Обява

Свий
Няма добавени обяви.

TLC 80 климатроник

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • TLC 80 климатроник

    Ето ви,колеги една картинка от Слънчевия град(Кърджали).На връщане от София ми присвири ремък и спрях.По загряването разбрах,че е на климатика компресорния ,коъто е отделно и на отделна шайба.След като спрях климатроника се прибрах "на топло" и установих,че е блокирал-не се върти ротора.С един по-голям ключ пораздвижих компресора и се"освободи"Дори и тръгна да нагнетява след като пуснах за малко климатроника на"AUTO".За да нямам повече догадки отидох при един многознайко,който ме пита какво е правено,защо е блокирал,че "нищо не става"от тоя агрегат,че трябвало да се изцеди всичко от системата-фреон,масло,контрастна течност,да се смени филтър-дехидратора,изпарителя и чак тогава деа се оправя.Понеже ме заболя главата от него и с риск да търся компресор от брат'чеда в Англия отидох при момчето,което ми го зарежда след пристигането на колата преди 2 вече години.Той си го сложи на автоматичния апарат,изтегли газта и там каквото е имало,свали компресора и го разглоби за 15 минути-с водна шкурка позатри единия цилиндър ,на който имаше петно от стар конденз(според него) сглоби го,капна му масло и отново на колата-вакуумиране ,зареждане и 5.5 градуса в купето след около 7 минути.След като пуснах хладилната жабка на"фризер" се качи темпа на 6.2 градуса(външна около19).Моля за отговор,колко килограма(грама) трябва да има този автомобилс хладилна жабка.При документацията има 0.900 +-050 или 1600+-0.50.???Наляхме сега 1кило фреон 154ЕР и масло за него.Благодаря ВИ.

  • #2
    До: TLC 80 климатроник

    Моля ,колеги отговорете ми на въпроса.Зная .че доста Ви-ЕКС модели има вече в България-с халдилник-фризер и със същия климатроник.

    Коментар


    • #3
      До: TLC 80 климатроник

      Първоначално публикуван от tuni Преглед на мнение
      Моля ,колеги отговорете ми на въпроса.Зная .че доста Ви-ЕКС модели има вече в България-с халдилник-фризер и със същия климатроник.
      Моя няма за съжаление,
      ТЛК 80 4,2ТД-95г

      Коментар


      • #4
        До: TLC 80 климатроник

        Първоначално публикуван от tuni Преглед на мнение
        Ето ви,колеги една картинка от Слънчевия град(Кърджали).На връщане от София ми присвири ремък и спрях.По загряването разбрах,че е на климатика компресорния ,коъто е отделно и на отделна шайба.След като спрях климатроника се прибрах "на топло" и установих,че е блокирал-не се върти ротора.С един по-голям ключ пораздвижих компресора и се"освободи"Дори и тръгна да нагнетява след като пуснах за малко климатроника на"AUTO".За да нямам повече догадки отидох при един многознайко,който ме пита какво е правено,защо е блокирал,че "нищо не става"от тоя агрегат,че трябвало да се изцеди всичко от системата-фреон,масло,контрастна течност,да се смени филтър-дехидратора,изпарителя и чак тогава деа се оправя.Понеже ме заболя главата от него и с риск да търся компресор от брат'чеда в Англия отидох при момчето,което ми го зарежда след пристигането на колата преди 2 вече години.Той си го сложи на автоматичния апарат,изтегли газта и там каквото е имало,свали компресора и го разглоби за 15 минути-с водна шкурка позатри единия цилиндър ,на който имаше петно от стар конденз(според него) сглоби го,капна му масло и отново на колата-вакуумиране ,зареждане и 5.5 градуса в купето след около 7 минути.След като пуснах хладилната жабка на"фризер" се качи темпа на 6.2 градуса(външна около19).Моля за отговор,колко килограма(грама) трябва да има този автомобилс хладилна жабка.При документацията има 0.900 +-050 или 1600+-0.50.???Наляхме сега 1кило фреон 154ЕР и масло за него.Благодаря ВИ.
        Коя година е колата и с какъв двигател е, а фреона най вероятно е R134
        [B]Ако искаш да имаш нещо което никога не си имал, може би трябва да направиш нещо което никога не си правил![/B]
        [B]If you want, you can![/B]

        Коментар


        • #5
          До: TLC 80 климатроник

          TLC HDJ-81VX '92,engine 1HD-T,4.2TD с хладилна жабка с фризер-2 формички за лед,5 цилиндров компресор,фреон и масло конвертирани от R12 na R134.

