Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпроси за Лада Нива

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Въпроси за Лада Нива

    Предлагат ми Нива за 2500 лв с газова уредба,
    Произведена около 93 година, по километраж 146 000
    на външен вид има избили ръждички тук там, обаче отдолу по гредите има доста ръжда която ми изглежда повърхностна.
    Също така и там където се държи задната броня е хванало ръжда.
    Също ме притеснява че бутилката е монтирана зад задния мост, а ауспуха е изведен от страни.
    Според вас струва ли си колата с тези забележки по нея?
    Колко е реалната цена за нива на тези години?
    Има ли нещо по специфично което трябва да внимавам при нивите?
    Ники

  • #2
    До: Въпроси за Лада нива

    Първоначално публикуван от infineon Преглед на мнение
    Предлагат ми Нива за 2500 лв с газова уредба,
    Произведена около 93 година, по километраж 146 000
    на външен вид има избили ръждички тук там, обаче отдолу по гредите има доста ръжда която ми изглежда повърхностна.
    Също така и там където се държи задната броня е хванало ръжда.
    Също ме притеснява че бутилката е монтирана зад задния мост, а ауспуха е изведен от страни.
    Според вас струва ли си колата с тези забележки по нея?
    Колко е реалната цена за нива на тези години?
    Има ли нещо по специфично което трябва да внимавам при нивите?
    За тия пари, ако е в движение, провери да не е крадена . Направи едно кръгче и ако се държи добре я взимай, без въобще да се замисляш. Освен ако тия ръждички, не са направо дупчици или ями. ама и те се правят
    Където Бирата, Там и Аз...

    Коментар


    • #3
      До: Въпроси за Лада нива

      В движение е, регистрирана даже.
      Проблемно ми се вижда че май е пребоядисвана и пак е почнала да избива ръжда.
      Освен това задната броня е била удряна явно и двата държача са скъсали отзад ламарината и е китосвано.
      Иначе колко пари вървят нивите около 93 та?
      Има ли начин да разбера да не са умрели там разните му раздатки и междуосови диференциали?
      Изчетох целия раздел за Нива на форума и в доста теми пише че раздатката виела като пребито куче, много ли е лошо ако на тази нива и вие?
      Освен това ми е интересно колко см спокойна вода мога да преджапам с нивата без проблеми?
      Ники

      Коментар


      • #4
        До: Въпроси за Лада нива

        Първоначално публикуван от infineon Преглед на мнение
        В движение е, регистрирана даже.
        Проблемно ми се вижда че май е пребоядисвана и пак е почнала да избива ръжда.
        Освен това задната броня е била удряна явно и двата държача са скъсали отзад ламарината и е китосвано.
        Иначе колко пари вървят нивите около 93 та?
        Има ли начин да разбера да не са умрели там разните му раздатки и междуосови диференциали?
        Изчетох целия раздел за Нива на форума и в доста теми пише че раздатката виела като пребито куче, много ли е лошо ако на тази нива и вие?
        Освен това ми е интересно колко см спокойна вода мога да преджапам с нивата без проблеми?
        За цена не мога да ти отговоря. Виж в раздела купувам-продавам и в мобилето. Те дали са 93 или 83 цената се определя от състоянието
        Начин да разбереш дали е заминала раздатката е като я покараш, и включиш бързи и бавни. Не е проблем ако вие.
        Вода спокойно можеш да газиш до вратите. И повече може, ама се пълни вътре. Делкото е високо, и ако има предпазната ламарина на перката доста може да се джапа
        Където Бирата, Там и Аз...

        Коментар


        • #5
          До: Въпроси за Лада нива

          Провери при тръгване на бавни или бързи с включен блокаж на раздатката дали има вибрации на малките лосчета и дали се усеща вибрации по купето.Виж и при пускане на съединитела на свободна дали вие аксиалния лагер,къде отлепя,качи я на канал и погледни там където тампоните на раздатката се захващат за купето изгнило ли е имали усилване.И най вече при скорост ако пуснеш рязко педала на газта усилва ли се виенето от предния мост,ако се усилва честито скоро ще ти трябва нов.Скъпите части са мостовете и раздатката и хубавите гуми,другото с по дебела рамарина и се кърпи изгнилото а тя гние наи вече м/у горния идолния носач.Ако е стегната за парите си заслужава.

          Коментар


          • #6
            До: Въпроси за Лада Нива

            За тези пари, ако всичко е наред по трансмисията и по документи-взимай.
            0886685545-Влади- ОФ-РОУД КЛУБ"НОВИ ИСКЪР 4Х4 ЕКСТРИЙМ"

            Коментар


            • #7
              До: Въпроси за Лада Нива

              Вземи някой препатил да я прегледа. Ако напишеш откъде си, може да пратим някой да ти помага.

              Коментар


              • #8
                До: Въпроси за Лада Нива

                Изчетох целия раздел за Нива на форума и в доста теми пише че раздатката виела като пребито куче, много ли е лошо ако на тази нива и вие?
                За да не вие раздатка на Нива има два варианта - или да е паднала, или да си свръх късметлия. Преди да се впуснеш във флирт с гордоста на руското автомобилостроене си задай въпроса дали обичаш да ремонтираш. Ако отговорът е "ДА, щастлив съм с гаечен ключ в ръка под колата да лежа", то ще удариш бинго с тая Нива.
                Vitara 2.0 V6
                Honda CRV (Gen 1)
                Honda CRV 2.2 I-CTDI (Gen 3)
                ВАЗ 2131

                Коментар


                • #9
                  До: Въпроси за Лада Нива

                  Раздатките на Нива, както и на повечето по-сериозни джипки, вият. Конкретно нивовските не са и особено звукоизолирани. След 2003 (примерно) година има едни по-тихи нивовски раздатки, но като лека кола не е и няма да стане. Виенето не е признак за повреда.

