Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Нивото на иглата в карбуратора

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Нивото на иглата в карбуратора

    Ровех се доста из форума но неможах да намеря нищо по випроса.
    Интересуваме дали има значима важност полужението на иглата в кърбуратора при 2Т машини (не само в промяна разхода нагориво).

    Значи аз имам Джилера РХ 125 (Аризона), когато я взвх иглата беше вдигната на МАХ(на 5-то ниво отгоре надолу) и след като му бях почистил кърбуратора много вървеше, но и ме беше страх да го изкарам да отида дори до кафето с него, когато имах 1л. от доста време съм я свалил(спуснал) на 1-во ниво. Сега неможе да се изправя от ряз без малко помощ, но пък гори 4,5-5 л. на сто. В момента се колебая дали пак да не я вдигна малко(с 1 ниво)
    Затова и ви моля за мнения от някой, който разбира или има впечетления от този"проблем". Мерси предварително
    Живота е по-хубав, по-лек, когато го има ендуро спорта.

  • #2
    До: Нивото на иглата в карбуратора

    пробвай нещо средно
    а иначе зависи каде караш мотора и за какво го използваш

    Коментар


    • #3
      До: Нивото на иглата в карбуратора

      Ще се коригирам, иглата ми е била с 4-ри нива не с 5. Вдигнах малко иглата и сега е на 2-рата черта. Пробвах мотора г/д с един карбуратор докаде ще ме закара и при вдигната игла каръм 20-30 метра по-малко. А иначе повечето карам на равно и по-рядко офф ролд. Сега смятам като изляза да видим как ще ми харчи и ако нещо пак ще я сваля(иглата).
      Живота е по-хубав, по-лек, когато го има ендуро спорта.

      Коментар


      • #4
        До: Нивото на иглата в карбуратора

        Общото правило е, че нивото на иглата влияе върху притока на гориво в диапазона от 1/4 до 3/4 от хода на газта. Разходът на гориво не е критерия, по който да се определя положението й (или поне не би трябвало).

        Коментар


        • #5
          До: Нивото на иглата в карбуратора

          шом него караш офф роад го направи да ти гори малко и да върви по малко

          Коментар


          • #6
            До: Нивото на иглата в карбуратора

            Здрвеи колега аз на моя съм я дигнал от много време и нямам никакви проблеми

            Коментар


            • #7
              До: Нивото на иглата в карбуратора

              Според мен най-сигурния начин да определиш къде е мястото на иглата е цвета на свеща. Ако е много свалена караш мотора с прекалено бедна смес и рискуваш да го прегрееш. По-богата смес не е чак такъв проблем, но така или иначе цвета на свеща показва най-точно къде си.
              Успех.
              Поздрави

              Коментар


              • #8
                До: Нивото на иглата в карбуратора

                Първоначално публикуван от batboby Преглед на мнение
                Според мен най-сигурния начин да определиш къде е мястото на иглата е цвета на свеща. Ако е много свалена караш мотора с прекалено бедна смес и рискуваш да го прегрееш. По-богата смес не е чак такъв проблем, но така или иначе цвета на свеща показва най-точно къде си.
                Успех.
                Поздрави
                Колега мерси за мненйето. Не бях чувал за този начин, за определяне на горивната смес по свеща. По рано ми я изкарваше "керемидена" това мисля, че е нормално?
                А всъщност бях повдигнал иглата и наистина имаше повече мощ, но и разхода леко се усещаше и реших да си я сваля. Сега пак си варви добре и знам, че гори малко Мерси за изказаните мнения.
                Живота е по-хубав, по-лек, когато го има ендуро спорта.

                Коментар


                • #9
                  До: Нивото на иглата в карбуратора

                  Колеги реших да не отварям нова тема.Въпросът ми е каде в София могат да ми настроят карбуратора защото ми казаха , че мотора ми дими заради настройката?
                  [B][COLOR=Red]
                  SUZUKI DR 650 RS
                  [/COLOR][COLOR=Red]
                  [/COLOR][/B]

                  Коментар


                  • #10
                    До: Нивото на иглата в карбуратора

                    Първоначално публикуван от climbing Преглед на мнение
                    Колеги реших да не отварям нова тема.Въпросът ми е каде в София могат да ми настроят карбуратора защото ми казаха , че мотора ми дими заради настройката?
                    Този въпрос сигурно се отнася към колегата batboby щото като гледам тои е от там . А аз немога да ти кажа, но предполагам, че ако мотора ти е 2 Т е от сместа и наистйна трябва да се настрои. Успех дано намериш къде да го оправят.
                    Живота е по-хубав, по-лек, когато го има ендуро спорта.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Нивото на иглата в карбуратора

                      На мен въпроса ми е към всички които могат да помогнат, иначе мотора го карам с масло моторекс и сипвам колкото пише смених свеща с малко по ниския клас от иридиева на NJK. Мотора е КТМ 300 2-т, ще съм благодарен ако някой може да ми помогне.
                      [B][COLOR=Red]
                      SUZUKI DR 650 RS
                      [/COLOR][COLOR=Red]
                      [/COLOR][/B]

                      Коментар


                      • #12
                        До: Нивото на иглата в карбуратора

                        на нишава до бул. България на ъгъла където има една къща за мотори зад нея в уличката има един гараж където правят мотори Успех колега!
                        Чуквам първа, чуквам втора, а на трета палиме мотора: http://bit.ly/1Y4WCAk

                        Коментар


                        • #13
                          До: Нивото на иглата в карбуратора

                          Много ти благодаря колега
                          [B][COLOR=Red]
                          SUZUKI DR 650 RS
                          [/COLOR][COLOR=Red]
                          [/COLOR][/B]

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X