Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Смяна на масло - Опел Фронтера дълга база 2.2 16V Двигател

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Смяна на масло - Опел Фронтера дълга база 2.2 16V Двигател

    С какво масло си в момента? Сипи друго,и да е малко по-гъстичко 15на 50 например, че то в тея жеги. И внимавай да не е ментак.
    Приятелите може и да са фалшиви но враговете винаги са истински....

    Коментар


    • #17
      От: Смяна на масло - Опел Фронтера дълга база 2.2 16V Двигател

      Виж сега, хубаво си прави сметката дали да буташ мотора . Само за пример ти казвам , че и при мен гореше по литър на 1000, и след като смених вложки започна да гори по литър на 200 километра.
      Сега ми се иска хич да не я бях отварял!!!
      Не знам за какво е малкия лост на Джипа ми!!!

      А това е поздрав за всички ФЕНОВЕ-http://vbox7.com/play:3dc959bd

      Коментар


      • #18
        От: Смяна на масло - Опел Фронтера дълга база 2.2 16V Двигател

        Да екотека гори по малко , напримерно като се сипе ново масло до 5000 не гори на 10000 е около минимума.
        Първоначално публикуван от EXALIBUR
        при мен гореше по литър на 1000, и след като смених вложки започна да гори по литър на 200
        един добър, стар , майстор казваше ( за колеги или хубаво или нищо ) за твоите НИЩО
        Последно редактирано от fanatic; 06-07-10, 08:50.
        МИСЛЕНЕ МУ Е МАЙКАТА

        Коментар


        • #19
          От: Смяна на масло - Опел Фронтера дълга база 2.2 16V Двигател

          Първоначално публикуван от radolino1 Преглед на мнение
          Катили!!! Горя страшно много масло -около литър на 1000.Писал съм досега че съществувам на баир и като се попрегрее маслото явно го разрежда и го вкарва в цилиндрите.Поразрових за "екотека" и по принцип май си понагорява като се износи двигателя ама чак пък толкова...Основен не ми се прави естествено защото какручката върви -дайте идея.Някой с такъв мотор да пише за разход на масло-може и на лични че да не спамим.
          Имали сме служебни 5 Опела с екотек-мАтори от 1.6 до 2.2 и мога да кажа само хубави неща за тях(за разлика от дизеловите).За 3 години навъртаха 200 000км.,след което се продаваха...някои вече са на 600 000км. и нямат проблеми.Поддръжката обаче при нас е била на ниво!Виждал съм два екотека разглобени на около 400 000км. и хонинга си стоеше-никакви следи от износване!Нещата основно опират до предишния собственик(собственици)-ако са били някакви хуйвейбини какъвто и мотор да е ще се скапе.
          Сега в жегите ти препоръчвам да налееш масло 20/50 и пиши какъв е ефекта,ок?
          Най-важно е откъде купуваш маслото.Препоръчвам ти да отидеш в някоя от големите вериги магазини(Метро,Практикер,Баумакс)-гаранция,че маслото е истинско,а цената е по-ниска откъдето и да е-особенно на 5 литровите туби!
          Инак най-много ментета има Кастрол-а,но и оригинален да е практиката ми е показала,че не е нещо кой-знае какво...дали ще е Кастрол,Мобил,Тотал,Елф-все тая!
          много автомати-слаби резултати!

          Коментар


          • #20
            От: Смяна на масло - Опел Фронтера дълга база 2.2 16V Двигател

            Когато един мотор гори масло се започва със проверка на отдушниците да не го пие по тях при екотека това е малкия маркуч които излиза от капака на клапаните и влиза под дросел клапата - обикновенно го запушвам , а голямия трябва да есвободен - да не е задръстен . След това се сменят гумички на клапани
            МИСЛЕНЕ МУ Е МАЙКАТА

            Коментар


            • #21
              От: До: Смяна на масло - Опел Фронтера дълга база 2.2 16V Двигател