                  Т.е. при повреда виенето се увеличава и променя по тембър, но все едно неопитен не може да го различи.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Въпроси за Лада Нива

                    След 2003 (примерно) година има едни по-тихи нивовски раздатки
                    Откъде я взе тази информация за след 2003 година? Защото аз имам над 100000 км с Нива произведена 2004 година и да ти кажа видимо не вие по-малко от предните. От първия си ден като нова. Като карах с над 85 км не можех да си чуя мислите. Няма да отварям дума за другите недъзи на тази кола, че ще стане един офтопик, ама с хора, които съм говорил и от собствен опит, твърдя, че това е кола вписваща се прекрасно в духа на "Дзен и изкуството да поддържаш мотоциклет". С този съветски триумф на техниката се учиш да цениш и намираш радости и в малкото, което имаш. А това е полезно. Досадно, но полезно.
                    Vitara 2.0 V6
                    Honda CRV (Gen 1)
                    Honda CRV 2.2 I-CTDI (Gen 3)
                    ВАЗ 2131

                    Коментар


                    • #11
                      До: Въпроси за Лада Нива

                      Специално към колегата Ванко 2-при пускане на съединителя на свободна няма как да провериш дали вие аксиалния лагер на съединителя,защото при този режим работи единствено първичния вал на ск.кутия.Аксиалния лагер се чува при натиснат съединител.А що се отнася до виенето на дифа-то се чува най-вече на директна предавка при каране извън града-говоря за виенето породено от силното износване на двойката пиньон-корона или недоброто им пасване при ремонт.За виенето от раздатката-ние всички си го знаем.Това е традиция,с която всички опитни нивоводи са свикнали и въобще не го правят на въпрос.

                      Коментар


                      • #12
                        До: Въпроси за Лада Нива

                        Виж в НиваФАК -
                        зъбни колела с по-малък модул. Взаимно заменяеми с по-стария модел, ама оди ги намери тука. Не съм сигурен за годината.

                        Но подкрепям за Дзен - трябват си нерви, и постигаш висше познание. За себе си, света и Машиностроенето. Поне с някои екземпляри.
                        Последно редактирано от Ясен; 04-05-09, 22:02.

                        Коментар


                        • #13
                          До: Въпроси за Лада Нива

                          Първоначално публикуван от infineon Преглед на мнение
                          Предлагат ми Нива за 2500 лв с газова уредба,
                          Произведена около 93 година, по километраж 146 000
                          на външен вид има избили ръждички тук там, обаче отдолу по гредите има доста ръжда която ми изглежда повърхностна.
                          Също така и там където се държи задната броня е хванало ръжда.
                          Също ме притеснява че бутилката е монтирана зад задния мост, а ауспуха е изведен от страни.
                          Според вас струва ли си колата с тези забележки по нея?
                          Колко е реалната цена за нива на тези години?
                          Има ли нещо по специфично което трябва да внимавам при нивите?
                          Понеже до скоро търсих и купих Нива- цените са около 3000 - 4000 лв що годе нормални Ниви ( с леки забележки - почти каквито описваш) Стегнатите са над 4000 лв .
                          Вече навъртях около 3000 км - и смених доста от нещата които ти предстоят и на теб - ( аморт., лагери на главини и други дреболии) - излезе ми около 300 лв - а вече смело карах в Чужбина .
                          Ако ти я стегнеш - направо ще си много доволен и ще имаш вече прегледана Нива ! ( а ще е с цена под 3000 лв )
                          Според мен си заслужава цената - но се вслушай в съветите на колегите за по- сериозните възможни повреди !
                          За Газовата уредба - това е съвсем нормално ( и при мен е така )- мястото и гърнето . По никакъв начин няма да ти пречи на проходимостта. Изпробвано е вече !
                          Ако си около Пловдив - ела да видиш подобна и да я пробваш !
                          Успех !

                          Коментар


                          • #14
                            До: Въпроси за Лада Нива

                            Първоначално публикуван от bgbul Преглед на мнение
                            За Газовата уредба - това е съвсем нормално ( и при мен е така )- мястото и гърнето . По никакъв начин няма да ти пречи на проходимостта. Изпробвано е вече !
                            За нормално - нормално си е. Единственият начин да имаш хем газ, хем багажник. Ама за проходимостта не си прав - гърнето слиза с десетина сантиметра под нивото на всичко останало. Миналото лято моето падна жертва на камъните към Чаирите - и после ходихме на пиян тенекеджия в неделя следобед в Смолян, за да се приберем до София с що-годе нормални децибели. (Верно, че чичото не можеше да повярва по кои пътеки е минала Нивичката, де... )

                            Infineon, ако си в София, може да погледнеш и моята - току-виж ти харесала!
                            Право казват докторите, че калта е целебна. Колкото по-дълбоко се бухнеш, толкова по-нахилен излизаш...

                            TLC 100 1HD-FTE manual '02 | Forester '98 | Моntesa 315 '99

                            Коментар


                            • #15
                              До: Въпроси за Лада Нива

                              Колега при мен при пускане на съединитея на свободна се чува шум и маистота ми каза че е аксиалния лагер.Миналата година преди да сменя съединителя беше същото,смениха диска и лагера и шума изчезна.А за предня мост съм сигурен-нали го смених.Преди при подаване на газ виенето намаляваше и при пускане на газта се увеличаваше.А ето как ми го обесниха.При подаване на газ се получава напрежение има усилие в моста и луфтовете се убират а и от там и виенето намалява и обратното.Не разбирам от ремонти ама май има логика.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X