Страница 13 от 13 ПървиПърви ... 3910111213
Резултати 241 до 256 от 256

Тема: Споделете впечатления за BF Goodrich All-Terrain?

Място
    София
    Публикации
    3,416
    Точки (при гласуване)
    14

По подразбиране От: BF Goodrich ALl Terrain T/a - ще карат ли зимата

Цитат Мнение на Scrapheap Преглед на публикациите
    Зависи от теглото. Намокри гумата и вкарай колата на равен и сух под и виж контактното петно, което прави гумата. Това за на сухо. Зимата може да спаднеш още мъничко, според терена.
    Аз лично карам всичките си джипки на 1,6 - 1,8.
    1. Теглото на колата е около 2,3 тона. На 1,8 атм. гумите изглеждат като спукани.
    2. Какво да му гледам на мокрото петно?
    3. Представа нямам какви джипки имаш.
    ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

Място
    София
    Публикации
    6,920
    Точки (при гласуване)
    31

По подразбиране От: Споделете впечатления за BF Goodrich All-Terrain?

1.BFG на 1.8, монтирани на дълго и също толкова тежко Паджеро си стоят съвсем нормално. Не бъркайте джип с баничарка и бус.
    2. Дали е по цялата ширина на протектора и поне 5см дълго (за сухо)
    3. няма значение.
    "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

Място
    София
    Публикации
    21,423
    Точки (при гласуване)
    78

Цитат Мнение на trapper Преглед на публикациите
    1. Теглото на колата е около 2,3 тона. На 1,8 атм. гумите изглеждат като спукани.
    ...
    Това тук е джип над 2 тона на гуми, които в конкретния случай нямат повече от 1.5 атм ...

Място
    Варна
    Публикации
    84
    Точки (при гласуване)
    6

Значи ще карам на 1,8-1,9 и ще видя как ще са нещата. :-)
    Jeep Grand Cherokee 2.7 CRD 2002'
    Jeep Wrangler 2.5i 1996'

Място
    Пловдив
    Публикации
    160
    Точки (при гласуване)
    7

Според мен АТ на BFGoodrich са едни от най-добрите гуми,мога да кажа,че стават за всякакъв терен и се държат уникално,аз карах Г-то с такива две години и нямах никакви ядове нито зимата, нито на кал,сега от година и половина съм с МТ на BFGoodrich и мога да кажа,че единствения и недостатък е на лед,но все пак това не е зимна гума...

Място
    Варна
    Публикации
    3,718
    Точки (при гласуване)
    19

Диското с такива гуми, ако са напомпани според предписанията, друса като витара. Спокойно можеш да караш около и под 2атм. За единичката дават предните да са 1.9, задните 2.6 независимо от натоварването. Всичките на 1.6-1.8 е добре, ако не теглиш тежко ремарке.
    Пробвах се на едно състезание, там ги пуснах на 1.3 предните, 1.5 задните. После установих, че манометъра ми показва с 0.4 повече. Че и по асфалта се прибирах 20 км с 4 души.
    Чавдаре, патрола е с доста по-големи гуми от 29", за които става въпрос. С 32" за теглото на диското му стига 1,5атм.

Място
    София
    Публикации
    21,423
    Точки (при гласуване)
    78

Цитат Мнение на Ivan_J Преглед на публикациите
    ... Чавдаре, патрола е с доста по-големи гуми от 29", за които става въпрос. ...
    Вярно не погледнах, че става въпрос за "аспиринчета". То аз гуми по-малки от 31" на джип не признавам.

Място
    Варна
    Публикации
    84
    Точки (при гласуване)
    6

Вече втори ден карам из заснежената Варна и смея да твърдя че гумите се държат префектно, никакви проблеми със тръгване, спиране и т.н.
    След два дни ще имам и около 500км. извънградско и ще видя и там как ще се държат, но предполагам че и там няма да има ядове.
    Карам ги 2,1 предни и 2,0 задни.
    Прикачени картинки Прикачени картинки  
    Jeep Grand Cherokee 2.7 CRD 2002'
    Jeep Wrangler 2.5i 1996'

Публикации
    1
    Точки (при гласуване)
    0

За мен BFG AT е най-добрата гума . Карам от 4 години с тях и съм предоволен. Влизал съм в 50см. сняг и дълбока кал и винаги съм излизал. На асфалт също добре се държат и не са шумни .

redair е офлайн Старши участник | СзО || +ПЛ || ДВиП |* МСС *
    Място
    София
    Публикации
    1,449
    Блог Публикации
    1
    Точки (при гласуване)
    18

