Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Търси се заварчик за художествено произведение :)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Търси се заварчик за художествено произведение :)

    Колеги,

    Идната седмица се открива една изложба в Софийска градска художествена галерия, посветена на чалгата (повече информация - на http://sghg.bg/newsite/index.php?mod...bg&show=future, второто заглавие на страницата). За изложбата двамата с моя колега спрятаме лека инсталация от бял МОсквич, яко аудио и малко видео (подробности на живо).

    Процедурата е следната:
    - взимаме 1 Москвич;
    - разрязваме го на две зад средните колонки;
    - изхвърляме задната половина от купето, двигател, кардан и всичко, що тежи;
    - предната половина на купето я срязваме още на две, за да може да мине по стълбите на галерията;
    - качваме всичко на втория етаж на галерията;
    - заваряваме купето обратно, така че да получим отново половин Москвич;
    - китваме и пръсваме;
    - пускаме музиката + видеото и сядаме вътре да се кефим.

    Москвичът и транспортът са спонсорски подарък от скрападжии, с разкостването криво-ляво ще се справим, но по редица причини останахме без човек, който да сглоби купето обратно. Моментът не е много подходящ тепърва да се учим на тенекеджийство, а бюджетът и времето определено не стигат за професионален тенекеджия. Така че усилено търсим някой, който да има нужните инструменти и да може да удари едно рамо със заварките и китването.

    Цялата работа трябва да се случи във вторник-сряда (28-29 април) - откриването е на 30-ти. На желаещите да помогнат можем да се отблагодарим с: много бира по време на работа, малко вино на откриването и скромен хонорар (и кефа от цялата тая забава, естествено!)

    Ако има желаещи, драснете някой ред или звънете на 0888.224.232.

    Поздрави:

    Борис
    Право казват докторите, че калта е целебна. Колкото по-дълбоко се бухнеш, толкова по-нахилен излизаш...

    TLC 100 1HD-FTE manual '02 | Forester '98 | Моntesa 315 '99

  • #2
    До: Търси се заварчик за художествено произведение

    Китване или и боядисване при второто има "омара" - микроскопични капчици боя които се носят навсякъде и е***ат майката на всичко, преди това е сходно положението с шлайфането на кита, а при заварката колкото и професионално да се прави хвъчат искри (разтопен метал) те пък прогарят неприятно Иначе сряда ми е свободна за сега т.е. в часта кит и боя, но по-добре е да попромените концепцията
    П.П. Андро160, Ковача, уелдърите или други от "метълите" във форума да се изкажат за температурата на "пръските" от заварката ама сигурно е поне 500-600градуса
    0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

    Коментар


    • #3
      До: Търси се заварчик за художествено произведение

      Температурата зависи колко дълго хвърчи във въздуха съответната капка разтопен метал. Колкото е по-надалеч температурата пада. Но пак прогаря...
      Бих помогнал, но съм далеч.


      Сега като прочетох информацията от линка да се поправя-Не бих помогнал. По никакъв начин!
      Явно вие сте от тези дето се мъчат по всякакъв начин да наложат чалгата като нормално нещо в живота ни, и го правите по всевъзможни начини. Даже силно завоалирани като тази проява. Съжалявам за тона, нищо лично, но мразя чалгата от дъното на душата си, и по никкъв начин няма да подпомагам популяризирането и!
      Поради същата причина спрях да гледам bTV.
      Последно редактирано от Кольо; 26-04-09, 21:21. Причина: Заради чалгата!
      Има ли желание-има и начин!

      Коментар


      • #4
        До: Търси се заварчик за художествено произведение

        Мислех си аз, че като ще разкостваме и заваряваме Москвич, темата е за раздел "Автомобили", пък тя отишла в "Изкуство и култура"...

