Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Смяна на масло - Опел Фронтера дълга база 2.2 16V Двигател

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: До: Смяна на масло - Опел Фронтера дълга база 2.2 16V Двигател

    Първоначално публикуван от mbenz Преглед на мнение
    Да-ако духа много силно,гори масло,мирише на неизгоряло гориво,чади и пали трудно при студ(ако е дизел)работата е ясна(за мен,де)-ремонт...
    Има си технически данни за нов мотор и гранични стойности за ремонт. Диапазона е доста голям и е несериозно с възприятия като слух, мирис и зрение да се наемаш.
    Пак ти казвам - това "духане" е параметър който няма как да се измери. Аз поне не се сещам. Затова и няма такъв диагностичен метод.
    Останалите неща спокойно може да не са от износени сегменти и цилиндри.
    Няма нужда да мисля връзка между запушен отдушник и разход на масло. Излишни работи не ми се мислят.

    Коментар


    • #32
      От: До: Смяна на масло - Опел Фронтера дълга база 2.2 16V Двигател

      Днес отворих капачката(двг беше на обороти нормално загрял)-еми духа си, ама много ли ме малко ли е нз.Да изясня че двг ми изхвърли щеката само един път досега -още като се сдобих с возилото и смених маслото а то беше над макс.Сутрин като паля чувам слабо почукване от клапан или повдигач но за около минутка само.В момента в който се нормализират оборотите (заради вече позагрелия двг) всичко си е о.к.
      Sent from my Nokia s fenerche

      Коментар


      • #33
        От: До: Смяна на масло - Опел Фронтера дълга база 2.2 16V Двигател

        Измери компресията и ще ти се изеснят доста неща......Провери охлаждането за да не окотиш зорлем мотора.
        Приятелите може и да са фалшиви но враговете винаги са истински....

        Коментар


        • #34
          От: До: Смяна на масло - Опел Фронтера дълга база 2.2 16V Двигател

          Какво стана, пооправи ли фруктиерката?
          Приятелите може и да са фалшиви но враговете винаги са истински....

          Коментар


          • #35
            От: До: Смяна на масло - Опел Фронтера дълга база 2.2 16V Двигател

            Оправих си охлаждането на първо време.Ако някой е с ел. перка и се съмнява в датчика си, мога да му кажа как става с 2 релета и датчик от бойлер и предпазител (20лв. общо) допълнително охлаждане което даже можеш да си го регулираш кога да се включва.Около седмица съм с такова и стрелката не и се чува да прескочи средата на скалата.А относно разхода на масло мисля че е комбинация от слаб теч и от самия двигател дето си го гори.Ремонт на двигателя засега не съм планирал поради ясни причини пък и "нещо което работи не се пипа"- цитат от форума.Направих една щуротия -сипах добавка.За да не се отваря отново темата за и против -трайте си аз ще ви кажа от първа ръка след седмица - две.Засега относно пушеците имам задоволство но за разхода ще почакаме.
            Последно редактирано от //Радо//; 21-07-10, 14:59.
            Sent from my Nokia s fenerche

            Коментар


            • #36
              От: До: Смяна на масло - Опел Фронтера дълга база 2.2 16V Двигател

              Никакъв ефект от добавката!Явно съм за сегменти или вложки но предпочитам засега по 10-12лв повече да давам на месец.Явно има определени ситуации (малки пробиви някъде) в които добавката действа но ако си за ремонт -то си за ремонт.Ама отвътре казва"абе я да пробвам".Даже напълно да се опровергае действието на добавките те пак ще се купуват.
              Последно редактирано от //Радо//; 22-08-10, 20:58.
              Sent from my Nokia s fenerche

              Коментар


              • #37
                От: До: Смяна на масло - Опел Фронтера дълга база 2.2 16V Двигател

                Има добавки и добавки,зависи какво си сипал.По-скъпите са по-хубави естественно.За по износени мотори се слагат 2 през определен период.
                Приятелите може и да са фалшиви но враговете винаги са истински....

                Коментар


                • #38
                  От: Смяна на масло - Опел Фронтера дълга база 2.2 16V Двигател

                  Най-хубавите добавки са и най-скъпи, добавяш на мястото на старите, сегменти и лагери на коляновия вал, както и маслообирачи и стават чудеса/понякога добавяш половин десета разстъргване на цилиндрите и четири бутала/.
                  "Течният основен ремонт" е за блондинки, с пр@дня боя не става,в най-добрия случай боята е все един цвят, със съответния мирис...

                  Коментар


                  • #39
                    От: Смяна на масло - Опел Фронтера дълга база 2.2 16V Двигател

                    Maxxx, на нас ни е ясно какво е основен ремонт и как се прави тази интервенция, ама искаме да закърпим положението до по добри финансови времена.Дет се вика искаме да .....бем дявола във въздуха.С пари можем ама искаме без...Вече по моргите има и читави двигатели за по 300лв..и т.н.
                    Приятелите може и да са фалшиви но враговете винаги са истински....

