Обява

Свий
Няма добавени обяви.

NISSAN X trail 2.2 D

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • NISSAN X trail 2.2 D

    Колеги от няколко дни съм горд собственик на nissan x trail дизел 2002 г.,но ми е нужна повече информация относно задвижването 4х4 и дали може да го превключвам в движение, и по характерни особености за модела със 6 степенна скоростна кутия. Предварително благодаря.

  • #2
    До: NISSAN X tail 2.2 D

    Не съм 100% сигурен, но тъй като имам рено Колеос, което е Х-Треил (не съм сигурен дали няма разлики през годините, за новите е така). Мога да кажа, че задвижването е със съединител преди задният диференциал (Няма Междуосов диф!), Нормално колата е с предно предаване, а съединителя подключва задният мост когато предните колела пробуксуват или при старт (това било и Интелигентната част), т.е. включват се в движение (както и при другите коли), можеш да изключиш системата и да караш само на предно, както и Твърдо да зацепиш задният мост, но поне при мен при 40км/ч системата би трябвало сама да го откача.

    Или с други думи - карай си на нормална позиция и не и обръщай внимание, а ако искаш да преминеш някаква очевидна засада, зацепваш задният мост, изключваш ЕСП-то и Газ, НО имай в предвид, че тези коли ТВЪРДО не са правени за Извън Пътя, Нежни са, Нямат Нужните Гуми (ИЗКЛЮЧИТЕЛНО Важно Изискване). И честно казано нямам Никакво намерение да го изкарвам в Гората и Теб не съветвам!

    Коментар


    • #3
      До: NISSAN X tail 2.2 D

      НО имай в предвид, че тези коли ТВЪРДО не са правени за Извън Пътя, Нежни са, Нямат Нужните Гуми (ИЗКЛЮЧИТЕЛНО Важно Изискване).
      Ако караш бавно и внимателно, ще се учудиш до какви места можеш да стигнеш с тези машинки. И не забравяй, че колите са създадени да ти служат, а не ти на тях.
      Vitara 2.0 V6
      Honda CRV (Gen 1)
      Honda CRV 2.2 I-CTDI (Gen 3)
      ВАЗ 2131

      Коментар


      • #4
        До: NISSAN X tail 2.2 D

        Можеш да го превключваш в движение.На LOCK е 50/50,работи до 40 км/ч.Ако покараш на 2WD и засечеш разхода и покараш на AUTO и пак засечеш разхода ще видиш,че разликата не е съществена.Аз по тази причина бръмкам на AUTO перманентно.При добре подържан автомобил от този модел не би трябвало да се притесняваш от нещо.Правен е в Япония и е типичен представител на японската школа.

        Коментар


        • #5
          До: NISSAN X tail 2.2 D

          Първоначално публикуван от ixeos Преглед на мнение
          Ако караш бавно и внимателно, ще се учудиш до какви места можеш да стигнеш с тези машинки. И не забравяй, че колите са създадени да ти служат, а не ти на тях.
          Понеже през годините бая покарах извън асфалта и знам, че няма Леко! Тръгнеш ли на разходка с подобна лека кола - все ще се намери едно местенце където или ще отпориш броните или ще паднеш в коловози или ще полегнеш в калчица или Камъче ще те Фрасне от долу и Настава ДРАМАТА, няма къде да я вдигнеш, няма за какво да я дръпнеш.... Щети, щети...

          А иначе съм напълно съгласен задвижването им е МНОГО добро и на заледен асфалтов път съм по склонен да заложа на Колеоса ми отколкото на 80-ятката, НО на асфалтов път все пак

          Коментар


          • #6
            До: NISSAN X tail 2.2 D

            На колко хиляди се сменят ремъците и ролките на x trail?

            Коментар


            • #7
              До: NISSAN X trail 2.2 D

              Верига е.

              Коментар


              • #8
                До: NISSAN X trail 2.2 D

                Тъй като, вече се запознах отблизо с качествата на нисан екс трейл искам да споделя своите впечатления. Просто японската школа си е казала думата- много икономичен и обезшумен в купето автомобил, стилната стерео уредба с 6 високоговорителя и чейнджър за 6 диска създават неописуем комфорт. На удобни за водача места са разположени две хладилни отделения , които изстудяват ред була или бирата по време на движение до 9 градуса. Климатроника е без забележки, а да не говорим за тапицерията ,която е дищаща и не позволява запотяване на шофьора, както при автомобили с кожен салон. Задвижването 4х4 и блокажите се сменят по време на движение с удобни бутони на таблото, като през останалото време се движи само на преден мост. В МЕТРО нови гуми за екс трейла са по 150 лв за брой което е нищо в сравнение с други марки 4х4.Харчи 8/100 дизел с включен климатроник предимно градско и не се притеснявам дали ще случа на калпав пропан бутан.Двугателят е с ангренажна верига, което е най добрата алтернатива за автомобил. Да Ви споделя честно всички автомобили си имат силни и слаби страни , но при екс трейла липсват лошите. Офроад теста също е ок. Без особени затруднения стигнах там където с фрилендъра „дерях по корем” и се чудех какво ли трябва да ремонтирам утре.Течове на масло и течности по нисана не съм забелязал. Може би единствения му недостатък е досадния предупредителен сигнал ако управляваш екс трейла без обезопасителен колан.Бързо стига 170 км/ч и ги държи на 6 та скорост.Просто разкошен автомобил за всяко и по всяко време.

                Коментар


                • #9
                  До: NISSAN X trail 2.2 D

                  Той си замлъква ако го караш 1-2 мин. без колан,като остава само светлинен сигнал на таблото.Гаден е звука,но пък колана не е аксесоар към интериора.Функцията му е да спасява живот.И в хладилните жабки само ред бул,не са за бира,може да повредят колата.

                  Коментар


                  • #10
                    До: NISSAN X trail 2.2 D

                    Само искам да споделя , че въздушния филтър за х trail е съвместим с Астра 1.7д и струва 9 лв.

                    Коментар


                    • #11
                      До: NISSAN X trail 2.2 D

                      Първоначално публикуван от ivan ivanov Преглед на мнение
                      .....И в хладилните жабки само ред бул,не са за бира,може да повредят колата.
                      Как бирите поставени в хладилните жабки могат да повредят колата?
                      Ако може по подробно обяснение, че ми е малко трудно да разбера какво сте искали да кажете с горния цитат.
                      Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                      "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                      Коментар


                      • #12
                        До: NISSAN X trail 2.2 D

                        Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
                        Как бирите поставени в хладилните жабки могат да повредят колата? ...
                        Като шофьорът изпие достатъчно много ...
                        Ние не сме неутрални!

                        Коментар


                        • #13
                          До: NISSAN X trail 2.2 D

                          Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                          Като шофьорът изпие достатъчно много ...
                          И аз така предположих, но наблегнах на "поставени в жабките". А освен шофора в X trai не се ли возят и пътници?
                          Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                          "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                          Коментар


                          • #14
                            От: NISSAN X trail 2.2 D

                            Кога се заключват вратите при запален двигател и как може да се избегне това ??? Благодаря!

                            Коментар


                            • #15
                              От: NISSAN X trail 2.2 D

                              Здравейте, имам въпрос за Нисан X-trail 2003 дали има заводско пълен блокаж на 4тирите колелета, благодаря предварително

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X