Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Скъсан винт на цилиндрова глава

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Скъсан винт на цилиндрова глава

    както си личи от заглавието проблема е ясен,главата е на пежо 205 скъсан е 7 винт по схемата на стягане/ако бъркам е 8 или лявия вътрешен ъгъл/ ако това въобще има значение.вероятно причината за скъсването е течност в гнездото на винта скъса се при 8 кг.смятам утре да си потърся екстрактор и да пробвам с него тъй като е скъсан съвсем близо до повърхноста на блока.молбата ми предполагам е ясна ако някой е имал подобен проблем и е открил оптимално решение и има желание да господели.благодаря на всеки за опита да ми помогне.

  • #2
    До: Скъсан винт на цилиндрова глава

    Взимаш голяма гайка примерно М12 и я заваряваш към скъсания винт.Изчакваш да изстине и отвиваш.Най-добре е заварката да е на ВИГ.
    П.С.Много скъсани болтове съм развил по този начин.
    Единственото сигурно нещо е, че нищо не е сигурно.

    Коментар


    • #3
      До: Скъсан винт на цилиндрова глава

      много добър вариант и аз съм го използвал,но може би не съм обяснинил добре но винта е на 3-4 мм.под нивото на блока и няма възможност за такъв тип заварка.възможно е да се завани винт с по-малко сечение ,но е сложно заради малкото разстояние отвора е 10мм. т.е заваряваме макс.6мм. и то без да пипаме стените ако въобще е възможно си требе майстор

      Коментар


      • #4
        До: Скъсан винт на цилиндрова глава

        Можеш да опиташ да пробиеш отвор в болта и да навиеш обратна резба. После завивайки шпилка, отвиваш. Можеш да опиташ да разпробиеш внимателно с малко по-тънка бургия, така, че да останат само резбите в стените.
        Можеш да опиташ да пробиеш отвор и да залепиш шпилка с яко лепило, да изсечеш канал за отвертка и др.

        Коментар


        • #5
          До: Скъсан винт на цилиндрова глава

          понякога безсънието и късмета решават всички проблеми ,в отчупеното парче успяхме да набием ключ 8 и слава богу той помръдна.аз със сигурност ще го запомня но препоръчвам на всички да поглеждат в отвора на винта преди да го завият

          Коментар


          • #6
            До: Скъсан винт на цилиндрова глава

            Хидравлична преса се получава, да. И тогава главата е по-високо, не поеме никакво триене в основата си и осукването е здраво.

            Коментар


            • #7
              До: Скъсан винт на цилиндрова глава

              Първоначално публикуван от bogi Преглед на мнение
              понякога безсънието и късмета решават всички проблеми ,в отчупеното парче успяхме да набием ключ 8 и слава богу той помръдна.аз със сигурност ще го запомня но препоръчвам на всички да поглеждат в отвора на винта преди да го завият
              Това си е закон
              Щом е скъсан при завиване,проблема е никакъв.Да не ти се случва при отвиване.
              Калин Владов,09РСПБЗН

              Коментар


              • #8
                До: Скъсан винт на цилиндрова глава

                а имаше ли течност?

                Коментар


                • #9
                  До: Скъсан винт на цилиндрова глава

                  да

                  Коментар


                  • #10
                    До: Скъсан винт на цилиндрова глава

                    На едната ми 205ца, като свалях главата, два болта се скъсаха и двата под нивото на блока.
                    Пробвахме няколко варианта първо пробиване на малка дупка и набиване на евреиска звезда в дупката..за съжаление не помръдна.
                    Един от предложените варианти беше с обратна бургия, като дупчиш от вибрациите болта би трябвало да тръгне. За съжаление не намерих. Пробвах и с обратен метчик но и с него имаше някакъв проблем.
                    В краина сметка, разпробихме отворите и сега са на 12мм с нови резби (оригинално е 11мм болта).

