Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Споделете впечатления за BF Goodrich All-Terrain?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Споделете впечатления за BF Goodrich All-Terrain?

    Жив и здрав бъди, нищо лично - просто изказвания от тоя род и с тази убеденост могат да объркат някой! Ама да не спамиме темата повече, хубав уикенд.

    Коментар


    • До: Споделете впечатления за BF Goodrich All-Terrain?

      Първоначално публикуван от marin199 Преглед на мнение
      На мен не ми е ясно защо на много лоши и кални места ходите с АТ. Според мен /нямам претенции на разбирач/ си взимаш АТ ако караш по асфалта, ходиш тук-таме за риба и до някоя вила, където не е съвсем лош пътя. Зимата също може да се изкара с повече внимание, без да се дават пари за зимни гуми. За лов по тежки терени обаче, хард офроуд и т.н. да се разчита на АТ не е сериозно. Регенерати по 100 кинта бройката е пълно, джанти тук-таме се намират, така че или се внимава къде се ходи /както правя аз/ или се взимат кални гуми.

      Не четох от начало, но другото предимство на BFG AT е дългия пробег, което също привлича доста клиенти. След казаното по-горе и това допълнение ако ставаше и за дълбока кал тая гума, едва ли щеше да има някой, който кара с различни. Като заключение ще кажа, че все пак е относително да се каже, че това е най-добрата АТ гума в последните години. Има няколко алтернативи поне със своите предимства и недостатъци. При избора всеки си прави сметка къде и колко ще кара и гледа да напипа оптималния вариант. Това рядко става, щото оптималния вариант е 3 комплекта гуми, както беше споменато.
      всичко е абсолютно вярно,обаче за да стигне човек до там където ще ловува се налага да се минат понякога доста километри и ако е малко заледено с калните ще е хептен приключение,не че и с тея не е де ,но и колегата го каза...


      kinex-и с теб съм съгласен

      "Универсалните неща са така. Почнахме да се повтаряме вече.
      За нищо не стават на асфалт, в сравнение с летните.
      За нищо не стават на сняг в сравнение със зимните.
      За нищо не стават на кал в сравнение с калните.
      Ама това не значи че не стават за нищо по принцип."

      ама забравям за принципа,като затъна и запсувам като хамалин))
      за себе си и своите нужди съм го решил -никога повече гуми АТ,имам преки впечатления само от BFG а от други не искам и да имам,тоя сезон ще изкарам криво-лево и най-сериозно се замислям да прасна една зимна малатеста,на кал не вярвам да съм по зле отколкото сега,а на всичко друго ще съм къде-къде по-добре,карам и зиме и лете,ако изкарат 3 сезона удрям капа у земята.Някой ако има по-добра идея много моля да я сподели,приемат се съвети

      Коментар


      • До: Споделете впечатления за BF Goodrich All-Terrain?

        Първоначално публикуван от vasss Преглед на мнение

        ама забравям за принципа,като затъна и запсувам като хамалин))
        за себе си и своите нужди съм го решил -никога повече гуми АТ,имам преки впечатления само от BFG а от други не искам и да имам,тоя сезон ще изкарам криво-лево и най-сериозно се замислям да прасна една зимна малатеста,на кал не вярвам да съм по зле отколкото сега,а на всичко друго ще съм къде-къде по-добре,карам и зиме и лете,ако изкарат 3 сезона удрям капа у земята.Някой ако има по-добра идея много моля да я сподели,приемат се съвети
        Почвай да учиш нови псувни.Хем на асвалта лятото ще си по зле,хем следващата зима няма да си със зимни гуми вече!А пък за кал хич не се из замисляй.Ама ти си знаеш де...
        Виден столичен ихтиолог

        Коментар


        • До: Споделете впечатления за BF Goodrich All-Terrain?

          Първоначално публикуван от бат'Марто Преглед на мнение
          Почвай да учиш нови псувни.Хем на асвалта лятото ще си по зле,хем следващата зима няма да си със зимни гуми вече!А пък за кал хич не се из замисляй.Ама ти си знаеш де...
          Ъхъ, лятото ще е зле, зимата ще е зле! В кал ще е добре!
          יעבור
          «И това ще мине»

          Коментар


          • До: Споделете впечатления за BF Goodrich All-Terrain?

            Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
            Нещо явно съм тъп, ама не разбрах, за какво да се погрижа. От като си слижих БФГ АТ нямам проблеми.

