Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Споделете впечатления за BF Goodrich All-Terrain?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Споделете впечатления за BF Goodrich All-Terrain?

    Изчетох няколко пъти мненията в тая тема последните два месеца и в резултат на това вера си купих 4 бр. BF Goodrich 235/70/16. Много им се кефя, въпреки, че още никъде не съм ги карал. За сега на външен вид им се кефя. Хайлуксът изглежда доста... развеселен с тях.

    Само, че джантите ми се оказаха 6" широки, вместо 7", както си мислех наивно в началото. Ръбовете на гумите (тия, дето са предвидени да легнат върху джантата) не съвпадат съвсем с ръбовете на джантите. Кофти ли е това? Спешно ли е да търся нови джанти и какви са опасностите?
    "The only regret I will have in dying is if it is not for love."
    Gabriel Garcia Mаrquez

    Коментар


    • До: Споделете впечатления за BF Goodrich All-Terrain?

      Здравейте,

      в рядка кал, водни коловози по пътищата около ниви, при това след обилен дъжд - няма проблеми;

      в сняг, при заснежен и утъпкан път - перфектно сцепление и стабилност;в дълбок и неутъпкан сняг също са супер; при стръмно изкачване при неутъпкан сняг също драпаше нагоре без проблеми.

      Останах изненадан, обаче в глинеста почва - едва издрапах леко наклонче от около 2 м не беше до техника на шофиране?! просто се налепиха и непомръднах, само се пързаляше. ама то в глина, нз, трудна работа!
      друго - сериозен дъжд, високи туфи от трева с кал, отново се поизмъчих.

      това е.
      [COLOR=DarkGreen][B]Land Rover Discovery II, 2.5 td5
      [/B][/COLOR]
      [B][COLOR=#00b050]Помогни да опазим птиците и природата на България![/COLOR][/B][B][COLOR=navy]
      [/COLOR][/B][B][COLOR=red]Присъедини се на:[/COLOR][/B][B][COLOR=#3333ff][URL="http://www.bspb.org/"][COLOR=blue]www.bspb.org[/COLOR][/URL][/COLOR][/B]

      Коментар


      • До: Споделете впечатления за BF Goodrich All-Terrain?

        Първоначално публикуван от sea_eagle Преглед на мнение
        Останах изненадан, обаче в глинеста почва - едва издрапах леко наклонче от около 2 м не беше до техника на шофиране?! просто се налепиха и непомръднах, само се пързаляше. ама то в глина, нз, трудна работа!
        друго - сериозен дъжд, високи туфи от трева с кал, отново се поизмъчих.

        това е.
        Следващият път пробвай с повечко газ, за да развъртиш гумите. Тези гуми им трябва точно това за да се самопочистват грайферите. Е няма да е като с кална гума ще е много по-добре от преди
        LZ1RED

        Коментар


        • До: Споделете впечатления за BF Goodrich All-Terrain?

          Първоначално публикуван от redair Преглед на мнение
          Следващият път пробвай с повечко газ, за да развъртиш гумите. Тези гуми им трябва точно това за да се самопочистват грайферите. Е няма да е като с кална гума ще е много по-добре от преди
          О да,гумите са страхотни!!!Вече даже не се оглеждам от де ще мине........просто минава!!!!
          ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА

          Коментар


          • До: Споделете впечатления за BF Goodrich All-Terrain?

            Дааа. Бъди все пак внимателен ,когато подкараш по засскрежен и поутъпкан и леко заледен асфалт.Рядко коварни са.Особено за парттайм.

            Аз също съм с такива гуми ,и съм доволен от тях като компромис ,но бих се въздържал от суперлативи.Даже в момента се прибрах от лов с потни ръце.Карах бързичко.И се налагаше да ръчкам постоянно два лоста.
            Румен Николов

            0888 358 572

            Коментар


            • До: Споделете впечатления за BF Goodrich All-Terrain?

              Първоначално публикуван от sineto Преглед на мнение
              Дааа. Бъди все пак внимателен ,когато подкараш по засскрежен и поутъпкан и леко заледен асфалт.Рядко коварни са.Особено за парттайм.

              Аз също съм с такива гуми ,и съм доволен от тях като компромис ,но бих се въздържал от суперлативи.Даже в момента се прибрах от лов с потни ръце.Карах бързичко.И се налагаше да ръчкам постоянно два лоста.
              Напълно те подкрепям за утъпкания сняг и леда, но важното е че не спират.
              Станимир Дочев - тел.0888 939 434; 0897 800 790.
              Jeep Grand Cherokee * WJ * 4.7 V8 * Quadra Drive * LPG LR

              Ако можеш - дай, ако неможеш - признай!

              Коментар


              • До: Споделете впечатления за BF Goodrich All-Terrain?

                Аз пак да питам с какво ги сравняваш.
                И колко по-лошо спират.

                Коментар


                • До: Споделете впечатления за BF Goodrich All-Terrain?

