Страница 1 от 2 12 ПоследенПоследен
Резултати 1 до 20 от 26

Тема: Търси се заварчик за художествено произведение :)

Място
    София
    Публикации
    558
    Точки (при гласуване)
    12

По подразбиране Търси се заварчик за художествено произведение :)

Колеги,

Идната седмица се открива една изложба в Софийска градска художествена галерия, посветена на чалгата (повече информация - на http://sghg.bg/newsite/index.php?mod...bg&show=future, второто заглавие на страницата). За изложбата двамата с моя колега спрятаме лека инсталация от бял МОсквич, яко аудио и малко видео (подробности на живо).

Процедурата е следната:
    - взимаме 1 Москвич;
    - разрязваме го на две зад средните колонки;
    - изхвърляме задната половина от купето, двигател, кардан и всичко, що тежи;
    - предната половина на купето я срязваме още на две, за да може да мине по стълбите на галерията;
    - качваме всичко на втория етаж на галерията;
    - заваряваме купето обратно, така че да получим отново половин Москвич;
    - китваме и пръсваме;
    - пускаме музиката + видеото и сядаме вътре да се кефим.

Москвичът и транспортът са спонсорски подарък от скрападжии, с разкостването криво-ляво ще се справим, но по редица причини останахме без човек, който да сглоби купето обратно. Моментът не е много подходящ тепърва да се учим на тенекеджийство, а бюджетът и времето определено не стигат за професионален тенекеджия. Така че усилено търсим някой, който да има нужните инструменти и да може да удари едно рамо със заварките и китването.

Цялата работа трябва да се случи във вторник-сряда (28-29 април) - откриването е на 30-ти. На желаещите да помогнат можем да се отблагодарим с: много бира по време на работа, малко вино на откриването и скромен хонорар (и кефа от цялата тая забава, естествено!)

Ако има желаещи, драснете някой ред или звънете на 0888.224.232.

Поздрави:

Борис

Място
    София....
    Публикации
    6,691
    Точки (при гласуване)
    22

По подразбиране До: Търси се заварчик за художествено произведение :)

Китване или и боядисване при второто има "омара" - микроскопични капчици боя които се носят навсякъде и е***ат майката на всичко, преди това е сходно положението с шлайфането на кита, а при заварката колкото и професионално да се прави хвъчат искри (разтопен метал) те пък прогарят неприятно Иначе сряда ми е свободна за сега т.е. в часта кит и боя, но по-добре е да попромените концепцията
    П.П. Андро160, Ковача, уелдърите или други от "метълите" във форума да се изкажат за температурата на "пръските" от заварката ама сигурно е поне 500-600градуса
    0877 17 07 27
    Понеделник - почивен ден

Кольо е офлайн
    Цървул...
    Старши участник | Организатор |
    | ОС || +ПЛ || ДВиП |
    Публикации
    11,511
    Точки (при гласуване)
    36

Температурата зависи колко дълго хвърчи във въздуха съответната капка разтопен метал. Колкото е по-надалеч температурата пада. Но пак прогаря...
    Бих помогнал, но съм далеч.

Сега като прочетох информацията от линка да се поправя-Не бих помогнал. По никакъв начин!
    Явно вие сте от тези дето се мъчат по всякакъв начин да наложат чалгата като нормално нещо в живота ни, и го правите по всевъзможни начини. Даже силно завоалирани като тази проява. Съжалявам за тона, нищо лично, но мразя чалгата от дъното на душата си, и по никкъв начин няма да подпомагам популяризирането и!
    Поради същата причина спрях да гледам bTV.
    Последно редактиран от Кольо ; 26-04-09 в 22:21 Причина: Заради чалгата!
    Има ли желание-има и начин!

Място
    София
    Публикации
    558
    Точки (при гласуване)
    12

Мислех си аз, че като ще разкостваме и заваряваме Москвич, темата е за раздел "Автомобили", пък тя отишла в "Изкуство и култура"...

Както и да е - за заваряването и останалата кочина на място мисля, че няма проблем: можем да закрием пространството около "обекта" с найлони и мукави, подът е мраморен, а стените тъй или иначе се освежават след всяка изложба. Заварките всъщност трябва да са доста скромни - няма да я правим като за пред Технотест, а просто трябва да прихванем коша на двигателя обратно към купето - повечето заваряване ще е вътре в него.

Китването и боядисването също няма нужда да са прекалено прецизни - по-скоро гоним колхозно изпълнение в стил "бай Благой", дето си минава москвето всяка пролет с блажна боя за освежаване.

