Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Suzuki Grand Vitara, Suzuki Ignis, Hyundaj Santa Fe или Opel Frontera?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Suzuki Grand Vitara, Suzuki Ignis, Hyundaj Santa Fe или Opel Frontera?

    Здравейте!
    Не съм писал до сега. Дайте съвет за избор на 4х4 - от горните 4 ми излизат добри предложения в германия и за сега се спирам на някой от тях, като взимам в предвид цена, разход на гориво и надеждност. Предпочитам дизел и гледам да не се охарча много, като всеки. Имал съм Фронтера 2,3 ТДИ от първите, но я наследих в ужасно състояние и я бях намразил.
    Бях се засилил за Land Rover, Freelander от Англия, защото лесно им се обръща дирекцията. Отказах се, защото прочетох доста негативни неща, най вече: нямат рама, нямат бавни ск. и блокаж и не са особено надеждни ( особено за английския двигател ).
    Та основния ми въпрос е: Дайте мнение за надеждността им ( ако имате впечатление ), дали са с рама, имат ли бавни скорости и блокаж ( Фронтерата знам, че ги има ) и т.н.? И най-вече за Suzuki Ignis, че ми е напълно неизвестно?
    Казано е:
    -"Обичай ближния",
    щото ако заобичаш далечния... баси транспортните разходи!

  • #2
    До: Suzuki Grand Vitara, Suzuki Ignis, Hyundaj Santa Fe или Opel Frontera?

    Моите фаворити са Опел и Гранд Витарата,двете коли са хубави и надеждни а и прилично проходими
    sigpic
    Land rover lightweight-series 3
    Range Rover V8
    Range Rover Classic Vouge SE V8
    Mercedes G280

    ВАШИЯТ СЪВЕТ Е МОЯТ ГЛАС В ОБЩИНАТА!

    Коментар


    • #3
      До: Suzuki Grand Vitara, Suzuki Ignis, Hyundaj Santa Fe или Opel Frontera?

      Пиши за какво ще се използва автомобила.
      И за кои години на производство на горепосочените модели става дума.

      Коментар


      • #4
        До: Suzuki Grand Vitara, Suzuki Ignis, Hyundaj Santa Fe или Opel Frontera?

        За предпочитане е след 1999 год., ще се използва предимно в града, рядко до вилата. Там имам 0,5 км наклонен черен път, който понякога в дъжд ми създава ядове! Между другото преди години имах Рено Еспейс и в един дъжд забуксува надолу, докато опря в носача и това ме ядоса и го бартеросах за Фронтерата.
        Казано е:
        -"Обичай ближния",
        щото ако заобичаш далечния... баси транспортните разходи!

        Коментар


        • #5
          До: Suzuki Grand Vitara, Suzuki Ignis, Hyundaj Santa Fe или Opel Frontera?

          Игниса е малка лека кола с 4х4 ондеманд, няма нито рама, нито бавни, нито дори истинско 4х4. И съсвсем леко по-големи гуми от нормална лека кола.
          Сантафето е по-голямо и с по-големи гуми, останалото е същото - няма рама и бавни. Също така е с 4х4 ондеманд.

          И на двете блокажи не им трябват, защото те включват 4х4, само когато има нужда от него и то е твърдо зацепено.

          Това обаче не означава, че няма да ти вършат работа за посочените цели.

          Витарата и Фронтерата са по-класически джипки - рама, бавни и блокаж. Обаче трябва да внимаваш, защото от последните версии на Витара има(мисля че само тривратки) на които са си спестили блокажа...
          Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

          Коментар


          • #6
            До: Suzuki Grand Vitara, Suzuki Ignis, Hyundaj Santa Fe или Opel Frontera?

            "старото" Санта Фе не е "он-деманд", а постоянно 4х4... представя се много по-добре от класически "парт-тайм" 4х4 на заледен път!
            За 0.5км черен път /неасфалтирана улица, а не офроуд!/ въобще не ти трябва истински джип с рама, бавни скорости и т.н. Ако искаш такъв по други съображения - изкажи ги за да помогнем в избора...
            помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

            Коментар


            • #7
              До: Suzuki Grand Vitara, Suzuki Ignis, Hyundaj Santa Fe или Opel Frontera?

              Санта Фе-то е най-комфортното от тези горе,а и се представя добре извън пътя.(за СУВ,де) Игниса е нискобюджетно возило,за хора,които нямат възможност за покупка на голямо НОВО 4х4. НЕ е лошо,но-НЕ. За твоите нужди- 99% он и останалото офф, СФ-то е най-добро. За предпочитане е дизел ръчка.
              Hyundai Santa Fe CM D4EB 4WD
              Peugeot 406 RHZ, Peugeot 405 RFV, Peugeot 205 DKZ
              Volkswagen Bora AKL

              Коментар


              • #8
                До: Suzuki Grand Vitara, Suzuki Ignis, Hyundaj Santa Fe или Opel Frontera?

