Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Споделете впечатления за BF Goodrich All-Terrain?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: BF Goodrich ALl Terrain T/a - ще карат ли зимата

    Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
    Зависи от теглото. Намокри гумата и вкарай колата на равен и сух под и виж контактното петно, което прави гумата. Това за на сухо. Зимата може да спаднеш още мъничко, според терена.
    Аз лично карам всичките си джипки на 1,6 - 1,8.
    1. Теглото на колата е около 2,3 тона. На 1,8 атм. гумите изглеждат като спукани.
    2. Какво да му гледам на мокрото петно?
    3. Представа нямам какви джипки имаш.
    ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

    Коментар


    • От: Споделете впечатления за BF Goodrich All-Terrain?

      1.BFG на 1.8, монтирани на дълго и също толкова тежко Паджеро си стоят съвсем нормално. Не бъркайте джип с баничарка и бус.
      2. Дали е по цялата ширина на протектора и поне 5см дълго (за сухо)
      3. няма значение.
      "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

      Коментар


      • От: BF Goodrich ALl Terrain T/a - ще карат ли зимата

        Първоначално публикуван от trapper Преглед на мнение
        1. Теглото на колата е около 2,3 тона. На 1,8 атм. гумите изглеждат като спукани.
        ...
        Това тук е джип над 2 тона на гуми, които в конкретния случай нямат повече от 1.5 атм ...
        Ние не сме неутрални!

        Коментар


        • От: BF Goodrich ALl Terrain T/a - ще карат ли зимата

          Значи ще карам на 1,8-1,9 и ще видя как ще са нещата. :-)
          Jeep Grand Cherokee 2.7 CRD 2002'
          Jeep Wrangler 2.5i 1996'

          Коментар


          • От: BF Goodrich ALl Terrain T/a - ще карат ли зимата

            Според мен АТ на BFGoodrich са едни от най-добрите гуми,мога да кажа,че стават за всякакъв терен и се държат уникално,аз карах Г-то с такива две години и нямах никакви ядове нито зимата, нито на кал,сега от година и половина съм с МТ на BFGoodrich и мога да кажа,че единствения и недостатък е на лед,но все пак това не е зимна гума...

            Коментар


            • От: Споделете впечатления за BF Goodrich All-Terrain?

              Диското с такива гуми, ако са напомпани според предписанията, друса като витара. Спокойно можеш да караш около и под 2атм. За единичката дават предните да са 1.9, задните 2.6 независимо от натоварването. Всичките на 1.6-1.8 е добре, ако не теглиш тежко ремарке.
              Пробвах се на едно състезание, там ги пуснах на 1.3 предните, 1.5 задните. После установих, че манометъра ми показва с 0.4 повече. Че и по асфалта се прибирах 20 км с 4 души.
              Чавдаре, патрола е с доста по-големи гуми от 29", за които става въпрос. С 32" за теглото на диското му стига 1,5атм.

              Коментар


              • От: Споделете впечатления за BF Goodrich All-Terrain?

                Първоначално публикуван от Ivan_J Преглед на мнение
                ... Чавдаре, патрола е с доста по-големи гуми от 29", за които става въпрос. ...
                Вярно не погледнах, че става въпрос за "аспиринчета". То аз гуми по-малки от 31" на джип не признавам.
                Ние не сме неутрални!

                Коментар


                • От: Споделете впечатления за BF Goodrich All-Terrain?

                  Вече втори ден карам из заснежената Варна и смея да твърдя че гумите се държат префектно, никакви проблеми със тръгване, спиране и т.н.
                  След два дни ще имам и около 500км. извънградско и ще видя и там как ще се държат, но предполагам че и там няма да има ядове.
                  Карам ги 2,1 предни и 2,0 задни.
                  Прикачени файлове
                  Jeep Grand Cherokee 2.7 CRD 2002'
                  Jeep Wrangler 2.5i 1996'

                  Коментар


                  • От: Споделете впечатления за BF Goodrich All-Terrain?

                    За мен BFG AT е най-добрата гума . Карам от 4 години с тях и съм предоволен. Влизал съм в 50см. сняг и дълбока кал и винаги съм излизал. На асфалт също добре се държат и не са шумни .

                    Коментар


                    • От: Споделете впечатления за BF Goodrich All-Terrain?

                      Гумите се самопочистват прекрасно, но за целта ти трябва повечко нютони :-) . Както съм писал BFG AT съм ги карал на Гранд с V8 5.2 с него нямах проблем с чистенето и колата си вървеше в калта.
                      LZ1RED

                      Коментар


                      • От: Споделете впечатления за BF Goodrich All-Terrain?

                        Аз също не съм им фен на AT то, за зимата много по добре е зимна джипова гума с едър грайфер. Нито в кал са ми се видяли много добри нито някъде другаде, единствено предимство което съм им видял е бавното износване, тоест могат да се карат дълго. Но зимата в никакъв случай не бих карал с такива.
                        Jeep Wrangler YJ 5.9 МТ 1990/Suzuki Samurai 1.6 MT 1990/Chevrolet M1028 6.2D AT 1984/Jeep Cherokee XJ 4.0 AT 1997/Jeep Grand Cherokee WK 5.7 AT 2005
                        http://www.facebook.com/JeepBG
                        LZ1GGC

                        Коментар


                        • От: Споделете впечатления за BF Goodrich All-Terrain?

                          До колегите които имат опит с BFG AT=влияе ли ДОТ-а сериозно на държането на гумата.И на какъв терен е по осезаема разликата от новите гуми.
                          На пример гуми с 10-11мм грайфер но стар ДОТ.

                          Коментар


                          • От: Споделете впечатления за BF Goodrich All-Terrain?

                            Ужас. Стария дот влияе на мекотата на каучака. Демек, зимата като е дърво - за нищо не става. А това, че има грайфер....то При А/Т-то грайфера не намалява.

                            Коментар


                            • От: Споделете впечатления за BF Goodrich All-Terrain?

                              За 4 години не съм забелязал разлика в поведението на гумите на двете ми коли 31/10,5/15 БФГ АТ
                              Третата е с чисто нови същите.
                              Ако имах някакви оплаквания нямаше да си купя 3-ти чифт.
                              "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                              Коментар


                              • От: Споделете впечатления за BF Goodrich All-Terrain?

                                Изключително съм доволен от тези гуми 31/10,5/15 БФГ АТ, напомпени са с азот 1.8 атмосфери и не са мръднали за 2 год., купувал съм ги чисто нови, и втора година, зиме и лете никакви ядове, за мен е перфектната универсална гума

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X