Дядо Владо, благодаря за предложението - а в частта заваряване може ли евентуално също да разчитаме на тебе?

Място
    София....
    Публикации
    6,691
    Точки (при гласуване)
    22

Цитат Мнение на badeff Преглед на публикациите
    Дядо Владо, благодаря за предложението - а в частта заваряване може ли евентуално също да разчитаме на тебе?
    Не "машинката" ми е трифазна и доста тежка, а във вторник съм се обещал на друг съфоруник.
    0877 17 07 27
    Понеделник - почивен ден

Място
    София
    Публикации
    558
    Точки (при гласуване)
    12

По подразбиране

А за чалгата - трудно ще ни се получи да я популяризираме точно с една изложба в Софийска градска: повечето слушатели на "Планета ТВ" идея си нямат к'ва е тая жълтата сграда до Гранд Хотел София. А зрителите не вярвам да прослушат Сашка и Ивана...

Чалгата си е част от държавата 20 години вече, и няма какво да направим по въпроса, освен да се опитаме да видим за какво иде реч, да го осмислим и евентуално да си направим майтап с нея при желание - който разбрал, разбрал. Изключването на телевизора не помага - моят вече от три години не работи, а фолк-каналите се множат...

Цитат Мнение на дядо владо Преглед на публикациите
    Не "машинката" ми е трифазна и доста тежка, а във вторник съм се обещал на друг съфоруник.
    Значи продължаваме да търсим заварчик с мобилен апарат

Дядо Владо, да се чуем ли утре по телефона да се уточним какви китове, шкурки, бои и друго да купуваме? Ако искаш, пусни ми твоя номер на лично или ми чукни на моя: 0888.224.232.
    Последно редактиран от cveti ; 27-04-09 в 10:48

Място
    Курило
    Публикации
    231
    Точки (при гласуване)
    10

Ако искаш, пусни ми твоя номер на лично или ми чукни на моя: 0888.224.232.
    Телефона му е в подписа
    Последно редактиран от Тодор (Zaarin) ; 27-04-09 в 00:09
    Galloper II 99г. 2.5TDI дълга база

Място
    София
    Публикации
    558
    Точки (при гласуване)
    12

Цитат Мнение на dulgiq0843 Преглед на публикациите
    Телефона му е в подписа
    Акъл - море, глава - паве. То много изкуство до добро не води...
    Последно редактиран от Тодор (Zaarin) ; 27-04-09 в 00:10

Ясен е офлайн Супер Модератор | news |
    | ОС || СзО || +ПЛ || ТП |* МСС *
    | Модератор |
    Място
    София
    Публикации
    44,944
    Точки (при гласуване)
    60

Щом е за делото, имате от мен портативен апарат за ръчно заваряване 200А, тежи под 15кг и се храни с 220 волта. Само не ме търсете за заварчик, все се каня да се науча, и все уча други работи.
    Tramp: Да си спомняте някой да е посмял да протестира срещу дядо Мраз? Правилно. На никой, никога, по никакъв повод не му е минавало през ум да вдигне глас срещу тази институция на нашето време.

Място
    София
    Публикации
    2,964
    Точки (при гласуване)
    15

Понеже,не съм сигурен,че ще мога да помогна физически,шЪ напрая к`ат сИчки в България-ще дам акъл .
    След като срежете калата зад предните колонки,при надлъжното рязане,не режете тавана през средата-отделете го от колонките
    (с флекса,с дисове за неръждавейка),"платното" на тавана ще остане цяло и за китване ще има само по колонките.
    А,нещо не схванах,ква е идеята за коша...Там как мислите да го режете,В началото май си представях,надлъжно,че ще го разрежете,пък това малко ме обърка-"просто трябва да прихванем коша на двигателя обратно към купето".
    Трябва и за окачването да помислите-от него няма да имате реална нужда,а тежи доста...
    Поздрави.
    Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

Място
    София
    Публикации
    558
    Точки (при гласуване)
    12

Цитат Мнение на Ясен Преглед на публикациите
    Щом е за делото, имате от мен портативен апарат за ръчно заваряване 200А, тежи под 15кг и се храни с 220 волта. Само не ме търсете за заварчик, все се каня да се науча, и все уча други работи.
    Върхът - заварчик намерихме, но и неговият апарат е трифазен, така че ще опрем до твоя... В коя част на столицата си, и кога ще е удобно да прескоча до вас?

За taran - режем москвето напряко, зад предните седалки - прощавай, ако не съм го обяснил като хората.

