Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Налягане на газта след изпарителя

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Налягане на газта след изпарителя

    В какви граници трябва да е налягането на газта (LPG) след изпарителя? Имам предвид следното - Ако при наполовина пълна бутилка е 1.1 bar, колко трябва да бъде при пълна и колко при почти празна? Какви са допустимите отклонения според вас и какви могат да бъдат евнтуалните повреди?
    Приятели не се печелят - губят се завинаги.
    УМЪТ НЕ Е ЗА ВСЕКИ
    Времето е ценно, само ако не бързаш.
    0889623098

  • #2
    До: Налягане на газта след изпарителя

    Нещо нищо не разбирам какъв е по-точно въпроса след изпарителя (ако е вакумен) зависи от оборотите на двигателя и разреждането което прави, ако е електрически, има минимално налягане (не му знам точната стойност), но при всички случаи дали ти е пълна или почти празна бутилката, не влияе и нищо не са чупи
    За "газовите инжекциони" нямам опит!
    0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

    Коментар


    • #3
      До: Налягане на газта след изпарителя

      Първоначално публикуван от дядо владо Преглед на мнение
      Нещо нищо не разбирам какъв е по-точно въпроса след изпарителя (ако е вакумен) зависи от оборотите на двигателя и разреждането което прави, ако е електрически, има минимално налягане (не му знам точната стойност), но при всички случаи дали ти е пълна или почти празна бутилката, не влияе и нищо не са чупи
      За "газовите инжекциони" нямам опит!
      Това е вярното при запален двигател: след изпарителя (ако е вакумен) зависи от разреждането което прави двигателя, ако е електрически, също зависи от разреждането

      Само налягането след 1ва степен е регламентирано, на изхода на изпарителя - виж по-горе.

      Коментар


      • #4
        До: Налягане на газта след изпарителя

        Изпарителят е TOMASETO. Мисля, че е вакуумен, защото има включено маркуче към всмукателния колектор. На празен ход и при загрял двигател на изхода на изпарителя, преди инжекторната рейка при пълна бутилка показва над 2 bar, а при половинеста бутилка 1,1 bar. Според мен не трябва да има фрапираща разлика в налягането, без значение дали е електрически или вакуумен изпарителя, при положение, че условията при замерване са еднакви. Промяна има само във входното налягане на изпарителя, т.е. колко е пълна бутилката.
        Приятели не се печелят - губят се завинаги.
        УМЪТ НЕ Е ЗА ВСЕКИ
        Времето е ценно, само ако не бързаш.
        0889623098

        Коментар


        • #5
          До: Налягане на газта след изпарителя

          Трябваше да започнеш с това, че си с газов инжекцион.
          Там не знам.

          Коментар


          • #6
            До: Налягане на газта след изпарителя

            Пак е малко неясно,но до колкото разбирам става дума за газоинжекцон,нали?И това е редуцир за газоинжекцион.Постоянно е налягането преди него.След него той си определя налягането и тези промени явно са свързани с него.

            Коментар


            • #7
              До: Налягане на газта след изпарителя

              Налягането в бутилката не зависи от това, колко е пълна. Освен ако не е съвсем празна, разбира се.

              Налягането на изхода на изпарителя за повечето инжекционни системи зависи от налягането в колекторните тръби. Разликата между тях, изпарителят/редуцирът поддържа постоянна, а налягането в колекторните тръби пък зависи от режима на двигателя.

              Така както си ги показал, изглеждат налягане при празен ход (1.1 бар) и при незапален двигател (2 бар).

              При обикновените АГУ налягането след изпарителя е много близко до атмосферното.

