Страница 3 от 3 ПървиПърви 123
Резултати 41 до 47 от 47

Тема: Смяна на масло - Опел Фронтера дълга база 2.2 16V Двигател

Място
    Варна
    Публикации
    864
    Точки (при гласуване)
    8

По подразбиране От: Смяна на масло - Опел Фронтера дълга база 2.2 16V Двигател

Айде стига сте наливали масло в огъня, какви сте лоши
    Сигурен съм че всеки си мечтае да има нов мотор, ама кризата, кризатааа, затуй течни добавки и силна вяра в Господ, но да не забравяме че и той е Българин.
    Не знам за какво е малкия лост на Джипа ми!!!

А това е поздрав за всички ФЕНОВЕ-[URL="http://vbox7.com/play:3dc959bd"]http://vbox7.com/play:3dc959bd[/URL]

Място
    Варна
    Публикации
    1,905
    Точки (при гласуване)
    7

Лично на мен засега 1,3к ми е много.Ако стане като двутактов -тогава.
    ОФА X22XE 96г ; Yamaha ТДМ 850
    Не комуникирам с хора, които нямат чувство за хумор !!!

Място
    Русе
    Публикации
    9,262
    Точки (при гласуване)
    0

Цитат Мнение на radolino1 Преглед на публикациите
    Лично на мен засега 1,3к ми е много.Ако стане като двутактов -тогава.
    Мен ме осурвака тази сума, понеже купих и бутала първи ремонт, а и предпочетох да взема "Колбеншмид", пълен комплект/бутало, сегменти, бутален болт/.Отделно разстъргването на цилиндрите, та сумата си растеше, но нямах твърде много варианти.
    Иначе, на 200К, на трите цилиндъра калибровката/хонерите/ си стояха, та можех да мина доста по-тънко.Смятай 4X130 назад, прибави цена само за сегменти и ще добиеш ориентировъчна представа.Смених само биелни лагери/бабитовото покритие беше пътник/, основните са без забележки до ден днешен/налягане на маслото и т.н./.
    Ако си решил да е твоя тази кола/тя и чия да е на този умрял пазар/, разсрочването работи срещу теб и портмонето...всеки си знае приоритетите, естествено.

Място
    София
    Публикации
    2,083
    Точки (при гласуване)
    9

По темата е добре да се знае,че един двигател се износва равномерно до време,след което време износването се увеличава лавинообразно и повлича по-скъп ремонт впоследствие,така че приказката "колкото изкара",щото нямам пари за основен ремонт,пък после ще видим обикновенно означава смяна на двигателя с друг втора ръка неизвестно колко износен и на какво дередже.
    И добавки на много износен двигателя няма никакъв смисъл да се слагат!Не,че и аз не съм се опитвал да съживявам мъртвец с тях,но надеждата(за минаване по-тънко)умира последна и винаги ще е така!

П.П При смяна на двигател да се имат предвид таксите за смяна на талоните и разправиите в КАТ.
    Последно редактиран от mbenz ; 24-08-10 в 22:44 Причина: допълнение
    много автомати-слаби резултати!:)

Публикации
    2
    Точки (при гласуване)
    0

Дядо Коледа ми донесе Опел Фронтера Б 2,2 16v 2000g. къса база. Сложих Тексако 10/40 полусинтетика, / с такова си карам и др. Опел Астра и съм мн. доволен/ побра 5,3 и е в средата. Оборотомера и др. уреди заработват като включа габарити и фарове. Това било често срещан проблем, но не съществен. двигателя работи добре и за 500км. маслото не е мръднало. Доста запазена за Италиянка. Не знам дали да сменям масла на РК, СК и диференциал. Проверени и ми казаха че са добре. Смених филтри и се надявам да няма проблем. А друго от капака на АГР -а от гарнитурата се вижда леко масло или не знам какво. Не му разбирам много и затова моля за информация дали да сменям др. масла?
    Благодаря!

fanatic е офлайн Старши участник | +ПЛ || ДВиП |
    | Модератор |
    Място
    София
    Публикации
    4,410
    Точки (при гласуване)
    18

Цитат Мнение на geniv Преглед на публикациите
    Не му разбирам много и затова моля за информация дали да сменям др. масла?
    Благодаря!
    Задължително, ако не смяташ да го продаваш след 6 месеца. Какви масла и какво количество го пише в залепена тема.
    no signature no problems

Място
    Ямбол,Бургас
    Публикации
    33
    Точки (при гласуване)
    6

Колеги екотек двигателите имат склонност към горене на масло.Не ангажирам никой с мнението си но на предишната ми астра с двг X16XeL(който се слави като най-големия маслоядец)ми гореше по 2 литра на 10 000км. 10W40.Познат ми предложи да пробвам с 10W60(като вискозитет е като 10W40) и чудото стана за 10 000км 0.500литра разход.

Страница 3 от 3 ПървиПърви 123

Правила за публикация

• Вие не можете да публикувате нови теми
  • Вие не мжоете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да добавяте прикачени файлове
  • Вие не можете да редактирате собствените публикации
  •