Ясен е офлайн Супер Модератор | news |
    | ОС || СзО || +ПЛ || ТП |* МСС *
    | Модератор |
    Място
    София
    Публикации
    44,944
    Точки (при гласуване)
    60

Върхът - заварчик намерихме, но и неговият апарат е трифазен, така че ще опрем до твоя... В коя част на столицата си, и кога ще е удобно да прескоча до вас?

За taran - режем москвето напряко, зад предните седалки - прощавай, ако не съм го обяснил като хората.
    Работя до НДК, живея в Дианабад, мога утре да донеса апарата на работа и да си го вземете когато ви е кеф или преди/след работа - у дома. Довечера ще го взема от работилницата, където преди известно време пак заваряваше разни железа без мен.

0878605583 / 0898433799 - това съм аз.

Ако си намерите компресор, апаратът има и плазморез. Но и с него не ме бива.
    Tramp: Да си спомняте някой да е посмял да протестира срещу дядо Мраз? Правилно. На никой, никога, по никакъв повод не му е минавало през ум да вдигне глас срещу тази институция на нашето време.

Място
    София
    Публикации
    2,964
    Точки (при гласуване)
    15

За taran - режем москвето напряко, зад предните седалки - прощавай, ако не съм го обяснил като хората.[/QUOTE]

Да,тази първа фаза я схванах,но за второто разрязване-за качването по стълбите,не разбрах.Щото,половин кола,пак си е много,за носене и като обем.
    Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

Място
    София
    Публикации
    154
    Точки (при гласуване)
    10

Дано бъркам за идеите ви за москвича! Не вярвам, че сте способни да ми откраднете проекта- соц реализъм. Проект,в който москвича (разбира се 12ак) е пропит с духа на времето си и от него струи субкултура.
    Една голяма част от нас помнят гордата му осанка: обърнатите джанти издържани в бяло, нарязаната тапа от вино на върха на чистачките, сенник ротманс или дънлоп, под него едва загатнати триъгълни снимки на голи жени,а на гърба им национлните знамена...
    Не мога да пропусна и телените калъфи за волана, стойката с тефтерче и неработеща химикалка с шнур, задължителния вентилатор на предното стъкло...
    Разбира се ръкохватка на скоростния лост- зарчета дизайн, или по нищо не отстъпващата им каляска. Чифт зарове с размери поне 10 на 10, висящи на огледалото в купето също са задължителни.
    Левълът продължава да расте, когато сложиш две перденца с Драгана Миркович на задното стъкло, колони от грамофон и е задължително да намериш място поне за едно тигърче, което си клати главата в такт. Задната тапицерия е подчинена на три строги линии. Зелена, червена и електриково жълта от изкуствена материя- тип покривка за спалня.
    Металният багажник, монтиран върху БАГАЖНИКА е ясен символ за агресивен стил на шофиране, за което индикират и стикерите 4х4 и турбо, залепени на видно място над и около задните стопове.
    В заключение можем да си спомним и пионерите в бързи и яростни течението, а именно гордите водачи на АЗЛК, и техните решения за кутийката от шоколадово яйце, гордо забучена на върха на двуметровата антена, като в някои от поръчковите изпълнения, въпросната кутийка(зелена или жълта) СВЕТИ, когато са включени фаровете.
    Мдааа... Славни времена бяха. Мъжете имаха дълъг нокът на кутрето. С ясната представа, че всики знаят за какво служи.
    Но, ако ти/вие ми откраднете идеята за този стълб в културния ни живот, аз си запазвам правото да ползвам пернишкия голф за муза. Все пак той се явява като естествено продължение на описания москвич и гордия му шофьор от едно време.
    P.S. Извинявам се на всички, че написаното от мен няма почти нищо общо с темата, но ме е страх да не ме изпреварят! И не се стърпях!
    Последно редактиран от batko_benny ; 27-04-09 в 20:47

