Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Гуми за Фероза. Предложения?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Гуми за Фероза. Предложения?

    Комши, Дуратрак 235/75/15, колкото Медведа и кобрата ли струва?
    Щот на мен не ми се струва баш така...
    Your conscience is all you can take to your grave.

    Коментар


    • От: Гуми за Фероза. Предложения?

      В момента цената на дуратраците 235/75/15 е около 180лв за брой, преди месец-два бяха 166лв. за брой-лично се обаждах да попитам дали имат в наличност и с какъв дот.Отговора беше, че ги имат наличност и доставят за един ден, за дота мисля, че казаха 2013, но не помня точно.

      Медведите в Благоевград съм ги намирал само на едно място цената им беше 175лв. за брой в размер 235/75/15 (друг размер май не предлагат).

      Кобрите в момента струват 167лв в същия размер, в 195/80/15 са 147лв.

      Цените са близки, не съм казал, че са еднакви.При такава малка разлика мисля, че дуратрака си заслужава.
      Keep the shiny side up, all four on the floor and with any luck I will see you on the trail!
      Daihatsu Feroza F300 1.6 16V

      Коментар


      • От: Гуми за Фероза. Предложения?

        Разбира се, че си заслужава.
        Особено за зимни условия.
        Сега разгледах .
        Цените са между 170 и 180 лева.
        Your conscience is all you can take to your grave.

        Коментар


        • От: Гуми за Фероза. Предложения?

          При 195/18/15, което е стоковия размер за фероза, не вярвам да има грижи с предния диф. Нищо че са каймани. Едни кобри 235/75/15 товарят дифовете повече според мен, а дори и с тоя размер няма проблеми, стига да се кара с малко акъл. Трошат дифове с 30-31 цолови гуми. Имаше такива изпълнения няколко във форума. 31-ци каймани вече е малко прекалено, както и да го погледнем.

          ...според мен, по-добре 235/75/15 дуратраци ще е по-добре. Цените последно като ги гледах са съизмерими с регенерата, а са в пъти по-гуми от него. Вярно, не са супер агресивни за в голямата кал, ама във всичко останало, особено на мокро и сняг, ще сложат регенератите в малкия си джоб.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • От: Гуми за Фероза. Предложения?

            Съгласен.
            Не че не си строших дифа и с кобрите, де...
            Your conscience is all you can take to your grave.

            Коментар


            • Сняг пада 2-3 пъти в годината ,но по много и то на пътя.Докато пътувам тези 30км до ловните полета искам да съм стабилен.Не бързам аз и без това си карам с 50-60км.До колкото разбирам всички от вас са останали с лоши впечатления от каиманите?Да уточня още нещо аз не ходя на състезание за да летя и да се презимявам и да троша диф.Може и да се засиля някъде ако има кал ,но до там.
              Ето и още един въпрос: Каква е разликата освен в този 1 литър разход повече с тежките гуми ? Ако е само това не ми пречи.

              Колеги значи до колкото ви разбирам всички от вас са останали с лоши впечатления от каиманите.Нека да уточня още нещо все пак ще карам с размери 195х80 по 15 и също ,че не се състезавам с другите в гората.Карам през цялото време бавно и много рядко се засилвам ако има кал за да поддържам една скорост да кажем втора бавна Не подскачам и не се призимявам за да троша диф.Нека задам сега и още един въпрос: Каква е разликата от нормалните Silverstone 117 extreme до регенерата на малатеса каиман.Освен в теглото и има ли малко размери като за мен от оригиналната гума ? Също и кои са минусите на тежката гума за колата.
              Последно редактирано от CarTest™; 10-12-14, 14:21.

              Коментар


              • От: Гуми за Фероза. Предложения?

