Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Каква радиостанция имате/ползвате?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    Първоначално публикуван от Стефан
    За мене въпроса не стои. Джип без СБ не е джип, и това не е майтап.
    Ами не знам дали е майтап или не, ама сам виждаш колко малък е % на тези, които го имат.
    При това положение нещо ми се губи смисълът да монтирам в джипа СВ станция, да си играя с намиране, подходящ монтаж и съгласуване на читава антена, и накая това всичкото да си стои като паметник и да събира прахоляк, а аз да си говоря по уоки-токи-то, което ми се събира в джоба на елека.
    Ние не сме неутрални!

    Коментар


    • #17
      И пожарогасителите обикновенно просто си стоят. И аптечките. И превързочните пакети. Патроните, жилетките, лопатите, криковете ... И гаечните ключове даже.
      Стоят, стоят а после веднъж ...

      Коментар


      • #18
        Първоначално публикуван от Стефан
        И пожарогасителите обикновенно просто си стоят. И аптечките. И превързочните пакети. Патроните, жилетките, лопатите, криковете ... И гаечните ключове даже.
        Стоят, стоят а после веднъж ...
        Кой седи и слуша постоянно аварийните канали на СВ?
        Ние не сме неутрални!

        Коментар


        • #19
          Който има такова радио.
          Кво стана вчера в София? От самосебе си. А като тресне земетресение? Въпрос на време, не много. Италия, Турция - това знам със сигурност, какво и къде другаде даже няма значение. Когото спасиха - спасяваха и на тия честоти. Военните радисти имат и други, обаче обикновенно са пищисани новобранци. Така и остава да работи на практика само това. Поне в началото, когато е най-нужно.

          Коментар


          • #20
            Кой седи и слуша постоянно аварийните канали на СВ?
            а кои са тези аварийни канали и наистина кой ги слуша ???
            LZ1RED

            Коментар


            • #21
              Първоначално публикуван от Стефан
              Който има такова радио.
              Е нали баш за това говорим. Че са много малко хората, които имат такова. Толкова малко, че, ако закъсам някъде, едва ли бих могъл да разчитам на СВ да получа помощ ...
              Ние не сме неутрални!

              Коментар


              • #22
                А без него?
                Тая честота се подслушва постоянно и от засичането и от разузнаването. Ако не дай боже - бързо ще оживее и ще се задръсти. Там работят и военните.

                Коментар


                • #23
                  Първоначално публикуван от Стефан
                  Тая честота се подслушва постоянно и от засичането и от разузнаването. Там работят и военните.
                  А някой от тези хора дали ще си мръдне пръста.


                  Аз мисля, че главно трябва да разчитаме един на друг и да не ходим на разходки сами.
                  http://ftp.domainbg.com/ymk/1/11.jpg

                  Коментар


                  • #24
                    Е, говеда и изроди има навсякъде. Обаче не мога да повярвам че всички хора са стигнали до това извисено евро-атлантическо състояние. Или са от ДПС.

                    Коментар


                    • #25
                      Стефане да не искаш да ми кажеш че като тресне земетресение София и аз така с костюмчето ще съм се сетил да си взема св-то и ще повикам помощ.
                      В момента пияният гръцки народ се опитва да фокусира дългия лист със сметката, който му подава все по-изнервеният европейски сервитьор. А махмурлука тепърва предстои...

                      Коментар


                      • #26
                        Първоначално публикуван от Стефан
                        А без него? Тая честота се подслушва постоянно и от засичането и от разузнаването. Ако не дай боже - бързо ще оживее и ще се задръсти. Там работят и военните.
                        Без него - изтепваш до цивилизацията или до там, откъдето ГСМ-а ти има покритие.

                        Дълбоко се съмнявам, че сега някой слуша по всичкото КВ и УКВ диапазони.
                        Едно време по имаше кой да те чуе. Ама пък тогава не даваха свободно да имаш радиостанция, че и джипка

                        Пък като знам как вместо турските и гръцки военни радиостанции се правеше прехват на радио Люксембург ...
                        Ние не сме неутрални!

                        Коментар


                        • #27
                          ГСМ ли??? Че те не работят и на Нова година, кви ги чакаш в катастрофа?

                          Коментар


                          • #28
                            Първоначално публикуван от Стефан
                            ГСМ ли??? Че те не работят и на Нова година, кви ги чакаш в катастрофа?
                            Мааму стара, стига с тия катастрофи бе! Аз викам да си носим новите дрехи и да спрем да се готвим за труд и отбрана. Достатъчно дълго се борихме против всякакви тъмни сили и се стягахме за война ...
                            Ние не сме неутрални!

                            Коментар


                            • #29
                              Че ти новините не гледаш ли? Слушай ги поне тогава.
                              Si vis pacem, para bellum. Пък и на природата не и пука много кво е залегнало в решенията на Историческия Конгрес на Партията, нито кво е обещала в известната си реч др. Дебилова. Като тресне - ще тресне, и който е с гол гъз, той и най-вътрешно ще се изненада.

                              Коментар


                              • #30
                                Здравейте на всички. Зачетох се в темата и реших да споделя с вас някои неща. Преполагам се досещате от ника ми, че съм радио любител и като такъв освен УКВ радио имам и СБ. Даже това бе първото ми радио което си купих преди още да се лицензирам като любител. Аз също като Вас бях скептично настроен по отношение на СБто .. нямах познати които да ми кажат има ли някой по тези честоти, но реших да рискувам и хайде в АЛАН за СБ. Дадох куп пари за Алан 78+, захранване (което за джиповете не ви трябва) и антена. Въпреки това останах обаче приятно изненадан когато викнах през комутатора за първи път. Живея в София и софииската група веднага ме награби . Пътувайки последствие по България разбрах, чо почти на всякаде има СБджии и по големите градове, а най-много по подбалканската линия. Почти всички любители имат и СБ защото е гъдел да правиш далечни връзки с други страни свободно по тази честота. Говоря по него с всички съседни страни ... до Европа при сегашното прохождение стигам до Германия, Австрия,Италия,Русия а понякога успявам и с Англия.Освен любителите доста активно го ползват и тараджиите .. не само българските .. има и доста градове в страната на които таксиметровите фирми работят само на СБ. Наистина у нас никой не слуша постоянно 9ти канал който е определен за авариен, но уверявам Ви има много хора на тази честота. Аз лично следя когато имате състезания и постоянно съм сканирал да хвана някой от Вас, но за съжаление явно не го ползвате въпреки, че това е една стабилна радиокомуникация. Разрешената мощност е 5W, но при необходимост можете да позвате и усилватели с които ще Ви чуят и в половин Европа .. а може и по-натам ) зависимост от прохождението. Така, че моят съвет е .. позвайте го .. не Ви искат лиценз, не плащате нищо на никой, на пазара има достатъчно модели, а който няма средства може да си закупи втора ръка радио. Например моят модел тази година на изложението в Казанлък го видях да се продава само за .... 30 лева. Единственото с което обаче не трябва да правите иключение е антената. Хубава антена ... прекрасна връзка иначе и с най-хубавото радио без антена нищо не се получава. Ами май това е което исках да споделя с Вас. Ако мога да бъда полезен на някй от Вас .. с информация или за тестове с друго СБ то аз съм на ваше разположение. Имам ICQ номер в профила си, а ако има някои с УКВ може да ме намери на 145.425 Mhz.

                                lz1gvt
                                73.
                                Георги Танев (0+)
                                Land Rover Discovery 1 300 TDi
                                Land Rover Club Bulgaria
                                0887 930 238, 0878 797 768

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X