Място
    София
    Публикации
    6,501
    Точки (при гласуване)
    24

Цитат Мнение на batko_benny Преглед на публикациите
    Дано бъркам за идеите ви за москвича! Не вярвам, че сте способни да ми откраднете проекта- соц реализъм. Проект,в който москвича (разбира се 12ак) е пропит с духа на времето си и от него струи субкултура.
    Една голяма част от нас помнят гордата му осанка: обърнатите джанти издържани в бяло, нарязаната тапа от вино на върха на чистачките, сенник ротманс или дънлоп, под него едва загатнати триъгълни снимки на голи жени,а на гърба им национлните знамена...
    Не мога да пропусна и телените калъфи за волана, стойката с тефтерче и неработеща химикалка с шнур, задължителния вентилатор на предното стъкло...
    Разбира се ръкохватка на скоростния лост- зарчета дизайн, или по нищо не отстъпващата им каляска. Чифт зарове с размери поне 10 на 10, висящи на огледалото в купето също са задължителни.
    Левълът продължава да расте, когато сложиш две перденца с Драгана Миркович на задното стикло, колони от грамофон и е задължително да намериш място поне за едно тигърче, което си клати главата в такт. Задната тапицерия е подчинена на три строги линии. Зелена, червена и електриково жълта от изкуствена материя- тип покривка за спалня.
    Металният багажник, монтиран върху БАГАЖНИКА е ясен символ за агресивен стил на шофиране, за което индикират и стикерите 4х4 и турбо, залепени на видно място над и около задните стопове.
    В заключение можем да си спомним и пионерите в бързи и яростни течението, а именно гордите водачи на АЗЛК, и техните решения за кутийката от шоколадово яйце, гордо забучена на върха на двуметровата антена, като в някои от поръчковите изпълнения, въпросната кутийка(зелена или жълта) СВЕТИ, когато са включени фаровете.
    Мдааа... Славни времена бяха. Мъжете имаха дълъг нокът на кутрето. С ясната представа, че всики знаят за какво служи.
    Но, ако ти/вие ми откраднете идеята за този стълб в културния ни живот, аз си запазвам правото да ползвам пернишкия голф за муза. Все пак той се явява като естествено продължение на описания москвич и гордия му шофьор от едно време.
    P.S. Извинявам се на всички, че написаното от мен няма почти нищо общо с темата, но ме е страх да не ме изпреварят! И не се стърпях!
    Ти ме разби ! Изобщо не се извинявай , напълно ти се признава приоритета ... за награда може и от онези мацки , дето ги рутехме по онова време с този звяр

Място
    София
    Публикации
    558
    Точки (при гласуване)
    12

Разбира се ръкохватка на скоростния лост- зарчета дизайн, или по нищо не отстъпващата им каляска.
    Нашият пък има скоростен лост с еделвайс, мдааа...

Москвичът днес потегли по пътя си към вечността - утре заран започва разкостването. С чичо Владо имахме напоителна среща по уточняване на технологиите за напудряне (с полезни включвания от Ninja/Соти, който беше минал за здрасти). Повече подробности - след утрешния ден.
    Прикачени картинки Прикачени картинки      

Място
    София
    Публикации
    1,813
    Блог Публикации
    1
    Точки (при гласуване)
    22

...Не вярвам, че сте способни да ми откраднете проекта - соц реализъм. Проект,в който москвича (разбира се 12ак) е пропит с духа на времето си и от него струи субкултура.
    Една голяма част от нас помнят гордата му осанка: обърнатите джанти издържани в бяло, нарязаната тапа от вино на върха на чистачките... Зелена, червена и електриково жълта от изкуствена материя- тип покривка за спалня...
    Мдааа... Славни времена бяха...
    Поздравления! Хем ме развесели, хем рояци спомени нахлуха в естетическото ми суб-съзнание.

Обхванал си толкова всичко, че се боя да не би с дребната си добавка да повредя проекта. Но все пак:

Според полъха на модата синтетичното халище на задната седалка може да бъде издържано и в изискани мръснобели нюанси.

И още - пак по Времето на Дългия нокът, зад задните облегалки се търкаля футболна топка, а при автоестети с по-висок обществен статус - две футболни топки. И то качествени - от петоъгълници, а и крайно дефицитни за редовите хлапета и даже за училищните отбори.

Поздрави!
    Искам България чиста!

Място
    София
    Публикации
    154
    Точки (при гласуване)
    10

Цитат Мнение на Spas55 Преглед на публикациите
    Поздравления! Хем ме развесели, хем рояци спомени нахлуха в естетическото ми суб-съзнание.

Обхванал си толкова всичко, че се боя да не би с дребната си добавка да повредя проекта. Но все пак:

Според полъха на модата синтетичното халище на задната седалка може да бъде издържано и в изискани мръснобели нюанси.

И още - пак по Времето на Дългия нокът, зад задните облегалки се търкаля футболна топка, а при автоестети с по-висок обществен статус - две футболни топки. И то качествени - от петоъгълници, а и крайно дефицитни за редовите хлапета и даже за училищните отбори.