                Разликата със силвърстоун-а е че регенератите не е хубаво да се карат с много ниско налягане.До колкото помня някой от колегите си таркаляше неговите кобри с налягане под 1 атмосфера и твърдеше, че няма проблем.Така че това не е чак такъв проблем.
                По-тежките гуми, особено с двигателя на ферозата, който не е от най-мощните, правят колата по тромава.Щом си избрал 195/80/15 мисля, че няма да е фрапантно положението, както каза спарки.Освен това тежката гума натоварва трансмисията като цяло и по-специално предния мост.
                Keep the shiny side up, all four on the floor and with any luck I will see you on the trail!
                Daihatsu Feroza F300 1.6 16V

                Коментар


                • От: Гуми за Фероза. Предложения?

                  Ще се справи ли ферозата с тези каймани в кал до кокалчетата на краката или ще умалее ? Двигателя е 95кс инж.

                  Коментар


                  • От: Гуми за Фероза. Предложения?

                    Първоначално публикуван от Warlikeinside Преглед на мнение
                    Ще се справи ли ферозата с тези каймани в кал до кокалчетата на краката или ще умалее ? Двигателя е 95кс инж.
                    Ти в кал до кокалчетата няма да можеш да си изцапаш джантите дори. Все пак кал много и различна можеш да си сигурен като пробваш. Щом си си ги навил на пръста кайманите- вземи ги, ако не оправдаят очакванията ти ще ги продадеш и следващите.
                    Keep the shiny side up, all four on the floor and with any luck I will see you on the trail!
                    Daihatsu Feroza F300 1.6 16V

                    Коментар


                    • От: Гуми за Фероза. Предложения?

                      Каймани с тоя размер е глупаво. На фероза - още по. Не защото ще омалее.

                      Като си се втелясал в регенерати, купи и 235/75/15 кобри. Според мен по-добър вариант. На мойта са такива. И въпреки това, ако сега купувах, щяха да са дуратраци, без грам колебание. Ползва се по предназначение и често по калищаци. КОгато купувах кобрите алтернатива за нерегенерати на подобна цена нямаше. Сега има.

                      А в 2 пръста кал с тревица и лек страничен наклон със все кобрите съм вървял с вратите напред. В такава и кайманите няма да ти помогнат - ферозата е доста лека.
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • От: Гуми за Фероза. Предложения?

                        Има ли някой представа относно гуми Дуратрак размер 235/75/15 , могат ли да се качат на Ферозата, без да е повдигана. Хвърлил съм око на тези гуми , в момента са на доста сносна цена , но не знам дали ще влезнат безпроблемно.

                        Коментар


                        • От: Гуми за Фероза. Предложения?

                          Ако не си с прекалено изнесени джанти (повече от офсет 0), трябва да пробваш. С оригиналните джанти влизат без проблем и има мегдан за още.
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • От: Гуми за Фероза. Предложения?

                            Стават.
                            Аз карах кобрите (същия размер) и с заводските и с ЕТ 0, преди да я повдигна.
                            Предполагам, дуратраците ще са една идейка (няколко мм) по-ниски дори, бидейки нерегенерат.
                            Слагай смело.
                            Your conscience is all you can take to your grave.

                            Коментар


                            • От: Гуми за Фероза. Предложения?

                              Те колегите вече го казаха, но и аз да потвърдя. Със същия размер карам, но стоковите джанти и няма никакъв проблем.
                              Георги Танев (0+)
                              Land Rover Discovery 1 300 TDi
                              Land Rover Club Bulgaria
                              0887 930 238, 0878 797 768

                              Коментар


                              • От: Гуми за Фероза. Предложения?

                                Привет колеги.Още миналата година взех "Insa turbo special track" (кайманите на друга фирма) пак регенерат само ,че с борд от страни като на оригиналната гума на 144лв бройката с безплатна доставака от севлиево мисля ,че беше.Карах ги зимата в кал,неотъпкан сняг и замръзнал път и на всякаде се държаха повече от добре.Много съм доволен от избора на си.Размерите които поръчах бяха горните които бяхме коментирали 195х80х15.Като минуси мога да сложа ,че всяка гума беше с различно тегло вариращи от 16кг до 17.3кг ,но това не попречи да ги балансирам.Още един минус ,че разхода на газ в гората от 11-13 скочи на 16-18 ,но 5лв не ми пречат по принцип.Поздрави на целия екип и благодаря на всички за мненията.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X