Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Споделете впечатления за BF Goodrich All-Terrain?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Споделете впечатления за BF Goodrich All-Terrain?

    Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
    Кумхо ми бяха оригиналните на Спортиджа. Не стават! Личен опит.
    Спортидж се продава с Kumho-kl78AT

    Коментар


    • До: Споделете впечатления за BF Goodrich All-Terrain?

      Първоначално публикуван от kiril_ognenski Преглед на мнение
      ще дам за пример една не толкова известна АТ гума, която поне на сняг и кал се представя по добре. Kumho-kl78AT
      Плюс че и на аквапланинг се представя по-добре от BFG-AT.
      За сметка на това е прекалено шумна, което я прави не много добър избор за всякакви терени.

      Коментар


      • До: Споделете впечатления за BF Goodrich All-Terrain?

        Първоначално публикуван от Дочев Преглед на мнение
        Миналата седмица, 17-18.10. в нашия балкан беше яко дъжд, но нашата дружинка спира да ловува единствено ако завалят камъни, сиреч никога. Дърводобив на всякъде. Тежките камиони и трактори са изровили огромни коловози + дъжд, ясно ви е. Страшно съм доволен от гумите. Дори на едно място излязох с Паджерото доста по лесно от къса Витара обута с Малатеста Кугар.
        От всичко възможно остана само:дълбок сняг, отъпкан сняг и айс. Като направя тестове те ще пиша.
        хайде сега,и ние пушим цигари Кент и ядем бонбонки тик-так))
        на такъв терен както казва колегата,ама наистина такъв,на мен ми писна да бера срамове,станах за ташак на дружината...
        ако калта е достатъчно и по гъстичка стават невероятни галоши,събират по 2-3 пръста кал,никакво самопочистване-за да се самопочистат трябва да се стъпи на достатъчно твърдо и скороста да е поне 40 километра,като се изкачка някой стръмняк и то на бавни как ще стане това колега? А и коловозите не са ви достатъчно дълбоки май,опре ли на дифа гумите вече нямат значение)
        За нищо не стават,казвам го най-отговорно-за разлика от други аз не съм на принципа,че моето си е най-хубаво
        апропо-може и да стават извинявам се,за пустините на Мексико и Тексас-да не бъда пък чак толкова краен
        Последно редактирано от vasss; 13-11-09, 07:40. Причина: допълнение

        Коментар


        • До: Споделете впечатления за BF Goodrich All-Terrain?

          Първоначално публикуван от vasss Преглед на мнение
          хайде сега,и ние пушим цигари Кент и ядем бонбонки тик-так))
          на такъв терен както казва колегата,ама наистина такъв,на мен ми писна да бера срамове,станах за ташак на дружината...
          ако калта е достатъчно и по гъстичка стават невероятни галоши,събират по 2-3 пръста кал,никакво самопочистване-за да се самопочистат трябва да се стъпи на достатъчно твърдо и скороста да е поне 40 километра,като се изкачка някой стръмняк и то на бавни как ще стане това колега? А и коловозите не са ви достатъчно дълбоки май,опре ли на дифа гумите вече нямат значение)
          За нищо не стават,казвам го най-отговорно-за разлика от други аз не съм на принципа,че моето си е най-хубаво
          апропо-може и да стават извинявам се,за пустините на Мексико и Тексас-да не бъда пък чак толкова краен
          Tе че не стават за яка кал е ясно,но все пак стават ама зависи кой кара
          ТЛК 80 4,2ТД-95г

          Коментар


          • До: Споделете впечатления за BF Goodrich All-Terrain?

            Първоначално публикуван от vasss Преглед на мнение
            ... За нищо не стават,казвам го най-отговорно- ...
            Да твърдиш, че АТ гума "не става за нищо", защото не се представяла добре на гъста кал на баир не ми звучи като "отговорно" твърдение.

            Че то често пъти при подобни условия и кални гуми се замазват яко, та какво остава за АТ-та?!? Слагай бутонки или тракторни като ти трябват гуми за яка кал. Ама ще речеш, че и те не стават, щото после на асфалта ...