                За Suzuki Grand Vitara, Suzuki Vitara и Hyundaj Santa Fe ( 98 г., дизел, климатик ) в Германия не ми излиза почти нищо. От България не ми се иска да търся, щото имам лоши спомени! При това положение за сега свеждам списъка до Opel Frontera ( 99 г., 2,2 DTI ) или Land Rover Discovery Td5 след 98 г. ( 2495 cm³/102 кВт / 139 PS или 2496 cm³/83 кВт / 113 PS - не знам доколко коректно са посочени ).
                Имал съм Фронтера от първите ( 92 г., 2,3 ТDI ). Ако не се лъжа тази ( 2,2 DTI ) пак е с немски двигател.
                По план, ако не ми мине котка път след края на следващата седмица би трябвало да пътувам към Германия, за да взема нещо.
                Въпросът ми е: Споделете си впечатленията за тях относно надеждност, возия ( за Диското нямам никакви впечатления ), цени на рез. части и кое бихте предпочели за 80% градско каране и 20% на лош терен?
                Казано е:
                -"Обичай ближния",
                щото ако заобичаш далечния... баси транспортните разходи!

                Коментар


                • #9
                  До: Suzuki Grand Vitara, Suzuki Ignis, Hyundaj Santa Fe или Opel Frontera?

                  Нямаш ЛС и яе трябва да пиша тук: За СФ '98 година няма да ти излезе нищо,защото СФ тогава не се е произвеждало.
                  Hyundai Santa Fe CM D4EB 4WD
                  Peugeot 406 RHZ, Peugeot 405 RFV, Peugeot 205 DKZ
                  Volkswagen Bora AKL

                  Коментар


                  • #10
                    До: Suzuki Grand Vitara, Suzuki Ignis, Hyundaj Santa Fe или Opel Frontera?

                    Грешката е моя - имах впредвид след 98 г.!
                    Казано е:
                    -"Обичай ближния",
                    щото ако заобичаш далечния... баси транспортните разходи!

                    Коментар


                    • #11
                      До: Suzuki Grand Vitara, Suzuki Ignis, Hyundaj Santa Fe или Opel Frontera?

                      Място за срявнение няма.Вземай една фронтерка,стига да е читава.Разход нормален,цената му е нормална,части на нормална цена това е!Прелично се държи на пътя и извън него

                      Коментар


                      • #12
                        До: Suzuki Grand Vitara, Suzuki Ignis, Hyundaj Santa Fe или Opel Frontera?

                        Да се отчета: Избора ми беше сведен в крайна сметка до LR Диско или Фронтера, но решаващо се оказа изискването на жена ми да е непременно къса база, та да може и тя да я кара. Диското, като го гледах КБ си е същата дължина като дългата, само дето е с 3 врати и в крайна сметка остана Фронтерата!
                        Тази седмица ходих до Германия и след 3 огледа и много обикаляне си взех FRONERA B 2,2 DTI, 2000 г. КБ! Докарах я на ход. Следват регистрация, смяна на консумативи и т.н.! По-нататък ще се пробвам да кача и някоя снимка.
                        Казано е:
                        -"Обичай ближния",
                        щото ако заобичаш далечния... баси транспортните разходи!

                        Коментар


                        • #13
                          До: Suzuki Grand Vitara, Suzuki Ignis, Hyundaj Santa Fe или Opel Frontera?

                          Първоначално публикуван от alex_serviz Преглед на мнение
                          Да се отчета: Избора ми беше сведен в крайна сметка до LR Диско или Фронтера, но решаващо се оказа изискването на жена ми да е непременно къса база, та да може и тя да я кара. Диското, като го гледах КБ си е същата дължина като дългата, само дето е с 3 врати и в крайна сметка остана Фронтерата!
                          Тази седмица ходих до Германия и след 3 огледа и много обикаляне си взех FRONERA B 2,2 DTI, 2000 г. КБ! Докарах я на ход. Следват регистрация, смяна на консумативи и т.н.! По-нататък ще се пробвам да кача и някоя снимка.
                          Честита да ти е колега!Сигурен съм, че ще останеш очарован от колата!Да си я караш със здраве и много безавариини километри!
                          Nissan Navara D22 YD25 Double Cab

                          Коментар


                          • #14
                            До: Suzuki Grand Vitara, Suzuki Ignis, Hyundaj Santa Fe или Opel Frontera?

                            Направил си правилният избор за джип,и то за Опел Фронтера.
                            Честито,да си я караш със мерак, безаварийни километри, ако може и без ремонти...
                            (0+)
                            Единственото сигурно нещо е,че нищо не е сигурно.

                            Коментар


                            • #15
                              До: Suzuki Grand Vitara, Suzuki Ignis, Hyundaj Santa Fe или Opel Frontera?

                              Честито. Фронтера 2.2д->
                              Hyundai Santa Fe CM D4EB 4WD
                              Peugeot 406 RHZ, Peugeot 405 RFV, Peugeot 205 DKZ
                              Volkswagen Bora AKL

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X