Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпроси за Лада Нива

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Въпроси за Лада Нива

    Първоначално публикуван от badeff Преглед на мнение
    За нормално - нормално си е. Единственият начин да имаш хем газ, хем багажник. Ама за проходимостта не си прав - гърнето слиза с десетина сантиметра под нивото на всичко останало. Миналото лято моето падна жертва на камъните към Чаирите - и после ходихме на пиян тенекеджия в неделя следобед в Смолян, за да се приберем до София с що-годе нормални децибели. (Верно, че чичото не можеше да повярва по кои пътеки е минала Нивичката, де... )
    Абсолютно си прав - за гърнето ( и за пътеките ). И аз вече два пъти го връзвах за да се прибера ( докато си го за заваря ухото )
    Но ето как реших за сега проблема :
    1. Гърнето е вързано за двуцевката чрез мека връзка - така си осигурявам доста работен луфт на гърнето.
    2. За купето съм го захванал чрез тампон от двигател на Трабант - доста здраво . За сега държи - а днес яхнах доста камъни и дънери ( обърках туристическа пътека с горски път ). Издържа доста УДАРИ !
    В дълбоките коловози се напълни с вода ( два пъти ) и трябваше да го наклоня за да се оттече ( естествено на работещ двигател ).
    А бе - голям кеф и много пот ! Но за утре намам щети и ремонти !
    Това си е направо успех ( при подобни преходи ). Поздрави !

    Ако сте около хижите Персенк или Бяла Черква - аз съм наоколо !
    0897/967-811
    Къде са Чаирите ( около Смолян ) - срам не срам НЕ ЗНАМ - а съм родом от там !

    Коментар


    • #17
      До: Въпроси за Лада Нива

      За гърнето - не знам при вас, но моето са го направили не по-ниско от оригиналното, въпреки че изпускателната уредба е сгъната на 3 и изведена вдясно зад вратата. Не че не мога да се постарая да стъпя на гърне, просто досега са се случвали все други проблеми.

      Коментар


      • #18
        До: Въпроси за Лада Нива

        Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
        За гърнето - не знам при вас, но моето са го направили не по-ниско от оригиналното, въпреки че изпускателната уредба е сгъната на 3 и изведена вдясно зад вратата. Не че не мога да се постарая да стъпя на гърне, просто досега са се случвали все други проблеми.
        Аз нямам наблюдения и опит с оригиналната височина на гърнето .
        Сега височината ( пропадането под купето ) е не по-ниска от кардана . За мен е нормално , но ако това е по-ниско от оригиналната височина - добре. Мен си ме устройва !

        И да попитам нещо различно :
        Лоста и механизма за включването на блокажа - трябва ли нещо или някъде да се смазва за по-леко включване ?

        Коментар


        • #19
          До: Въпроси за Лада Нива

          За лоста за блокажа на раздатката така си влиза леко трудно, защото няма синхронизатор и муфата се опитва да зацепи директно малката полуоска към деференцияла на раздатката. Самата муфа откъм страната където се зацепва с полуоската е скосена на връхчета за по-лесно зацепване. Затова ако искаш лесно да изключваш и включваш блокажа пускаи съвсем леко по инерция, аз са заден давам и става супер лесно, и дърпай лоста. Хубавото масло и то помага за по-лесно превключване т.е. новото масло, което няма събрани боклучета.

          Коментар


          • #20
            До: Въпроси за Лада Нива

            Първоначално публикуван от ванко 2 Преглед на мнение
            Колега при мен при пускане на съединитея на свободна се чува шум и маистота ми каза че е аксиалния лагер.Миналата година преди да сменя съединителя беше същото,смениха диска и лагера и шума изчезна.А за предня мост съм сигурен-нали го смених.Преди при подаване на газ виенето намаляваше и при пускане на газта се увеличаваше.А ето как ми го обесниха.При подаване на газ се получава напрежение има усилие в моста и луфтовете се убират а и от там и виенето намалява и обратното.Не разбирам от ремонти ама май има логика.
            Колега , това дето ти го е казал майстора , че при отпуснат педал на съединителя шума идва от аксиалния лагер или те е излъгал или ти не си го разбрал добре. При НЕнатиснат педал този лагер не работи. А що се отнася до шума от диференциалите при отпускане на газта това е нормално при конусните зъбни двойки с хипоидно зацепване. Това е така защото зъбната двойка е предвидена за предаване на движение само в една посока -напред. Сигурно си чувал какъв звук издава всяка една кола когато и се подаде повече газ на заден ход. Това не е баскервилското куче,това е звука от диференциала който предава движението в обратна посока.Равносилно е дали ще се движиш на заден ход или ще отпуснеш газта за да ползваш двигателя като спирачка.