            А за самопочистване си трябва да се стъпи достатъчно твърдо на газта. Ама за това си трябва и мотор да може да ги развърти ...
            Ние не сме неутрални!

            Коментар


            • До: Споделете впечатления за BF Goodrich All-Terrain?

              БФГ е може би добра АТ гума, не смятам , че е сериозно да се казва , че не става за нищо, но и твърдо не смятам че пък е толкова добра колкото я преставят. В подкрепа на колегата Огненски, ще добавя, че от АТ гумите , по-добре се преставят от нея ATZ на МТ, FC II na DC и други отвъдатлантически производители на АТ гуми.

              Коментар


              • До: Споделете впечатления за BF Goodrich All-Terrain?

                Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                Да твърдиш, че АТ гума "не става за нищо", защото не се представяла добре на гъста кал на баир не ми звучи като "отговорно" твърдение.

                Че то често пъти при подобни условия и кални гуми се замазват яко, та какво остава за АТ-та?!? Слагай бутонки или тракторни като ти трябват гуми за яка кал. Ама ще речеш, че и те не стават, щото после на асфалта ...

                А за самопочистване си трябва да се стъпи достатъчно твърдо на газта. Ама за това си трябва и мотор да може да ги развърти ...
                Чавдаре,прав си че бях малко краен-за асфалт , каманяк и сухо стават
                ама за офф роуд...
                аз даже не си и помислям за подобни изживявания честно казано,за моята цел-сиреч лов - най-много да го охарактеризирам като преко сили среден-а за там не стават,е поне според мен
                прав е и колегата който каза,че си зависи от шофьора,по едно време започнах да се коплексирам,честно и...миналата неделя ми писна и я дадох на голям шофьор,ефекта беше същия,до същото място и колега с фероза ама с ГУМИ ме дърпа
                Е да не и забравяме,че все пак става въпрос за копромис,не мое и к-р в дупе и душата в рая

                Коментар


                • До: Споделете впечатления за BF Goodrich All-Terrain?

                  Според мен стават за всичко, без дебела кал, ама за там по-добре с тракторки, или направо с трактор.До сега само съм дърпал. И със сегашното ми 4х4 и с леките коли преди това. Вече над 25 години.

                  Коментар


                  • До: Споделете впечатления за BF Goodrich All-Terrain?

                    На мен не ми е ясно защо на много лоши и кални места ходите с АТ. Според мен /нямам претенции на разбирач/ си взимаш АТ ако караш по асфалта, ходиш тук-таме за риба и до някоя вила, където не е съвсем лош пътя. Зимата също може да се изкара с повече внимание, без да се дават пари за зимни гуми. За лов по тежки терени обаче, хард офроуд и т.н. да се разчита на АТ не е сериозно. Регенерати по 100 кинта бройката е пълно, джанти тук-таме се намират, така че или се внимава къде се ходи /както правя аз/ или се взимат кални гуми.

                    Не четох от начало, но другото предимство на BFG AT е дългия пробег, което също привлича доста клиенти. След казаното по-горе и това допълнение ако ставаше и за дълбока кал тая гума, едва ли щеше да има някой, който кара с различни. Като заключение ще кажа, че все пак е относително да се каже, че това е най-добрата АТ гума в последните години. Има няколко алтернативи поне със своите предимства и недостатъци. При избора всеки си прави сметка къде и колко ще кара и гледа да напипа оптималния вариант. Това рядко става, щото оптималния вариант е 3 комплекта гуми, както беше споменато.
                    Последно редактирано от marin199; 13-11-09, 17:39.
                    http://forum.offroad-bulgaria.com/%5...g%20%5B/img%5DFreelander 1.8, 16 v


                    http://ftp.domainbg.com/stojan/Pictures/banner2.jpg
                    http://ftp.domainbg.com/stojan/Pictu...rget=_blank%3E

                    Коментар


                    • До: Споделете впечатления за BF Goodrich All-Terrain?