Поздрави!
    Но пък истинският левъл слага фуражка. Било то военна, или милиционерска.
    Да не сбъркам периода, но си мисля, че и стоп-палка МВР- тип хранилка забучена в страничните дръжки на вратите много вдига статуса.
    А ерата дълъг нокът с двойно предназначение никога не е свършвала, но тя е в основата на модното течение бели хавлиени чорапи със синя и червена лента (може и кръстосани две ракети под лентите) обути по всякакъв повод, но просто задължителни за сандали, или онези незаменими летно време плетени обувки. Белите чорапи до много скоро (може би на някои места все още) бяха сигурен признак за това, че обутият в тях е КОЛЕГА, т.е. не е случаен. Или, ако ползваме извора на българското кино и по-конкретно филма Опасен чар, то субектът с дълъг нокът и бели хавлиени чорапи със сигурност не е роднина...
    Последно редактиран от batko_benny ; 27-04-09 в 22:47

Място
    София
    Публикации
    558
    Точки (при гласуване)
    12

Ден втори: москвето падна жертва на флекса, за да се прероди за следващия си живот. Хората от "Екометал Инженеринг" се отнесоха с огромно разбиране и освен че ни спонсорираха с руския звер за каузата, го закараха в техния си сервиз за предварителна обработка. С плам в сърцето там го разкостиха за няма и два часа - иначе със собствени сили щяхме да се е_аваме с тая процедура не знам докога.

Утре остава най-веселото - качване на втория етаж, подготовка и пръсване в нежен изумруден металик, евентуално със златни джани и броня (в изкуството сме, все пак ) За мое успокоение, Батко Бени е пропуснал един дребен, но не маловажен елемент от диско-ерата на АЗЛК: емблемата BMW! Така че с чисто сърце ще си я побием гордо на предната решетка...
    Прикачени картинки Прикачени картинки       
    Последно редактиран от badeff ; 29-04-09 в 00:11

Място
    София
    Публикации
    154
    Точки (при гласуване)
    10

Ден втори: москвето падна жертва на флекса, за да се прероди за следващия си живот. Хората от "Екометал Инженеринг" се отнесоха с огромно разбиране и освен че ни дадоха руския звер за каузата, го закараха в техния си сервиз. С плам в сърцето там го разкостиха за няма и два часа - иначе със собствени сили щяхме да се е_аваме с тая процедура не знам докога.

Утре остава най-веселото - качване на втория етаж, подготовка и пръсване в нежен изумруден металик, евентуално със златни джани и броня (в изкуството сме, все пак ) За мое успокоение, Батко Бени е пропуснал един дребен, но не маловажен елемент от диско-ерата на АЗЛК: емблемата BMW! Така че с чисто сърце ще си я побием гордо на предната решетка...
    Ама аз ти давам пълно право да ползваш всички мои идеи неограничено, защото аз я ги реализирам, я не. И позволи ми да те коригирам, но не се слага емблема на БМВ,а решетка метална (едни две бъбречета, които са правени точно, за да се слагат на решетката на москвича, все пак знаем, че мохера е с двигател на БМВ-даже е дефорсиран) от едни много стари модели на БМВ, които се търкаляха у нас по време оно.
    Аз съм си оставил няколко детайла за собствено ползване- например ако нямаш артикул на БМВ, който да сложиш на предната решетка, и една магарешка подкова е достоен символ на обществен статус.
    А понеже и подковите бяха кът, та по СЪБОРИТЕ В СЕЛАТА се продаваха едни пластики на два коня един до друг, вперили уверени погледи в нищото...
    Та аз ще се радвам да ползваш колкото може повече неща от извора. P.S. Истинските родители на фолка са- Сашка Васева, Тошко Тодоров и Радо Шишарката! Аз съм луд фен на ТУРБОФОЛКА.Надявам се като дойда да разгледам изложбата- да ги видя на заслужената им почетна позиция.

Страница 1 от 2 12 ПоследенПоследен

Сходни теми

1. Магазини за заварчика
    От Аndro 160 във форум Заваряване - технологии, прибори и сведения
    Отговори: 57
    Последно мнение: 27-09-14, 23:51
  2. Произведение на моторджийското изкуство
    От Дявол Коледа във форум Общи приказки
    Отговори: 24
    Последно мнение: 12-04-09, 20:04
  3. Един по особен молив за заварчици :)
    От Myyy във форум Заваряване - технологии, прибори и сведения
    Отговори: 4
    Последно мнение: 26-02-09, 10:27
  4. Отговори: 2
    Последно мнение: 22-02-08, 22:17
  5. От другите форуми - отмъщението на заварчика:-)
    От go go go във форум Разкази, случки, хумор, поздравления и игри
    Отговори: 15
    Последно мнение: 17-11-06, 02:57

Правила за публикация

• Вие не можете да публикувате нови теми
  • Вие не мжоете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да добавяте прикачени файлове
  • Вие не можете да редактирате собствените публикации
  •