Гумите се самопочистват прекрасно, но за целта ти трябва повечко нютони :-) . Както съм писал BFG AT съм ги карал на Гранд с V8 5.2 с него нямах проблем с чистенето и колата си вървеше в калта.
    LZ1RED

gogosi е офлайн Утвърден участник | +ПЛ || ДВиП |* МСС *
    Място
    София
    Публикации
    878
    Точки (при гласуване)
    10

Аз също не съм им фен на AT то, за зимата много по добре е зимна джипова гума с едър грайфер. Нито в кал са ми се видяли много добри нито някъде другаде, единствено предимство което съм им видял е бавното износване, тоест могат да се карат дълго. Но зимата в никакъв случай не бих карал с такива.
    Jeep Wrangler YJ 5.9 МТ 1990/Suzuki Samurai 1.6 MT 1990/Chevrolet M1028 6.2D AT 1984/Jeep Cherokee XJ 4.0 AT 1997/Jeep Grand Cherokee WK 5.7 AT 2005
    http://www.facebook.com/JeepBG
    LZ1GGC

Място
    Русе
    Публикации
    23
    Точки (при гласуване)
    0

До колегите които имат опит с BFG AT=влияе ли ДОТ-а сериозно на държането на гумата.И на какъв терен е по осезаема разликата от новите гуми.
    На пример гуми с 10-11мм грайфер но стар ДОТ.

Вико е офлайн Старши участник | ТО || СзО || +ПЛ |* МСС *
    Място
    Sofia
    Публикации
    2,154
    Точки (при гласуване)
    15

Ужас. Стария дот влияе на мекотата на каучака. Демек, зимата като е дърво - за нищо не става. А това, че има грайфер....то При А/Т-то грайфера не намалява.

Място
    София
    Публикации
    6,920
    Точки (при гласуване)
    31

За 4 години не съм забелязал разлика в поведението на гумите на двете ми коли 31/10,5/15 БФГ АТ
    Третата е с чисто нови същите.
    Ако имах някакви оплаквания нямаше да си купя 3-ти чифт.
    "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

Място
    София
    Публикации
    2,480
    Точки (при гласуване)
    10

Изключително съм доволен от тези гуми 31/10,5/15 БФГ АТ, напомпени са с азот 1.8 атмосфери и не са мръднали за 2 год., купувал съм ги чисто нови, и втора година, зиме и лете никакви ядове, за мен е перфектната универсална гума
    Нещо, което работи, не се пипа!

ОФА КБ C20NE - Бивша.
    ОФБ ДБ 3.2 V6 2002г.

Място
    Хисар -Пловдив
    Публикации
    2
    Точки (при гласуване)
    0

Здравейте, темата е малко стара но да споделя моите впечатления и въпроси.Сложих такива гуми БФ Гудрич ол терейн на Ланд роувър Фриландер - проходимостта му на кал и сняг се подобри значително(доколкото може да се говори и очаква такава от този модел), продадох го на мой приятел след около 25000км с тези гуми(почти не бяха мръднали) и той направи още около 30000 до сега - общо 55000км и се очертава да изкарат поне още 20000.Използва се предимно по асвалт, лек офроуд по чакълирани и черни пътища и в сняг когато има.Като цяло много добри впечатления особено на сняг - дотук всичко добре.След роувъра си купих Исузу трупър 2001 къса база и понеже бях много доволен му сложих същия модел гуми - 285/75/16 - събраха се с леко натягане на торсионите отпред и 7см лифт отзад.Това което ми направи впечатление при тези гуми е че надписите BF GOODRICH и ALL TERRAIN не бяха бели както обикновено са а само релефни но с цвета на гумата.Като цяло добри впечатления, струва ми се че пързалят малко повече на сняг от предишните но общо взето добре.Сега гумите са на 15000км, половината от които са по черни пътища(чакъл) и забелщзвам че грайферите им започват да се чупят и липсват парченца от тях.Не мисля че е от пребуксуване, по скоро изглежда като уморен материал - разпада се.И двата комплекта гуми са купени от известна фирма, продават и по интернет(намират се в Пловдив до панаира) но имам съмнения че втория комплект може да е менте - разликата в качеството е осезателна.Вторият комплект гуми е ДОТ 2014(средата) и го купих началото на 2016, въпросът ми е може ли да се каже че са ментета след като надписите им не са бели и има ли начин да се определи по гумата къде е произведена.

Страница 13 от 13 ПървиПърви ... 3910111213

Правила за публикация

• Вие не можете да публикувате нови теми
  • Вие не мжоете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да добавяте прикачени файлове
  • Вие не можете да редактирате собствените публикации
  •