                      Първоначално публикуван от kinex Преглед на мнение
                      Плюс че и на аквапланинг се представя по-добре от BFG-AT.
                      За сметка на това е прекалено шумна, което я прави не много добър избор за всякакви терени.
                      Аз си взех такива гуми /нови/ преди две седмици - KUMHO KL78 Road Venture AT. Още нямам впечатления извън пътя, но това което пишеш ако е вярно е радост за моите очи . Само за шума мога да кажа, че са безшумни на асфалт. Като нормални зимни автомобилни гуми. Дали говорим за едни и същи гуми?


                      Hyundai TERRACAN 2003 2.9 CRDi 150 автомат
                      VW T4 Multivan 1993 2.4D AAB

                      Коментар


                      • До: Споделете впечатления за BF Goodrich All-Terrain?

                        Първоначално публикуван от vasss Преглед на мнение
                        За нищо не стават,казвам го най-отговорно-за разлика от други аз не съм на принципа,че моето си е най-хубаво
                        апропо-може и да стават извинявам се,за пустините на Мексико и Тексас-да не бъда пък чак толкова краен
                        Универсалните неща са така. Почнахме да се повтаряме вече.
                        За нищо не стават на асфалт, в сравнение с летните.
                        За нищо не стават на сняг в сравнение със зимните.
                        За нищо не стават на кал в сравнение с калните.
                        Ама това не значи че не стават за нищо по принцип.
                        Стават за пясък. Всъщност за това са създадени и там им е силата. Факта че са печелили толкова много пустинни състезания е достатъчно красноречив. Това обаче е било някога. Сега BFG имат по-подходяща гума(BajaT/A) за подобен род експлоатация, и най-малкото с което превъзхожда АТ е по-здравия борд.
                        Лично мнение, за мощен джип, BFG A/T не е добър избор.





                        Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                        Кумхо ми бяха оригиналните на Спортиджа. Не стават! Личен опит.
                        П.С. Моля, погрижи се за правописа си.
                        Пенчо, ще се погрижиш ли за отговора си, или да приемам горното мнение, за поредната глупост с перфектен правопис.

                        Коментар


                        • До: Споделете впечатления за BF Goodrich All-Terrain?

                          Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение

                          А за самопочистване си трябва да се стъпи достатъчно твърдо на газта. Ама за това си трябва и мотор да може да ги развърти ...
                          Г-2.8 и ГЧ-4.0 на една наклонена полянка така ги развъртахме че като почнахме в 10 сутринта, свършихме в 2 през нощта. Равносметката - две строшени лебетки и на УАЗ-а предното. Добре че едно Самурайче с Кобри дойде да ни помогне, щото по едно време вече обмисляхме дали да не си тръгнем пеша.

                          Коментар


                          • До: Споделете впечатления за BF Goodrich All-Terrain?

                            Първоначално публикуван от kinex Преглед на мнение
                            Пенчо, ще се погрижиш ли за отговора си, или да приемам горното мнение, за поредната глупост с перфектен правопис.

                            Нещо явно съм тъп, ама не разбрах, за какво да се погрижа. От като си слижих БФГ АТ нямам проблеми.

                            Все пак темата е за тях, нали?
                            Последно редактирано от Чавдар (V93); 14-11-09, 08:57. Причина: Корекция на цитат

                            Коментар


                            • До: Споделете впечатления за BF Goodrich All-Terrain?

                              За "това", че "онова" на Спортиджа най-вероятно е нямало нищо общо с РоудВенчър 71, нищо че пак е било Кумхо и за това изказването ти е доста... и да кажеш откога на Кия слагат РоудВенчър 71 от завода - това щото прехвърлих темата, та да не се чудиш...

                              Коментар


                              • До: Споделете впечатления за BF Goodrich All-Terrain?

                                Първоначално публикуван от Janko Преглед на мнение
                                За "това", че "онова" на Спортиджа най-вероятно е нямало нищо общо с РоудВенчър 71, нищо че пак е било Кумхо и за това изказването ти е доста... и да кажеш откога на Кия слагат РоудВенчър 71 от завода - това щото прехвърлих темата, та да не се чудиш...
                                Е аз да не съм гумаджия? Присто споделям каквото знам.
                                Никой не се е родил научен.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X