        Както и да е - за заваряването и останалата кочина на място мисля, че няма проблем: можем да закрием пространството около "обекта" с найлони и мукави, подът е мраморен, а стените тъй или иначе се освежават след всяка изложба. Заварките всъщност трябва да са доста скромни - няма да я правим като за пред Технотест, а просто трябва да прихванем коша на двигателя обратно към купето - повечето заваряване ще е вътре в него.

        Китването и боядисването също няма нужда да са прекалено прецизни - по-скоро гоним колхозно изпълнение в стил "бай Благой", дето си минава москвето всяка пролет с блажна боя за освежаване.

        Дядо Владо, благодаря за предложението - а в частта заваряване може ли евентуално също да разчитаме на тебе?
        Право казват докторите, че калта е целебна. Колкото по-дълбоко се бухнеш, толкова по-нахилен излизаш...

        TLC 100 1HD-FTE manual '02 | Forester '98 | Моntesa 315 '99

        Коментар


        • #5
          До: Търси се заварчик за художествено произведение

          Първоначално публикуван от badeff Преглед на мнение
          Дядо Владо, благодаря за предложението - а в частта заваряване може ли евентуално също да разчитаме на тебе?
          Не "машинката" ми е трифазна и доста тежка, а във вторник съм се обещал на друг съфоруник.
          0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

          Коментар


          • #6
            А за чалгата - трудно ще ни се получи да я популяризираме точно с една изложба в Софийска градска: повечето слушатели на "Планета ТВ" идея си нямат к'ва е тая жълтата сграда до Гранд Хотел София. А зрителите не вярвам да прослушат Сашка и Ивана...

            Чалгата си е част от държавата 20 години вече, и няма какво да направим по въпроса, освен да се опитаме да видим за какво иде реч, да го осмислим и евентуално да си направим майтап с нея при желание - който разбрал, разбрал. Изключването на телевизора не помага - моят вече от три години не работи, а фолк-каналите се множат...

            Първоначално публикуван от дядо владо Преглед на мнение
            Не "машинката" ми е трифазна и доста тежка, а във вторник съм се обещал на друг съфоруник.
            Значи продължаваме да търсим заварчик с мобилен апарат

            Дядо Владо, да се чуем ли утре по телефона да се уточним какви китове, шкурки, бои и друго да купуваме? Ако искаш, пусни ми твоя номер на лично или ми чукни на моя: 0888.224.232.
            Последно редактирано от cveti; 27-04-09, 09:48.
            Право казват докторите, че калта е целебна. Колкото по-дълбоко се бухнеш, толкова по-нахилен излизаш...

            TLC 100 1HD-FTE manual '02 | Forester '98 | Моntesa 315 '99

            Коментар


            • #7
              До: Търси се заварчик за художествено произведение

              Първоначално публикуван от badeff
              Ако искаш, пусни ми твоя номер на лично или ми чукни на моя: 0888.224.232.
              Телефона му е в подписа
              Последно редактирано от Тодор (Zaarin); 26-04-09, 23:09.
              Galloper II 99г. 2.5TDI дълга база

              Коментар


              • #8
                До: Търси се заварчик за художествено произведение

                Първоначално публикуван от dulgiq0843 Преглед на мнение
                Телефона му е в подписа
                Акъл - море, глава - паве. То много изкуство до добро не води...
                Последно редактирано от Тодор (Zaarin); 26-04-09, 23:10.
                Право казват докторите, че калта е целебна. Колкото по-дълбоко се бухнеш, толкова по-нахилен излизаш...

