Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Питане за Jeep GRAND CHEROKEE Limited 4.7L 2000 год. автомат

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Питане за Jeep GRAND CHEROKEE Limited 4.7L 2000 год. автомат

    Здравейте на всички понеже онзи ден както си карах и джипа ми спря да превключва скоростите и го спрях отстрани на пътя не разбирам нищо от коли за това постоях малко и след малко запалих и пак пробвах но повече от 2-ра не превключва закарах го в Пловдив при един майстор който много разбирал от автоматици (намира се срещу комплекс Нептун за тези които са от Пловдив може да го знаят) и там ми казаха че скоростната кутия ми е заминала и срещу сумата над 3000 лв понеже не се знаело точно колко ще струва ще ми я отремонтират. Та едно приятелче ми предложи понеже има морга да вкарат едно джипче абсолютно същото от англия и да си зема от него скорстната кутия и останалото ще го продадат на части. Та искам да питам има ли проблем че този джип ще е с десен волан ако ще му зимам само скоростната кутия.

    Благодаря ви предварително за вниманието


    Jeep GRAND CHEROKEE Limited 4.7L 2000 год. автомат
    PORSCHE CAYENNE 4.5 S 2005 год.
    0898742885 - Карлово

  • #2
    До: Питане за Jeep GRAND CHEROKEE Limited 4.7L 2000 год. автомат

    На първо четене не би трябвало да има някакъв проблем, не вярвам да произвеждат различен модел СК за лява и дясна дирекция. По скоро трябва да се провери на този ДВГ дали се слагаше повече от един тип кутии, защото при първите Грандове, с 4-литров мотор имаше комплектации с една механична и два вида автоматични СК.
    Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
    Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

    Коментар


    • #3
      До: Питане за Jeep GRAND CHEROKEE Limited 4.7L 2000 год. автомат

      Обясни по точно.Какво значи не иска да превключи ивърви до втора .стои на втора ивърви на големи обороти без да се опитва да включи трета или когато се включва трета се форсира но не върви а като спадне скороста или отпуснеш педала се връща на втора.Кутията си има номер които се намира от ляво на корпуса ,точно над гарнитурата на картера.Кутия втора употреба е котка в чувал.
      Мисленето е труден и бавен процес и не се отдава на всеки.....
      Grand 3.1TD
      0898 620 306 Стоян

      Коментар


      • #4
        До: Питане за Jeep GRAND CHEROKEE Limited 4.7L 2000 год. автомат

        еми точно че си превключва нормално до втора след което си отива в червения сектор на оборотомера и не превдключва трета като отпусна педала газта се връща и пада на първа после като подам газ по същия начин само до втора и след това в червения сектор и си седи така знам че си е рисковано втора употреба скоростна кутия за това първо ще ида до този Коко за когото всички във форума говорят да видя какво ще каже той и ако каже че е за смяна цялата кутия ще го мисля след това
        PORSCHE CAYENNE 4.5 S 2005 год.
        0898742885 - Карлово

        Коментар


        • #5
          До: Питане за Jeep GRAND CHEROKEE Limited 4.7L 2000 год. автомат

          Първоначално публикуван от Злой Преглед на мнение
          На първо четене не би трябвало да има някакъв проблем, не вярвам да произвеждат различен модел СК за лява и дясна дирекция. По скоро трябва да се провери на този ДВГ дали се слагаше повече от един тип кутии, защото при първите Грандове, с 4-литров мотор имаше комплектации с една механична и два вида автоматични СК.
          ок благодаря за инфото но това как да го разбера дали тази от този гранд ще стане на моя
          PORSCHE CAYENNE 4.5 S 2005 год.
          0898742885 - Карлово

          Коментар


          • #6
            До: Питане за Jeep GRAND CHEROKEE Limited 4.7L 2000 год. автомат

            Първоначално публикуван от ExecutoR Преглед на мнение
            ок благодаря за инфото но това как да го разбера дали тази от този гранд ще стане на моя
            По трудния начин....

            Или например като погледнеш тук. Като и да дадеш този линк и на човека, дето ще купува тази кола отвън. А той на свой ред ще заляга отдолу и ще гледа внимателно

            А би трябвало да стане и по ВИН кода.
            Последно редактирано от Злой; 30-04-09, 21:53.
            Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
            Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

            Коментар


            • #7
              До: Питане за Jeep GRAND CHEROKEE Limited 4.7L 2000 год. автомат

              Старата кутия си е котка в чувал - каква е гаранцията, че след 1000 или 10 000 км няма да се наложи да правиш и нея?

              Аз купих моя Гранд с перфектно работеща кутия и след 1200 км, като се наканих да сменям маслото, намерих в картера едни строшени зегерки и реших на направя основен ремонт (въпреки че кутията си работеше идеално).

              Та по темата - основния ремонт на моята кутия ми струваше общо 2000 лева - 800 лева труд + 1200 лева части (пълен ремонтен комплект фринционни дискове/600 лева/+спирачни ленти+бронзови втулки+3 големи зегерки). Освен това в тарапаната смених и всички гумени уплътнители, семерингите на коляновия вал(+2 О-пръстена) и на предния и задния диференциал.

              Като добавим и 12 литра Mopar ATF+4 и няколко литра трансмисионнно масло за преден и заден диференциал+Friction Modifier+NV249 за раздатката - всичко, заедно с диференциалите и раздатката, цялата процедура ми излезе около 2400 лева.

