Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ОФ-КБ 94 2.0i положение на стрелката за темп.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • ОФ-КБ 94 2.0i положение на стрелката за темп.

    Щеше ми се да не отварям нова тема ,тъй като питането ми е горе долу по тази и предполагам ,че специалистите ще я забележат.Рових се доста ,но не откривам нищо.Проблема е при ОФ-КБ 94 2.0i ,та нормално ли е стрелката на температурата да стои два три милиметра над средата при движение на автомобила с 90-100 км/ч. на 5 предавка по равното.Преминавайки на 4 със скорост 80 км/ч. показанията на стрелката отиват два три мм. под средата.Това се появи от две три седмици насам.Течността е на необходимото ниво,но дали проблема е перката?Благодаря предварително!

  • #2
    Имам същата фронтера и стрелката не преминава средата никога дори и в гората на първа бавна. Поне при мен е така. Честно казано при 90-100 км/ч. би трябвало да ти пада надолу стрелката и без да работи перката. В момента съм без перка, че утре ми предстои малко ремонт и в града на място стига до средата и като тръгна да се движа моментално пада под средата. Много е интересно наистина, че като се движи колата и без перка за охлаждането не прегрява. На място, ако я оставя да работи обаче мисля ,че няма как да не прегрее.
    Както и да е. Въпросът ми е имаш ли дифузьор на радиатора? много хора омаловажават този детайл и го махат като се счупи.

    Първоначално публикуван от bmd_357 Преглед на мнение
    Щеше ми се да не отварям нова тема ,тъй като питането ми е горе долу по тази и предполагам ,че специалистите ще я забележат.Рових се доста ,но не откривам нищо.Проблема е при ОФ-КБ 94 2.0i ,та нормално ли е стрелката на температурата да стои два три милиметра над средата при движение на автомобила с 90-100 км/ч. на 5 предавка по равното.Преминавайки на 4 със скорост 80 км/ч. показанията на стрелката отиват два три мм. под средата.Това се появи от две три седмици насам.Течността е на необходимото ниво,но дали проблема е перката?Благодаря предварително!
    Въртиш по този начин по-бързо перката и водата. Можеби затова на четвърта охлажда. Аз лично не бих се притеснявал, ако малко ми минава средата. Това не означава, че е прегряла.
    Последно редактирано от maxxx; 29-04-09, 05:33.

    Коментар


    • #3
      До: Проблем с температурата ОФ 2.5д

      Първоначално публикуван от bmd_357 Преглед на мнение
      Щеше ми се да не отварям нова тема ,тъй като питането ми е горе долу по тази и предполагам ,че специалистите ще я забележат.Рових се доста ,но не откривам нищо.Проблема е при ОФ-КБ 94 2.0i ,та нормално ли е стрелката на температурата да стои два три милиметра над средата при движение на автомобила с 90-100 км/ч. на 5 предавка по равното.Преминавайки на 4 със скорост 80 км/ч. показанията на стрелката отиват два три мм. под средата.Това се появи от две три седмици насам.Течността е на необходимото ниво,но дали проблема е перката?Благодаря предварително!
      Преди да търсиш "трайни увреждания" при джипа ти,напръскай с контактен спрей ДВАТА датчика за температура на охл.течност.Амплитудата е малка и почти в норма-пробвай.После може да се мерят/датчиците/ на съпротивление.Може да е муден термостат,тръгнала виско муфа.Почни от елементарните дефекти,после ще ги елиминираме до локализация на кахъра.

      Коментар


      • #4
        До: Проблем с температурата ОФ 2.5д

        Първоначално публикуван от bmd_357 Преглед на мнение
        Рових се доста ,но не откривам нищо.
        А къде точно си ровил? Щото тоя проблем за тоя мотор го бистрим от 4 години!

        П.С. Виждам че те мързи да четеш. Затова:
        смени си термостат, виско муфа и водна помпа.Промии си радиатора и водната система, ако радиатора ти не е топъл в лявата страна долу значи е за смяна. След тези операции няма да ти стои стрелката там а точно на средата.
        no signature no problems

        Коментар


        • #5
          До: Проблем с температурата ОФ 2.5д

          Първоначално публикуван от fanatic Преглед на мнение
          А къде точно си ровил? Щото тоя проблем за тоя мотор го бистрим от 4 години!