                  Вчера ги карах на утъпкан сняг с Диското за сефте - подкрепям горните мнения, АБС се намеси на няколко пъти
                  Другото, с което трябва да се внимава - аквапланинга. В големите локви по кротко. самата шарка на гумата не позволява на водата да бъде изхвърлена настрани или напре-назад. С фултайм може би е по - лесно, но удара в локвата направо ми дърпаше волана.
                  Започвам сериозно да се замислям за чисто зимни гуми за другата зима, за тая няма пари.
                  Не бързай ако искаш да стигнеш
                  __________________________________
                  Discovery II TD5 10P

                  Коментар


                  • До: Споделете впечатления за BF Goodrich All-Terrain?

                    Първоначално публикуван от Михаил Преглед на мнение
                    Вчера ги карах на утъпкан сняг с Диското за сефте - подкрепям горните мнения, АБС се намеси на няколко пъти
                    Другото, с което трябва да се внимава - аквапланинга. В големите локви по кротко. самата шарка на гумата не позволява на водата да бъде изхвърлена настрани или напре-назад. С фултайм може би е по - лесно, но удара в локвата направо ми дърпаше волана.
                    Започвам сериозно да се замислям за чисто зимни гуми за другата зима, за тая няма пари.
                    Че то на утъпкан сняг и на лед АБС си се намесва редовно независимо с какви гуми са!
                    Моите ги карам вече година - вярно, не съм агресивен водач, но не съм имал пролем нито с аквапланинга, нито със спирането. Затова пък сега ги пробвах в неутъпкан сняг - хареса ми!!
                    יעבור
                    «И това ще мине»

                    Коментар


                    • До: Споделете впечатления за BF Goodrich All-Terrain?

                      За кал не стават-яко поднасяне и почти никакво сцепление ,но за каменист терен и за сняг вършат работа.Карам със такива isuzu trooper.

                      Коментар


                      • До: Споделете впечатления за BF Goodrich All-Terrain?

                        Какъв сняг, бе хора? Тези гуми ги дават 50/50 за терен/асфалт, но по принцип са ЛЕТНИ! Поправете ме ако греша.
                        Ако някой от компанията мълчи, причините може да са две : Или няма какво да каже или няма на кого да го каже.

                        Коментар


                        • До: Споделете впечатления за BF Goodrich All-Terrain?

                          Първоначално публикуван от zippel Преглед на мнение
                          Какъв сняг, бе хора? Тези гуми ги дават 50/50 за терен/асфалт, но по принцип са ЛЕТНИ! Поправете ме ако греша.
                          Грешиш! В името на самите гуми си е написано BF Goodrich All-Terrain - За всички терени, демек всесезонни. Аз карам с такива и не съм имал проблем нито зиме, нито лете...
                          NISSAN PATROL GR

                          OFFROAD CLUB 4x4 VRATZA

                          Коментар


                          • До: Споделете впечатления за BF Goodrich All-Terrain?

                            Не знам какви са, но на моите има щампована снежинка.
                            От всички вариации на терени, най зле се държат на киша иначе в другите условия се ядват. За сега не са ме предава ли и не съм се връщал.
                            Мога да кажа, че съм ги пробвал в доста екстремни терени.
                            Станимир Дочев - тел.0888 939 434; 0897 800 790.
                            Jeep Grand Cherokee * WJ * 4.7 V8 * Quadra Drive * LPG LR

                            Ако можеш - дай, ако неможеш - признай!

                            Коментар


                            • До: Споделете впечатления за BF Goodrich All-Terrain?

                              Първоначално публикуван от karo_1 Преглед на мнение
                              Грешиш! В името на самите гуми си е написано BF Goodrich All-Terrain - За всички терени, демек всесезонни. Аз карам с такива и не съм имал проблем нито зиме, нито лете...
                              Виж това : http://www.google.bg/url?sa=t&source...WdH8_F6_hE8jtQ
                              За всички терени не означава всесезонни. Вярно е, че стават за кал, но не и при ниски температури. Не, че не може, но нали знаете каква е приципната разлика между летни и зимни гуми : характеристиките на материала.
                              Ако някой от компанията мълчи, причините може да са две : Или няма какво да каже или няма на кого да го каже.

                              Коментар


                              • До: Споделете впечатления за BF Goodrich All-Terrain?

                                Първоначално публикуван от zippel Преглед на мнение
                                Виж това : http://www.google.bg/url?sa=t&source...WdH8_F6_hE8jtQ
                                За всички терени не означава всесезонни. Вярно е, че стават за кал, но не и при ниски температури. Не, че не може, но нали знаете каква е приципната разлика между летни и зимни гуми : характеристиките на материала.
                                Може би използват компромисен материал, който да става и за студено време. Знам само, че всички центрове за гуми ги представят като всесезонна гума, и от опит знам, че са доста меки и на сняг се държат доста добре. А на лед, на лед сподер мен няма гума който да държи.
                                NISSAN PATROL GR

                                OFFROAD CLUB 4x4 VRATZA

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X