              Но сега знам какво е направено и знам, че карам автоматична трансмисия, на която може да се разчита.

              Та моя съвет е - ремонтирай си кутията и не се занимавай с глупости.
              ​​​Volvo XC90 D5 Inscription '16
              Volvo XC90 D5 Executive '12
              Volvo XC60 D5 Summum '11
              Alfa Romeo Spider 2.0 '90

              Коментар


              • #8
                До: Питане за Jeep GRAND CHEROKEE Limited 4.7L 2000 год. автомат

                ок но аз като не му разбирам за това питам да ми кажете понеже тук разбирате къде къде повече от мен аз знам че Jeep си e Jeep и никога няма да сляза от него ако ме посъветвате къде да отида който да ми направи основен ремонт но да знам 4е и аз ще карам читав автоматик

                аз моята джипка като я взех и изкарах 14000 мили и сега като ми провериха маслото и там имало некви остатъци от добавки и т.н.
                PORSCHE CAYENNE 4.5 S 2005 год.
                0898742885 - Карлово

                Коментар


                • #9
                  До: Питане за Jeep GRAND CHEROKEE Limited 4.7L 2000 год. автомат

                  както споменах уговорил съм се с този Коко за който всички тук казват добри неща предпочитам от Карлово да я закарам до София на платформа джипката но да получа квалитетно мнение по въпроса
                  PORSCHE CAYENNE 4.5 S 2005 год.
                  0898742885 - Карлово

                  Коментар


                  • #10
                    До: Питане за Jeep GRAND CHEROKEE Limited 4.7L 2000 год. автомат

                    Първоначално публикуван от ExecutoR Преглед на мнение
                    ако ме посъветвате къде да отида който да ми направи основен ремонт но да знам 4е и аз ще карам читав автоматик
                    Ми аз ти препоръчвам моя майстор - казва се Мимо и гаража му е в Горубляне. Отидох при него по препоръка от колегите от този форум и съм много доволен - изпипва си работата, разбира ги Крайслерските автоматици и освен това дава и гаранция (макар че не е уточнил в какво точно се изразява тя)

                    Единствения му недостатък е, че при него има постоянна върволица от клиенти и поради това работи бавно - мен ме мота почти 3 седмици. Щото в същото време правеше парарелно още 3 Гранд Черокита и една S-класа
                    ​​​Volvo XC90 D5 Inscription '16
                    Volvo XC90 D5 Executive '12
                    Volvo XC60 D5 Summum '11
                    Alfa Romeo Spider 2.0 '90

                    Коментар


                    • #11
                      До: Питане за Jeep GRAND CHEROKEE Limited 4.7L 2000 год. автомат

                      Утре ще пътувам за Плевен през Карлово ако искаш дай координати за връзка да го видим джипа.
                      Последно редактирано от kinex; 01-05-09, 06:33. Причина: все още нямате право на реклама
                      Мисленето е труден и бавен процес и не се отдава на всеки.....
                      Grand 3.1TD
                      0898 620 306 Стоян

                      Коментар


                      • #12
                        До: Питане за Jeep GRAND CHEROKEE Limited 4.7L 2000 год. автомат

                        Я ми разкажи, провери ли нивото на маслото,(ATF-то) кажи какъв цвят е (ако знаеш и какво си сипал)
                        0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                        Коментар


                        • #13
                          До: Питане за Jeep GRAND CHEROKEE Limited 4.7L 2000 год. автомат

                          Първоначално публикуван от ExecutoR Преглед на мнение
                          пробвах но повече от 2-ра не превключва
                          По принцип А/Т в авариен режим работят само до 2-ра предавка.
                          Ако нивото на маслото е под допустимото А/Т влиза в авариен режим или ако се запуши филтърът по някаква причина, съответно не може да вдигне налягане и пак - авариен режим. Първо си смени маслото и филтърът нищо чудно да се оправи
                          LZ1RED

                          Коментар


                          • #14
                            До: Питане за Jeep GRAND CHEROKEE Limited 4.7L 2000 год. автомат

                            Първоначално публикуван от redair Преглед на мнение
                            По принцип А/Т в авариен режим работят само до 2-ра предавка.
                            Ако нивото на маслото е под допустимото А/Т влиза в авариен режим или ако се запуши филтърът по някаква причина, съответно не може да вдигне налягане и пак - авариен режим. Първо си смени маслото и филтърът нищо чудно да се оправи

                            А, като си говорим да се смени това-онова, пробвай с нов аккомулатор. Има прецеденти......
                            Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
                            Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

                            Коментар


                            • #15
                              До: Питане за Jeep GRAND CHEROKEE Limited 4.7L 2000 год. автомат

                              Първоначално публикуван от ssspeed Преглед на мнение
                              Утре ще пътувам за Плевен през Карлово ако искаш дай координати за връзка да го видим джипа.
                              Джипа съм го оставил в Пловдив пред на онзи Хаги сервиза че имах само два вариатна или да ми сменя кутията или да ми я ремонтира не бях се спрял на вариант да я карам към София на този Коко

                              Акомулатора ми е нов едва ли е от него но ще пробвам и с друг акомулатор след посещението ми в София ще пиша какво е казал Коко и тогава ще пробвам варианта със смяна на маслото и филтрите
                              PORSCHE CAYENNE 4.5 S 2005 год.
                              0898742885 - Карлово

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X