          Коментар


          • #6
            До: TLC 80 климатроник

            Първоначално публикуван от tuni Преглед на мнение
            TLC HDJ-81VX '92,engine 1HD-T,4.2TD с хладилна жабка с фризер-2 формички за лед,5 цилиндров компресор,фреон и масло конвертирани от R12 na R134.
            Колега след като е конвентиран на 134 само който го прави може да ти каже колко събира.Фризера със сигурност няма да охлажда така както със 12 фреон.Когато се преправя системата се извършват определени неща и количеството газ есъс 1 /3 по малко.
            FORD MAVERIK 2.7TD
            Тел.0898662817
            LZ1IID

            Коментар


            • #7
              До: TLC 80 климатроник

              Заводски с R12 трябва да събира 900 +/-50 грама, но както е написъл колегат в зависимост от това какви компоненти са сменени при конвертирането ще се е променило и количеството на фреона, според мен няма да се е променило много и не е фрапиращо. Но щом с 1 кг. фреон работи добре и високото и ниското налягане на компресора са в норма няма какво да те притеснява
              [B]Ако искаш да имаш нещо което никога не си имал, може би трябва да направиш нещо което никога не си правил![/B]
              [B]If you want, you can![/B]

              Коментар


              • #8
                До: TLC 80 климатроник

                Първоначално публикуван от jorkara Преглед на мнение
                Заводски с R12 трябва да събира 900 +/-50 грама, но както е написъл колегат в зависимост от това какви компоненти са сменени при конвертирането ще се е променило и количеството на фреона, според мен няма да се е променило много и не е фрапиращо. Но щом с 1 кг. фреон работи добре и високото и ниското налягане на компресора са в норма няма какво да те притеснява
                ИЗПАРЕНИЕТО на R12 e доста различно от на 134 от там количеството трябва да е по-малко иначе вдига налягане.В повечето случай тойота разчитат само на виско /перката за охлаждане/ и докато не загрее да тръгне хубаво виското ,високото налягане е почти на границите да вдига налягане.И АКО НЕ СА СМЕНИЛИ ДЕХИДРАТОРА И НЕ СА ИЗМИЛИ СИСТЕМАТА НИЩО НЕ СА НАПРАВИЛИ.А тези дето шлайфат цилиндрите на компресора със водна шкурка са ми любими.Вече на всяко кръстовище и всяка бензиностанция пълнят климатици, сипват със лопатата,то това е резервоар?
                FORD MAVERIK 2.7TD
                Тел.0898662817
                LZ1IID

                Коментар


                • #9
                  До: TLC 80 климатроник

                  Отново добра компетентност и.. никакъв отговор изключая "ако бачка не пиппай"Въпроса е :какво количество фреон Р134 трябва да се зареди в ТОЗИ автомобил???Аз не желая да зареждам газ през дни или да катурвам компресор през седмица,дори и за едно водно шкурене.

                  Коментар


                  • #10
                    До: TLC 80 климатроник

                    Тойота 80 на 134 без хладилник събира 900 гр. фреон.
                    Утре ще проверя на 12 колко е.
                    FORD MAVERIK 2.7TD
                    Тел.0898662817
                    LZ1IID

                    Коментар


                    • #11
                      До: TLC 80 климатроник

                      По документация на R 12 също излиза 900гр.,не дават информация дали е със хладилник или не.Отпред на гредичката или някъде по коша няма ли лепенка колко трябва да има.
                      FORD MAVERIK 2.7TD
                      Тел.0898662817
                      LZ1IID

                      Коментар


                      • #12
                        До: TLC 80 климатроник

                        Първоначално публикуван от iliikata Преглед на мнение
                        По документация на R 12 също излиза 900гр.,не дават информация дали е със хладилник или не.Отпред на гредичката или някъде по коша няма ли лепенка колко трябва да има.
                        Изрових документаци, р12-1350гр.
                        Зареждате не повече от 1 кг. като изкам да подчертая че това не е окончателно,трябва да се гледат налягания.
                        FORD MAVERIK 2.7TD
                        Тел.0898662817
                        LZ1IID

                        Коментар


                        • #13
                          До: TLC 80 климатроник

                          Много ти благодаря,колега,аз намерих за Р12 1600 грама,но смятам,че с едно кило 134 ако работи да не го бутам а то си бачка.Докога-не зная.

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X