюзи,2мм. ми се вижда прекалено голяма.
                                Успех!
                                .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
                                Киа спортаж2000тди 98г
                                Ауди А3 1.9ТДИ
                                Каравана Аdria 390Q

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X