          П.С. Виждам че те мързи да четеш. Затова:
          смени си термостат, виско муфа и водна помпа.Промии си радиатора и водната система, ако радиатора ти не е топъл в лявата страна долу значи е за смяна. След тези операции няма да ти стои стрелката там а точно на средата.
          А може би незнам как да ровя,но в търсачката пиша "стрелка на температурата" или "температура" и излизат съвсем други работи.Както и да е.Нямам дифузьор.Течността в охл.система я смених 2007г. при закупуването на автомобила.В началото на м.март т.г забелязах,че радиатора в горния ляв ъгъл сълзи и някъде пак в този форум прочетох съвета за бозата.Налях през разширителното казанче около 0,500 мл боза и след няколко дни сълзенето спря.Дали това може да доведе до запушване на някои от възлите по системата?Утре имам свободно време и съм решил да прочистя охладителната система и да сменя течността.Има ли особености или помощни "препарати" при почистването пък тогава да пристъпвам към другите съвети от колегите.
          Последно редактирано от bmd_357; 29-04-09, 07:53.

          Коментар


          • #6
            До: Проблем с температурата ОФ 2.5д

            Първоначално публикуван от bmd_357 Преглед на мнение
            А може би незнам как да ровя,но в търсачката пиша "стрелка на температурата" или "температура" и излизат съвсем други работи.Както и да е.Нямам дифузьор.Течността в охл.система я смених 2007г. при закупуването на автомобила.В началото на м.март т.г забелязах,че радиатора в горния ляв ъгъл сълзи и някъде пак в този форум прочетох съвета за бозата.Налях през разширителното казанче около 0,500 мл боза и след няколко дни сълзенето спря.Дали това може да доведе до запушване на някои от възлите по системата?Утре имам свободно време и съм решил да прочистя охладителната система и да сменя течността.Има ли особености или помощни "препарати" при почистването пък тогава да пристъпвам към другите съвети от колегите.
            Има ама пак си трябва четене.
            Промивката без свален термостат е безсмислена операция. Също така си провери виското дали работи. За да не питаш как ще ти отговоря, че също сме го обсъждали 1001 пъти.
            no signature no problems

            Коментар


            • #7
              До: Проблем с температурата ОФ 2.5д

              Първоначално публикуван от fanatic Преглед на мнение
              Има ама пак си трябва четене.
              Промивката без свален термостат е безсмислена операция. Също така си провери виското дали работи. За да не питаш как ще ти отговоря, че също сме го обсъждали 1001 пъти.
              Благодаря за съвета,но би ли ми обяснил все пак как да търся с търсачката, какво и къде точно трябва да изпиша.Предполагам,че и за другите начинаещи ще е ефектно и ще се избягват ненужните въпроси.

              Коментар


              • #8
                До: ОФ-КБ 94 2.0i положение на стрелката за темп.

                Даваш търсене, после разширено търсене, после пишеш "температура" и и избираш под форум Опел, излизат 50 теми, което е четене за 1 час. Не е толкова много, като отсееш от заглавията които не те интересуват, примерно такива в които се споменава че става дума за дизелов мотор. Остават около 20-на теми. В тях има много писано. Същото можеш да направиш с таг за търсене "виско" там излизат точно 23 теми. Още 30-40 минути. Излиза че за 2 часа ще знаеш повече неща за твоя опел отколкото си загубил време да мислиш и да чакаш някой да ти отговори наготово. Ако все пак и след тези 2 часа имаш въпроси чиито отговор не си намерил, всеки който знае със сигурност ще ти отговори.
                Успех.
                no signature no problems

                Коментар


                • #9
                  До: ОФ-КБ 94 2.0i положение на стрелката за темп.

