Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Силикон ли е на диференциала?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Силикон ли е на диференциала?

    ОФА 2.0i 94г. - На капакът на задния диференциал силикон ли се слага или има гарнитура? И ако нивото на маслото ми е 5 мм. по ниско от пробката мога ли да карам още 1000 - 1500 км. преди да го сменя?

  • #2
    До: Силикон ли е на диференциала?

    Първоначално публикуван от sony bono Преглед на мнение
    ОФА 2.0i 94г. - На капакът на задния диференциал силикон ли се слага или има гарнитура? И ако нивото на маслото ми е 5 мм. по ниско от пробката мога ли да карам още 1000 - 1500 км. преди да го сменя?
    Зависи тези 5 мм. спад на нивото за колко км. са се получили.Моят не съм го отварял,но ако не е крива ламарината,би трябвало и с маслоустойчив силикон да уплътни.Като махнеш тенекето ще видиш какво е било заводското изпълнение.После-лесно,клингерит и силикон или само силикон.
    От капакът ли тече,че ще го махаш или от семеринга на пиньона?

    Коментар


    • #3
      До: Силикон ли е на диференциала?

      Сълзи леко от капака отдолу. Не прави локва, но омаслява леко. Смятам при смяната на маслото да го оправя.
      Иначе за оплътняването питам, защото ако има гарнитура да си я купя предварително. Не ми се прави от клингирит, но ако се наложи ще правя. Като го гледам май е само силикон.
      Не знам на колко километра е маслото, защото така я купих. Иначе е бистро и светло-жълто на цвят.
      Последно редактирано от sony bono; 04-05-09, 17:22.

      Коментар


      • #4
        До: Силикон ли е на диференциала?

        Питай в някой магазин,продаващ опелски части.Там ще им излезе по спесификация има ли гарнитура.Ако има и ти прилошее от цената-клингерит,ножица и зъмба.Ако няма-силикон,първо притегни хлабаво капака.След час донатегни-така силикона ще е стегнал и ще се "прави" на гарнитура.Голфов капак на клапаните обслужен по този начин не пускаше грам масло.Там температурите знаеш са различни от тези на диференциала.

        Коментар


        • #5
          До: Силикон ли е на диференциала?

          Само черен силикон!
          NO RISK NO FUN ! FRONTERA 2.3 TDI

          Коментар


          • #6
            До: Силикон ли е на диференциала?

            Първоначално публикуван от sony bono Преглед на мнение
            Сълзи леко от капака отдолу. Не прави локва, но омаслява леко. Смятам при смяната на маслото да го оправя.
            Иначе за оплътняването питам, защото ако има гарнитура да си я купя предварително. Не ми се прави от клингирит, но ако се наложи ще правя. Като го гледам май е само силикон.
            Не знам на колко километра е маслото, защото така я купих. Иначе е бистро и светло-жълто на цвят.
            здравей колега .Скоро и аз страдах така . При мен пак отдолу сълзеше но причината не беше до уплатняване а просто капака беше изгнил ,но това се разбра чак като го свалих и погледнах на сланцето.Дано при теб не е този вариант но го имай впредвид. Колкото до уплатняването при мен беше само силикон и това и сложих.

            Коментар


            • #7
              До: Силикон ли е на диференциала?

              Няма гарнитура, само силикон е. Но задължително остържи добре стария и измий с бензин или друг разтворител, преди да сложиш новия.
              "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
              Неизвестен мъдрец

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X