Резултати 1 до 20 от 26

Тема: Търси се заварчик за художествено произведение :)

Hybrid View

Предишна публикация Предишна публикация   Следваща публикация Следваща публикация
    Място
    София
    Публикации
    541
    Точки (при гласуване)
    11

По подразбиране Търси се заварчик за художествено произведение :)

Колеги,

Идната седмица се открива една изложба в Софийска градска художествена галерия, посветена на чалгата (повече информация - на http://sghg.bg/newsite/index.php?mod...bg&show=future, второто заглавие на страницата). За изложбата двамата с моя колега спрятаме лека инсталация от бял МОсквич, яко аудио и малко видео (подробности на живо).

Процедурата е следната:
    - взимаме 1 Москвич;
    - разрязваме го на две зад средните колонки;
    - изхвърляме задната половина от купето, двигател, кардан и всичко, що тежи;
    - предната половина на купето я срязваме още на две, за да може да мине по стълбите на галерията;
    - качваме всичко на втория етаж на галерията;
    - заваряваме купето обратно, така че да получим отново половин Москвич;
    - китваме и пръсваме;
    - пускаме музиката + видеото и сядаме вътре да се кефим.

Москвичът и транспортът са спонсорски подарък от скрападжии, с разкостването криво-ляво ще се справим, но по редица причини останахме без човек, който да сглоби купето обратно. Моментът не е много подходящ тепърва да се учим на тенекеджийство, а бюджетът и времето определено не стигат за професионален тенекеджия. Така че усилено търсим някой, който да има нужните инструменти и да може да удари едно рамо със заварките и китването.

Цялата работа трябва да се случи във вторник-сряда (28-29 април) - откриването е на 30-ти. На желаещите да помогнат можем да се отблагодарим с: много бира по време на работа, малко вино на откриването и скромен хонорар (и кефа от цялата тая забава, естествено!)

Ако има желаещи, драснете някой ред или звънете на 0888.224.232.

Поздрави:

Борис

Място
    София....
    Публикации
    6,515
    Точки (при гласуване)
    21

По подразбиране До: Търси се заварчик за художествено произведение :)

Китване или и боядисване при второто има "омара" - микроскопични капчици боя които се носят навсякъде и е***ат майката на всичко, преди това е сходно положението с шлайфането на кита, а при заварката колкото и професионално да се прави хвъчат искри (разтопен метал) те пък прогарят неприятно Иначе сряда ми е свободна за сега т.е. в часта кит и боя, но по-добре е да попромените концепцията
    П.П. Андро160, Ковача, уелдърите или други от "метълите" във форума да се изкажат за температурата на "пръските" от заварката ама сигурно е поне 500-600градуса
    0877 17 07 27
    Понеделник - почивен ден

Кольо е офлайн
    Цървул...
    Старши участник | Организатор |
    | ОС || +ПЛ || ДВиП |
    Публикации
    11,050
    Точки (при гласуване)
    34

Температурата зависи колко дълго хвърчи във въздуха съответната капка разтопен метал. Колкото е по-надалеч температурата пада. Но пак прогаря...
    Бих помогнал, но съм далеч.

Сега като прочетох информацията от линка да се поправя-Не бих помогнал. По никакъв начин!
    Явно вие сте от тези дето се мъчат по всякакъв начин да наложат чалгата като нормално нещо в живота ни, и го правите по всевъзможни начини. Даже силно завоалирани като тази проява. Съжалявам за тона, нищо лично, но мразя чалгата от дъното на душата си, и по никкъв начин няма да подпомагам популяризирането и!
    Поради същата причина спрях да гледам bTV.
    Последно редактиран от Кольо ; 26-04-09 в 21:21 Причина: Заради чалгата!
    Има ли желание-има и начин!

Място
    София
    Публикации
    541
    Точки (при гласуване)
    11

Мислех си аз, че като ще разкостваме и заваряваме Москвич, темата е за раздел "Автомобили", пък тя отишла в "Изкуство и култура"...

