Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Фугиране на плочки

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Фугиране на плочки

    Честито!
    Относително грамотен и интелигентен човек може да свърши доста различни неща, прочитайки съпътстващите продукта инструкции или изпълнявайки безприкословно дадените му. У нас все още е трудно.
    А тези простотии се правят от името на всички ни.
    Даника
    Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

    Коментар


    • #32
      От: Фугиране на плочки

      Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
      У нас все още е трудно.
      Това е щото всеки има свое мнение за всичко. Не знам за добро ли е или за лошо, ама като познавам обстановката...
      Всеки трети е шести

      Коментар


      • #33
        От: Фугиране на плочки

        Разводнявам и спамя, но когато преди 16 г питах един немец защо сменяват българите с поляци, в миг отсече ,,много акъл давате, не е за пари и качество".
        А тези простотии се правят от името на всички ни.
        Даника
        Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

        Коментар


        • #34
          От: Фугиране на плочки

          Става дума за плочки на външна тереса, лепени преди година (ползвани са същите плочки, след като е изчистен стария материал/лепило).
          Та, есента са лепени, но не и фугирани. Сега някои тропат на кухо и се прередиха. Възможно ли е това да е от факта че не е нанасяно лепило и върху плочката (а само на пода)? Или от зимните условия, лед...
          Идеята е сега като ги фугираме, да разредим повече сместа, за да попие по-навътре и закрепи в някаква степен и към пода.

          Има ли някаква машина за отнемане на лепило от пода (имаме къртач, но мисля че ще отдели и съседните от вибрациите)?
          Това?

          Как да намалим неудобството и болките от колениченето? Препоръчайте наколенки и др?

          Коментар


          • #35
            От: Фугиране на плочки

            Осцилаторът става, но си иска конкретен вид пластина:
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:5ee6295c108d426e8f69127588c3e203a435093a-262x262.jpg
Прегледи:1
Размер:13.6 КБ
ID:5794560
            А дори тази от снимката, която е най-евтината, не е съвсем без пари.
            Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

            Коментар


            • #36
              От: Фугиране на плочки

              Първоначално публикуван от hakama Преглед на мнение
              Става дума за плочки на външна тереса, лепени преди година (ползвани са същите плочки, след като е изчистен стария материал/лепило).
              Та, есента са лепени, но не и фугирани. Сега някои тропат на кухо и се прередиха. Възможно ли е това да е от факта че не е нанасяно лепило и върху плочката (а само на пода)? Или от зимните условия, лед...
              Идеята е сега като ги фугираме, да разредим повече сместа, за да попие по-навътре и закрепи в някаква степен и към пода.

              Има ли някаква машина за отнемане на лепило от пода (имаме къртач, но мисля че ще отдели и съседните от вибрациите)?
              Това?

              Как да намалим неудобството и болките от колениченето? Препоръчайте наколенки и др?
              Плочки на тераса оставени зимата без да бъдат фугирани е престъпление . Дори и да са били поставени правилно , има опасност от замръзване на водата под тях да са компрометирани сериозно . Ако се налага да се подменят частично и имат подходяща по размер фуга помежду тях , няма проблем да се кърти с къртач . При малки фуги има голяма опасност да се разбият и съседните . Аз ползвам от този тип https://protectshop24.com/Bekleidung...h-geformt.html и смело мога да кажа че изкарвам цял на колене без проблем . Ако имаш възможност качи снимка и да видим с какво може да се помогне и да се препоръча .
              По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

              Коментар


              • #37
                От: Фугиране на плочки

                Най-малко болят коленете, когато друг работи.
                Извън шегата, ако трябва да смените отделни плочки и се страхувате да не стоят по-високо, използвайте полиуретаново лепило. Обезателно фугирайте с качествен фугопълнител, подходящ за външна употреба. След това импрегнирайте всичко с качествен инпрегнатор. Аз лепих врачански камък на открита тераса, половината от която е конзолна метална конструкция. Флекс лепила, фугопълнител висок клас и импрегнация с препарат на Sika - две години вече всичко е наред. Правих го сам, защото не вярвах майстор да го свъши свястно. Каня се това лято пак да повторя импрегнацията.
                Успех.