              Първоначално публикуван от radolino1 Преглед на мнение
              Абе това масло GM от представителство на Опел ли го купувате че ме избръмчаха с кастрол 10/40 на 14 лева.Пише синтетик на тубите ама ми се стори подозрително.Ама нали е нова играчката и хайде давай.Когато е кофти маслото кога се разбира -след 100 -1000-5000 км?Преди да го сменя рових няколко часа из нета за масла, вискозитети и т.н. ,но то ако е менташко келфайда.На всичкото отгоре олигофрена не си погледна в компютъра ами се ориентираше по щеката, и на другата сутрин видях че ми е малко НАД макс.Резултатът беше че ми избута щеката още същия следобед и си изхвърли горницата.
              Сега прочетох,че мотора е избутал през щеката маслото-за мен това е сигурен признак,че вече имаш сериозно износване!На работещ двигател развий капачката за доливане на масло-ако духа яко оттам(в което съм сигурен) се замисляй за ремонт...

              GM не произвеждат масла,както и Мерцедес,БМВ и други марки,но маслото им си е съвсем читаво.Поръчва се на някой голям производител на масла да е със съответната опаковка.Ако не греша опелското масло е Кастрол,а мерцедесовото-Мобил.
              много автомати-слаби резултати!

              Коментар


              • #22
                От: До: Смяна на масло - Опел Фронтера дълга база 2.2 16V Двигател

                Първоначално публикуван от mbenz Преглед на мнение
                Сега прочетох,че мотора е избутал през щеката маслото-за мен това е сигурен признак,че вече имаш сериозно износване!На работещ двигател развий капачката за доливане на масло-ако духа яко оттам(в което съм сигурен) се замисляй за ремонт...

                GM не произвеждат масла,както и Мерцедес,БМВ и други марки,но маслото им си е съвсем читаво.Поръчва се на някой голям производител на масла да е със съответната опаковка.Ако не греша опелското масло е Кастрол,а мерцедесовото-Мобил.
                Opel-ското определено не е Кастрол. Карах с кастрол 3 години и след сменени гумички на клапаните лапаше по 1.5 литра на 10 000, та стигаше и до 2 литра. След смяна със GM-ско от представителството, започна да хапва по 500-600 грама за 10 000. Което си е по каталог. А през капачката ми духа яко както казваш. И щеката ми хвърли 2-3 пъти но заради опеклата се вече гума на самата щека. Мотора ми е на 6 като за годините и километрите. Ремонт не съм правил.
                no signature no problems

                Коментар


                • #23
                  От: До: Смяна на масло - Опел Фронтера дълга база 2.2 16V Двигател

                  Мерси за отзивите!!!Цялата работа ми се струва че е от прегряване:Започна да деформира маркуча към радиатора което значи че го надува и си мисля че периодично прегрявам колата на път за вкъщи.Изказаха мнение в един сервиз че ако си сменя вложките проблема може да не се оправи защото са имали такъв проблем скоро със същия екотек и че момента в който ми гори доста масло е точно когато загреее много(например прибирам се и след малко паля и тръгвам нанякъде отново -което се случва доста често).При студен двигател вдига маслото до последната черта;като загрее двигателя пада на 1/4 и си варира според оборотите но когато вече спра пред къщи наближава червеното деление без да ми светва лампата което ме навежда на мисълта че съм в правилна насока.Ако сложа 15-50 или 20-50 може да се подобри с една идея ситуацията но като цяло....Ще проверя тея маркучи които спомена Лозан и най накрая ще направя нещо по повод охлаждането.Ще запазя вида масло засега и ще пиша кво става.За ремонт засега не мисля защото сметката ми е че предпочитам по 12-13 лв.на месец пред 6-7-800 накуп.Криза!
                  Последно редактирано от //Радо//; 07-07-10, 22:05.
                  Sent from my Nokia s fenerche

                  Коментар


                  • #24
                    От: До: Смяна на масло - Опел Фронтера дълга база 2.2 16V Двигател

                    Не оставяй охлаждането за най накрая , а започни от него.Термостати, перки и т.н. Просто дружески съвет.
                    Приятелите може и да са фалшиви но враговете винаги са истински....