Както и да е - за заваряването и останалата кочина на място мисля, че няма проблем: можем да закрием пространството около "обекта" с найлони и мукави, подът е мраморен, а стените тъй или иначе се освежават след всяка изложба. Заварките всъщност трябва да са доста скромни - няма да я правим като за пред Технотест, а просто трябва да прихванем коша на двигателя обратно към купето - повечето заваряване ще е вътре в него.

Китването и боядисването също няма нужда да са прекалено прецизни - по-скоро гоним колхозно изпълнение в стил "бай Благой", дето си минава москвето всяка пролет с блажна боя за освежаване.

Дядо Владо, благодаря за предложението - а в частта заваряване може ли евентуално също да разчитаме на тебе?

Място
    София....
    Публикации
    6,515
    Точки (при гласуване)
    21

Цитат Мнение на badeff Преглед на публикациите
    Дядо Владо, благодаря за предложението - а в частта заваряване може ли евентуално също да разчитаме на тебе?
    Не "машинката" ми е трифазна и доста тежка, а във вторник съм се обещал на друг съфоруник.
    0877 17 07 27
    Понеделник - почивен ден

Място
    Курило
    Публикации
    231
    Точки (при гласуване)
    9

Цитат Мнение на badeff Преглед на публикациите
    Ако искаш, пусни ми твоя номер на лично или ми чукни на моя: 0888.224.232.
    Телефона му е в подписа
    Последно редактиран от Тодор (Zaarin) ; 26-04-09 в 23:09
    Galloper II 99г. 2.5TDI дълга база

Място
    София
    Публикации
    541
    Точки (при гласуване)
    11

По подразбиране

А за чалгата - трудно ще ни се получи да я популяризираме точно с една изложба в Софийска градска: повечето слушатели на "Планета ТВ" идея си нямат к'ва е тая жълтата сграда до Гранд Хотел София. А зрителите не вярвам да прослушат Сашка и Ивана...

Чалгата си е част от държавата 20 години вече, и няма какво да направим по въпроса, освен да се опитаме да видим за какво иде реч, да го осмислим и евентуално да си направим майтап с нея при желание - който разбрал, разбрал. Изключването на телевизора не помага - моят вече от три години не работи, а фолк-каналите се множат...

Цитат Мнение на дядо владо Преглед на публикациите
    Не "машинката" ми е трифазна и доста тежка, а във вторник съм се обещал на друг съфоруник.
    Значи продължаваме да търсим заварчик с мобилен апарат

Дядо Владо, да се чуем ли утре по телефона да се уточним какви китове, шкурки, бои и друго да купуваме? Ако искаш, пусни ми твоя номер на лично или ми чукни на моя: 0888.224.232.
    Последно редактиран от cveti ; 27-04-09 в 09:48

Сходни теми

1. Магазини за заварчика
    От Аndro 160 във форум Заваряване - технологии, прибори и сведения
    Отговори: 57
    Последно мнение: 27-09-14, 22:51
  2. Произведение на моторджийското изкуство
    От Дявол Коледа във форум Общи приказки
    Отговори: 24
    Последно мнение: 12-04-09, 19:04
  3. Един по особен молив за заварчици :)
    От Myyy във форум Заваряване - технологии, прибори и сведения
    Отговори: 4
    Последно мнение: 26-02-09, 09:27
  4. Отговори: 2
    Последно мнение: 22-02-08, 21:17
  5. От другите форуми - отмъщението на заварчика:-)
    От go go go във форум Разкази, случки, хумор, поздравления и игри
    Отговори: 15
    Последно мнение: 17-11-06, 01:57

Правила за публикация

• Вие не можете да публикувате нови теми
  • Вие не мжоете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да добавяте прикачени файлове
  • Вие не можете да редактирате собствените публикации
  •