Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Сибирско Хъски

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Сибирско Хъски

    Здравейте,имам един въпрос ако си взема куче порода Сибирско Хъски на 6(шест) месеца,дали ще свикне с мен.Не е ли малко големичко 6 месечно
    Ако е машина, нека бъде немска!
    XJR 1200
    ETZ 150
    Kawasaki Ninja ZX10R

  • #2
    До: Сибирско Хъски

    Първоначално публикуван от ivodianov1992 Преглед на мнение
    Здравейте,имам един въпрос ако си взема куче порода Сибирско Хъски на 6(шест) месеца,дали ще свикне с мен.Не е ли малко големичко 6 месечно
    Няма две еднакви кучета. Всяко си има характер. Не, че не зависи от породата, но това не е в основата на сближаването. Ако можеш да го вземеш пробно за 2 -3 дни ще разбереш дали си пасвате. Таман се приближава към пубертета.
    Не съм от разбиращите породите, ама тази не съм я чувал. Просто бях граничар 1976-1978. Само немски овчарки и овчари. Имаше един Ларсен 78кг. Понеже му беше трудно да скача се научи да се засилва и да събаря "нарушителите" с пряк таран. Докато бях там имаше и 3 броя истински заловени лично от него. Според партенките и тримата са били подмокрени, а единия и още нещо.

    Коментар


    • #3
      До: Сибирско Хъски

      Имал съм десетки котки и кучета,(и сега имам 3 кучета и поне 8 котки) и никого не са си повтаряли характерите вероятно е като при хората че ще свикне с теб е сигурно, но ако си имал друго гадинче, не очаквай това да се държи като онова просто защото са кучета и двете
      П.П. С Пенчо сме писали заедно...и сме на едно мнение
      Последно редактирано от дядо владо; 27-04-09, 20:04. Причина: допълнение
      0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

      Коментар


      • #4
        До: Сибирско Хъски

        ,там е работата,че немога да го взема пробно кучето има всички ваксини и е добре гледано,но е на 6 месеца,мсамо това ме спира,дали не е множко
        Ако е машина, нека бъде немска!
        XJR 1200
        ETZ 150
        Kawasaki Ninja ZX10R

        Коментар


        • #5
          До: Сибирско Хъски

          Не, не е ! Джафар (тоя тук) го намерих на пътя, на видима възраст около 1 година, не понасяше котки, беше наплашен, на ръба на невъзпитан т.н...... сега спи с котки върху себи си, а всички които са ми идвали на гости знаят "лигавата блондинка", зависи от теб
          0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

          Коментар


          • #6
            До: Сибирско Хъски

            Първоначално публикуван от ivodianov1992 Преглед на мнение
            ,там е работата,че немога да го взема пробно кучето има всички ваксини и е добре гледано,но е на 6 месеца,мсамо това ме спира,дали не е множко
            Как е гледано до сега и как ще се гледа за напред. Имам предвид двор, вила,апартамент?

            Коментар


            • #7
              До: Сибирско Хъски

              Взимай го и не му мисли,кучето е сравнително малко ,и ще свикне с теб.Но трябва да го гледаш на по-хладно място .И трябва да го понаучиш на някой друга команда .Защото ще прави каквото си иска,и ще ти създава ядове ,малко са вироглави ,но ако си постоянен ,и му покажеш кой е шефа няма да имаш проблем.
              http://lh6.ggpht.com/_nwJHDgN9VrQ/Si...128/suzuki.jpg

              Коментар


              • #8
                До: Сибирско Хъски

                Първоначално публикуван от ivodianov1992 Преглед на мнение
                Здравейте,имам един въпрос ако си взема куче порода Сибирско Хъски на 6(шест) месеца,дали ще свикне с мен.Не е ли малко големичко 6 месечно
                Няма да е проблем за това,че е на шест месеца,зависи преди да го вземеш кой и как го гледал,от човек ли ще го взимаш или от друго място,а ако е от човек,дано е свикнало да се изкарва сутрин,следобед и вечер,иначе ще прави ако и пико в къщи.Дали и къде е гледано кучето,и защо го взимате чак на шест месеца,явно човекът няма време за него.
                Мисля,че няма такъв проблем че е поотраснало,ще свикне бързо с вас,може би защото е от големите породи........ знам ли,може да има разлика от дребна порода и от едра - но,не се притеснявай за това,ще свикне бързо.Ако го вземете после пишете какво е станало,дали е свикнало с вас.