                    Коментар


                    • #25
                      От: До: Смяна на масло - Опел Фронтера дълга база 2.2 16V Двигател

                      Първоначално публикуван от radolino1 Преглед на мнение
                      Мерси за отзивите!!!Цялата работа ми се струва че е от прегряване:Започна да деформира маркуча към радиатора което значи че го надува и си мисля че периодично прегрявам колата на път за вкъщи.Изказаха мнение в един сервиз че ако си сменя вложките проблема може да не се оправи защото са имали такъв проблем скоро със същия екотек и че момента в който ми гори доста масло е точно когато загреее много(например прибирам се и след малко паля и тръгвам нанякъде отново -което се случва доста често).При студен двигател вдига маслото до последната черта;като загрее двигателя пада на 1/4 и си варира според оборотите но когато вече спра пред къщи наближава червеното деление без да ми светва лампата което ме навежда на мисълта че съм в правилна насока.Ако сложа 15-50 или 20-50 може да се подобри с една идея ситуацията но като цяло....Ще проверя тея маркучи които спомена Лозан и най накрая ще направя нещо по повод охлаждането.Ще запазя вида масло засега и ще пиша кво става.За ремонт засега не мисля защото сметката ми е че предпочитам по 12-13 лв.на месец пред 6-7-800 накуп.Криза!
                      Двигателя лапа масло основно,когато е студен...и когато много се настъпва.
                      При студен мотор хем налягането на маслото е доста по-високо,защото вискозитета на незагрялото масло е голям,хем луфтовете не са се уплътнили.Колкото един мотор е по-износен,толкова по-голяма е разликата в лапането на масло м/у студен и загрял двигател.Ако пък е вече много износен мотора си "пие"масло по всяко време в големи количества!
                      Разбира се остават вариантите с гумички на клапаните,с течове от семеринги,гарнитури,турбина и т.н.
                      много автомати-слаби резултати!

                      Коментар


                      • #26
                        От: До: Смяна на масло - Опел Фронтера дълга база 2.2 16V Двигател

                        Първоначално публикуван от mbenz Преглед на мнение
                        Сега прочетох,че мотора е избутал през щеката маслото-за мен това е сигурен признак,че вече имаш сериозно износване!На работещ двигател развий капачката за доливане на масло-ако духа яко оттам(в което съм сигурен) се замисляй за ремонт...
                        Това "духане" е крайно време да го изясниме. Кое е "яко" духане и кое е нормално!? Айде хвани го измери ако можеш и го сравни с технически данни!?
                        И защо според теб картера има отдушник, щом двигателя не трябва да духа!?
                        А, може ли да "избута щеката" ако отдушника е запушен? Колегата по горе каза за пръстените на клапаните - ето ти причина да гори масло.
                        Преди да се правят генерални заключения за състоянието на двигателя, се мери компресия и тогава нещата придобиват по реални измерения.

                        Коментар


                        • #27
                          От: До: Смяна на масло - Опел Фронтера дълга база 2.2 16V Двигател

                          Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
                          Това "духане" е крайно време да го изясниме. Кое е "яко" духане и кое е нормално!? Айде хвани го измери ако можеш и го сравни с технически данни!?
                          И защо според теб картера има отдушник, щом двигателя не трябва да духа!?
                          А, може ли да "избута щеката" ако отдушника е запушен? Колегата по горе каза за пръстените на клапаните - ето ти причина да гори масло.
                          Преди да се правят генерални заключения за състоянието на двигателя, се мери компресия и тогава нещата придобиват по реални измерения.
                          Това "духане" дали е силно мога да кажа на място,което ще е субективно...но винаги е било достатъчно точно!Ок-нека,който иска да измери и компресията,разбира се,но пак ще се заформи спор на загрял,или на студен двигател?Аз бих мерил на студен,а ти на топъл...!
                          Автора на темата да ни държи в течение,ако желае,пък да видим кой крив-кой прав!Инак съм съгласен,че може да има и други причини за разхода на масло и съм ги написал.