            Все пак темата е за тях, нали?
            Цялата тема е супер объркана точно защото се пише за БФГ АТ

            1. без да се сравняват с други гуми

            2. без да се конкретизира точно от какъв терен са впечатленията.
            "От като си слижих БФГ АТ нямам проблеми." за мен означава че много умело заобикаляш локвите, щото гума с по-лошо поведение при аквапланинг просто няма!!! Или караш само на сух асфалт, при това бавничко.

            3. без да се конкретизира на какъв джип се карат.
            Това което Чавдар каза че при мощен двигател работят по-добре на кал е вярно, въпреки че двигателя не може да ги направи със сцепление колкото на калните.

            Изобщо ... пълна каша е тука. Много празни приказки и разтягане на локуми.
            После форума бил виновен че някой се объркал в избора.

            Коментар


            • До: Споделете впечатления за BF Goodrich All-Terrain?

              lol..
              казах 3 сезона,не три години))
              разбира се - 2 зими и едно лято,кво му е на зимната гума лятото-перфекция -само дето ще се изтрие повече,с моето каране и твърдоста на сегашните ми ще са кат нови и след 5-6 години,ама мерси))

              Коментар


              • До: Споделете впечатления за BF Goodrich All-Terrain?

                Първоначално публикуван от vasss Преглед на мнение
                lol..
                казах 3 сезона,не три години))
                разбира се - 2 зими и едно лято,кво му е на зимната гума лятото-перфекция -само дето ще се изтрие повече,с моето каране и твърдоста на сегашните ми ще са кат нови и след 5-6 години,ама мерси))
                Какво и е на зимната през лятото.Нищо и няма-удължава спирачния път,освен другите неща които си споменал споменал.А и квичат приятно в завоите.А там където си минавал с АТ-то,със зимните ще минеш...ама лятото на сухо.Ама ти си решавай...Ето ти снимка за размисъл,как се държат едни от добрите зимни гуми на 5 градуса ,,наклон''От тук не мръднах 15 мин...
                Виден столичен ихтиолог

                Коментар


                • До: Споделете впечатления за BF Goodrich All-Terrain?

                  Първоначално публикуван от vasss Преглед на мнение
                  lol..
                  казах 3 сезона,не три години))
                  разбира се - 2 зими и едно лято,кво му е на зимната гума лятото-перфекция -само дето ще се изтрие повече,с моето каране и твърдоста на сегашните ми ще са кат нови и след 5-6 години,ама мерси))
                  Проблема е че точното зимата калните, особенно пък регенерата не са най добрия вариант, да не кажа нещо повече!
                  יעבור
                  «И това ще мине»

                  Коментар


                  • До: Споделете впечатления за BF Goodrich All-Terrain?

                    Първоначално публикуван от kinex Преглед на мнение
                    Г-2.8 и ГЧ-4.0 на една наклонена полянка така ги развъртахме че като почнахме в 10 сутринта, свършихме в 2 през нощта. Равносметката - две строшени лебетки и на УАЗ-а предното. Добре че едно Самурайче с Кобри дойде да ни помогне, щото по едно време вече обмисляхме дали да не си тръгнем пеша.

                    Ами значи е била много наклонена полянката. Пък с наклон и кал стават големи веселби. Даже и да си с агресивни кални гуми ...

                    А за УАЗ-а нещо си се объркал. Всяко дете знае, че УАЗ-ите не се чупят!

                    Много си прав за това, че за да е по-смислена темата трябват сравнения между различни марки и модели гуми. Това с BFG AT си е в немалка степен инерция от стара слава. Освен това, една съществена част от оценката идва от скоростта на износване, а в това отношение те държат доста.

                    Преди време бях много доволен от Toyo Open Country AT, но те като че ли доста бързичко се износват. Което изглежда да е характерно за тази марка, в т.ч.. и за калните им гуми.
                    Ние не сме неутрални!

                    Коментар


                    • До: Споделете впечатления за BF Goodrich All-Terrain?

                      Първоначално публикуван от Skorpion_BG Преглед на мнение
                      Проблема е че точното зимата калните, особенно пък регенерата не са най добрия вариант, да не кажа нещо повече!
                      Тия са кални:
                      http://www.intercotire.com/tires.php?id=11&g=1

                      И са си кални де. В смисъл, в кал са добре. Лятото не успях да затъна и в пясъка на събора. На сух асфалт пак са добре, само дето са шумни над 80км/ч, което не ми пречи да ги карам със 140км/ч, а навръщане от магистралата в дъжда със 110-120 на моменти. В момента на препръскване на дъжд, когато още не е отмил прахоляка, се хлъзгат. Задницата се понамества на моменти, като дам повечко газчица. На хубав дъжд пак не съм забелязал някакви лоши моменти. До сега единствено на сняг не са тествани, но тая зима и това ще стане. Предвид мекия им каучук, би трябвало да са добре, но ще видим скоро. Като недостатък мога да кажа трудното им балансиране.

