Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Още една Витара ще се повдига :)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Още една Витара ще се повдига :)

    Вече не мога да се сдържа да я повдигна , за съжаление в момента не мога да отделям много средства и затова ще се прави на етапи . Първи етап ще е повдигане от пред , понеже отзад е повдигана от предишния собственик , но сравнително малко . Въртяха ми се различни идеи за подложки на пружините обиколих много магазини и накрая попаднах на правилното място директно от производителя . Външния диаметър е 108мм вътрешния 79мм , средната дебелина 25мм , което ми се вижда малко и смятам да сложа по една от горе и от долу . За подложките на амонтисьорите идеята е малко странна , но ще снимам , като ги направя .
    Някой има ли представа , дали могат да се свалят пружините само със сваляне на амонтисьра , ако не какво друго трябва да се разглоби ?
    Прикачени файлове
    0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

  • #2
    До: Още една Витара ще се повдига

    Това май са подложки за вартбург, или бъркам?
    Кажи каква ти е идеята за амортисьора
    о 88 з 417 оо 4 - Стоян

    Коментар


    • #3
      До: Още една Витара ще се повдига

      Подложките са някакви универсални има и други модели ,а за амонтисьра ще бъде подложка странна изработка .
      0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

      Коментар


      • #4
        До: Още една Витара ще се повдига

        Здравей колега!Успех в начинанието(лифта).Миналата година есента моето бижу също претърпя физически промени(лифт).След доста четене във форума и аз като теб си подбрах евтин и лесен вариант на лифт.За подложките на предните пружини не съм много сигурен,но не знам пробвай дано да станат?За подложките на предните амове съм сигурен че ако не ги направиш като калминските ще сгрешиш.Аз направих три вида подложки с надеждата да мина метър,и накрая пак стигнах до варианта тип калмини.Успех в работата по колета,очакваме да ни държиш в течение.

        Коментар


        • #5
          До: Още една Витара ще се повдига

          Първоначално публикуван от travelling Преглед на мнение
          Вече не мога да се сдържа да я повдигна , за съжаление в момента не мога да отделям много средства и затова ще се прави на етапи . Първи етап ще е повдигане от пред , понеже отзад е повдигана от предишния собственик , но сравнително малко . Въртяха ми се различни идеи за подложки на пружините обиколих много магазини и накрая попаднах на правилното място директно от производителя . Външния диаметър е 108мм вътрешния 79мм , средната дебелина 25мм , което ми се вижда малко и смятам да сложа по една от горе и от долу . За подложките на амонтисьорите идеята е малко странна , но ще снимам , като ги направя .
          Някой има ли представа , дали могат да се свалят пружините само със сваляне на амонтисьра , ако не какво друго трябва да се разглоби ?
          На практика разглобяваш всичко,и се налага препиляване на горното ухо на макферсона след което фиксиране с шайби или друг начин,ама не те съветвам да правиш твой вариант за повдигане,не че има такъв да го направиш отпреде с тея гумени тампони дето си ги харесал,разгледай се има много изписано по въпроса,оптималния вариант(сиромашки лифт)вече е измислен и тестван брутално,вярвам че с желание ще се справиш и ще ти излезе по евтино повярвай,отколкото да експирементираш и да останеш разочарован от крайния резултат
          LZ1BEL "Mud Angels" Stara Zagora
          Warning: any change to the factory design of your vehicle has potential dangers which could result in injury or death.

          Коментар


          • #6
            До: Още една Витара ще се повдига

            А какво им е на гумените тампони? Единствено ме притеснява този , който трябва да стои от долната страна и най-много да не го слагам .
            За да се извади пружината необходимо ли е да се сваля полуоската ?
            0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

            Коментар


            • #7
              До: Още една Витара ще се повдига

              Аз съм със същите подложки, но само от горе. Витарата се вдигна с 3-4 см. Но не стават директно, наложи се да им режа борда понеже пружината в горният си край е свита.
              Каквато и машина да използвам за движение сред природата, най-приятно си остава ходенето пеш...

              Коментар


              • #8
                До: Още една Витара ще се повдига

                Първоначално публикуван от travelling Преглед на мнение
                А какво им е на гумените тампони? Единствено ме притеснява този , който трябва да стои от долната страна и най-много да не го слагам .
                За да се извади пружината необходимо ли е да се сваля полуоската ?
                Не се сваля полуоската!
                LZ1BEL "Mud Angels" Stara Zagora
                Warning: any change to the factory design of your vehicle has potential dangers which could result in injury or death.

                Коментар


                • #9
                  До: Още една Витара ще се повдига

                  По молба на колегата "ozidi" давам данните на прозводиталя на подложките .
                  0888260617 Христо Стефанов гр. Пловдив ул. Йордан Ковачев No4 ЕТ "Вулкан"
                  0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

                  Коментар


                  • #10
                    До: Още една Витара ще се повдига

                    Здравеи колега както аз като правих моята използвах и едни по малки по горния диаметър на леглото на пружината ,дебела1,5 см и така се получи повдигане от 5 см за да си исползвам оригиналния тампон като се наложи ползвах удължение на амортисьора
                    Прикачени файлове
                    Бялото BUZUKI 1.6 8в
                    0899368772 ;) 0897229322

                    Коментар


                    • #11
                      До: Още една Витара ще се повдига

                      колега погледни тази тема
                      http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ghlight=slavin
                      там е описано всичко стига да има кои да ги направи
                      има професионални чертежи а не драсканици
                      моята витара стана супер и всичко е от там
                      благодарение на SLAVIN
                      Последно редактирано от Злой; 29-04-09, 06:56.

                      Коментар


                      • #12
                        До: Още една Витара ще се повдига

                        колега нищо лично но аз 5 см ги постигнах с минимум средства и с половината от тия джаджи
                        Прикачени файлове
                        Бялото BUZUKI 1.6 8в
                        0899368772 ;) 0897229322

                        Коментар


                        • #13
                          До: Още една Витара ще се повдига

                          само искам да помогна
                          Прикачени файлове
                          Бялото BUZUKI 1.6 8в
                          0899368772 ;) 0897229322

                          Коментар


                          • #14
                            До: Още една Витара ще се повдига

                            Всички теми съм ги чел и все пак няма да я направя точно по този начин , не че не професионално направено всичко . И на мен много ми помагат тези чертежи , но искам да направя още един вариант , за да има разнообразие .
                            0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

                            Коментар


                            • #15
                              До: Още една Витара ще се повдига

                              Първоначално публикуван от kappi Преглед на мнение
                              колега погледни тази тема
                              http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ghlight=slavin
                              там е описано всичко стига да има кои да ги направи
                              има професионални чертежи а не драсканици
                              моята витара стана супер и всичко е от там
                              благодарение на SLAVIN
                              Покорно благодаря. Просто систематизирах какво е писано по темата с повдигането. Радвам се, че се е получило.
                              OFFROAD CLUB STARA ZAGORA

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X