                          П.П.Ако отдушника е запушен дали ще се увеличи разхода на масло....?
                          Последно редактирано от mbenz; 08-07-10, 21:19. Причина: допълнение
                          много автомати-слаби резултати!

                          Коментар


                          • #28
                            От: До: Смяна на масло - Опел Фронтера дълга база 2.2 16V Двигател

                            Кое кой как прави не е важно. Важно е как е правилно! В тоя смисъл не е правилно да кажем " замисли се за ремонт", по методите за автодиагностика на авто-джамбазите.
                            Я пък ти ми кажи, ако ти гори масло и духа от капачката, ще отидеш ли в сервиз и да кажеш - "искам да ми отворите мотора на моя отговорност"?

                            Коментар


                            • #29
                              От: До: Смяна на масло - Опел Фронтера дълга база 2.2 16V Двигател

                              Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
                              Кое кой как прави не е важно. Важно е как е правилно! В тоя смисъл не е правилно да кажем " замисли се за ремонт", по методите за автодиагностика на авто-джамбазите.
                              Я пък ти ми кажи, ако ти гори масло и духа от капачката, ще отидеш ли в сервиз и да кажеш - "искам да ми отворите мотора на моя отговорност"?
                              Да-ако духа много силно,гори масло,мирише на неизгоряло гориво,чади и пали трудно при студ(ако е дизел)работата е ясна(за мен,де)-ремонт!Случвало ми се е...купих първия си дизел с ясното съзнание,че ще му правя основен ремонт(цената беше много изгодна)-оказах се прав...През годините съм предрекъл на няколко познати,че им предстои ремонт-пак бях прав,колкото и да не им се вярваше!
                              Но това си е само мое мнение,в което съм твърдо убеден!Двигателя сам си казва и показва много неща-ако има кой да го чуе и разбере!
                              Пропуснах по-преди да кажа,че за "духането" през капачката за доливане на масло е от значение и реглажа на клапаните...
                              Преди да понатрупам известен опит и аз мерех компресия....!)))))))))Което не отричам,разбира се!
                              Надявам се да съм бил максимално ясен и спирам със споровете-автора да мери компресия и да каже каква е!
                              И не ми отговори има ли връзка м/у запушен отдушник и разхода на масло?
                              много автомати-слаби резултати!

                              Коментар


                              • #30
                                От: До: Смяна на масло - Опел Фронтера дълга база 2.2 16V Двигател

                                Първоначално публикуван от mbenz Преглед на мнение
                                Да-ако духа много силно,гори масло,мирише на неизгоряло гориво,чади и пали трудно при студ(ако е дизел)работата е ясна(за мен,де)-ремонт!Случвало ми се е...купих първия си дизел с ясното съзнание,че ще му правя основен ремонт(цената беше много изгодна)-оказах се прав...През годините съм предрекъл на няколко познати,че им предстои ремонт-пак бях прав,колкото и да не им се вярваше!
                                Но това си е само мое мнение,в което съм твърдо убеден!Двигателя сам си казва и показва много неща-ако има кой да го чуе и разбере!
                                Пропуснах по-преди да кажа,че за "духането" през капачката за доливане на масло е от значение и реглажа на клапаните...
                                Преди да понатрупам известен опит и аз мерех компресия....!)))))))))Което не отричам,разбира се!
                                Надявам се да съм бил максимално ясен и спирам със споровете-автора да мери компресия и да каже каква е!
                                И не ми отговори има ли връзка м/у запушен отдушник и разхода на масло?
                                Има връзка,ако се смята ,че разхода на масло е изхвъреното през щеката.
                                Jeep Cherokee 4.0l-Звяр
                                Volkswagen Passat 1.9TDI-Шосейка
                                OFFROAD CLUB STARA ZAGORA

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X