Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Каква радиостанция имате/ползвате?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Каква радиостанция имате/ползвате?

    Интересно колко хора имат и използват радиостанции при каране офроуд и какви са те?
    223
    CB
    15.25%
    34
    PMR 446
    45.74%
    102
    И двата типа
    15.70%
    35
    Нямам радиостанция
    23.32%
    52
    Ние не сме неутрални!

  • #2
    В момента имам PMR 446, но възнамерявам (като си намеря джим) да се оборудвам и с СВ станция.

    Коментар


    • #3
      Първоначално публикуван от Yaro
      В момента имам PMR 446, но възнамерявам (като си намеря джим) да се оборудвам и с СВ станция.
      Въпросът е да има с кого да си говориш по СВ-то. Щото за PMR 446 е ясно - най-малкото можеш да го използваш за връзка с навигатора си.
      А за СВ-то се чудя има ли смисъл да купувам такова???
      Ние не сме неутрални!

      Коментар


      • #4
        Първоначално публикуван от V93
        Първоначално публикуван от Yaro
        В момента имам PMR 446, но възнамерявам (като си намеря джим) да се оборудвам и с СВ станция.
        Въпросът е да има с кого да си говориш по СВ-то. Щото за PMR 446 е ясно - най-малкото можеш да го използваш за връзка с навигатора си.
        А за СВ-то се чудя има ли смисъл да купувам такова???
        Аз бих си взел СВ станция, чак след като имам една (или най-добре две) PMR 446 станции, и при положение, че хората с които излизам да карам имат СВ-та. И пак в този случай ще е по-скоро да си надвия на масрафа. В Европа май СВ-тата не се ползват, но ако някой ден тръгнем на експедиция до Русия например, СВ ще е задължително за джипа..

        Коментар


        • #5
          Станцията ще ти я вземат на първата граница, забрави. И в Украйна и в Русия са с разрешителен режим.

          Коментар


          • #6
            Първоначално публикуван от Стефан
            Станцията ще ти я вземат на първата граница, забрави. И в Украйна и в Русия са с разрешителен режим.
            А бе, за Русия май не са с разрешителен режим за руснаците поне, ама и те самите май не са сигурни в това. За чужденци е много вероятно да има ограничения. Пуста съветска шпиономания и милиционерщина ...

            Иначе, това лято в Несебър гледах три полски леки коли със СВ радиостанции - доста удобно да имаш радивръзка при групово пътуване в чужбина. Хем оперативно, хем не плащаш роуминг ...
            Ние не сме неутрални!

            Коментар


            • #7
              Може да е празна формалност, но я има. Руснаците ги свалят като ходят в Украйна, а там философията е демократично-натовска. Или ти е малко китайското посолство в Белград? Кво му е лошо на СБ-то за радиомаяк?

              Коментар


              • #8
                Първоначално публикуван от Стефан
                Може да е празна формалност, но я има. Руснаците ги свалят като ходят в Украйна, а там философията е демократично-натовска. Или ти е малко китайското посолство в Белград? Кво му е лошо на СБ-то за радиомаяк?
                Ако на някой му трябва да сложи радиомаяк някъде из Русия, то той ще го сложи и точка. Без да е необходимо да се прави на чуждестранен турист. В краен случай ще даде дребен рушвет на някой руски милиционер да свърши работата вместо него ...
                Друг е въпросът кой би тръгнал да използва баш този диапазон.
                Ние не сме неутрални!

                Коментар


                • #9
                  Всеки, на който му трябва да свърши работа а не да си играе на Джеймс Бонд.
                  Хм. А ти познаваш много не-руснаци, които могат да минат за местни? Така че да се разберат с милиционерите? Или те не се сещат че могат хем да те пребият хем да получат за това звездичка? Вместо десет кинта?

                  Коментар


                  • #10
                    Първоначално публикуван от Стефан
                    Хм. А ти познаваш много не-руснаци, които могат да минат за местни? Така че да се разберат с милиционерите? Или те не се сещат че могат хем да те пребият хем да получат за това звездичка? Вместо десет кинта?
                    Взвод чеченци, оръжие, взривни вещества, насред Москва, театрална зала ...

                    Рота чеченци, камиони, купища оръжие, куп КПП-та, Беслан ...

                    Та един радиомаяк ли???
                    Ние не сме неутрални!

                    Коментар


                    • #11
                      Хе, ония СА местни ... И да се научиш да говориш като тях, пак ще те познаят.

                      Коментар


                      • #12
                        Всъщност истината е някъде по средата! Ако сте в Русия на предварително организирано състезание или преход за който са уведомени съответните посолства и са ви издадени необходимите документи по въпроса нямате проблеми. С тях си внасяте монтирана CB станция без абсолютно никакви притеснения...
                        VPetrov.photography

                        Коментар


                        • #13
                          Мдааа! Като гледам резултатите от анкетата досега, май няма нужда да си купувам СВ радиостанция за джипката. Щото няма да има с кого да си говоря.
                          Определено PMR 446 са по-използваеми.
                          Ние не сме неутрални!

                          Коментар


                          • #14
                            Първоначално публикуван от V93
                            Мдааа! Като гледам резултатите от анкетата досега, май няма нужда да си купувам СВ радиостанция за джипката. Щото няма да има с кого да си говоря.
                            Определено PMR 446 са по-използваеми.
                            Мен ме кефи СВ-то, така, че само ме изчакай да си взема и аз джипче и ще си лафим заедно по Мургаш и насам натам..

                            Коментар


                            • #15
                              За мене въпроса не стои. Джип без СБ не е джип, и това не е майтап. Нямам само щото не съм събрал пари. Или време да преправя квото имам, сега просто не работи((
                              446 е отлично нещо. Но може квото може и това е иманентно ограничение. Нищо не може да се направи. Ъъъ ... законно)

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X