Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Оцеляване в български природни условия

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Оцеляване в български природни условия

    Здравейте !
    Искам да направя едно проучване.
    Условията са следните :
    1.Преход сред българската природа;
    2.Храна и вода за един ден,но прехода трае 3 дни;
    3.Не се купуват провизии от населени маста;
    4.Багаж- по желание,но не повече от една раница;
    5.Само за достигането(напускането) на природата се използват превозни средства от цивилизацията, иначе движението е пеша.

    Целта е да се проверят знанията,уменията и навиците за оцеляване чрез симулиране на труден живот в български природни условия .

    Правили ли сте го ? Кога? Къде?
    Бихте ли го напрали сега?
    Какво ви е мнението по въпроса?

  • #2
    До: оцеляване в български природни условия

    Много пъти и на много места. Естествено неволно . Само през пролетта, лятото и есента обаче. Зимата не бих си го позволил, дори с учебна цел. Получавало ми се е най-вече при търсене на пещери. Уж трябва да се стигне за 4-5 часа, вътре 2-3 и после обратно... ама един цял ден не можем да я открием , после вместо 2-3 се замотаем вътре 5-6 и то стане късно за пътя на обратно, който пак не е съвсем ясен .

    Оцелява се . Без храна 2-3 дни не е голяма драма, особено ако имаш за едни и я разделиш на дажби, но извода е, че винаги трябва да има неприкосновен запас сникърси(4-5-6 броя) в раницата и по джобовете. С 3-4 на ден дори не се чустваш особено зле. Вода, за щастие, у нас има навсякъде и почти всичката е годна за пиене. Е, веднъж при едно засушаване прецеждахме кал през чорап, за да има какво да пием, но пак оцеляхме . Трудно ще умреш от жажда в българските планини, а в равнините, където водата е замърсена, селата са прекалено нагъсто, за да говорим за каквото и да е оцеляване.
    Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

    Коментар


    • #3
      До: оцеляване в български природни условия

      Правили ли сте го ? Кога? Къде?
      Бихте ли го напрали сега?
      Какво ви е мнението по въпроса?
      Правил съм го . Преди години и то доста пъти. На много места. Най напоследък правехме следното. Избираме си някоя рекичка и от влива и по течението та до извора и. Сега нямам време за дълги преходи (Виж по къси разходки си правя всяка седмица). А мнението ми е че не е лошо като идея стига да ти се ходи пеш .

      Коментар


      • #4
        До: оцеляване в български природни условия

        Само по задължение..........при доста по-тежки условия и по-големи преходи. Не мога да споделя, нямам такива права Не бих го направил по желание по никакъв повод.

        Коментар


        • #5
          До: Оцеляване в български природни условия

          Би било добре да има раздел в подфорума "оцеляване" в който да се описват подобни начинания.
          Например от 16-18 Април бях на отдалечена местност до морето и целта беше да се види по това време на годината, дали ще може да се къмпингува без храна.Дори имам и филмче
          Историйката си е за тези теми ,но ако я пусна тук веднага модератор ще я прехвърли към подфорум "разходки",където пък няма да се радва на интерес
          [B][U]NISSAN PATROL Y61 II 3.0TD[/U][/B]

          Коментар


          • #6
            До: Оцеляване в български природни условия

            Първоначално публикуван от GECATA Преглед на мнение
            Би било добре да има раздел в подфорума "оцеляване" в който да се описват подобни начинания.
            Например от 16-18 Април бях на отдалечена местност до морето и целта беше да се види по това време на годината, дали ще може да се къмпингува без храна.Дори имам и филмче
            Историйката си е за тези теми ,но ако я пусна тук веднага модератор ще я прехвърли към подфорум "разходки",където пък няма да се радва на интерес
            Аз определено съм ЗА идеята! Надявам се тази година и аз да успея да направя няколко филмчета.
            [URL="http://xns.blogsite.org"][IMG]http://xns.blogsite.org/images/banner.png[/IMG][/URL]
            ...[I][B]I love not man the less, but Nature more[/B][/I]...