            Коментар


            • #21
              До: Въпроси за Лада Нива

              Първоначално публикуван от salmanski Преглед на мнение
              Колега , това дето ти го е казал майстора , че при отпуснат педал на съединителя шума идва от аксиалния лагер или те е излъгал или ти не си го разбрал добре. При НЕнатиснат педал този лагер не работи. А що се отнася до шума от диференциалите при отпускане на газта това е нормално при конусните зъбни двойки с хипоидно зацепване. Това е така защото зъбната двойка е предвидена за предаване на движение само в една посока -напред. Сигурно си чувал какъв звук издава всяка една кола когато и се подаде повече газ на заден ход. Това не е баскервилското куче,това е звука от диференциала който предава движението в обратна посока.Равносилно е дали ще се движиш на заден ход или ще отпуснеш газта за да ползваш двигателя като спирачка.
              Ой! За аксиалния лагер си абсолютно прав, но за другите твърдения имам нЕкои съображения:

              1. Диференциалите със сигурност не шумят нито напред, нито назад, нито когато въртят двигателя, нито когато той тях, ако са наред. Ако не са, воят възниква от изместването на петната на контакт до режим, в който контактът прескача от зъб на зъб със скокове. Ако диференциалът е в този етап от живота си, той ще вие при спиране с двигател, независимо напред или назад. По някое време ще почне да вие при всякакво въртене.

              Това, дали ще спираш напред или ще ускоряваш назад, за диференциала изобщо не е едно и също. Работят различни повърхности.

              2. Воят на заден ход е от скоростната кутия - там колелата за задено ход са правозъби. Целта е да са по-евтини, а с шума и краткия им живот хората се примиряват, защото крайно рядко ползват заден ход. Причината е пак същата - скоково местене на контакта между колелата. Но там е конструктивно.

              Коментар


              • #22
                До: Въпроси за Лада Нива

                Напълно съм съгласен с написаното от колегата Salminski.И аз това се опитвах да те убедя колега Ванко 2-няма как да чуеш дали е повреден аксиалния лагер без да си натиснал съединителя.Съвета ми е-Не се доверявай на случайни майстори.Освен да лъжат и да взимат пари на друго не са способни.Поздрави.

                Коментар


                • #23
                  До: Въпроси за Лада Нива

                  От Ясен 2. Воят на заден ход е от скоростната кутия - там колелата за задено ход са правозъби. Целта е да са по-евтини, а с шума и краткия им живот хората се примиряват, защото крайно рядко ползват заден ход. Причината е пак същата - скоково местене на контакта между колелата. Но там е конструктивно.
                  __________________
                  Вярно ,че и това го има .

                  Коментар


                  • #24
                    До: Въпроси за Лада Нива

                    За диференцялите на нивата предния диференцял не се ли въртеше на обратно,че не помня каде беше семеринга с обратната посока?
                    Honda crf450x Nissan patrоl y260 RB25DET
                    Honda doninator 650 4RUNNER 5gen limited

                    Sofrace Offroad Team

                    Коментар


                    • #25
                      До: Въпроси за Лада Нива

                      Първоначално публикуван от evgeniml Преглед на мнение
                      За диференцялите на нивата предния диференцял не се ли въртеше на обратно,че не помня каде беше семеринга с обратната посока?
                      Да, обратно са един на друг. Но не знаех, че семерингите им имат посока.

                      Коментар


                      • #26
                        До: Въпроси за Лада Нива

                        Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                        Да, обратно са един на друг. Но не знаех, че семерингите им имат посока.
                        И аз не знаех .
                        На моята раздатка и смених всичките лагери и семеринги .
                        Специално ме предупредиха - да не объркам посоката на семерингите .
                        Стана ми интересно и като се загледах.... - се оказа , че на работния ръб( вътрешния , по-мек ринг) има наклонени ресни - с посока . Никога не се бях замислял преди . Явно руските са с посока.

                        Коментар


                        • #27
                          До: Въпроси за Лада Нива

                          Ясно за кои говориш. Те не са само руски, просто има такива с ресни и такива без. Не знаех, че има такива в ладата.

                          Коментар


                          • #28
                            До: Въпроси за Лада Нива

                            Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                            Ясно за кои говориш. Те не са само руски, просто има такива с ресни и такива без. Не знаех, че има такива в ладата.
                            Пак съм изостанал ....
                            Значи ли , че всички с ресни са с посока ?
                            Щото до сега не съм се съобразявал .....а то си е важно .

                            Коментар


                            • #29
                              До: Въпроси за Лада Нива

                              Първоначално публикуван от bgbul Преглед на мнение
                              Пак съм изостанал ....
                              Значи ли , че всички с ресни са с посока ?
                              Щото до сега не съм се съобразявал .....а то си е важно .
                              Ами да, значи. Ресните и въртящият се вал образуват нещо като шнек. В едната посока, прибира изпълзялото масло. В другата, зорлем го изкарва навън. Такива се ползват на места, където посоката е строго определена или много силно преобладаваща. И съответно биват леви и десни.

                              Коментар


                              • #30
                                До: Въпроси за Лада Нива

                                Е след като уточнихме,че предния диференцял се върти на опаки на задния това означава ,че въпреки хипоидната му предавка той посока няма и ако има странен вой то той не е от това,че диференцяла се върти на обратно както Ясен каза ако диференцял вие то не е от посоката на въртене и от натоварване а от това ,че просто си е пътник.
                                Нали така колега САЛАМАНСКИ май диференцяла няма посока или поне няма този на нивата така ,че това дето вие си е баш кучето и вие на нормална правозъба предавка за задна скорост както на всички автомобили както вият всички правозъби скоростни кутйи на състезателните автомобили.
                                Honda crf450x Nissan patrоl y260 RB25DET
                                Honda doninator 650 4RUNNER 5gen limited

                                Sofrace Offroad Team

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X