                TLC 100 1HD-FTE manual '02 | Forester '98 | Моntesa 315 '99

                Коментар


                • #9
                  До: Търси се заварчик за художествено произведение

                  Щом е за делото, имате от мен портативен апарат за ръчно заваряване 200А, тежи под 15кг и се храни с 220 волта. Само не ме търсете за заварчик, все се каня да се науча, и все уча други работи.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Търси се заварчик за художествено произведение

                    Понеже,не съм сигурен,че ще мога да помогна физически,шЪ напрая к`ат сИчки в България-ще дам акъл .
                    След като срежете калата зад предните колонки,при надлъжното рязане,не режете тавана през средата-отделете го от колонките
                    (с флекса,с дисове за неръждавейка),"платното" на тавана ще остане цяло и за китване ще има само по колонките.
                    А,нещо не схванах,ква е идеята за коша...Там как мислите да го режете,В началото май си представях,надлъжно,че ще го разрежете,пък това малко ме обърка-"просто трябва да прихванем коша на двигателя обратно към купето".
                    Трябва и за окачването да помислите-от него няма да имате реална нужда,а тежи доста...
                    Поздрави.
                    Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Търси се заварчик за художествено произведение

                      Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                      Щом е за делото, имате от мен портативен апарат за ръчно заваряване 200А, тежи под 15кг и се храни с 220 волта. Само не ме търсете за заварчик, все се каня да се науча, и все уча други работи.
                      Върхът - заварчик намерихме, но и неговият апарат е трифазен, така че ще опрем до твоя... В коя част на столицата си, и кога ще е удобно да прескоча до вас?

                      За taran - режем москвето напряко, зад предните седалки - прощавай, ако не съм го обяснил като хората.
                      Право казват докторите, че калта е целебна. Колкото по-дълбоко се бухнеш, толкова по-нахилен излизаш...

                      TLC 100 1HD-FTE manual '02 | Forester '98 | Моntesa 315 '99

                      Коментар


                      • #12
                        До: Търси се заварчик за художествено произведение

                        Първоначално публикуван от badeff Преглед на мнение
                        Върхът - заварчик намерихме, но и неговият апарат е трифазен, така че ще опрем до твоя... В коя част на столицата си, и кога ще е удобно да прескоча до вас?

                        За taran - режем москвето напряко, зад предните седалки - прощавай, ако не съм го обяснил като хората.
                        Работя до НДК, живея в Дианабад, мога утре да донеса апарата на работа и да си го вземете когато ви е кеф или преди/след работа - у дома. Довечера ще го взема от работилницата, където преди известно време пак заваряваше разни железа без мен.

                        0878605583 / 0898433799 - това съм аз.

                        Ако си намерите компресор, апаратът има и плазморез. Но и с него не ме бива.

                        Коментар


                        • #13
                          До: Търси се заварчик за художествено произведение

                          За taran - режем москвето напряко, зад предните седалки - прощавай, ако не съм го обяснил като хората.[/QUOTE]


                          Да,тази първа фаза я схванах,но за второто разрязване-за качването по стълбите,не разбрах.Щото,половин кола,пак си е много,за носене и като обем.
                          Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

                          Коментар


                          • #14
                            До: Търси се заварчик за художествено произведение