                      Таа, модела се води MT, обаче отстрани пише "M+S". За 10000км, от миналата пролет до сега, са се износили с около 1.5мм, каране предимно по асфалт. Предните си заминават по-бързо, още повече че предницата ми не е оптимално нагласена.
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • До: Споделете впечатления за BF Goodrich All-Terrain?

                        На Паджерото сложих BFG A/T 265/75/16 и като цяло сьм доволен.

                        Но на дьжд и особено аквапланинк са направо ОПАСНИ
                        Изплуват при 50-60км\ч.
                        [img]http://ftp.domainbg.com/stojan/Pictures/banner2.jpg[/img]

                        Коментар


                        • До: Споделете впечатления за BF Goodrich All-Terrain?

                          Първоначално публикуван от APIBOR Преглед на мнение
                          На Паджерото сложих BFG A/T 265/75/16 и като цяло сьм доволен.

                          Но на дьжд и особено аквапланинк са направо ОПАСНИ
                          Изплуват при 50-60км\ч.
                          Нови ли ги сложи ?
                          Защото при проливен дъжд и наводнена магистрала съм карал със 120 км/ч и Гранда се държеше като на сухо.
                          LZ1RED

                          Коментар


                          • До: Споделете впечатления за BF Goodrich All-Terrain?

                            Така, сега да обясня на много хора от този форум.
                            На първо място трябва да прави ме разлика между оф роуд - като пример давам състезанието в Приморско. Това си е чиста проба як траял, но повечето от нас не го практикуват, защото там се пускат само подготвени автомобили, които нямат нищо общо с серийните модели и разходките из природата където се преодоляват по трудни терени, тук там.
                            На второ място трябва да знаем, че караме не трактори, а малко по проходими от леките автомобили машинки.
                            Относно за гумите БФГ АТ мога да кажа, че за сега съм доста доволен. Аз съм ловец и всяка събота и неделя си правя лек оф роуд.
                            От както съм сложил тези гуми от където мине Виетнамката минавам и аз, от където минат джипове с "кални" гуми, минавам и аз, даже минавам, а някой с кални гуми остават и Виетнамеца ги вади.
                            Пробвал съм ги във всякакви условия много кал с голям наклон, абе всичко без сняг. Последно в в събота с пет човека на две странични гуми и на двата дифа, калта беше до средата на шофьорската врата.
                            Съжалявам, че по време на лов не си водя оператор за да ме снима през какви калотии минавам.
                            Които бяха на Бяло камине на събора на Мицубищи видяха как се справи моето Паджеро 2.5 и то с тези гуми, пък и снимки има и клипове.

                            И НАЙ ВАЖНОТО

                            ПРОХОДИМОСТА НА ВСЕКИ ЕДИН АВТОМОБИЛ Е В ГЛАВАТА НА ВОДАЧА, А НЕ В ГУМИ, МОЩНОСТ И КАКВО ЛИ ОЩЕ НЕ.

                            Така, че гумите БФГ АТ са си един доста добър компромис и който може да си ги позволи изобщо да не се замисля.

                            Всичко това си е мое мнение.
                            Станимир Дочев - тел.0888 939 434; 0897 800 790.
                            Jeep Grand Cherokee * WJ * 4.7 V8 * Quadra Drive * LPG LR

                            Ако можеш - дай, ако неможеш - признай!

                            Коментар


                            • До: Споделете впечатления за BF Goodrich All-Terrain?

                              Отговор на redair.

                              Да гумите са на 5 000км.

                              Дочев и аз бях на Бяло Камене,дьлгото бяло Паджеро 2.5.И аз минах без лебетка
                              Двама с кални гуми закьсаха
                              А Кирчо Сопот излезе с абсолютни галоши, предния ден когато правихме трасето направи 5 неуспешни опита.

                              Абе
                              [img]http://ftp.domainbg.com/stojan/Pictures/banner2.jpg[/img]

                              Коментар


                              • До: Споделете впечатления за BF Goodrich All-Terrain?

                                Дано го прочетат тези дето са се хванали за тези кални гуми, като удавник за сламка.

                                В крайна сметка няма да си караме джиповете само в кал я.
                                Станимир Дочев - тел.0888 939 434; 0897 800 790.
                                Jeep Grand Cherokee * WJ * 4.7 V8 * Quadra Drive * LPG LR

                                Ако можеш - дай, ако неможеш - признай!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X