                    Коментар


                    • #40
                      От: Смяна на масло - Опел Фронтера дълга база 2.2 16V Двигател

                      Съгласен съм с теб и не желая да менторствам, има моменти/повечето/, когато да разчиташ на добавки е самоуспокоение, но не и решение на проблема с мотора.Мотора врътнал триста и кусур хиляди, цилиндрите станали яйцевидни, ние ще къпем умрелия с шампоан против пърхут...
                      ...то заради това, като купуваш вторачка е добре да имаш заделен някой буферен лев, че не знаеш кое откъде може да те изсурвака...
                      ...мотор, мъркащ като коте, ме върна 1300 назад, като сменях свещите, не намерих минусовия електрод на едната, но го намерих/поне свършеното от него/ между цилиндъра и буталото на четвърти цилиндър.И си го намерих, първи ремонт - сега доливам 300 грама на 10К, ама...

                      Коментар


                      • #41
                        От: Смяна на масло - Опел Фронтера дълга база 2.2 16V Двигател

                        Айде стига сте наливали масло в огъня, какви сте лоши
                        Сигурен съм че всеки си мечтае да има нов мотор, ама кризата, кризатааа, затуй течни добавки и силна вяра в Господ, но да не забравяме че и той е Българин.
                        Не знам за какво е малкия лост на Джипа ми!!!

                        А това е поздрав за всички ФЕНОВЕ-http://vbox7.com/play:3dc959bd

                        Коментар


                        • #42
                          От: Смяна на масло - Опел Фронтера дълга база 2.2 16V Двигател

                          Лично на мен засега 1,3к ми е много.Ако стане като двутактов -тогава.
                          Sent from my Nokia s fenerche

                          Коментар


                          • #43
                            От: Смяна на масло - Опел Фронтера дълга база 2.2 16V Двигател

                            Първоначално публикуван от radolino1 Преглед на мнение
                            Лично на мен засега 1,3к ми е много.Ако стане като двутактов -тогава.
                            Мен ме осурвака тази сума, понеже купих и бутала първи ремонт, а и предпочетох да взема "Колбеншмид", пълен комплект/бутало, сегменти, бутален болт/.Отделно разстъргването на цилиндрите, та сумата си растеше, но нямах твърде много варианти.
                            Иначе, на 200К, на трите цилиндъра калибровката/хонерите/ си стояха, та можех да мина доста по-тънко.Смятай 4X130 назад, прибави цена само за сегменти и ще добиеш ориентировъчна представа.Смених само биелни лагери/бабитовото покритие беше пътник/, основните са без забележки до ден днешен/налягане на маслото и т.н./.
                            Ако си решил да е твоя тази кола/тя и чия да е на този умрял пазар/, разсрочването работи срещу теб и портмонето...всеки си знае приоритетите, естествено.

                            Коментар


                            • #44
                              От: Смяна на масло - Опел Фронтера дълга база 2.2 16V Двигател

                              По темата е добре да се знае,че един двигател се износва равномерно до време,след което време износването се увеличава лавинообразно и повлича по-скъп ремонт впоследствие,така че приказката "колкото изкара",щото нямам пари за основен ремонт,пък после ще видим обикновенно означава смяна на двигателя с друг втора ръка неизвестно колко износен и на какво дередже.
                              И добавки на много износен двигателя няма никакъв смисъл да се слагат!Не,че и аз не съм се опитвал да съживявам мъртвец с тях,но надеждата(за минаване по-тънко)умира последна и винаги ще е така!

                              П.П При смяна на двигател да се имат предвид таксите за смяна на талоните и разправиите в КАТ.
                              Последно редактирано от mbenz; 24-08-10, 21:44. Причина: допълнение
                              много автомати-слаби резултати!

                              Коментар


                              • #45
                                От: Смяна на масло - Опел Фронтера дълга база 2.2 16V Двигател

                                Дядо Коледа ми донесе Опел Фронтера Б 2,2 16v 2000g. къса база. Сложих Тексако 10/40 полусинтетика, / с такова си карам и др. Опел Астра и съм мн. доволен/ побра 5,3 и е в средата. Оборотомера и др. уреди заработват като включа габарити и фарове. Това било често срещан проблем, но не съществен. двигателя работи добре и за 500км. маслото не е мръднало. Доста запазена за Италиянка. Не знам дали да сменям масла на РК, СК и диференциал. Проверени и ми казаха че са добре. Смених филтри и се надявам да няма проблем. А друго от капака на АГР -а от гарнитурата се вижда леко масло или не знам какво. Не му разбирам много и затова моля за информация дали да сменям др. масла?
                                Благодаря!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X