                            Дано бъркам за идеите ви за москвича! Не вярвам, че сте способни да ми откраднете проекта- соц реализъм. Проект,в който москвича (разбира се 12ак) е пропит с духа на времето си и от него струи субкултура.
                            Една голяма част от нас помнят гордата му осанка: обърнатите джанти издържани в бяло, нарязаната тапа от вино на върха на чистачките, сенник ротманс или дънлоп, под него едва загатнати триъгълни снимки на голи жени,а на гърба им национлните знамена...
                            Не мога да пропусна и телените калъфи за волана, стойката с тефтерче и неработеща химикалка с шнур, задължителния вентилатор на предното стъкло...
                            Разбира се ръкохватка на скоростния лост- зарчета дизайн, или по нищо не отстъпващата им каляска. Чифт зарове с размери поне 10 на 10, висящи на огледалото в купето също са задължителни.
                            Левълът продължава да расте, когато сложиш две перденца с Драгана Миркович на задното стъкло, колони от грамофон и е задължително да намериш място поне за едно тигърче, което си клати главата в такт. Задната тапицерия е подчинена на три строги линии. Зелена, червена и електриково жълта от изкуствена материя- тип покривка за спалня.
                            Металният багажник, монтиран върху БАГАЖНИКА е ясен символ за агресивен стил на шофиране, за което индикират и стикерите 4х4 и турбо, залепени на видно място над и около задните стопове.
                            В заключение можем да си спомним и пионерите в бързи и яростни течението, а именно гордите водачи на АЗЛК, и техните решения за кутийката от шоколадово яйце, гордо забучена на върха на двуметровата антена, като в някои от поръчковите изпълнения, въпросната кутийка(зелена или жълта) СВЕТИ, когато са включени фаровете.
                            Мдааа... Славни времена бяха. Мъжете имаха дълъг нокът на кутрето. С ясната представа, че всики знаят за какво служи.
                            Но, ако ти/вие ми откраднете идеята за този стълб в културния ни живот, аз си запазвам правото да ползвам пернишкия голф за муза. Все пак той се явява като естествено продължение на описания москвич и гордия му шофьор от едно време.
                            P.S. Извинявам се на всички, че написаното от мен няма почти нищо общо с темата, но ме е страх да не ме изпреварят! И не се стърпях!
                            Последно редактирано от batko_benny; 27-04-09, 19:47.

                            Коментар


                            • #15
                              До: Търси се заварчик за художествено произведение

                              Първоначално публикуван от batko_benny Преглед на мнение
                              Дано бъркам за идеите ви за москвича! Не вярвам, че сте способни да ми откраднете проекта- соц реализъм. Проект,в който москвича (разбира се 12ак) е пропит с духа на времето си и от него струи субкултура.
                              Една голяма част от нас помнят гордата му осанка: обърнатите джанти издържани в бяло, нарязаната тапа от вино на върха на чистачките, сенник ротманс или дънлоп, под него едва загатнати триъгълни снимки на голи жени,а на гърба им национлните знамена...
                              Не мога да пропусна и телените калъфи за волана, стойката с тефтерче и неработеща химикалка с шнур, задължителния вентилатор на предното стъкло...
                              Разбира се ръкохватка на скоростния лост- зарчета дизайн, или по нищо не отстъпващата им каляска. Чифт зарове с размери поне 10 на 10, висящи на огледалото в купето също са задължителни.
                              Левълът продължава да расте, когато сложиш две перденца с Драгана Миркович на задното стикло, колони от грамофон и е задължително да намериш място поне за едно тигърче, което си клати главата в такт. Задната тапицерия е подчинена на три строги линии. Зелена, червена и електриково жълта от изкуствена материя- тип покривка за спалня.
                              Металният багажник, монтиран върху БАГАЖНИКА е ясен символ за агресивен стил на шофиране, за което индикират и стикерите 4х4 и турбо, залепени на видно място над и около задните стопове.
                              В заключение можем да си спомним и пионерите в бързи и яростни течението, а именно гордите водачи на АЗЛК, и техните решения за кутийката от шоколадово яйце, гордо забучена на върха на двуметровата антена, като в някои от поръчковите изпълнения, въпросната кутийка(зелена или жълта) СВЕТИ, когато са включени фаровете.
                              Мдааа... Славни времена бяха. Мъжете имаха дълъг нокът на кутрето. С ясната представа, че всики знаят за какво служи.
                              Но, ако ти/вие ми откраднете идеята за този стълб в културния ни живот, аз си запазвам правото да ползвам пернишкия голф за муза. Все пак той се явява като естествено продължение на описания москвич и гордия му шофьор от едно време.
                              P.S. Извинявам се на всички, че написаното от мен няма почти нищо общо с темата, но ме е страх да не ме изпреварят! И не се стърпях!
                              Ти ме разби ! Изобщо не се извинявай , напълно ти се признава приоритета ... за награда може и от онези мацки , дето ги рутехме по онова време с този звяр
                              Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X