            Коментар


            • #7
              До: Оцеляване в български природни условия

              Нещо няма интерес по темата.
              Изглежда малко от хората пишещи в този форум са практикували "оцеляване". Чудя се къде са експертите даващи много съвети,как се прави това онова - може би са на разходка?
              Иначе на теория идеи много, но на практика никой нищо конкретно не описва за преживявания.

              Коментар


              • #8
                До: Оцеляване в български природни условия

                Първоначално публикуван от anjsan Преглед на мнение
                Нещо няма интерес по темата.
                Изглежда малко от хората пишещи в този форум са практикували "оцеляване". Чудя се къде са експертите даващи много съвети,как се прави това онова - може би са на разходка?
                Иначе на теория идеи много, но на практика никой нищо конкретно не описва за преживявания.
                Ми то много дълго за описване.( ще трябва да излеза много време в неплатена)

                Коментар


                • #9
                  До: Оцеляване в български природни условия

                  Аз,не виждам какво му е оцеляването,да ходиш 2-3 дни в гората.Ако не е зима при нас винаги може да намериш нещо за ядене и водата става за пиене.Още повече ако вървиш в която и да е посока,6-7ч,ще излезеш в населено място.

                  Коментар


                  • #10
                    До: оцеляване в български природни условия

                    Първоначално публикуван от bodo Преглед на мнение
                    Само по задължение..........при доста по-тежки условия и по-големи преходи. Не мога да споделя, нямам такива права Не бих го направил по желание по никакъв повод.
                    То не е нужно да се издава "секретна" информация за мястото и целта на преходите, само знания и необходими умения, свързани с оцеляването и намирането на храна и подслон.
                    Зима иде

                    Коментар


                    • #11
                      До: Оцеляване в български природни условия

                      Първоначално публикуван от r_vardarov Преглед на мнение
                      Аз,не виждам какво му е оцеляването,да ходиш 2-3 дни в гората.Ако не е зима при нас винаги може да намериш нещо за ядене и водата става за пиене.....
                      .... и като нищо може да се уредиш и с нещо за ч***не даже...

                      Коментар


                      • #12
                        До: Оцеляване в български природни условия

                        Аз следващите 3 дена ще правя точно това Като гледам прогнозата за времето ще е весело
                        Technical Rescue Direct - life lies in courage
                        http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

                        Коментар


                        • #13
                          До: Оцеляване в български природни условия

                          Колега,нещо не разбрах.Следващите три дни ще пробаш да оцеляваш ли в гората?Само не идвай към нас в Рила,че в планината има още много сняг и освен да се намокриш и измръзнеш,едва ли има какво да ти се случи.

                          Коментар


                          • #14
                            До: Оцеляване в български природни условия

                            Здравейте!
                            На скоро с жена ми и сина правихме нещо подобно на оцеляване,или по скоро приятно прекарване в 2-3 дневна буря с дъждове град,гръмотевици и пържоли на 2 реда плочи(да пазят от дъжда, да не отнесе пържолите)
                            Но все пак с палатка,екипировка и провизий...
                            А зимата на иглу сме ходили с приятели екстремисти доста пъти та дори и за повече дни- примерно на в. Перелик 4 човека прекарахме 10 дни в почти 3 метра сняг в луксозно иглу с много ограничени провизий (поради финансови причини), но времето беше хубаво и позволяваше търсенето на храна почти по цял ден
                            Грижа към другия, лична отговорост, свобода; 0886 534013 elffists.deviantart.com

                            Коментар


                            • #15
                              До: Оцеляване в български природни условия

                              Първоначално публикуван от r_vardarov Преглед на мнение
                              Колега,нещо не разбрах.Следващите три дни ще пробаш да оцеляваш ли в гората?......
                              Да, само че като всяко учение, си е учение и не може да се нарече оцеляване наистина. Поне докато всичко е по план. 3 дена в Стара планина (района на Витиня - уникално диво място) без никакви бивачни съоръжения (освен едно спасително фолио), без примуси и т.н., със сурова храна. Изкарахме си добре, но много студ и дъжд брахме. Времето осигури добрата тренировка
                              Technical Rescue Direct - life lies in courage
                              http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X