                    Коментар


                    • #11
                      До: Скъсан винт на цилиндрова глава

                      с ляв метчик нямаш възможност да приложиш голяма сила,екстракторите са или конуси с ръбове или с лява резба така когато ги набиваш с ръбовете те се заклинват,според мен по добри са тези с резбата при тех след като си пробил отвор при въртенето им на ляво те също се заклинват но доста по здраво.двата типа имат един същи недостатък конусът благодарение на който се заклинват оказва натиск наавън и притиска винта къ резбата,но при винтовете на главата това не е проблем

                      Коментар


                      • #12
                        До: Скъсан винт на цилиндрова глава

                        Струва ми се, че ще е най-добре да се подходи по-сериозно към проблема: да свалиш блока и да разпробиеш болта в някоя оборудвана работилница, за да го разпробиеш точно в средата и без изкривяване по осите. След това да се нареже лява резба с комплект метчици(не с комбиниран, а с I, II и III). Ще е трудничко, защото вероятно болтът е много твърд. Трябва да се има предвид колко е най-голямата възможна резба, като се внимава да не се закачи външния ръб на резбата на блока. Това включва и смятане на допълнителното разширяване на отвора от метчика. След това ще се наложи на струг да ти направят съответен болт с лява резба от достатъчно яка стомана. Бавен процес, но ми се струва най-сигурен. Със самозаклинващите "инструменти за отвиване" досега не съм успял да извадя нито един болт! Един приятел разпроби по същата причина с малко по-голяма резба(на рено) и ефектът беше спукване на блока след няколко стотин километра ...

                        Коментар


                        • #13
                          До: Скъсан винт на цилиндрова глава

                          Аналогичен случай у наше село....

                          ...преди време си купихме 'аргон' за гаража, ей тъй за келешлък ... не сме професионалисти (за някой известен като гаража на КТМ-ите), така и така ни трябваше електрожен...па телоподаващите хубавите скъпи..та аргон - китайски, 2 - ра употреба.

                          Неква особена работа не сме свършили с него (освен че с електрожена си сглобихме маса), обаче колко скъсани болтове ( под повърхноста) сме извадили, не е истина. Днес даже извадихме скъсана шпилка (при развиване) ф8 на 5мм навътре , като шпилката е носеща за генерацията т.е. спекла до безумие. Вади ги кат тапи!

                          Коментар


                          • #14
                            До: Скъсан винт на цилиндрова глава

                            Първоначално публикуван от bogi Преглед на мнение
                            много добър вариант и аз съм го използвал,но може би не съм обяснинил добре но винта е на 3-4 мм.под нивото на блока и няма възможност за такъв тип заварка.възможно е да се завани винт с по-малко сечение ,но е сложно заради малкото разстояние отвора е 10мм. т.е заваряваме макс.6мм. и то без да пипаме стените ако въобще е възможно си требе майстор
                            На 3-4мм става без проблем.Наварявате с аргона болта докъто излезне над нивото и пак слагате гайка,заварявате и отвивате.
                            П.С.Много важно преди да отвивате е, да е изстинал болта.
                            Единственото сигурно нещо е, че нищо не е сигурно.

                            Коментар


                            • #15
                              Оставил съм една и трийска да и правят мотора.....в четвъртък звънят че се е скъсал болт при завиване на главата,пробвали да го вадят ...не става.....взех вчера екстрактори....болта е скъсан 5 см под челото на блока.....няма разпробиване...счупих свредлата ,та и тях се наложи да вадя някак си...ни център да удариш... Скъсал се с една неправилна форма...мъка...

                              Стигнах до план С...даже и до края на азбуката.....в режим на отчаяние стигнах до електрожена.....

                              На електрода навих тиксо да не залепи в стените....срязах челно електрода и на 180 А го залепих като допирах кабел до него,а не с ръкохватката. За щастие го залепих и след минута две напред назад се появи луфт от някакви стотни...За 10-15 минути напред назад направи почти един оборот и след минута две вече излезна
                              Обилно с масло ,вд40 и спрей за миг/маг... ....Може на някой да е полезно.

                              Натиснете снимката за да я уголемите  Име:IMG_20230311_101339.jpg Прегледи:0 Размер:346.9 КБ ID:6915593
                              Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                              Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                              Анатолий Пейчинов o8875о9815
                              https://dvrbg.com/

                              Коментар


                              • Никола
                                Никола коментира
                                Редактиране на коментар
                                Тъй като няма кой да пусне едни метчик да почисти резбата и да одуха отвора ...

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X