                Коментар


                • #38
                  От: Фугиране на плочки

                  Където съм лепнал разлепена плочка с Ц200 повече не е мръднала.
                  HONDA CR-V I, 2000г., B20Z1

                  Коментар


                  • #39
                    От: Фугиране на плочки

                    Първоначално публикуван от alexalex69 Преглед на мнение
                    Ако се налага да се подменят частично и имат подходяща по размер фуга помежду тях , няма проблем да се кърти с къртач . При малки фуги има голяма опасност да се разбият и съседните . Аз ползвам от този тип https://protectshop24.com/Bekleidung...h-geformt.html и смело мога да кажа че изкарвам цял на колене без проблем . Ако имаш възможност качи снимка и да видим с какво може да се помогне и да се препоръча .
                    3мм е фугата. Плочките са КАИ, пренареждани (почистени).



                    Колко са дебели наколенките, тези ми се струват същите и са само 6лв.

                    Това ми хареса, не намерих без седлото, а със седлото мернах за 172Е, но е RUBY, може би има и по-евтин аналог...
                    https://www.tilerstools.co.uk/produc...with-knee-pad/

                    Или нещо такова:
                    https://www.ebay.com.au/itm/DTA-Knee...-/322997230407
                    Първоначално публикуван от Savov Преглед на мнение
                    Най-малко болят коленете, когато друг работи.
                    използвайте полиуретаново лепило. Обезателно фугирайте с качествен фугопълнител, подходящ за външна употреба. След това импрегнирайте всичко с качествен инпрегнатор.
                    За лепилото не се бяхме сетили...
                    Иначе с флекса и диамантината може да пробваме с отнемането на горните слоеве.
                    Фугина е с фибри... Церезит. Нямам идея дали е импрегниращ?! Ще трябва ли и импрегнатор?

                    Коментар


                    • #40
                      От: Фугиране на плочки

                      Първоначално публикуван от hakama Преглед на мнение
                      3мм е фугата. Плочките са КАИ, пренареждани (почистени).



                      Колко са дебели наколенките, тези ми се струват същите и са само 6лв.

                      Това ми хареса, не намерих без седлото, а със седлото мернах за 172Е, но е RUBY, може би има и по-евтин аналог...
                      https://www.tilerstools.co.uk/produc...with-knee-pad/

                      Или нещо такова:
                      https://www.ebay.com.au/itm/DTA-Knee...-/322997230407

                      За лепилото не се бяхме сетили...
                      Иначе с флекса и диамантината може да пробваме с отнемането на горните слоеве.
                      Фугина е с фибри... Церезит. Нямам идея дали е импрегниращ?! Ще трябва ли и импрегнатор?
                      На снимките , на пръв поглед всичко изглежда наред . Така че смело можеш да фугираш . За професионална употреба си купих столчето на Руби преди около една година . Не го ползвам редовно защото нямам постоянно големи и подходящи обекти . Ако си търсиш нещо за любителска употреба , препоръчвам наколенки . С ъглошлайф и диамантен диск не препоръчвам да се чистят фуги че много бързо стават бели и после коства доста ядове и работа . На снимката видях че ползваш подходящ уред за чистене на фугите . За фуги над 2 мм ползвам това https://www.ebay.de/itm/Fugenkratzer...-/361453443150 , пояснявам че не става за десетки метри . Подходящо е за малки обеми и за работа на трудно достъпни места за употреба на електрически инструмент . От около шест години не практикувам в БГ и не съм запознат с предлаганите за момента фуги и не мога нищо да препоръчам . Ако избереш нещо сподели и мога да прочета какво пише в техническата документация .
                      По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X