Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Туарег - цени, поддръжка и избор на двигател

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Туарег - цени, поддръжка и избор на двигател

    Здравейте, нов съв в форума, но тук реших да попитам за Туарег 2, първо имам роднина който мисли за закупуването на такъв на старо разбирайте - 1-2 години. Обаче може ли някой да сподели - цени за обсужване, резервни части и т.н Кое се прецаква най-често и колко струва ? Ще търсиме дизел 2.5 или 3.0..Все пак кавото изпадне като качестмо/луксове и т.н..
    Разход някой да сподели, защото не винаги може да се вярва на това което пише в брошурката.
    Предимно ще се използва за магистрала/черни пътища/ и тук таме планински оффроуд./за удоволстиве/
    Също ако имате някакви съвети добре са дошли..

    СУВ-а ще е от Швейцария или Германия /Австрия е опция/

    Цени като резервни части и от каде се снабдявате ?
    [COLOR=Silver]VAG GrouP[/COLOR]

  • #2
    До: Туарег - цени, подръжка и избор на двигател

    Призовавам ви към търпение и уважение към участниците, които евентуално са склонни да ви помогнат безплатно за нещо, което ОПРЕДЕЛЕНО се очаква да свършите сам. Побутването на тема нагоре в стила "свършете работата, защото е важна за мен" определено не е добър тон.

    За цената, която се очаква да дам за този автомобил, бих изчел за една вечер цялото разделче VW, хем не е голямо. Щях да намина и в други форуми.

    Коментар


    • #3
      До: Туарег - цени, подръжка и избор на двигател

      Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
      Призовавам ви към търпение и уважение към участниците, които евентуално са склонни да ви помогнат безплатно за нещо, което ОПРЕДЕЛЕНО се очаква да свършите сам. Побутването на тема нагоре в стила "свършете работата, защото е важна за мен" определено не е добър тон.

      За цената, която се очаква да дам за този автомобил, бих изчел за една вечер цялото разделче VW, хем не е голямо. Щях да намина и в други форуми.
      Ще съм безкрайно благодарен ако можеше да прочета информацията в раздела но все още нямам достъп, а не съм спаммер ако ме разбирате!

      С най-добри пожелания
      [COLOR=Silver]VAG GrouP[/COLOR]

      Коментар


      • #4
        До: Туарег - цени, подръжка и избор на двигател

        3.0 V6 TDI си вземете ако не сте го взели вече, той е най-доброто сътношение цена качестово и динамика. Части от представители те на VW преполагам ги знаеш

        Коментар


        • #5
          До: Туарег - цени, подръжка и избор на двигател

          С V6 TDI със сигурност ще имаш по малко ядове,разхода на гориво е приблизителен с този на R5 TDI , но динамиката е коренно различна.Като подръжка нямат разлика. Слаби места- висящи лагери на кардана ,някой неработеща дюза при R5-цата.Кутия и ходова част са надеждни спрямо другите в класа си .И защо от Австрия и Швейцария тук също има изгодни автомобили в гаранция.

          Коментар


          • #6
            До: Туарег - цени, подръжка и избор на двигател

            Съгласен съм с колега с това, че в бг могат да се намерят също хубави тоуарези. Особенно сега покрай кризата доста пишман баровци се разделиха с джипковете си, даже вчера ми каза че се продава един на няма и 2 години щотото вноската почнала да натежава

            Коментар


            • #7
              До: Туарег - цени, подръжка и избор на двигател

              за 30к лв,се намират добри екземпляри в БГ. С доста екстри,като вариант 3 литровия мотор,е компромисен,заради съотношението мощност/кг, двигателя е същия като масовия на Ауди Кю7 , с този двг повече от 200 не може да вдигне (пробвано) Естествено най-добиря вариант е В10,ама там си е сума и самото закупуване,и после поддръжка и т.н. Ако не се лъжа имаше някакъв бензинов мотор 3.4 май беше с турбо,за американския маркет е предивден, той бил корав (само съм чувал).Успех,а ако не намериш достатъчно инфо ела тук
              ..........(фолксваген форума)......
              ще намериш доста отговори,на доста въпроси.Успех.
              Последно редактирано от Ясен; 12-08-09, 21:45. Причина: линк към друг форум
              Opel Frontera B 2.2 DTI,Пасат Б5 4motion
              feikot@abv.bg
              Обратно дороги - НЕТ !