              Коментар


              • #8
                До: Налягане на газта след изпарителя

                Първоначално публикуван от ivotosod Преглед на мнение
                Изпарителят е TOMASETO. На празен ход и при загрял двигател на изхода на изпарителя, преди инжекторната рейка при пълна бутилка показва над 2 bar, а при половинеста бутилка 1,1 bar.
                И в двата случая е при работещ двигател на празен ход с едни и същи обороти. Струва ми се нередно да има разлика и то двойна, само заради факта, че бутилката е пълна или почти празна. Зареждам само от една колонка, освен ако не съм на дълъг път. Конкретен въпрос - да търся ли повреда в изпарителя при този случай? Досега (почти 2години) не съм забелязвал разлика в измерванията, които правя периодично. Почти винаги показваше 1,1bar, а отскоро гореописаната разлика.
                Последно редактирано от ivotosod; 12-05-09, 13:23.
                Приятели не се печелят - губят се завинаги.
                УМЪТ НЕ Е ЗА ВСЕКИ
                Времето е ценно, само ако не бързаш.
                0889623098

                Коментар


                • #9
                  До: Налягане на газта след изпарителя

                  Има едно основно правило при морските механици - работи ли, не го пипай.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Налягане на газта след изпарителя

                    Самият факт, че някое налягане зависи от степента на напълване на бутилката, е озадачаващ. Температурата или други случайни фактори (пукнатини в маркучи например) са далеч по-вероятни източници на разликата.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Налягане на газта след изпарителя

                      Първоначално публикуван от Ivan_J Преглед на мнение
                      Има едно основно правило при морските механици - работи ли, не го пипай.
                      По принцип нищо не съм пипал, имам си манометър, който включвам от време на време и проверявам. Днес прочетох малко подробности относно работата на газовия инжекцион, който е монтиран на моя автомобил. Пише, че диференциалното налягане трябва да е почти константна величина през различните режими на работа на двигателя. И понеже, както описах по-горе, мотора работи в режим на празен ход следва, че и налягането не трябва да се променя (започвам да разсъждавам писменно). Но при положение, че всички останали параметри са контстантни (без значение, дали са в нормите или не), променям само количеството газ в бутилката, следва да има повреда в изпарителя. Та нали неговата задача е да поддържа равномерно налягането в рейката с инжекторите, а то се мени. В този ред на мисли считам, че ако се получи някакво разминаване в разхода на гориво, ще се наложи да почовъркам из изпарителя.
                      Благодаря, че се включихте в дискусията. Ако смятате, че има какво да се добави към коментарите не се притеснявайте да изразите своето мнение.
                      Приятели не се печелят - губят се завинаги.
                      УМЪТ НЕ Е ЗА ВСЕКИ
                      Времето е ценно, само ако не бързаш.
                      0889623098

                      Коментар


                      • #12
                        До: Налягане на газта след изпарителя

                        Здравейте,
                        въпросът ми вече получи отгововр. Налягането се върна в нормални стойности, след като смених филтъра на LPG. Старият беше най-много на 900 км., най-скъпият в магазина и дори препоръчан от специалисти (със сменяеми елементи). Разглобих го, почистих го и отново го сложих - без никакъв ефект. Сложих друг и сега всичко е наред.
                        Приятели не се печелят - губят се завинаги.
                        УМЪТ НЕ Е ЗА ВСЕКИ
                        Времето е ценно, само ако не бързаш.
                        0889623098

                        Коментар


                        • #13
                          До: Налягане на газта след изпарителя

                          Страничен въпрос: А какъв е разходът на газ?
                          Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                          "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                          Коментар


                          • #14
                            До: Налягане на газта след изпарителя

                            И от мене един въпрос. Какво и беше на колата, като имаше разлика в налягането?
                            Където Бирата, Там и Аз...

                            Коментар


                            • #15
                              До: Налягане на газта след изпарителя

                              Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
                              Страничен въпрос: А какъв е разходът на газ?
                              Ако става въпрос за разхода при конкретната ситуация беше също както и преди при нормално каране - без гонки и без да икономисвам средно 16/17 на дълъг път, а градско 22/24 (LPG). При зимни условия не съм забелязвал да има разлика.
                              Има цяла тема по този въпрос - "колко харчи вашият джип" вижте подробности там.
                              Последно редактирано от ivotosod; 27-05-09, 19:18.
                              Приятели не се печелят - губят се завинаги.
                              УМЪТ НЕ Е ЗА ВСЕКИ
                              Времето е ценно, само ако не бързаш.
                              0889623098

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X