                Коментар


                • #9
                  До: Сибирско Хъски

                  Ще се гледа в голяма къща с голям двор и градини,да се разхожда спокойно.И понеже съм ученик ще мога да му отделям доста време и за разходки навън и за други кучешкиму работи
                  Ако е машина, нека бъде немска!
                  XJR 1200
                  ETZ 150
                  Kawasaki Ninja ZX10R

                  Коментар


                  • #10
                    До: Сибирско Хъски

                    Принципно куче подлежи на възпитание и дресировка във "восъчната" си зрялост-до около 14 месечна възраст.Симбиозата е много важна-четирикракия без оглед на порода си избира "водача на глутницата" в неговия си мир и кръгозор.Дали ще си ти,не касае толкова възрастта на животното,докато не надвиши 1,5 години.Може да избере съпругата/приятелката ти-големи са панти,но са умни и в нашите очи непредсказуеми.
                    Апропо-6 месеца не е проблемна възраст.Ако не е "твоето куче",няма да се сработите,дори да си го придобил двумесечен/на.
                    Поздрави!

                    Коментар


                    • #11
                      До: Сибирско Хъски

                      Първоначално публикуван от ivodianov1992 Преглед на мнение
                      Ще се гледа в голяма къща с голям двор и градини,да се разхожда спокойно.И понеже съм ученик ще мога да му отделям доста време и за разходки навън и за други кучешкиму работи
                      Е,щом така ще е на двор и градина,още по добре,не се притеснявай,ще свикне бързо,отколкото си мислиш.Поне ще е цял ден на вън.И аз имах преди куче -немска овчарка,беше също на 5-6 месеца,но живеех тогава на село,и беше цял ден на вън и свикна бързо.

                      Коментар


                      • #12
                        До: Сибирско Хъски

                        По-добре е кучето да е на 3-4 месеца, но според мен няма проблем да вземеш и 8 месечно. С повече внимание ще свикне. Само едно предупреждение от мен. Хъските си е сериозен "таралеж в гащите". Нищо против кученцата, ние имаме такова/като май се оказва, че нашето е между хъски и лайка/, но са много диви. Дивеят, правят бели, разходка всеки ден, своенравни, трудно се обучават, инати големи. Ако трябваше сега да си взема куче щеше да е примерно голдън ретривър или нещо подобно, далеч по спокойно, податливо на команди и т.н. Знам, че не питаш за това и си решил явно за хъски, но и ние като вземахме бяхме влюбени, не казвам, че сега не сме, но това куче си е сериозен ангажимент. Ние също го гледаме в къща, но като нямам време да го разходя някой ден и подивява - вие, играе си с квото намери, абе сладки са, но... Ако пък си на някое място в БГ, където е по-топличко ще трябва да го разхождаш сутрин или вечер, че жегата много ги мори. УСПЕХ!
                        http://forum.offroad-bulgaria.com/%5...g%20%5B/img%5DFreelander 1.8, 16 v


                        http://ftp.domainbg.com/stojan/Pictures/banner2.jpg
                        http://ftp.domainbg.com/stojan/Pictu...rget=_blank%3E

                        Коментар


                        • #13
                          До: Сибирско Хъски

                          Първоначално публикуван от ivodianov1992 Преглед на мнение
                          ,там е работата,че немога да го взема пробно кучето има всички ваксини и е добре гледано,но е на 6 месеца,мсамо това ме спира,дали не е множко
                          Най-възрастното куче, което съм взимал беше на 12 години, когато го взех! Е, при това положение не само кучето трябваше да свиква с мене, но и аз трябваше да свикна и да приема някои негови особенности. Все пак доизживя щастливо живота си при мене въпреки че всеки път когато срещнеше предишните си стопани се подмокряше от радост.
                          Не мисля че ще имаш проблеми с 6 месечно куче, просто трябва да се настроиш и да добиеш нагласата че то е разумно живо същество, спрямо чиито характер ще трябва и ти да се нагодиш донякъде. При кучетата важи в пълна сила че каквото посееш това и ще пожънеш! Дръж го вързано на двора като минаваш само да му дадеш ядене и вода, и то ще стане просто един лаещ, пикаещ и серящ тъпунгер! А колкото по-близо до себе си го отглеждаш и колкото повече време прекарваш с него, толкова по-умно и разбиращо животно ще си имаш!
                          "Do not correct a fool, for he will hate you;
                          Correct a wise man, for he will appreciate you."

                          Коментар


                          • #14
                            До: Сибирско Хъски

                            Ами незнам,ще видим може и друго куче да си взема може и въобще да не си взема,може и това да е,ще видим.Дано се развият добре обстоятелствата.

                            ПОЗДРАВИ! и благодаря на отзовалитесе
                            Ако е машина, нека бъде немска!
                            XJR 1200
                            ETZ 150
                            Kawasaki Ninja ZX10R

                            Коментар


                            • #15
                              До: Сибирско Хъски

                              Така значи ето как се развиха обстоятелствата.Сдобих се със Сибирско Хъски,но не на 6 месеца,взех го на 1 месец,казва се Сара,ето и снимки:
                              Прикачени файлове
                              Ако е машина, нека бъде немска!
                              XJR 1200
                              ETZ 150
                              Kawasaki Ninja ZX10R

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X