              Коментар


              • #8
                До: Туарег - цени, подръжка и избор на двигател

                V6-3.4 е спрян от производство, на негово място се пусна V6 FSI-3.6l 280P.S., другият бензинов вариант е V8 FSI-4,2l 350 P.S., а има и W12-6,0l - 450 P.S., но той е само за Touareg Individual или W12 "R-Line" . Това са моторите за този модел от догодина ще има малко промени с новият модел който излиза началото на 2010

                Коментар


                • #9
                  До: Туарег - цени, подръжка и избор на двигател

                  Вярно ли е, че дизеловите туарези са "масларки " фабрично?
                  ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

                  Коментар


                  • #10
                    До: Туарег - цени, подръжка и избор на двигател

                    Всичките нови коли побутват по малко масалце, нямам спомен някой да се жалвал от това

                    Коментар


                    • #11
                      До: Туарег - цени, подръжка и избор на двигател

                      Баща ми кара Туарег 2006-а 3.0 дизел, точно преди фейслифта... И е доста доволен... Въздушното още не се е скапало (колкото и упорито да съм чел че се чупи доста), разхода е около 14 градско, баща ми е вдигал 220, а каза че 200 ги държи безпроблемно на магистрала... ако не се лъжа само е сменил крушките на ксеноните защото започнаха сериозно да отслабва единият (ама мина по тънката лайсна - 100-200 или 500 , просто не помня, лева за 2-те крушки, а не 1000+ в сервиза)...

                      Иначе това е най-масовият двигател за тази количка и мисля че като цена-качества е най-доброто
                      "That is not dead which can eternal lie,
                      And with strange aeons even death may die."
                      ~H. P. Lovecraft

                      Коментар


                      • #12
                        До: Туарег - цени, подръжка и избор на двигател

                        Първоначално публикуван от Stan40_San Преглед на мнение
                        Баща ми кара Туарег 2006-а 3.0 дизел, точно преди фейслифта... И е доста доволен... Въздушното още не се е скапало (колкото и упорито да съм чел че се чупи доста), разхода е около 14 градско, баща ми е вдигал 220, а каза че 200 ги държи безпроблемно на магистрала... ако не се лъжа само е сменил крушките на ксеноните защото започнаха сериозно да отслабва единият (ама мина по тънката лайсна - 100-200 или 500 , просто не помня, лева за 2-те крушки, а не 1000+ в сервиза)...

                        Иначе това е най-масовият двигател за тази количка и мисля че като цена-качества е най-доброто
                        Лек ъп на темата... Миналото лято се спряхме на ... Пежо...и както и да е, изпадна мн добра цена и се подлъгахме...
                        До няколко месеца се надяваме да го продадем... и да потърсиме нещо по темата..Но качествените екземпляри далеч не са 15к евро...къв 18-19к започват..
                        [COLOR=Silver]VAG GrouP[/COLOR]

                        Коментар


                        • #13
                          До: Туарег - цени, подръжка и избор на двигател

                          Моето скромно мнение 3,2 бензин 241кс.Много е икономичен 15-20лв 100км.Проблем са фаровете.
                          Помогни си сам,за да могат и другите да ти помогнат.
                          АСК Ален Мак

                          Коментар


                          • #14
                            От: Туарег - цени, подръжка и избор на двигател

                            Най-добрият дизел е 3.0 литровият, от 5-цата бягай далеч има причина да даржат такава ниска цена. Компромисен вариянт е 2.5 старият двигател, сьщо е здрав като 3.0, но може да ти се стори слаб за това купе. Зависи какво очакваш. Един тест драйв би те ориентирал повече

                            Коментар


                            • #15
                              От: Туарег - цени, подръжка и избор на двигател

                              А какви са му възможностите извън пътя ? Системите за задвижване ?
                              GL420, G500

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X