Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Извличане на данни от трака.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Извличане на данни от трака.

    Първия ми ГПС беше един дърт 3Г симбиан телефон с вграден ГПС. Софтуера за ГПС, който му бях качил имаше опция да симулира движение по току-що записания трак, като показва скоростта на движение. Много полезна опция - няколко пъти съм отървавал актове за скорост.
    Сега съм с уиндоуски ППС с ГПС и с Гармин 60ЦСХ. На гармина сигурно не може да му се сложи такава екстра, но поне за уиндоуса дали няма да има някоя програма?

  • #2
    До: Извличане на данни от трака.

    Като си свалиш трака, и го отвориш с MapSource, можеш да отвориш опциите на трака, и там да проследиш точка по точка. За всяка точка има данни като средна скорост, координати, надморска височина, дължина м/у двете точки.
    Ако селектираш първата точка и задържиш стрелката на клавиатурата надолу, се получава нещо като симулация на движението - виждаш как селектираната в момента точка се „придвижва“ по трака.

    Коментар


    • #3
      До: Извличане на данни от трака.

      Въпросът е да не се ползва PC.

      Коментар


      • #4
        До: Извличане на данни от трака.

        Наскоро ми попадна една готина програмка за WM която има подобна опция да показва визуално с какква скорост си движел в даден участък от трака, лично не съм е тествал но изглежда да е интересна. Ето и връзка до сайта: http://users.bigpond.net.au/ian_pendlebury/mymad.htm

        Коментар


        • #5
          До: Извличане на данни от трака.

          Първоначално публикуван от icpart Преглед на мнение
          Наскоро ми попадна една готина програмка за WM която има подобна опция да показва визуално с какква скорост си движел в даден участък от трака, лично не съм е тествал но изглежда да е интересна. Ето и връзка до сайта: http://users.bigpond.net.au/ian_pendlebury/mymad.htm

          Тази програма работи с магелански файлове или самостоятелно с ГПС-а.
          Идеята е докато Garmin XP-то ми навигира, да мога в даден момент да пусна playback на досегашния ми трак.
          За съжаление не е възможно едновременно 2 програми да ползват ГПС-а.

          Първоначално публикуван от milstan Преглед на мнение
          Въпросът е да не се ползва PC.
          Точно така.

          Коментар


          • #6
            До: Извличане на данни от трака.

            По принцип може да се ползва GPS от повече от две програми от покета но за целта ти е нужно да ползваш програмата GPSGate и с нейна помощ ще можеш да си подкараш едновременно различни програми които едновременно ползват GPS а, например така аз съм тествал едновременно работата на GarminMobileXT и Oziexplorerce.

            Коментар


            • #7
              До: Извличане на данни от трака.

              Ето това е нужната програмка за покет:
              http://www.gpsinformation.org/ronh/g7towin.htm
              Отваря тракове в различни формати в прозорец като Track Properties в MapSource.
              Обаче нали нещо трябва да "куца" - показва скоростта в "мили\час" и не можах да намеря от менюто къде се променят на "км\ч". В *.ini файла го променях , но след старта на програмата тя си го презаписва пак в мили в час.

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X