                  Първоначално публикуван от fanatic Преглед на мнение
                  Даваш търсене, после разширено търсене, после пишеш "температура" и и избираш под форум Опел, излизат 50 теми, което е четене за 1 час. Не е толкова много, като отсееш от заглавията които не те интересуват, примерно такива в които се споменава че става дума за дизелов мотор. Остават около 20-на теми. В тях има много писано. Същото можеш да направиш с таг за търсене "виско" там излизат точно 23 теми. Още 30-40 минути. Излиза че за 2 часа ще знаеш повече неща за твоя опел отколкото си загубил време да мислиш и да чакаш някой да ти отговори наготово. Ако все пак и след тези 2 часа имаш въпроси чиито отговор не си намерил, всеки който знае със сигурност ще ти отговори.
                  Успех.
                  Боже, колко лесно се работи с грамотни хора.Благодаря!Нощта е моя, ще чета,а утре прилагам на практика това,което е необходимо първо и най-напред и каквото и да е ще го споделя.Още веднъж благодаря на всички.

                  Коментар


                  • #10
                    До: ОФ-КБ 94 2.0i положение на стрелката за темп.

                    Първоначално публикуван от bmd_357 Преглед на мнение
                    Боже, колко лесно се работи с грамотни хора.Благодаря!Нощта е моя, ще чета,а утре прилагам на практика това,което е необходимо първо и най-напред и каквото и да е ще го споделя.Още веднъж благодаря на всички.
                    Моля. Радвам се че имаш желание. Щото 80 % от новите, след подобен коментар напускат форума.
                    Но пък заради това ще можеш винаги да разчиташ на мен и останалите колеги.
                    no signature no problems

                    Коментар


                    • #11
                      До: ОФ-КБ 94 2.0i положение на стрелката за темп.

                      Първоначално публикуван от fanatic Преглед на мнение
                      Моля. Радвам се че имаш желание. Щото 80 % от новите, след подобен коментар напускат форума.
                      Но пък заради това ще можеш винаги да разчиташ на мен и останалите колеги.
                      Тази нощ съм на работа и служ.комп вече загрява от сърфиране в конкретните теми.Според твоите напътствия относно начина на търсене намерих всичко необходимо по темата и сега препрочитам някои постове по два-три пъти.Теоретически се насочих към диагнозата ми,но утре най-напред ще започна с виско-муфата,защото преди малко /идвайки на работа/ при работещ загрял мотор спрях с неголяма усилие перката с парче картон-велпапе и ...според това което чета резултата не ми хареса.Утре ще пробвам движението й на ръка при студен мотор и после при загрял и т.н.Мисля си дали да не опитам да я зацепя временно за проба

                      Коментар


                      • #12
                        До: ОФ-КБ 94 2.0i положение на стрелката за темп.

                        Прочети и това: http://www.k6jrf.com/MB_Sachs.html Може да ти е от полза ...
                        "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                        Неизвестен мъдрец

                        Коментар


                        • #13
                          Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
                          Прочети и това: http://www.k6jrf.com/MB_Sachs.html Може да ти е от полза ...
                          Сърдечно благодаря за предоставения от теб материал,но с английския все още съм скаран и не мога да го разчета.

                          От тази сутрешния тест на перката при студен мотор,а после и при топъл се указа,че тя се върти по един и същи начин без никаква трудност.Сега съм я свалил,ще измисля начин да я зацепя постоянно,за да видя промяната в охлаждането каква ще бъде и пак ще пиша.Мисля, че нищо не губя от този опит.А иначе нова вискомуфа е 158 лв. Да,ама се задават и празници...

                          След като зацепих перката побръмчах по асвалта 50/50 равно и наклон от около 10-12 градуса,но не съм очарован от резултата.Движейки се на 3-та предавка нагоре по наклона около 2 км. ето резултата:
                          Прикачени файлове
                          Последно редактирано от maxxx; 01-05-09, 13:31.

                          Коментар


                          • #14
                            До: ОФ-КБ 94 2.0i положение на стрелката за темп.

                            А продължава ли още по-нагоре стрелката или повече от отва не се качва?

                            Коментар


                            • #15
                              До: ОФ-КБ 94 2.0i положение на стрелката за темп.

                              Като си зацепил перката товариш излишно мотора и е напълно нормално да ти грее още повече! И рязът ще намалее!
                              Не се ослушвай ами събери парички и смени муфата, иначе ще продължаваш да се чудиш кво става!
                              Поздрави!!
                              И за твое успокоение, моята стрелка също стои малко над средата и зиме и лете при нормално каране!!!
                              Не знам за какво е малкия лост на Джипа ми!!!

                              А това е поздрав за всички ФЕНОВЕ-http://vbox7.com/play:3dc959bd

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X